Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ TEFAL ή PHILIPS


devx

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Προκειται να αγοράσω καινούργιο σύστημα σιδερώματος με γεννητρια ατμού και θα ήθελα τη γνώμη σας μεταξύ των δύο εταιρειών. Συγκεκριμένα ειμαι μεταξύ του tefal GV9461 και του philips GC9240 ή GC9520. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει κάποιο απο αυτά για να μου πει γνώμη; Καταλήγω προς το tefal αν και τα philips μου αρεσουν καλύτερα και σαν design και ειναι λιγο πιο μαζεμενα. Αυτο που με προβληματίζει ειναι κατά πόσο είναι αποτελεσματικά αφού ρυθμιζουν αυτόματα τη θερμοκρασία ανάλογα το ύφασμα αν και δεν εχουμε περίεργα ρούχα που να θέλουν ιδιαίτερη προσοχή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω το philips gc9240 και είμαι παρα πολυ ευχαριστημένη. Εγω ρυθμιζω μόνη μου τη θερμοκρασία. Ζεσταινει αμέσως, είναι ελαφρύ και σιδερωνει τέλεια. Πιο πριν είχα stirella, επίσης πολυ ωραίο αλλα χάλασε (είχε χρησιμοποιηθεί πολλα χρόνια). αλλα το καινούριο κου philips είναι πολυ πιο σύγχρονο.

Για τα αλλα μοντέλα που λες, δεν γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τεφαλ εδω και 4 χρονια και ειμαι υπερευχαριστημενη!! δεν ου εχει βγαλει καποιο προβλημα μεχρι τωρα, φτου φτου, σιδερωνει τελεια και ειναι και ευχρηστο!

Εχει δυο κουμπια για τον ατμο, και οταν χρειαζεται καθαρισμο απο τα αλατα σου αναβει λαμπακι!!

οτι αλλο θελεις ρωτα με!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολύ και τις δύο για τις απαντησεις.

 

Kxristina ηθελα να σε ρωτησω το εξης: απ΄οτι εχω δει το συγκεκριμένο σίδερο εχει αυτόματη ρυθμιση θερμοκρασίας ανάλογα το ύφασμα χωρις θερμοστάτη (διόρθωσέ με αν κανω λάθος). Προσαρμόζεται όντως αμεσα και αποτελεσματικά στην εναλλαγη των υφασματων; Εχω ηδη ενα συστημα delonghi με 3,5 bar πιεση αλλα δυστυχώς δεν τα βγαζει περα στα πολυ τσαλακωμένα ρούχα από το στεγνωτήριο τα οποία ποτε δεν βγάζω την ώρα που πρέπει και γίνονται χαλια.

Και επειδη το ποσο που θα διαθεσω δεν ειναι καθόλου μικρό το ψαχνω λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Devx μόλις είδα ότι το δικό μου είναι άλλο μοντέλο philips, είναι της σειράς gc7500 και έχει 5 bar πίεση. Οπότε δεν έχει αυτόν τον αυτοματισμο που περιγράφεις, το ρυθμιζω μόνη μου στο 1,2,3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Devx μόλις είδα ότι το δικό μου είναι άλλο μοντέλο philips, είναι της σειράς gc7500 και έχει 5 bar πίεση. Οπότε δεν έχει αυτόν τον αυτοματισμο που περιγράφεις, το ρυθμιζω μόνη μου στο 1,2,3

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...