Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

προσπαθώ να μάθω τον Σπυράκη να μην φοράει πάνα και όταν κοιμάται. Ξεκινάω από το μεσημέρι όπου τα ψιλοκαταφέρνει. Ηταν κουρασμένος από το σχολείο είχε γκρίνια και βήχα. Αποφασίζει να κοιμηθεί στο κρεβάτι μας. Με τον βήχα του φεύγουνε και ξηπνάει έντρομος. Δεν τον τρομάζω τον αλάζω και ξανακοιμάται δίπλα στην δική μου την μεριά. Εγώ μέσα στη βιασύνη μου ξαναστρώνω το κρεβάτι και πάω στο μωρό. Το βράδυ έχω ήδη ξαπλώσει πτώμα αφού έχω κοιμίσει τα παιδιά στα κρεβάτια τους και όλα καλά. Σε λίγο ξαπλώνει ο σύζηγος και τον ακούω έντρομο να με ρωτάει "γιατί έγινα μούσκεμα?" καλά το γέλιο, όχι δεν άλαξα το κρεβάτι αλλά το σκέπασα κιόλας και πότισε στο στρώμα, μες την νύστα μου το γέλιο που έριξα δεν λέγεται.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα τελευταία δύο βράδυα βγάζω το φωτάκι νυκτός που έχουμε στο υπνοδωμάτιο για την μπέμπα χωρίς να το θυμάμαι!! :lol: Το πρώτο βράδυ νόμιζα ότι το έκανε ο άντρας μου αλλά μου ορκίζεται ότι δεν έχει ασχοληθεί επί του θέματος. Τι να κάνω να ανησυχήσω;; :lol::lol:

line_flow_rose_beg_minie_time_1212638400_text_e720eaeff5eaebdff4f3e120ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ τωρα με τα αυτοκινητα τι μου θυμισατε (το ειχα αποθησει στην ληθη απο το σοκ μου φαινεται)

Ειναι ο γιος μου 3 μηνων, και αποφασιζω να βγω πρωτη φορα μονη μου μαζι του (ηταν το πρωτο παιδι και εγω αγχωμενη πρωταρα μαμα) για καφεδακι με τις 2 φιλεναδες μου και τα παιδια τους. Ειναι καλοκαιρακι, πολυ ζεστη και παμε σε μια καφετερια με γρασιδια, νερα κτλ ολα ωραια και καλα. Αφου ηπιαμε τα καφεδακια μας και δεν συνεβη τιποτα τρομερο εγω περιχαρης μαζευω την πραματεια μας και ξεκιναμε να φυγουμε. Δενω το παιδι στο καρεκλακι του αυτοκινητου και παω να μπω στην θεση του οδηγου...... :shock: και τοτε συνηδητοποιω οτι εχω κλεισει ολες τις ασφαλειες και το κλειδι ειναι πανω στην μηχανη (συμβατικες πορτες οχι αυτοματο κλειδωμα)! :oops: Τωρα μην ρωτησετε πως τα καταφερα..η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα! Το παιδι να σκουζει, το αυτοκινητο να καει απο την ζεστη και εγω να εχω τρελαθει.....με τα πολλα ευτυχως ο αντρας της φιλης μου ο οποιος ειχε μηχανακι ετυχε να βρισκεται εκει κοντα, ηρθε του δινω τα κλειδια του σπιτιου και μου φερνει αντικλειδι του αυτοκινητου (ευτυχως μενουμε σε επαρχια και οι αποστασεις ειναι μικρες). Βεβαια ολο αυτο κρατησε ισως και πανω απο μισαωρο, και πραγματικα πολυ φοβηθηκα μηπως παθει τιποτα το παιδι απο την ζεστη μεσα στο αυτοκινητο. Με καθυσηχαζε βεβαια το γεγονος οτι ειχα αναψει το αιρκοντισιον (ολο το κακο φυσικα γι' αυτο εγινε, για να δροσισω το αυτοκινητο μεχρι να τακτοποιησω τα καροτσια κτλ) που να ηξερα η ασχετη η οδηγος οτι μονο ο ανεμιστηρας δουλευε εφοσον η μηχανη δεν ηταν αναμενη παρα μονο ξεκλειδωτη? (και ειμαι και καραμελαχρινη!!!!). Περριτο να πω οτι οταν βγαλαμε το παιδι απο το αμαξι εσταζε κυριολεκτικα! Ευτυχως ομως σε λιγακι συνηλθε, αλλα για να οδηγησω πισω σπιτι, συνοδεια με το μηχανακι με πηγε ο αντρας της φιλης μου (ετρεμα απο το σοκ για μερες μετα). Τι να πει κανεις για τα μυαλα της αλληνης....... :lol:

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: γελάω γιατί λίγο πολύ όοοοοοολα τα έχω κάνει....

 

 

Τελευταία ξεχνάω να κατεβάσω το κρεας από την κατάψυξη ή το γάλα της μικρής από το προηγούμενο βράδυ...

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ nanaka τι μου θυμησες!! :oops: , πηγαμε οικογενειακως να παρουμε κατι με το δυο μηνων μωρακι μας αρχες σεπτεμβρη του 2006 με αρκετη ζεστη αν και απογευμα. ο αντρας μου τακτοποιει τον μικρο στο καρεκλακι του και γω εχω στα χερια μου το κλειδι του αυτοκινητου κατι πραγματα. αφηνω τα κλειδια (με αυτοματο κλειδωμα) στην θεση του συνοδηγου για να βαλω τα πραγματα στο πορτ μπαγκαζ, κλεινω την πορτα βαζω τα πραγματα στην θεση τους κλεινει ο αντρας μου την πορτα του μικρου και γω το πορτ μπαγκαζ......και ακουω κλακ κλακ κλακ :shock::shock::shock: και ναι κλειδωσα τα κλειδια του αυτοκινητου με το μωρο και τα κλειδια του σπιτιου στο αυτοκινητο :oops:

μεσα σε λιγα λεπτα ο μικρος να εχει πλανταξει απο το κλαμα και την ζεστη,εννοειται τα παραθυρα δεν τα ειχα ανοιξει ακομα και να προσπαθουμε να βρουμε λυση. την εκδοχη να παει καποιος σπιτι να παρει τα δευτερα την απορριψαμε. δεν ειχαμε κλειδια να μπουμε!!! τελικα σπασαμε το φινιστρινι, το μικρο τριγωνο τζαμι, και με ενα χοντρο συρμα ψαρεψαμε τα κλειδια απο το μπροστινο καθισμα!!!!

ειχα ενοχες για αρκετο διαστημα και πιστευα οτι ειμαι η πιο αχρηστη μανα αφου κλειδωσα το μωρο μου στο αμαξι και ελπιζω να το εχει ξεχασει ο μικρος μου και να μην του εχει μεινει καμια αναμνηση απο εκεινη την μερα

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Nanou εγραψε

ειχα ενοχες για αρκετο διαστημα και πιστευα οτι ειμαι η πιο αχρηστη μανα αφου κλειδωσα το μωρο μου στο αμαξι και ελπιζω να το εχει ξεχασει ο μικρος μου και να μην του εχει μεινει καμια αναμνηση απο εκεινη την μερα

 

Τουλαχιστον ειμαστε δυο αν αυτο σε παρηγορει.... :lol: . Τελικα αυτο που λενε οτι τα μικρα μας δεν εχουν αναμνησεις, για να μην θυμουνται τα ατοπηματα των γονιων (καπου εδω στο φορουμ το διαβασα...πολυ βολικη εκδοχη ε? :wink: ), ελπιζω να αληθευει...γιατι αλλιως "καρτα" θα βγαλουν τα ζουζουνια μας σε ολες εμας τις αφηρημενες μανουλες.

Παντως εγω ακομα και σημερα το σκεφτομαι και κοκκινιζω (ε, οι ενοχες μου αρχισαν να ξεθωριαζουν σιγα σιγα..)

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites

:P Aχχχ.... για τον Σωτηρακη μου οταν ηταν μικρουλης (τωρα ειναι 21 μηνων !!!! μεγαλος δηλαδη..) η ωρα του φαγητου ηταν ιεροτελεστια και το προγραμμα το τηρουσαμε με ευλαβεια, διοτι ηταν "φαγανος".. και ειναι ακομα.. :lol: Ηταν περιπου 1-2 μηνων και μαυρη νυχτα.. κλαιει και πειναει.. Σηκωνομαι του ετοιμαζω το γαλα του και πηγαινω να τον ταισω στο δωματιο του. Τον περνω αγκαλιτσα και του δινω το μπιμπερο. Ξεκιναει ο Σωτηρης..ρουφαει..ρουφαει..ρουφαει.. κοκκινιζει.. σταματαει.. και παλι..ρουφαει..ρουφαει..ξανακοκκινιζει..ωσπου βαζει σπαραχτικα κλαματα.. Μα τι συμβαινει τι εχει το παιδι.. το βαζω στον ωμο, τον κανω μια βολτιτσα και προσπαθησα παλι να το ταισω.. βρε..ρουφαει..ρουφαει.. παλι κλαματα.. κοιταω..(και παλι καλα που μου εκοψε δηλαδη να λετε)..και ειχα ξεχασει να βγαλω την ταπα μεσα απο το μπιμπερο (αυτη που βαζουμε για να μην σταζει ενδιαμεσα στην πιπιλα και το μπουκαλι) !!!! α πα πα!!! δεν ντρεπομαι.. το παιδακι μου πεινουσε και ρουφουσε αερα..κοπανιστο.. :oops: Μετα όλα πηγαν καλα..εφαγε και κοιμηθηκε αμεσως.. Αχχ αυτο το ξενυχτι και η νυστα !!!!!
.png
Link to comment
Share on other sites

Το πιο απαράδεκτο που έχω κάνει ήταν όταν το αγοράκι μου ήταν μηνών και ήταν πάρα πολύ ήσυχος. Τον πήρα και πήγαμε στο Super Market όταν γυρίσαμε σπίτι έβαλα όλες τις σακούλες στο ασανσέρ και πήγα να φύγω αφήνοντας το μωρό μέσα στο αυτοκίνητο στο γκαράζ. Μόλις συνειδητοποίησα τί είχα κάνει δεν μπορούσα να το πιστέψω. Την άλλη μέρα έλεγα την ιστορία στην κουμπάρα μου μπροστά στη βαφτιστήρα μου που έπαιζε. Το πρωί η βαφτιστήρα μου πήγε στο σχολείο και έλεγε στη νηπιαγωγό ότι η νονά της άφησε το μωρό στο Super Market (δεν είχε καταλάβει ακριβώς τι είχε γίνει και το έκανε ακόμα χειρότερο) δεν ήξερα που να κρυφτώ από την ντροπή μου. :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο βολτα με τον μικρο ανοιγω το αυτοκινητο τον βαζω στο καθισματακι βαζω οπισθεν και παω να ξεπαρκαρω ωσπου βλεπω ενα καροτσι ιδιο με το δικο μας (ιδιο με το δικο μας η το δικο μας;;;).

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο βολτα με τον μικρο ανοιγω το αυτοκινητο τον βαζω στο καθισματακι βαζω οπισθεν και παω να ξεπαρκαρω ωσπου βλεπω ενα καροτσι ιδιο με το δικο μας (ιδιο με το δικο μας η το δικο μας;;;).

 

Αφου δεν ειδες μεσα κ ενα παιδι ιδιο με το δικο σου παλι καλα να λες!!!!!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ξεχνάω να κατεβάσω το κρεας από την κατάψυξη ή το γάλα της μικρής από το προηγούμενο βράδυ...

Αυτό εγώ το έχω ψωμοτύρι... !! Ξεχνάω το γάλα έξω απ το ψυγείο... ξεμένω από γάλα νυχτιάτικα :oops::oops:

Ξεχνάω έξω απ τη τσάντα τα μισά πράγματα της μικρής κτλ

αααα ...και προχθές έφτιαξα ωραιότατο γαλλικό καφέ με άρωμα βανίλια και.... αλάτι!!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΧ, ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΠΑΛΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ!!!

ΕΚΛΑΙΓΕ Η ΙΩΑΝΝΙΤΣΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΝΕΡΟ, ΦΑΓΗΤΟ, ΓΑΛΑ ΚΛΠ. ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΑΛΟΙΦΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΟΝΤΙΑ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΤΕΠΟΝ.

 

ΤΗ ΦΕΡΝΩ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΒΓΑΖΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΚΡΑΤΑΩ ΤΗ FENISTIL!!!!! ANTI TH MUNDISAL!!!!!!

ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΧΡΩΜΑ!!!!

 

ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΤΑ ΕΝΑΝ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΗ ΓΕΥΣΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΣ!!

 

ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΟΜΑΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΩΝ Η ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΕΩΝΤΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ. ΓΕΛΟΥΣΕΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΕΙΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ.

 

ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΤΗΛ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΡΑΜΑΜΕΝΗ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΥΣΗ ΝΑ ΤΗΣ ΞΕΠΛΥΝΩ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.

 

ΕΙΔΑ Κ ΕΠΑΘΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΜΕΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μεσ τη μαυριλα, τη νυστα, τη κουραση και τη δυστυχια μου, κραταω το μπιμπερο στο χερι και το ψαχνω πανικοβλητη επειδη το παιδι τσιριζει κι εχω χασει το μπουσουλα.

 

επισης, την ωρα που της πλενω το κωλι κατω απο τη βρυση, αφαιρουμαι, και χαζευω τη μαπα μου στο καθρεφτη σαν υπνωτισμενη,(επειδη η μικρη γουσταρει τρελα το νερο και καθεται ησυχη στον νιπτηρα, εγω, απο τη κουραση κανω σα βλακας), και μου φωναζει ο αντρας απ εξω, η σφυραει....... "φφσσσσσσσ........ κοιμασαι βλημαααααα" :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μεσ τη μαυριλα, τη νυστα, τη κουραση και τη δυστυχια μου, κραταω το μπιμπερο στο χερι και το ψαχνω πανικοβλητη επειδη το παιδι τσιριζει κι εχω χασει το μπουσουλα.

 

επισης, την ωρα που της πλενω το κωλι κατω απο τη βρυση, αφαιρουμαι, και χαζευω τη μαπα μου στο καθρεφτη σαν υπνωτισμενη,(επειδη η μικρη γουσταρει τρελα το νερο και καθεται ησυχη στον νιπτηρα, εγω, απο τη κουραση κανω σα βλακας), και μου φωναζει ο αντρας απ εξω, η σφυραει....... "φφσσσσσσσ........ κοιμασαι βλημαααααα" :oops:

Τα λες και ωραία ρε φυστικίδιο!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Αυτό το κοιμάσαι βλήμα μου το λέει κι ο δικός μου όταν την ταίζω και με παίρνει ο ύπνος!! :oops::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθές το πρωί μου λέει ο άντρας μου να ετοιμάσω τη μικρή για να την πάει στην πεθερά μου να την βγάλει με το καρότσι βόλτα.Του εξηγώ πως να συναρμολογήσει το καρότσι και πώς να βάλει το αδιάβροχο κάλυμα γιατί ψιλοέβρεχε.Μετάαπο καμια ώρα παίρνω τηλέφωνο και ρωτάω όλα εντάξει?

Ναι ρε μια χαρά μου λέει και πολύ εύκολο ήταν το καρότσι αφου το αδιάβροχο είναι πάνω στο καρότσι(εννοούσε την τέντα του καροτσιού)αλλα ρε Κατερίνα και ο ποδόσακος αδιάβροχος είναι εεεεε????Πήρε την πεθερά μου τηλ. άρων άρων για να βγάλει το αδιάβροχο απο την τσάντα του μωρού και να την περάσει στο καρότσι μη γίνει το μωρό λούτσα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μεσ τη μαυριλα, τη νυστα, τη κουραση και τη δυστυχια μου, κραταω το μπιμπερο στο χερι και το ψαχνω πανικοβλητη επειδη το παιδι τσιριζει κι εχω χασει το μπουσουλα.

 

επισης, την ωρα που της πλενω το κωλι κατω απο τη βρυση, αφαιρουμαι, και χαζευω τη μαπα μου στο καθρεφτη σαν υπνωτισμενη,(επειδη η μικρη γουσταρει τρελα το νερο και καθεται ησυχη στον νιπτηρα, εγω, απο τη κουραση κανω σα βλακας), και μου φωναζει ο αντρας απ εξω, η σφυραει....... "φφσσσσσσσ........ κοιμασαι βλημαααααα" :oops:

Τα λες και ωραία ρε φυστικίδιο!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Αυτό το κοιμάσαι βλήμα μου το λέει κι ο δικός μου όταν την ταίζω και με παίρνει ο ύπνος!! :oops::lol::lol:

 

εκεινη την ωρα, δεν ειναι να του κοπανισεις μια στη μαπα??? που κανει και σχολια!!!

Link to comment
Share on other sites

σημερις αμετι μοχαμετι (βιαζομουν η ξανθια) φορεσα τα παππουτσια του γιου μου αναποδα στα ποδια του το δεξι αριστερο και τουμπαλη και το παιδι ενω εσκουζε εγω συνεχιζα ακαθεκτη τον πηρα κανονικα και τον εσουρνα στην πορτα για να φυγουμε οταν καταλαβα οτι το παιδι δεν μπορουσε να περπατηση και συνηδητοποιησα ακομα ενα ξανθο που εκανα

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα 2ωρο ηθελε η μικρη μου να φαει. Ετσι ετοιμασα το γαλα της, ρωτησα τον αντρα μου αν μπορει να την ταισει, πηρα τη σαλιαρα και το γαλα και τα πηγαινα στον αντρα μου. Ομως στην πορεια "ξεχασα" την κορη μου και πηγα να φορεσω τη σαλιαρα στον αντρα μου! :lol::shock::oops::lol::shock::oops:

Επισης το εκανα προχθες και στη μανα μου αυτο! :?

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα 2ωρο ηθελε η μικρη μου να φαει. Ετσι ετοιμασα το γαλα της, ρωτησα τον αντρα μου αν μπορει να την ταισει, πηρα τη σαλιαρα και το γαλα και τα πηγαινα στον αντρα μου. Ομως στην πορεια "ξεχασα" την κορη μου και πηγα να φορεσω τη σαλιαρα στον αντρα μου! :lol::shock::oops::lol::shock::oops:

Επισης το εκανα προχθες και στη μανα μου αυτο! :?

 

 

1202591pu55lez1va.gif1202591pu55lez1va.gif1202591pu55lez1va.gif

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα 2ωρο ηθελε η μικρη μου να φαει. Ετσι ετοιμασα το γαλα της, ρωτησα τον αντρα μου αν μπορει να την ταισει, πηρα τη σαλιαρα και το γαλα και τα πηγαινα στον αντρα μου. Ομως στην πορεια "ξεχασα" την κορη μου και πηγα να φορεσω τη σαλιαρα στον αντρα μου! :lol::shock::oops::lol::shock::oops:

Επισης το εκανα προχθες και στη μανα μου αυτο! :?

 

Δεν είναι κακό....

:lol:

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

το παιδι μου ειναι 32 ημερων.... 32 μερες τωρα, καθε φορα που παω να τη πλυνω στο νυπτηρα επειδη εχει κατουρηθει, την πλενω με τα καλτσακια... ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ!!!!

 

η ρουτινα ειναι η εξης: ακουμπαμε μωρο σε αλλαξερια, ανοιγουμε βρυση νυπτηρα να τρεξει για να ρθει το ζεστο, ξεκουμπωνουμε φορμακι, αναβαζουμε φορμακι, βγαζουμε βρωμερη και τρισαθλια πανα, κανουμε μορφασμο αηδιας, βουταμε μωρο, χωνουμε κατω απο βρυση,αναφωνουμε με απελπισια "αχ!!!! οχι παλι", αφαιρουμε μουσκεμενα καλτσακια απο ποδαρακια απορημενου μωρου, πεταμε καλτσακια στη μουρη μπαμπα που κοροιδευει, καθοτι εχει κοιμηθει σαν ανθρωπος και το παιζει μαγκας,σε αντιθεση με μας που τελευταια φορα που καταλαβαμε υπνο ηταν Παρασκευη 5 Σεπετεμβριου :?

Link to comment
Share on other sites

το παιδι μου ειναι 32 ημερων.... 32 μερες τωρα, καθε φορα που παω να τη πλυνω στο νυπτηρα επειδη εχει κατουρηθει, την πλενω με τα καλτσακια... ΜΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ!!!!

 

η ρουτινα ειναι η εξης: ακουμπαμε μωρο σε αλλαξερια, ανοιγουμε βρυση νυπτηρα να τρεξει για να ρθει το ζεστο, ξεκουμπωνουμε φορμακι, αναβαζουμε φορμακι, βγαζουμε βρωμερη και τρισαθλια πανα, κανουμε μορφασμο αηδιας, βουταμε μωρο, χωνουμε κατω απο βρυση,αναφωνουμε με απελπισια "αχ!!!! οχι παλι", αφαιρουμε μουσκεμενα καλτσακια απο ποδαρακια απορημενου μωρου, πεταμε καλτσακια στη μουρη μπαμπα που κοροιδευει, καθοτι εχει κοιμηθει σαν ανθρωπος και το παιζει μαγκας,σε αντιθεση με μας που τελευταια φορα που καταλαβαμε υπνο ηταν Παρασκευη 5 Σεπετεμβριου :?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: fistikaki ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...