Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΩΣΗ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ;;;;


Recommended Posts

Κορίτσια, καλημέρα!!!

Χθες από το πρωί, η μικρή παραπονιόταν συνέχεια για έντονο πονοκέφαλο. Της έδωσα λίγο depon, αλλά το παιδί συνέχισε να παραπονιέται και σιγά - σιγά οι ρυθμοί της άρχισαν να πέφτουν. Μέχρι το μεσημέρι, δεν είχε ανεβάσει πυρετό, αλλά ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν. Συνεχίζοντας τη θερμομέτρηση, εκεί γύρω στο απόγευμα, είδα ότι έκανε 37.6, κοιμόταν και μέχρι τις 8.00 φθάσαμε στο 38.2. Τηλεφώνησα στην παιδίατρο, και μου είπε εναλλάξ ανά 4ωρο depon - ponstan, ελαφρύ φαγητό, πολλά υγρά και να μην βγει καθόλου έξω. Όμως, ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν κι ο πυρετός έφθασε 38.6.

Οπότε, πήγαμε στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα περισσότερο για τον πονοκέφαλο, ο οποίος συνεχιζόταν αμείωτος, και λιγότερο για τον πυρετό. Εκεί, εξέτασαν τη μικρή, της έκαναν test για στρεπτόκοκο και για Η1Ν1, τα οποία βγήκαν αρνητικά. Συνέχισαν, όμως, να την παρακολουθούν, επειδή ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν και μίλησαν για "ιογενή μηνιγγίτιδα". Φοβήθηκα πάρα πολύ. Επειδή, όμως, με το αντιπυρετικό, που της έδωσαν, ο πυρετός υποχώρησε στο 37.4, μας είπαν να φύγουμε, αλλά να παρακολουθούμε το παιδί και σε περίπτωση που παρουσιάσει εξάνθημα, κάνει εμετό ή κοιμάται χωρίς πυρετό, οπωσδήποτε αμέσως να πάμε εκ νέου στο νοσοκομείο και να συνεχίσουμε τα αντιπυρετικά. Η αλήθεια είναι ότι πρότειναν να μείνει μέσα η μικρή, αλλά το παιδί ήταν πολύ κουρασμένο κι έκλαιγε ότι ήθελε να φύγει και δεν άντεχε άλλο. Και γι' αυτό είπαμε να πάμε σπίτι και να την παρακολουθούμε.

Σήμερα το πρωί, ξύπνησε σχεδόν απύρετη (37.1), χωρίς πονοκέφαλο και με όρεξη. Από το νοσοκομείο μίλησαν και με την παιδίατρο και μου είπε ότι θα έρθει να δει τώρα το πρωί το παιδί.

Εσείς έχετε ακούσει για ίωση με πονοκέφαλο; Πώς χειριστήκατε το θέμα; Μήπως δεν έπρεπε να την πάρω από το νοσοκομείο, αλλά να την κρατήσουν για παρακολούθηση; Όποια πληροφορία μπορείτε να δώσετε, ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικα σας. Ο πονοεφαλος μπορει και να προκαλυται απο μπουκωμα (ιγμοριο). Και εμενα εχει παραπονεθει καποιες φορες ο μεγαλος αλλα συνηθως περναει με depon. Επισεις και εμεις περασαμε μια τετοια φαση περισυ που ηταν πολυ κουρασμενος. Επειδη ειχε ηδη περασει μονοπυρηνωση στα 2μιση μας ειπε η παιδιατρος οτι μπορει να ειναι ξανα αλλα πιο ελαφρια. Με ξεκουραση ομως συνηθρθε...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!!

Χθες από το πρωί, η μικρή παραπονιόταν συνέχεια για έντονο πονοκέφαλο. Της έδωσα λίγο depon, αλλά το παιδί συνέχισε να παραπονιέται και σιγά - σιγά οι ρυθμοί της άρχισαν να πέφτουν. Μέχρι το μεσημέρι, δεν είχε ανεβάσει πυρετό, αλλά ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν. Συνεχίζοντας τη θερμομέτρηση, εκεί γύρω στο απόγευμα, είδα ότι έκανε 37.6, κοιμόταν και μέχρι τις 8.00 φθάσαμε στο 38.2. Τηλεφώνησα στην παιδίατρο, και μου είπε εναλλάξ ανά 4ωρο depon - ponstan, ελαφρύ φαγητό, πολλά υγρά και να μην βγει καθόλου έξω. Όμως, ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν κι ο πυρετός έφθασε 38.6.

Οπότε, πήγαμε στο νοσοκομείο. Η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα περισσότερο για τον πονοκέφαλο, ο οποίος συνεχιζόταν αμείωτος, και λιγότερο για τον πυρετό. Εκεί, εξέτασαν τη μικρή, της έκαναν test για στρεπτόκοκο και για Η1Ν1, τα οποία βγήκαν αρνητικά. Συνέχισαν, όμως, να την παρακολουθούν, επειδή ο πονοκέφαλος συνεχιζόταν και μίλησαν για "ιογενή μηνιγγίτιδα". Φοβήθηκα πάρα πολύ. Επειδή, όμως, με το αντιπυρετικό, που της έδωσαν, ο πυρετός υποχώρησε στο 37.4, μας είπαν να φύγουμε, αλλά να παρακολουθούμε το παιδί και σε περίπτωση που παρουσιάσει εξάνθημα, κάνει εμετό ή κοιμάται χωρίς πυρετό, οπωσδήποτε αμέσως να πάμε εκ νέου στο νοσοκομείο και να συνεχίσουμε τα αντιπυρετικά. Η αλήθεια είναι ότι πρότειναν να μείνει μέσα η μικρή, αλλά το παιδί ήταν πολύ κουρασμένο κι έκλαιγε ότι ήθελε να φύγει και δεν άντεχε άλλο. Και γι' αυτό είπαμε να πάμε σπίτι και να την παρακολουθούμε.

Σήμερα το πρωί, ξύπνησε σχεδόν απύρετη (37.1), χωρίς πονοκέφαλο και με όρεξη. Από το νοσοκομείο μίλησαν και με την παιδίατρο και μου είπε ότι θα έρθει να δει τώρα το πρωί το παιδί.

Εσείς έχετε ακούσει για ίωση με πονοκέφαλο; Πώς χειριστήκατε το θέμα; Μήπως δεν έπρεπε να την πάρω από το νοσοκομείο, αλλά να την κρατήσουν για παρακολούθηση; Όποια πληροφορία μπορείτε να δώσετε, ευπρόσδεκτη.

 

 

Καλημέρα!

Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλα ο πονοκέφαλος είναι ύπουλος σε μικρά παιδιά.

Βέβαια, είναι ανακουφιστικό που σου απέκλεισαν την ιογενή μηνιγγίτιδα.

Θυμάμαι στα 6 μου, είχα συνεχόμενους πονοκεφάλους και όταν με πήγαν στο Παίδων, είδαν εγκεφαλίτιδα από ίωση. Δεν θα ξεχάσω ποτε τους αυτούς τους πονοκεφάλους...

Να προσέχεις και να είσαι oncall με το γιατρό σας. Στη θέση σου θα ενοχλούσα συνεχώς γιατρό και νοσοκομείο, ακόμη κι αν δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

Περαστικά και εύχομαι να είναι μόνο μια εποχιακή ανώδυνη ιωσούλα (που τελικά, κατι τέτοιο θα είναι, θα δεις!)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας "άδικα" στο νοσοκομείο και ας ταλαιπωρηθείτε παρά να μην πας και να ρισκάρεις.

και η δικιά μου ακόμα και με δέκατα λέει οτι της ποναει το κεφάλι και οτι ζαλίζεται... και έχει τυχει να την πάω και εγώ σε νοσοκομειο φοβουμενη τη μινιγγιτιδα.

τελικα βεβαια δεν ηταν παρα μια ιωση, αλλα καλυτερα να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δίκιο τα κορίτσια, θέλει προσοχή ο πονοκέφαλος και παρακολούθηση... Πάντως όντως κυκλοφορεί ίωση με πονοκέφαλο και πυρετό μόνο. Πρόσφατα την πέρασε ο μεγάλος μου.

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω φιλη οτι η ιογενης μιννιγιτιδα κανει επισης φωτοφοβια και ακαμψια αυχενα.δηλαδη το πηγουνι δεν ακουμπαει το στερνο.και μιλαμε για πυρετους τρελλους 40 με 41.ο πονοκεφαλος ειναι καμπανακι αλλα μπορει να ειναι απο 1,000 διαφορετικους λογους.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, οι οποίες δείχνουν ότι δεν ανησυχώ αδίκως.

Πραγματικά, κι εγώ τον πονοκέφαλο φοβήθηκα περισσότερο και λιγότερο τον πυρετό και γι' αυτό έτρεχα Σάββατο βράδυ στο νοσοκομείο.:(

Η παιδίατρος, που εξέτασε τη μικρή χθες, την βρήκε σε καλή κατάσταση, και μας είπε ότι ναι, υπάρχει ίωση με πονοκέφαλο. Βέβαια, το παιδί είναι σε στενή παρακολούθηση και σήμερα το απόγευμα, αν και τώρα έχει μόνο δέκατα, θα την δει πάλι.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν τα μικρούλια σας έχουν τέτοιες ιώσεις, τα κάνετε μπάνιο; Κι αν ναι, με τι είδους νερό (χλιαρό ή ζεστό); Η μικρή έχει να πλυθεί από το Σάββατο (εντάξει τοπικά έχει πλυθεί) και θέλω να την πλύνω ολόκληρη και διστάζω. Συγγνώμη,:oops: που ρωτάω, αλλά τέτοια ίωση δεν έχουμε ξαναπεράσει κι ειλικρινά έχω αγχωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να την κάνεις ένα μπανάκι. Αρκεί να είναι το σπίτι ζεστό, μην κρυώσει στο μπάνιο. Νομίζω ότι γενικά ανακουφίζει.

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα ο γιος μου από προχθές βράδυ έχει πυρετό, μπούκωμα-μίξες και πονοκέφαλο, κάποιες φορές ποιο έντονο. Είναι τελικά ίωση και μετά από πόσες ημέρες πέρασε

Link to comment
Share on other sites

Σε μας έχει 1-2 μέρες αυτά τα συμπτώματα. Στη 2η μέρα κάνει και πυρετό 38+. 3η μέρα αρχίζει να υποχωρεί ο πυρετός, αλλά όχι ο πονοκέφαλος. 4η μέρα συνήθως εντάξει... μένει λίγο μπούκωμα.

 

Αλλά... κολλάει πολύ ευκολα. Εμάς μας έχει πάρει με τη σειρά... μικρούς μεγάλους.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε μας έχει 1-2 μέρες αυτά τα συμπτώματα. Στη 2η μέρα κάνει και πυρετό 38+. 3η μέρα αρχίζει να υποχωρεί ο πυρετός, αλλά όχι ο πονοκέφαλος. 4η μέρα συνήθως εντάξει... μένει λίγο μπούκωμα.

 

Αλλά... κολλάει πολύ ευκολα. Εμάς μας έχει πάρει με τη σειρά... μικρούς μεγάλους.

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Να περιμένω δηλ. να κολήσει και ο άλλος:(

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα... αν πάρεις μέτρα για προφύλαξη ίιιιιισως να γλυτώσεις.

Σε εμάς... Κόλλησαν 3 από τα 4 παιδιά κι εγώ με τον άντρα μου. Η μικρή (3ων ετών)... γλύτωσε! (προς το παρόν)...

 

Σου εύχομαι να γλυτώσετε με όσο το δυνατόν λιγότερες "απώλειες". :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήρθε σήμερα ο γιατρός.ϊωση είναι απλά πρήστηκαν και οι αδένες και η αριστερή φαίνεται και με το μάτι ενώ πονάει όταν την ακουμπάμε. δεν μου παραπονέθηκε ξανά για πονοκέφαλο όμως μου παραπονέθηκε για πόνο στο λαιμό γι αυτό και τον είδε ο γιατρός

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!!!

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, οι οποίες δείχνουν ότι δεν ανησυχώ αδίκως.

Πραγματικά, κι εγώ τον πονοκέφαλο φοβήθηκα περισσότερο και λιγότερο τον πυρετό και γι' αυτό έτρεχα Σάββατο βράδυ στο νοσοκομείο.:(

Η παιδίατρος, που εξέτασε τη μικρή χθες, την βρήκε σε καλή κατάσταση, και μας είπε ότι ναι, υπάρχει ίωση με πονοκέφαλο. Βέβαια, το παιδί είναι σε στενή παρακολούθηση και σήμερα το απόγευμα, αν και τώρα έχει μόνο δέκατα, θα την δει πάλι.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, όταν τα μικρούλια σας έχουν τέτοιες ιώσεις, τα κάνετε μπάνιο; Κι αν ναι, με τι είδους νερό (χλιαρό ή ζεστό); Η μικρή έχει να πλυθεί από το Σάββατο (εντάξει τοπικά έχει πλυθεί) και θέλω να την πλύνω ολόκληρη και διστάζω. Συγγνώμη,:oops: που ρωτάω, αλλά τέτοια ίωση δεν έχουμε ξαναπεράσει κι ειλικρινά έχω αγχωθεί.

 

 

Εμένα μου φαίνεται ότι όταν αρρωσταίνουν ιδιαίτερα με πυρετό έχουν περισσότερο ανάγκη το μπάνιο παρά ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αποφεύγω το μπάνιο όταν είναι άρρωστα. Πρέπει να ξέρεις το ΠΟΤΕ ακριβώς να τα κάνεις μπάνιο. Να μην είναι σε φάση που ανεβαίνει ο πυρετός, να είναι προσεγμένη η θερμοκρασία του νερού κτλ κτλ...

Άρα... υπομονή 2-3 μέρες. Θα περάσει και μετα θα ευχαριστηθεί το μπανάκι! ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το αποφεύγω το μπάνιο όταν είναι άρρωστα. Πρέπει να ξέρεις το ΠΟΤΕ ακριβώς να τα κάνεις μπάνιο. Να μην είναι σε φάση που ανεβαίνει ο πυρετός, να είναι προσεγμένη η θερμοκρασία του νερού κτλ κτλ...

Άρα... υπομονή 2-3 μέρες. Θα περάσει και μετα θα ευχαριστηθεί το μπανάκι! ;)

δεν ξέρω ίσως να έχεις δίκιο, όμως επειδή κάθε φορά που ρωτάω το γιατρό μου είπε να τους κάνω και επειδή 5 χρόνια ελάχιστες φορές δεν τους έκανα καθημερινά ίσως είμαι κολημένη!:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ίσως να έχεις δίκιο, όμως επειδή κάθε φορά που ρωτάω το γιατρό μου είπε να τους κάνω και επειδή 5 χρόνια ελάχιστες φορές δεν τους έκανα καθημερινά ίσως είμαι κολημένη!:-D:-D:-D

 

Εμένα μου πέφτει "βαρύ" το καθημερινό μπάνιο 4ων μικρών παιδιών. :P Τους κάνω κάθε 2η μέρα. Άρα.. όταν είναι άρρωστα, ας πάει μια μέρα παρακάτω, δε με ενοχλεί.

 

Από την άλλη, όταν ήταν μικρότερα, δοκίμασα το μπάνιο κάποιες φορές και δεν πέτυχα σωστά το νερό, παρόλο που ακολουθησα τις οδηγίες της παιδιάτρου. Κι έτσι... τελικά ανέβασαν περισσότερο πυρετό και είχαν δυσφορία. Άλλες φορές το πετύχαινα. Αλλά δε θέλω να το ρισκάρω...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πέφτει "βαρύ" το καθημερινό μπάνιο 4ων μικρών παιδιών. :P Τους κάνω κάθε 2η μέρα. Άρα.. όταν είναι άρρωστα, ας πάει μια μέρα παρακάτω, δε με ενοχλεί.

 

Από την άλλη, όταν ήταν μικρότερα, δοκίμασα το μπάνιο κάποιες φορές και δεν πέτυχα σωστά το νερό, παρόλο που ακολουθησα τις οδηγίες της παιδιάτρου. Κι έτσι... τελικά ανέβασαν περισσότερο πυρετό και είχαν δυσφορία. Άλλες φορές το πετύχαινα. Αλλά δε θέλω να το ρισκάρω...

 

 

Συμφωνώ και χαράς το κουράγιο σου:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα & Περαστικά στα μικρούλια.

 

Η ίωση σε μας κράτησε γεμάτη μία εβδομάδα (από Σάββατο σε Σάββατο). Κι εκεί που είπαμε ότι έγινε καλά, επειδή έχει μία ευαισθησία στα αυτάκια της, μας ήρθε και μία ωτίτιδα.

Μπάνιο την εκάνα, τελικά, μετά από τρεις ημέρες, αλλά χωρίς λούσιμο, γιατί φοβήθηκα, μήπως χειροτερέψει. Λούσιμο το Σάββατο.

Ωστόσο, η μικρή κατεβλήθηκε κι οι ρυθμοί της είχαν "πέσει" πάρα πολύ. Δηλαδή, ένα παιδάκι που δεν αφήνει τίποτα όρθιο, κοιμήθηκε μία μέρα από τις 6 το απόγευμα μέχρι τις 8 την άλλη μέρα. Πιστεύω ότι το χρειαζόταν, το είχε ανάγκη ο οργανισμός της, αλλά προσωπικά τρόμαξα.

Τουλάχιστον, ο πονοκέφαλος ήταν από την ίωση κι άδικα ανησύχησα, αλλά καλύτερα να ανησυχείς, παρά μετά να τρέχεις.

Για άλλη μία φορά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Για σας μανουλες.εδώ και μια εβδομάδα έχω τον γιο μου αρωστο με πυρετό και πονοκέφαλο.ξεκίνησε με πονόλαιμο την 2 ημέρα ανέβασε πυρετό και αφού πήραμε αντιβίωση αρχίσανε η πονοκεφαλι.εκεί που κοιμότανε τον έπιανε βήχας και έβαζε τα κλάματα.για μια ώρα δεν μπορούσα να τον ηρεμήσω,πήγα του έκανα ακτινογραφίες στο κεφάλι και είναι όλα καλά.η παιδίατρος μου είπε πως είναι από το μπούκωμα και μπορεί να είνε ιγμορίτιδα.έχω akousei μαμάδες στο σχόλιο το γιου μου που είναι πρώτη δημοτικού ότι αυτό τον καιρό έχουν τρελαθεί.εγώ δεν κόλησα από το μικρό παντός,λόγο εγκυμοσύνης είμουνα λίγο πιο προσεκτική από αλες φορές.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από την 3η δόση αντιβίωση είμαστε καλύτερα. Ο αδένας ξεπρήστηκε αρκετά δεν πονάει όταν τον ακουμπάς. Ανέβασε μία φορά πυρετό 38,2 χθες το μεσημέρι και στη συνέχεια δέκατα και καθόλου. Το μπούκωμα συνεχίζει. Ο άλλος δεν κόλησε (ακόμη γιατί ο γιατρός είπε μπορεί να εμφανιστεί μετά από ημέρες). Περαστικά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και εμεις πυρετο 38.5 και πονοκεφαλο αλλα παραλληλα παραπονιεται για πονο στη κοιλια. Φοβαμαι μην ειναι σκωληκοιδιτιδα αλλα στο σημειο που ειναι (δεξια ) δεν ποναει ιδιαιτερα και οταν το παταω και το αφηνω δεν του ποναει. Εχει και βηχα και καταροη. Το μονο που με ανησηχει εναι ο κοιλοπονος.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και εμεις πυρετο 38.5 και πονοκεφαλο αλλα παραλληλα παραπονιεται για πονο στη κοιλια. Φοβαμαι μην ειναι σκωληκοιδιτιδα αλλα στο σημειο που ειναι (δεξια ) δεν ποναει ιδιαιτερα και οταν το παταω και το αφηνω δεν του ποναει. Εχει και βηχα και καταροη. Το μονο που με ανησηχει εναι ο κοιλοπονος.

 

Η κόρη μου έκανε σκουληκοειδεκτομή σε ηλικία 5,5 χρονών. Διαμαρτυρήθηκε οτι της πονούσε η κοιλιά κάτω δεξιά. Μετά από λίγο όμως ο πόνος πέρασε και πονούσε μόνο όταν πιέζαμε την κοιλιά της. Εγώ δεν ανησύχησα αλλά ο άντρας μου μας πήρε πακέτο και πήγαμε νοσοκομείο. Τελικά είχε δίκιο. Την επομένη το πρωί χειρουργήθηκε και ευτυχώς γιατί ήδη μάζευε πύον.

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά σου συνιστώ την προσοχή όσον αφορά τον πονόκοιλο. Αν συνεχίζει να πονάει έστω και όταν πιέζεις την κοιλιά του τότε πάνε καλύτερα σε ένα νοσοκομείο. Μπορεί να πας άδικα αλλά τουλάχιστον θα πάψεις να ανησυχείς.

Περαστικά σας!

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κόλλησα δεινοπάθησα. Τα παιδιά σε 2 μέρες ήταν περδίκια. Εγώ... 3+ μέρες πυρετό 38-39, μετά δέκατα, στο μεταξύ πονοκέεεεεφαλοοοο, ζαλάδες, ανορεξία και τρομερή ατονία. Κι όταν έφυγαν όλα αυτά έμεινε μπούκωμα και βήχας. Το σύνολο κλείνω πλέον μια εβδομάδα, κι ακόμα...

 

 

Υ.Γ. Κι από άλλους γνωστούς αυτό άκουσα... Πως τελικά οι μεγάλοι την περνάνε χειρότερα!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...