Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραμιλαει στον υπνο της!!


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!!! Εχω παρατηρησει τις τελευταιεσ μερες την μπεμπα μου να παραμιλαει στον υπνο της!!!!!!!! Συνηθως λεει ή ονοματα απο αλλα παιδακια που ξερει...ή κατι αλλα τα οποια δεν μπορω να πολυκαταλαβω!!! Σας εχει τυχει ποτε??????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


thank u elena εμενα τις τελευταιες μερες μου το κανει...πεταγομαι σαν την τρελλη γιατι νομιζω οτι ξυπνησε και φοβαμαι μη πεσει απο την κουνια (ναι το εχουμε κανει και αυτο) ...παω και τη βλεπω να κοιμαται σε υπνο βαθη... :D:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Η Αλκμήνη παραμιλούσε αλλά όχι ιδιαίτερα πολύ, τώρα το έχει κόψει εντελώς....

 

Ο Βασιλάκης μου όμως και μακαρονάκια ζητάει στον ύπνο του και την αγαπημένη του Ελένη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μου παραμιλούσε πολύ συχνά, ειδικά όταν ήταν κουρασμένος. Έστηνε κανονική κουβέντα! Συνήθως τσακωνόταν με τους φίλους του (στον ύπνο του).

Ακόμα και τώρα που κοντεύει να 30ρήσει, κάποιες φορές το κάνει (τις προάλλες έβριζε για κάτι λακκούβες στο δρόμο) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για να μην ανοιξω νεο θεμα γραφω εδω...

 

Μετα απο μια 5ημερη ιωση με πυρετο που ταλαιπωρησε τη μικρη μου, αρχισε να παραμιλαει στον υπνο της... Κατα τη διαρκεια του πυρετου οκ, ειχε ανησυχο υπνο... ομως τωρα γιατι συνεχιζει? Φτανει σε σημειο να σηκωνεται και να μιλαει καθισμενη στο κρεββατι με κλειστα ματακια... Στο τσακ την εχω προλαβει 3 φορες να μην υπνοβατησει!

 

Καμια πιο εμπειρη? Οκ το παραμιλητο, αλλα να υπνοβατει κιολας? Φοβαμαι μη χτυπησει αν δεν την προλαβω πριν κατεβει απο το κρεββατι...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παραμιλάει καμιά φορά όταν είναι πολύ κουρασμένη.

 

Επίσης παραμιλάει και ο σύζυγος τους τελευταίους μήνες... "τρέξε, το παιδί!"... "μηηη καίει!!"...."πάω για γάλα"... μερικές από τις ατάκες του... Αυτό τώρα τι σημαίνει; :roll:

 

Κι εγώ παραμίλαγα στο μαιευτήριο..... ρόμπα έγινα.... γέλαγε όλο το 6κλινο μαζί με τους επισκέπτες.... :oops::lol::lol::lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ

 

Εγω παραμιλαω απο την παιδικη μου ηλικια, σε σημειο που δεν αφηνα τους αλλους να ησυχασουν.Καποιες φορες σηκωνομουν και καθομουν στο κρεβατι και συνεχιζα να μιλαω...Η αδερφη μου που κοιμομασταν στο ιδιο δωματιο θυμαται πολυ καλα ολες τις νυχτες που την τρομαζα...Οταν εμαθα και αγγλικα....εκει το μεγαλο γελιο...μιλουσα και στον υπνο μου...καθοτι πολυλογου ολοι μου ελεγαν αυτο το παιδι ουτε στον υπνο του δεν σταματα!!

Εννοειται οτι συνεχιζω το αθλημα αλλα ευτυχως ο συζυξ κοιμαται πολυ βαρια και δεν με ακουει..χαχαχ

Λιγο μετα που χρονισε ο γιος μου, τον πρωτοακουσα να παραμιλαει και να φωναζει..τρομαξαμε και νομιζα οτι επαθε κατι ..αλλα μετα απο λιγο καταλαβαμε οτι πηρε το χαρισμα της μαμας :lol: Σημερα ειναι 4+ ετων και σχεδον καθε βραδι τον ακουω αλλα δεν ανησυχω.Οταν ηταν μικρος με ρωτησε για τις εικονες(ονειρα) που εβλεπε και το συζητησαμε πολυ το θεμα.Οταν ξυπνα και τον ρωτω γιατι γελουσες στον υπνο σου?αυτος μου λεει το ονειρο του..οτι π.χ. ηταν στο νηπιο και τον κυνηγουσαν οι φιλοι του και ετρεχε και γελουσαν ολοι μαζι.Ετσι βρηκα εναν ακομα τροπο να μαθαινω τις εσωψυχες σκεψεις του...

 

ΦΙΛΑΚΙΑ

69Dzp3.png

06pBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κορη μου απο τοτε που αρχισε να μιλαει αρχισε και να παραμιλαει!!!

Περπαταει κανονικα στο σπιτι και οταν τη μεταφερω στο κρεβατι της κοιμαται αμεσως.

Το πρωι δεν θυμαται τιποτα...

 

Ετσι ομως ηταν και ο αντρας μου μικρος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...