Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υγραντηρας στο παιδικο δωματιο


Recommended Posts

καλησπερα!!!εχει καμια υγραντηρα στο παιδικο δωματιο!!?????!θελω να παρω για το δωματιο της μικρης επειδη εχει συχνα λαρρυγγιτιδες και λογω οτι αναβουμε καλοριφερ ξερενει την ατμοσφαιρα στο σπιτι και ηθελα να ρωτησω αν κανει δουλεια η οχι....εχει καμια???επειδη οταν κοιμαται ανοιγω το παραθυρο αλλα λογω θορυβου ηθελα να παρω υγραντηρα.ρωτησα και τη παιδιατρο και μου πε οτι κανει δουλεια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κανει και μαλιστα κανει πολυ δουλεια.

Εχω εναν της chicco πο εχει θηκη και για ελαια. και ειναι πολυ καλο ειδικα οταν μπουκωνει η μυτη τους , τα βοηθαει πολυ.

Για την ακριβεια εχω 2. εναν για καθε δωματιο.

Το κακο του ειναι οτι θελει πολυ συχνα καθαρισμα (εχουμε και σκληρο νερο εδω, οποτε στα να πανε).

 

Προσεχε μονο να ειναι υγραντηρας με ζεστο ατμο.

 

Προσφατα (οταν πηγα να αγορασω τον δευτερο) διαπιστωσα οτι υπαρχουν και υγραντηρες με κρυο ατμο. Μια φιλη που ειχε παρει εναν τετοιο, μου ειπε οτι δημιουργει κρυα ατμοσφαιρα στο σπιτι.

 

Να ειναι ζεστου ατμου λοιπον και αν εχει και θεση για εθαιρια ελαια , ακομα καλυτερα.....

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια? εω κ εγω αυτον της chicco οταν τον χρησιμοποιω οι τοιχοι αρχιζουν κ "τρεχουν " εχετε καμια λυση??

 

 

 

 

ωχ!!!τι ειναι αυτο παλι????για πειτε εσεις που εχετε ηδη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κανει και μαλιστα κανει πολυ δουλεια.

Εχω εναν της chicco πο εχει θηκη και για ελαια. και ειναι πολυ καλο ειδικα οταν μπουκωνει η μυτη τους , τα βοηθαει πολυ.

Για την ακριβεια εχω 2. εναν για καθε δωματιο.

Το κακο του ειναι οτι θελει πολυ συχνα καθαρισμα (εχουμε και σκληρο νερο εδω, οποτε στα να πανε).

 

Προσεχε μονο να ειναι υγραντηρας με ζεστο ατμο.

 

Προσφατα (οταν πηγα να αγορασω τον δευτερο) διαπιστωσα οτι υπαρχουν και υγραντηρες με κρυο ατμο. Μια φιλη που ειχε παρει εναν τετοιο, μου ειπε οτι δημιουργει κρυα ατμοσφαιρα στο σπιτι.

 

Να ειναι ζεστου ατμου λοιπον και αν εχει και θεση για εθαιρια ελαια , ακομα καλυτερα.....

 

κι εγώ αυτόν έχω..είναι σούπερ...βάζω και ευκάλιπτο από το φαρμακείο και κάνει σούπερ δουλειά...ανοίγει την μυτούλα του και βλέπω γρήγορα βελτίωση όσες φορές τον έχουμε χρησιμοποιήσει!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια? εω κ εγω αυτον της chicco οταν τον χρησιμοποιω οι τοιχοι αρχιζουν κ "τρεχουν " εχετε καμια λυση??

 

 

 

 

ωχ!!!τι ειναι αυτο παλι????για πειτε εσεις που εχετε ηδη???

 

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΤΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝΗΜΕΡΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.Ο ΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΕΛΑΙΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΥΓΡΑΝΤΗΡΑ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.ΠΟΛΛΑ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΠΡΟΣΟΧΗ

Link to comment
Share on other sites

καλε εμενα μου ειπε να τον βαζω μονο το βραδυ εξαλου ειναι για 8-9 ωρες μετα αδειαζει το νερο..... καλοριφερ δεν εχω αλλα μια φορα (τωρα που το λες) οταν ειχα ανοιξει το air-contition δεν ειδα νερο στους τοιχους...

αν εχει συμβει σε καμια αλλη κοπελα κατι παρομοιο ας πει τπτ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

επειδή δεν πήρα απάντηση στο θέμα air condition, το βάζω ως θέμα. αν υπάρχει ξανά, παρακαλώ τους συντονιστές να το ταξινομήσουν εκεί που πρέπει.

λόγω ζέστης δουλεύουμε το κλιματιστικό, κυρίως το βράδυ. έστω και με λίγο ανοιχτό το παράθυρο όπου κοιμάται το μωρό, δεν είμαι βέβαιη ότι είναι ό,τι καλύτερο για την υγεία της. σκεφτόμαστε να αγοράσουμε τον υγραντήρα της avent. τον έχει καμία μανούλα;εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εβαλα σε λειτουργια για πρωτη φορα σημερα τον υγραντηρα και μεχρι πριν λιγο εβγαζε κανονικα ατμο.Ξαφνικα σταματησε να τον βγαζει απο το στομιο.......και τον κραταει μεσα!Νερο εχει πολυ,σχεδον γεματο ειναι το δοχειο.

Τι εχει γινει?????

Οποιος εχει αυτον τον υγραντηρα και ξερει ας με βοηθησει παρακαλω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βγάλτον από την μπρίζα αδειασε το νεράκι και ξαναβάλε τρεχούμενο απο την βρύση, δες οτι εφάπτεται καλά και βάλτον πάλι, δεν νομίζω οτι έχει κάτι, αλλά απλά να μην έκανε καλή επαφη σε κατι και να σταμάτησε ίσως

 Ότι πολυτιμότερο... 
 Γιάννης 13/01/2009
 Αλέξης 09/03/2011 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τον έχεις πάνω σε επίπεδο που έχει λίγη κλίση; Δοκίμασες να τον λειτουργήσεις κάπου άλλου.

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

εχω προβλημα με τον υπνο του μικρου οσον αφορα την υγρασια του δωματιου του.Το χειμωνα με το καλοριφερ το ρυθμιζα με βαζακια με νερο σε ολα τα σωματα.τωρα ομως καλοριφερ ,τελος! βαζω λιγο το aircodition ή το αεροθερμο αν εχει χαμηλη θερμακρασια ακομη αλλα η ατμοσφαιρα ξηραινει τοσο που ο μικρος μπουκωνει, βηχει και στο κλαμα του βγαινει ηχος ¨κορακα¨.

θελω λοιπον να παρω εναν υγραντηρα αλλα δεν ξερω ποιος ειναι καταλληλος. Εμπειροι γονεις,δωστε τα φωτα σας γιατι ο μικρος βασανιζεται κ εμεις μαζι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κοριτσια, θελω να αγορασω εναν υγραντηρα. ολοι μου λενε για της chicco. ειναι ακριβουτσικος ομως....εχει καμμια σας δοκιμασει καποιον αλλο, οικονομικοτερο και εξισου αποδοτικο ? :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα ξαναανοιξει παρομοιο θεμα (ζητω συγνωμη απο την διαχειριση) αλλα δεν μου απαντησε καμμια κοπελα. αν καποια ξερει ομως ας μου πει. ποιος υγραντηρας ειναι καλός ? της chicco ? αλλης εταιρειας ? να ψαξω για αγορα μεσω e -bay?

Link to comment
Share on other sites

ειχα ξαναανοιξει παρομοιο θεμα (ζητω συγνωμη απο την διαχειριση) αλλα δεν μου απαντησε καμμια κοπελα. αν καποια ξερει ομως ας μου πει. ποιος υγραντηρας ειναι καλός ? της chicco ? αλλης εταιρειας ? να ψαξω για αγορα μεσω e -bay?

 

 

λοιπον εγω πηρα τον happy -life της Medissana ειμαι πολυ ευχαριστημενη ειναι υγρραντηρας -ιονιστης

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...