Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδίατρος Χαλάνδρι Αγία Παρασκευή Χολαργός


sunsun

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω έχω έναν αρκετά καλό. Μένει στο Πολύδροσο Χαλανδριου και είναι Αναπληρωτής Διευθυντής στο Παίδων Πεντέλης. Δεν έχει ιατρείο, πάει μόνο στα σπίτια. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του. Το μόνο πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν μπορεί να κόψει αποδείξεις οπότε αν σου δικαιολογούν κάποιο ποσό από την δουλειά σου δεν σε συμφέρει. Εάν θέλεις τα στοιχεία του στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγώ εναν παρα πολύ καλό παιδίατρο που είναι και ομοιοπαθητικός και είναι και στο Κάτω Χαλάνδρι. Εκτός που η στάση του γενικά είναι πολύ ανακουφιστική για τη νέα μαμά, είναι και φειδωλός στα φάρμακα και φανατικός υποστηρικτής του θηλασμού όσο πάει. Και έχει και 4 παιδιά, οπότε έχει σίγουρα κάνει και πρακτική :wink:

Λέγεται Χριστόπουλος Σπύρος, το τηλέφωνο στο ιατρείο του είναι 2106717082

Link to comment
Share on other sites

Η παιδίατρος μας είναι στο Παγκράτι.

Απαντάει ΠΑΝΤΑ το τηλέφωνο.

ΒΟΗΘΑ ουσιαστικά τους νέους γονείς (με βοήθησε ψυχολογικά και μου έδειξε ακόμα και πως να πλένω το μωρό).

ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ φανατικά το θηλασμό.

Είναι και μαμά και ξέρει τι σημαίνει αυτό.

Δεν κάνω διαφήμιση δεν την ήξερα και από πριν, αλλά μετά από δύο παιδιάτρους που ήρθαν στο σπίτι τις πρώτες μέρες που γεννήθηκε η μικρή και τα έκαναν όλα να φαίνονται βουνό, με βοήθησε να δω ότι όλα είναι απλά.

Αν θέλεις σου στέλνω πμ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο παιδίατρός μου είναι από τα Νότια Προάστια κάπου Ηλιούπολη μένει και έχει ιατρείο στο Μενίδι (μόνο απόγευμα) το πρωί καβαλάει την μηχανή και κουράρει τα μωρούλια του κόσμου.

Εμείς πια επειδή μένουμε Καλλιθέα δεν πάμε στο ιατρείο του, έρχεται εκείνος μεσημεράκι ή πρωί (ανάλογα πότε είμαι εγώ στο σπίτι) και μας κάνει τα εμβόλιά μας και πάντα μα πάντα μας απαντά στο τηλέφωνο για ό,τιδήποτε συμβεί.

Αν θελετε περισσότερα στείλτε μου πμ πολύ ευχαρίστως να σας τον συστήσω!

cRGo.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

H δικια μας παιδιατρος ειναι στο παλαιο φαληρο και στο Λητω. Ειναι εξαιρετικα συζητησιμη (η πρωτη επισκεψη στο σπιτι κρατησε 3 ωρες) και προσωπικα μου εμπνεει εμπιστοσυνη γιατι λογω ηλικιας εχει δει και παρα πολλα περιστατικα... Επισης ειναι παρα πολυ φιλικη με το μωρο και δεν δειχνει να κυνηγαει τα χρηματα. Βεβαια δεν συνεργαζεται με κανενα ταμειο αλλα δινει αποδειξη. Αν θελετε λεπτομεριες στειλτε μου post.\

line_m121_beg_40_time_1199336400_text_cf20ecf0eff5ecf0effdeaeff220ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

sunsun μενω Κ.χαλανδρι και εχω εναν πολυ καλο γιατρο που ειναι στο Μητερα και στο ΙΚΑ του Κ.Χαλανδριου. Τον εχω απο οταν γεννηθηκε η Λυδιτσα μου που τωρα ειναι 22 μηνων και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. παντα τον βρισκω, ερχεται σπιτι σχεδων αμεσως οποτε τον εχω χρειαστει, και παρολο που τωρα με το σταθμο αρρωστενει συνεχεια αντιβιωση δεν εχουμε παρει ποτε ευτυχως. Με εχει βοηθησει πολυ. Αν θες σου δινω στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγώ εναν παρα πολύ καλό παιδίατρο που είναι και ομοιοπαθητικός και είναι και στο Κάτω Χαλάνδρι. Εκτός που η στάση του γενικά είναι πολύ ανακουφιστική για τη νέα μαμά, είναι και φειδωλός στα φάρμακα και φανατικός υποστηρικτής του θηλασμού όσο πάει. Και έχει και 4 παιδιά, οπότε έχει σίγουρα κάνει και πρακτική :wink:

Λέγεται Χριστόπουλος Σπύρος, το τηλέφωνο στο ιατρείο του είναι 2106717082

 

Καλέ τώρα το είδα!!Έχουμε τον ίδιο παιδίατρο!!!!Επίσης πολύ ευχαριστημένη, με έχει βοηθήσει απίστευτα και ειδικά με τη μεγάλη που είχε αρκετά προβληματάκια. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα και ψάχνω έναν παιδίατρο στην Αγία Παρασκεύη κατά προτίμηση, ή και στην ευρύτερη περιοχή (Γέρακα, Βριλήσσια).

Θα ήθελα να είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού και να μην δίνει φάρμακα με το παραμικρό, γενικά να έχει μια προσέγγιση μάλλον πιο χαλαρή παρά αυστηρή.

 

Έχετε να μου συστήσετε κανέναν/καμία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα η αδερφη μου μενει Αγ. Παρασκευη και ξερω οτι εχει καλο παιδιατρο αν και δεν ξερω αν ειναι Αγ. Παρασκευη ή Χαλανδρι!Επισης δεν ξερω αν ειναι υπερ του θηλασμου!Ασε που πιστευω οτι αν μπορεις να θηλασεις δεν μπορει κανεις να σε πει να το σταματησεις ειδικα αν ειναι και γιατρος και ασε που αν σου πει ειναι δικαιωμα σου να αποφασισεις τι θα κανεις!Αλλο θεμα αυτο βεβαια και για να μην ξεφευγω αν θελεις να την ρωτησω και να σου πω και αν φυσικα δεν υπαρχει καμια κοπελα να προτεινει κατι απο πρωτο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

 

Τh@lia, θα μπορούσες να ρωτήσεις την αδερφή σου; Βασικά, βρήκα έναν παιδίατρο από το Ιασώ όπου γέννησα, αλλά το κακό είναι ότι μετά τους 3 μήνες, θα πρέπει εμείς να πάμε εκεί, και όσο να'ναι πέφτει λίγο μακριά (βάλε και την κίνηση στην Κηφισίας...). Όταν λέω υπέρ του θηλασμού, το λέω γιατί είμαι σίγουρη ότι στους επόμενους μήνες θα χρειαστώ συνεχή ενθάρρυνση :)

Προς το παρόν, ο γυναικολόγος μου είναι αυτός που μου λέει να το θηλάζω αποκλειστικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που γέννησα στο Ιασω είχε έρθει μια που έχει ιατρείο στο Γέρακα..Από μια επίσκεψη που μου έκανε μου φάνηκε καλή αλλά ακριβή (80 ευρώ) για αυτό και άλλαξα...Μου είχε φανεί από 1-2 περιστατικά ότι στηρίζει τον θηλασμο...Αν θέλεις στείλε μου πμ για να σου δώσω τα στοιχεία της

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

 

Τh@lia, θα μπορούσες να ρωτήσεις την αδερφή σου; Βασικά, βρήκα έναν παιδίατρο από το Ιασώ όπου γέννησα, αλλά το κακό είναι ότι μετά τους 3 μήνες, θα πρέπει εμείς να πάμε εκεί, και όσο να'ναι πέφτει λίγο μακριά (βάλε και την κίνηση στην Κηφισίας...). Όταν λέω υπέρ του θηλασμού, το λέω γιατί είμαι σίγουρη ότι στους επόμενους μήνες θα χρειαστώ συνεχή ενθάρρυνση :)

Προς το παρόν, ο γυναικολόγος μου είναι αυτός που μου λέει να το θηλάζω αποκλειστικά.

 

Συγνωμη για την καθυστερηση αλλα με τα τρεχαματα της βαφτισης δεν προλαβαινω να μπω!αντε να ρθει το Σαββατο να τελειωνω.Λοιπον μολις πηρα την αδερφη μου και ειπε Ντανιελα Αδαμου Αγ. Ιωαννου . Μου εδωσε και τηλ αν θελεις να σε στειλω με πμ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μανούλες μήπως έχετε να μου συστήσετε έναν ή μία καλό παιδίατρο στην Αγία Παρασκευή; Νομίζω πως είναι καιρός να αρχίσω να ψάχνω. Αυτό που θέλω είναι να μπορώ να συνενοηθώ εύκολα μαζί του, να μου τα λέει απλά και κατανοητά δηλαδή, να μπορώ να τον ενοχλώ για τις διάφορες απορίες μου χωρίς να... "τρώω πόρτα" και να είναι θετικός ως προς τον θηλασμό.

Θα με βοηθήσετε πολύ αν μου στείλετε ένα πμ!!!

Ευχαριστώ!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα σας!

 

Γνωρίζει κανείς την παιδίατρο Χαρίτου Αντωνία στο Χαλάνδρι;

Θέλω να μάθω εντυπώσεις. Μου την έχει συστήσει ο γυναικολόγος μου αλλά θα ήθελα να μάθω και γνώμες γονέων-πελατών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα,

 

γέννησα την προηγούμενη εβδομάδα και ψάχνω έναν παιδίατρο στην Αγία Παρασκεύη κατά προτίμηση, ή και στην ευρύτερη περιοχή (Γέρακα, Βριλήσσια).

Θα ήθελα να είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού και να μην δίνει φάρμακα με το παραμικρό, γενικά να έχει μια προσέγγιση μάλλον πιο χαλαρή παρά αυστηρή.

 

Έχετε να μου συστήσετε κανέναν/καμία;

 

 

Μάλλον είναι λίγο αργά που σου απαντώ αλλά μόλις γράφτηκα...

πολύ καλός παιδίατρος, Αγία παρασκευή, λέγεται Θωμάς Τσελίφης. περιοχή Προφήτη Ηλία...

Είναι καταπλικτικός με τα παιδιά και ... χαλαρώνει τις αγχωμένες μαμάδες.. Επίσης, πολύ διαθέσιμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην περιοχη της Αγιας Παρασκευης βρισκεται ο παιδιατρος μας.Λεγεται Δημητρης Γκιωνης και ειναι στο Παιδων Αγλαια Κυριακου.Πολυ καλος γιατρος,αρκετα χαλαρος,τον βρισκεις οποτε τον χρειαστεις και,κυριως,εξαιρετικος ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο Χριστόπουλος είναι όντως φοβερός! Αυτόν είχα κι εγώ αλλά δεν έχει πλέον σύμβαση με το Δημόσιο και δεν με συμφέρει. Είμαι σε αναζήτηση νέου παιδιάτρου. Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιον; Μένω Γλυκά Νερά.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι κι εγώ για παιδίατρο ομοιοπαθητικό και είδα ότι είστε ευχαριστημένες από τον Χριστόπουλο. Είναι φιλικός με τα παιδιά? Εγώ που θέλω να κάνω επιλεκτικά κάποια εμβόλια, θα΄χω πρόβλημα?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ειναι στην πλατεια κενεντυ στο χαλανδρι απεναντι απ τον ΤΖΙΒΕΛΕΚΑ ζαχαροπλαστειο και λεγεται ΜΑΣΟΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (2106855223) exω κανει ολα τα εμβολια του μπεμπη μου και δεν εβλαλε ουτε δακρυ ,εχει φοβερο χερι και ειναι πολυ θετικη και εμπνεει ηρεμια στα παιδια.Και αρκετα οικονομικη για βορεια προαστεια

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην πλατεια κενεντυ στο χαλανδρι απεναντι απ τον ΤΖΙΒΕΛΕΚΑ ζαχαροπλαστειο και λεγεται ΜΑΣΟΥΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (2106855223) exω κανει ολα τα εμβολια του μπεμπη μου και δεν εβλαλε ουτε δακρυ ,εχει φοβερο χερι και ειναι πολυ θετικη και εμπνεει ηρεμια στα παιδια.Και αρκετα οικονομικη για βορεια προαστεια

 

Καλησπερα Nikolinio. Με ενδιαφερει πολυ αυτο που λες γιατι μενω σχεδον διπλα απο τον Τζιβελεκα. Μπορεις να μου πεις τιποτα περισσοτερο? Για παραδειγμα απανταει στα τηλεφωνα? Παει στα σπιτια αν χρειαστει? Ειναι σχολαστικη στην εξεταση των παιδιων η ειναι χυμα? Ποσο καιρο την εχεις? Και οταν λες οικονομικη τι εννοεις?

 

Συγνωμη αν σε επηξα...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα.Είμαι νέα μανούλα και πολύ αγχωμένη!!Ηθελα να παρακαλέσω όποια μαμά μπορεί να μου δώσει πληροφορίες για καλό παιδίατρο στην περιοχή Χαλανδρίου.Είχα βρεί μία παιδίατρο ήδη πριν γεννήσω,κατόπιν όμως διαπίστωσα ότι είναι πολύ "ξινή" και απρόσιτη και στο τηλέφωνο.Περιμένω τη βοήθειά σας!Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...