Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πονος δεξια στην κοιλια μου


Recommended Posts

κοριτσια τα φωτα σας,εχω εναν πονο δεξια χαμηλα στην κοιλια μου που με ενοχλει μονο οταν ειμαι ορθια! νομιζω πως ειναι εντερο γιατι εχω προβλημα με τα εντερα ,ξεκιναει συνηθως απο μια αποτομη κινηση και με τραβαει μονο οταν ειμαι ορθια!!! οσο καθομαι δεν νιωθω τιποτα! ο γιατρος μου ειχε πει οτι τα πονακια δεξια και αριστερα ειναι εντερα, ειχε καμια κατι αναλογο?????

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και γω τα εχω,πρεπει να προσεχουμε πως σηκωνομαστε!γενικα πως κινουμαστε,ειναι οι κοιλιακοι συνδεσμοι που χαλαρωνουν για να κανουν χωρο στην μητρα που μεγαλωνει!!;)οσο περναει ο καιρος ολο κατι νεο θα χουμε!!!αντε με το καλο να αποκτησουμε τα μωρακια μας!!καλη συνεχεια:-D

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα με είχαν φοβίσει στην αρχη αυτοί οι πόνοι αν και παρωδικοί το γιατρό που ρώτησα μου είπε απλά να μην ανησυχω. Τελικά κατάλαβα αν τις στιγμές που τους νιώσεις προσπαθήσεις να χαλαρώσεις και να ξαναξαπλώσεις (αν σηκώθηκες απότομα) τότε περνάνε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο μου παιδι ειχα πονο δεξια στην κοιλια που εφτανε μεχρι την πλατη,κυριως τον 5ο κ 6ο μηνα.το υπερηχο εδειξε οτι το μωρο ειχε βολευτει πανω στο νεφρο μου (το πατουσε με το ποδι του).ο γιατρος μου ειχε συστησει να ξαπλωνω κ να χαιδευω την κοιλια μου μεχρι ν αλλαξει θεση.ετσι καθε φορα που με επιανε,καθομουν ξαπλα κ εκανα μασαζ ζτην κοιλια με κρεμα για τις ραγαδες κ περνουσε (μετα απο λιγο ξαναρχιζε,μαλλον γιατι το μωρο μου ειχε βολευτει πανω στο νεφρο).

αν εχεις προβλημα με τα εντερα,δοκιμασε μια κουταλια του γλυκου μελι καθε πρωι με ενα ποτηρι νερο...

καλη μας συνεχεια.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καμιά φορά όταν φτερνίζομαι,με πιάνει πολύ έντονος πόνος δεξιά και χαμηλά!!!Δεν κρατάει παρά λίγα δευτερόλεπτα μόνο αλλά είναι αρκετά για να με αγχώσουν!!Το παθαίνετε κι εσείς???

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμιά φορά όταν φτερνίζομαι,με πιάνει πολύ έντονος πόνος δεξιά και χαμηλά!!!Δεν κρατάει παρά λίγα δευτερόλεπτα μόνο αλλά είναι αρκετά για να με αγχώσουν!!Το παθαίνετε κι εσείς???

νομιζω οτι ειναι λογικο γιατι τρανταζετε ολο το σωμα!

γενικοτερα νομιζω οτι πονοι οι οποιοι περνουν μετα απο λιγο δεν ειναι λογοι ανυσηχιας αλλα πονοι οι οποιοι κρατανε και δεν περνανε πρεπει να αναφερονται στο γιατρο αμεσα. με το καλο!

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι λογικο γιατι τρανταζετε ολο το σωμα!

γενικοτερα νομιζω οτι πονοι οι οποιοι περνουν μετα απο λιγο δεν ειναι λογοι ανυσηχιας αλλα πονοι οι οποιοι κρατανε και δεν περνανε πρεπει να αναφερονται στο γιατρο αμεσα. με το καλο!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!Κι εγώ έτσι πιστεύω απλά είναι τόσο έντονος ο πόνος και σαν πρωτάρα,έχω χαζές ανησυχίες!!Να'σαι καλά!!!:D

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εγώ είχα εναν πόνο πανω στην κοιλιά, κάτω από το δεξί στήθος. ήταν σαν εξωτερικος δηλ ακομα και με την αφη με πονουσε! η γυναικολογος μου ειπε να κανω υπερηχο χολης κ συκωτιου. ηταν αρνητικα και ειπαμε οτι μαλλον ειναι το έντερο που πιέζεται. τελικα δε το κοιταξα περισσότερο γιατι με τον καιρό πονούσε όλο κ πιο λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...