Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Οποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το m&co η μαγική λέξη για να απαντούν είναι....

.....Paypal...

Τους έχω στείλει 35 μειλ (κυριολεκτικά) και σήμερα ήταν το τελευταίο. τους είπα αν δεν απαντήσουν ανοίγω case στο paypal και μετά απο 3 λεπτά μου επέστρεψαν όλο το ποσό της παραγγελίας (δευτερη φορά συμβαίνει αυτό)!

Επιτέλους!!!

 

 

...και πολυ το αργησες!!! Χαρα στην υπομονη σου!!!!:-P

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά το mothercare Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα ε? Ή έχει αλλάξει κάτι?

Το kiddicare ξέρει κανείς αν στέλνει Ελλάδα? Δε βρήκα άκρη από την ιστοσελίδα τους και θέλω να παραγγείλω καροτσάκι, κάθισμα αυτοκινήτου.

http://www.mothercare.com/b/49360031#int_del

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω πως κολλησα και δεν το βρισκα....σ ευχαριστω πολυ!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το kiddicare???

σου απαντάω για ότι γνωρίζω ότι δεν γνωρίζω δεν απαντάω :D:D

 

προφανώς θα πήγες στην σελίδα με τα delivery information του συγκεκριμένου σιτε (όπως έκανα τον κόπο να πάω και εγώ αν και δεν με ενδιαφέρει) θα είδες ότι στην ερώτηση αν παραδίδει εκτός αγγλίας δεν ανοίγει την απάντηση, οπότε αν σε ενδιαφέρει στείλε ένα μαιλ για να τους ρωτήσεις .....τζάμπα είναι :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

σου απαντάω για ότι γνωρίζω ότι δεν γνωρίζω δεν απαντάω :D:D

 

προφανώς θα πήγες στην σελίδα με τα delivery information του συγκεκριμένου σιτε (όπως έκανα τον κόπο να πάω και εγώ αν και δεν με ενδιαφέρει) θα είδες ότι στην ερώτηση αν παραδίδει εκτός αγγλίας δεν ανοίγει την απάντηση, οπότε αν σε ενδιαφέρει στείλε ένα μαιλ για να τους ρωτήσεις .....τζάμπα είναι :lol::lol:

 

Το θέμα είναι ότι ψάχνω και δε βρίσκω ούτε mail. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ψάχνω και δε βρίσκω ούτε mail. :mad:

γενικά η σελίδα τους δεν δουλεύει, από ότι κατάλαβα από αυτό το πόστ είναι σε δοκιμαστική φάση ακόμα :

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1935409&highlight=kiddicare#post1935409

έχει και σελίδα στο φεις οπότε μπορείς να ρωτήσεις εκεί

http://www.facebook.com/pages/Kiddicare/143357242115

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κοριτσια μου, απο Αγγλια κανουν το πολυ μια εβδομαδα να ερθουν. ΑΛΛΑ μια φορα (και μονο!) εκανε 4 εβδομαδες ενα πακετακι να μου ερθει. Συμφωνα με τον τυπα του e-bay, η καθυστερηση οφειλοταν στο οτι ερχοταν απο ενα χωριο της Αγγλιας.

Ασχετο: το ξερατε οτι στο www.feelunique.com εχουν τσαμπε μεταφορικα για Ελλαδα? Ισχυε απο παλια αυτο και δεν το ηξερα? Τεσπα, ενημερωνω σε οσες δεν το ξερουν.

 

 

ναι εχει δωρεαν μεταφορικα και προχτες χρησιμοποιησα εκπτωτικο κωδικο που αφαιρουσε 2 λιρες εαν εκανες λογαριασμο απο 20 λιρες και πανω η 4 λιρες με αγορες απο 40 λιρες και πανω.και εχει και εκπτωτικο κωδικο για -5% αλλα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις 2 κωδικους την φορα :(

 

 

η αν θελεις πληρωνεις μεταφορικα και σου το στελνουν συστημενο!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή μου στα Βριλήσσια μένεις ?? :lol::lol:γιατί τέτοια κουφά μόνο το δικό μας ταχυδρομείο τα κάνει (τα έχω πάρει κρανίο μαζί τους και ετοιμάζω επιστολούλα ξ#χ#στήρια)

 

ααα να μου πεις και μένα να την στείλουμε μαζί!!! Την επιστολή που θα την πάς? Στα κεντρικά ή στον προιστάμενο??

 

Σόρρυ για το οφ:oops:

Link to comment
Share on other sites

Μαμοτο, στα littlewoods εξακολουθει να μην μου περνει τον κωδικο για free delivery....

 

γειά σου έχω το ίδιο πρόβλημα...έκανες τίποτα σε αυτό το θέμα?βρήκες λύση???

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από ebay uk ψαλίδι μαλλιών σε λάθος διάσταση από αυτή που έχω παραγγείλει. Θα μπορούσε κάποια έμπειρη να μου πεις πως το στέλνω πίσω συστημένο ή απλό; Για να διασφαλιστώ ότι θα το παραλάβει και να μην την πατήσω.

 

Σίγουρα όχι απλό, συστημένο ή με courier.

Link to comment
Share on other sites

Houston, this is Earth calling.

 

Mε ρωτήσανε και σας ρωτάω, μην με κοροιδεύετε πάλι, εντάξει ? Τίποτα για πάνες ακράτειας για κατάκοιτους έχουμε ?

 

Κοριτσακι μου εχω 3 πακετα που λειπουν λιγες απο καθε πακετο.

Σε παρακαλω μη με παρεξηγησεις, μηπως θα τις ηθελες;

Ειναι πανακριβες οι ατιμες και λυπαμαι να τις πεταξω. Στο Βυρωνα βρισκονται.

Link to comment
Share on other sites

ααα να μου πεις και μένα να την στείλουμε μαζί!!! Την επιστολή που θα την πάς? Στα κεντρικά ή στον προιστάμενο??

 

Σόρρυ για το οφ:oops:

για αρχή εδώ http://www.elta.gr/index.asp στα κεντρικά (το προτιμώ) και μετά βλέπουμε θέλω όμως πρώτα να σιγουρευτώ ότι πράγματι το ταχυδρομείο των Βριλησσίων παραδίδει στο πάτημα μην βρίσω λάθος τμήμα :lol::lol:

 

(τι κάνεις κοριτσάκι) :-D:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες καλησπέρα!Επιτέλους παρέλαβα από littlewoods!Από ποιότητα φαίνονται ωραιότατα, αν και θα δείξει στο πρώτο πλύσιμο!Γενικά η πρώτη εντύπωση είναι πολύ καλή.

 

Bρε κοριτσακι μου, σε ληστευουν! :shock:

Εδω που μενω στα φαρμακεια δεν το εχω βρει ποτε περισσοτερο απο 4 ευρω! Μηπως να αλλαξεις φαρμακειο;

Παντως εδω στα φαρμακεια τα προϊοντα της Frezylac εχουν περιπου ιδιες τιμες με το site. Για ψαξτο λιγο μηπως πληρωνεις τιμες..."φαρμακείου!!!" :)

 

Ότι με ληστεύουν είναι γεγονός!!!Και όχι μόνο τα φαρμακεία!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μόλις μου ήρθαν τα πράγματα από mothercare Αγγλίας μέσω ΜyUkMail.Οι κούτες δεν γέμιζαν το μάτι, θα βάλω τον άντρα μου να τις μετρήσει γιατί οι 75λίρες για αυτές τις κούτες φαίνονται υπερβολικό ποσό. 40 ευρώ μεταφορικά πλήρωσα για το διπλό καροτσάκι που ήταν πολύ πιο βαρύ.Δεν ξέρω αλλά αυτό τοΜyUkMail δε μου φαίνεται και τόσο συμφέρον τελικά:mad:

 

Τελικά μπορούμε να ψωνίζουμε από το Mothercare Αγγλίας?? Νόμιζα πως δεν ήταν εφικτό. Έτσι γράφει στην ιστοσελίδα τους..ΜyUkMail είναι η μεταφορική που τα στέλνει? Μπερδεύτηκα...Κάποιος να με ξεμπερδέψει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε να ψωνίζουμε από το Mothercare Αγγλίας?? Νόμιζα πως δεν ήταν εφικτό. Έτσι γράφει στην ιστοσελίδα τους..ΜyUkMail είναι η μεταφορική που τα στέλνει? Μπερδεύτηκα...Κάποιος να με ξεμπερδέψει...:mad:

η απάντηση είναι ναι, το συγκεκριμένο κατάστημα δέχεται Ελληνική πιστωτική κάρτα, οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις είτε το myukmail το οποίο είναι εταιρεία που σου δίνει διεύθυνση Αγγλίας και αναλαμβάνει να σου κάνει forward το δέμα σου με το αντίστοιχο αντίτιμο (δες στο οδηγίες για τα πάντα έχει αναλυτικές οδηγίες για το τι και πως) ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία personal shopper όπου είναι άτομο που μπορεί να σου κάνει την ίδια δουλειά με ανάλογη χρέωση δες στο λινκ με τη λίστα με τα site που έχω στην υπογραφή μου λέγεται Salopeta (υπάρχει και μια άλλη κοπέλα που κάνει την ίδια δουλειά αλλά δεν ξέρω αν είναι στην λίστα) οπότε υπολογίζεις τι σε συμφέρει και αναλόγως πράττεις

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από ebay uk ψαλίδι μαλλιών σε λάθος διάσταση από αυτή που έχω παραγγείλει. Θα μπορούσε κάποια έμπειρη να μου πεις πως το στέλνω πίσω συστημένο ή απλό; Για να διασφαλιστώ ότι θα το παραλάβει και να μην την πατήσω.

 

Rula

εγω θα του ζητούσα πρωτον να μου στειλει το σωστο εφοσον εγινε απο δικο του λαθος και μετα θα του εστελνα συστημένο το λάθος μεγεθος..

 

Ασχετο: το ξερατε οτι στο www.feelunique.com εχουν τσαμπε μεταφορικα για Ελλαδα? Ισχυε απο παλια αυτο και δεν το ηξερα? Τεσπα, ενημερωνω σε οσες δεν το ξερουν.

 

Α καινουργιο θα ειναι , να εισαι καλά που μας ενημερωσες :-D

 

Οποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα με το m&co η μαγική λέξη για να απαντούν είναι....

.....Paypal...

Τους έχω στείλει 35 μειλ (κυριολεκτικά) και σήμερα ήταν το τελευταίο. τους είπα αν δεν απαντήσουν ανοίγω case στο paypal και μετά απο 3 λεπτά μου επέστρεψαν όλο το ποσό της παραγγελίας (δευτερη φορά συμβαίνει αυτό)!

Επιτέλους!!!

 

χμ...εμ βεβαια....οποτε λες να παραγγειλω και με την πρωτη στραβη να αναφέρω την μαγική λέξη χαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

η απάντηση είναι ναι, το συγκεκριμένο κατάστημα δέχεται Ελληνική πιστωτική κάρτα, οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις είτε το myukmail το οποίο είναι εταιρεία που σου δίνει διεύθυνση Αγγλίας και αναλαμβάνει να σου κάνει forward το δέμα σου με το αντίστοιχο αντίτιμο (δες στο οδηγίες για τα πάντα έχει αναλυτικές οδηγίες για το τι και πως) ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία personal shopper όπου είναι άτομο που μπορεί να σου κάνει την ίδια δουλειά με ανάλογη χρέωση δες στο λινκ με τη λίστα με τα site που έχω στην υπογραφή μου λέγεται Salopeta (υπάρχει και μια άλλη κοπέλα που κάνει την ίδια δουλειά αλλά δεν ξέρω αν είναι στην λίστα) οπότε υπολογίζεις τι σε συμφέρει και αναλόγως πράττεις

 

Η σαλοπετα ειναι στη λιστα μας η δευτερη κοπελλα που το κανει δεν την εχουμε ακομα

 

(καλεεεεεεεεεεεεεε που εισαι εσυ??? Μου ελειψες τρομερααααα κλαψ λυγμ)

 

Link to comment
Share on other sites

Το feeluinque εδώ και ένα χρόνο που ψωνίζω έχει δωρεάν μεταφορικά!

Και μάλιστα έχω κάνει παραγγελία και έχει σχεδόν 2 βδομάδες που έφυγε από εκεί και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Δε θυμάμαι να αργει τόσο ρε γ@##%$το και ελπίζω να μη χάθηκε στο δρόμο των ελληνικών ταχυδρομείων!!!

Link to comment
Share on other sites

Το feeluinque εδώ και ένα χρόνο που ψωνίζω έχει δωρεάν μεταφορικά!

Και μάλιστα έχω κάνει παραγγελία και έχει σχεδόν 2 βδομάδες που έφυγε από εκεί και ακόμα δεν έχω παραλάβει. Δε θυμάμαι να αργει τόσο ρε γ@##%$το και ελπίζω να μη χάθηκε στο δρόμο των ελληνικών ταχυδρομείων!!!

 

χμ....μαλλον πρεπει να αναθεωρρήσω για τα ινφο που δεχεται ο σκληρος του εγκεφάλου μου.....:oops::oops:

 

Link to comment
Share on other sites

για το Kiddicare, το έχουμε ξαναπεί...εδώ και κάποιους μήνες ετοιμάζονται για διεθνείς παραγγελίες...τελευταίο ανακοινωθέν ήταν ότι πιθανότατα θα είναι έτοιμοι μέσα στον Μάρτιο...

 

http://community.kiddicare.com/kiddicare/topics/offer_international_shipping_options?utm_content=topic_link&utm_medium=email&utm_source=reply_notification

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

για αρχή εδώ http://www.elta.gr/index.asp στα κεντρικά (το προτιμώ) και μετά βλέπουμε θέλω όμως πρώτα να σιγουρευτώ ότι πράγματι το ταχυδρομείο των Βριλησσίων παραδίδει στο πάτημα μην βρίσω λάθος τμήμα :lol::lol:

 

(τι κάνεις κοριτσάκι) :-D:grin:

 

Αυτό το αναθεματισμένο παραδίδει στο πάτημα.. Μάλιστα πριν 10 μέρες είχα παει και πλακωνόμουνα και μου είπαν πως έχουν μια καινούρια εγκύκλιο, που τους λέει πως όλα τα δέματα θα πρέπει να πηγαίνουμε να τα παίρνουμε.. Το τι έγινε δεν μπορώ να σου πώ :evil::evil:

 

Λοιπόν σάββατο ή κυριακή σε περιμένω στην πλατεία!!! έφτιαξε ο καιρός......

Και πάλι σόρρυ:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...