Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΣ;


Recommended Posts

Μην ανησυχεις(ειμαι 27 ετων) σε καταλαβαινω απολυτα κι εγω πριν απο καποια χρονια ειχα ψηλαφισει στο στηθος μου το δεξι(ουτε εγω εχω μεγαλο στηθος)ενα σγουμπουλακι(μου ειχε γινει εμμονη) που μετα απο καποιο καιρο μεγαλωσε

και πηγα κι εκανα υπερηχο και ηταν μια κυστη τιποτα ανησυχητικο και ηταν πρησμενοι οι γαλακτοφοροι αδενες μου.Ο υπερηχος που ειχες κανει το χειμωνα τι εδειξε?Και μαστογραφια κανουν σε ηλικιες ανω των 35 ετων νομιζω, εκτος βεβαια και αν δουν κατι ανησυχητικο σε μικροτερες ηλικιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ανησυχεις(ειμαι 27 ετων) σε καταλαβαινω απολυτα κι εγω πριν απο καποια χρονια ειχα ψηλαφισει στο στηθος μου το δεξι(ουτε εγω εχω μεγαλο στηθος)ενα σγουμπουλακι(μου ειχε γινει εμμονη) που μετα απο καποιο καιρο μεγαλωσε

και πηγα κι εκανα υπερηχο και ηταν μια κυστη τιποτα ανησυχητικο και ηταν πρησμενοι οι γαλακτοφοροι αδενες μου.Ο υπερηχος που ειχες κανει το χειμωνα τι εδειξε?Και μαστογραφια κανουν σε ηλικιες ανω των 35 ετων νομιζω, εκτος βεβαια και αν δουν κατι ανησυχητικο σε μικροτερες ηλικιες

Καλησπερα και εγω ακριβος τι ιδιο επιανα και εγω κυστη εχα,μαλιστα ο γιατρος με ρωτησε αν καταναλωνω πολυ αλατι του ειπα ναι και μου ειπε οτι απο αυτο εναι..το ελατωσα κατα πολυ και η κυστη εφυγε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν 10 χρονων στο δεξι στηθος ειχα βγαλει ενα μεγαλο γρουμπουλι, το ειπα στη μαμα και με πηγαν σε γιατρο και δεν ηταν τιποτα, μετα απο 3 χρονια που αδιαθετησα εφυγε. οταν ημουν 23 χρονων ξαναεβγαλα ενα αναμεσα στα 2 στηθη και πιο κοντα προς το δεξι που οταν περιμενα περιοδο μεγαλωνε και οταν ερχοταν μικραινε πολυ. Οταν γεννησα (31 ειμαι τωρα) αξιοθηκε κι εφυγε τελειως κι ελπιζω να μην το ξαναδω

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα γρομπαλάκι στο αριστερό μου στήθος το οποίο μεγαλώνει λίγο πριν την περίοδο, όταν το είχα βρει είχα κάνει υπέρηχο και ο γιατρός μου μου είχε πει οτι είναι ινοκυστική μαστοπάθεια και οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν θηλάσω να φύγει, το παρακολουθώ με υπέρηχους κάθε χρόνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι οτι ο γιατρός ο δικός μου μου είχε πει οτι δεν ψηλαφούμε το στήθος μας λίγο πριν την περίοδο, το ψηλαφούμε περίπου στο μέσο του κύκλου μας έτσι ώστε να έχει επανέλθει απο τις αλλαγές που προκαλεί η περίοδος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω κατι παρομοιο βασικα ειναι σαν το καρυδακι.....σαν γρομπαλακι να το πω ακριβως πισω απο τις θηλες μου:rolleyes::rolleyes: και στα 2 στηθη.....

Εχω παει σε 2 γιατρους και οι 2 με ψιλαφηση και μονο γιατι οπως ειπαν ειμαι 23 και δνε χρειαζεται μαστογραφια:rolleyes:μ ειπαν πως ειναι φλεγμονες...μ εδωσαν χαπια για μαι εβδομαδα τα πηρα αλλα δεν εφυγαν:|:|

Τωρα που ειμαι εγκυος το στηθος μ μεγαλωσε και δεν τα αισθανομαι πολυ αλλα σιγουρα και εγω θα τ ψαξω μετα γιατι τ θεμα με ανησυχει λιγο...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας είμαι 21 χρονών κ εδω και μια εβδομάδα παρατήρησα ότι έχω ενα μπαλάκι σκληρό λίγο κάτω απο τη ρώγα κ οταν το πιέζω πονάω τι να κάνω δεν ξέρω να παω σε γιατρό??? Αλλά ξέρω οτι σε τέτοια ηλικία δεν κάνουν κάποιου είδους εξετάσεις . Ανησυχώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...