Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΝΑΔΕΣ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ.

 

 

ΜΟΝΑΔΕΣ ΙΑΤΡΙΚΩΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

 

Α/Α ΜΟΝΑΔΑ ΠΟΛΗ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ

1 ΑΚΕΣΩ ΑΘΗΝΑ Γ.ΠΙΣΤΟΦΙΔΗΣ

2 ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ

3 ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΠΟΝΤΗΣ Ι ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΑΡΛΑΤΖΗΣ Β

4 ΤΙΤΑΝΗ ΑΘΗΝΑ ΖΙΩΓΑΣ Β.

5 ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΟΣ Κ.

6 ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΘΗΝΑ ΞΥΔΙΑΣ Γ.-ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ Χ.

7 ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΡΟΥΛΗΣ Γ.

8 ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΑΘΗΝΑ ΜΙΝΑΡΕΤΖΗΣ Δ.

9 ΒΙΟΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΜΠΟΜΠΟΤΗΣ Μ.

10 EUROMEDICA ΑΘΗΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΑΤΖΑΒΙΝΟΣ Θ.

11 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜ.

12 SERUM ΑΘΗΝΑ ΙΠΠΙΚΟΓΛΟΥ Θ.

13 ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΘΗΝΑ ΛΑΙΝΑΣ ΤΡ.

14 ΜΙΤΩΣΙΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΑΡΚΟΥΛΗΣ Θ.

15 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΗΤΕΡΑ ΑΘΗΝΑ ΚΛΕΝΤΖΕΡΗΣ Λ.

16 ΜΟΝΑΔΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ Α.

17 ΕΜΒΡΥΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΠΑΡΑΣΧΟΣ Θ.

18 ΙΣΤΙΤΟΥΤΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΛΟΥΤΡΑΔΗΣ Δ.

19 ΕΥΓΕΝΙΔΙΟ ΑΘΗΝΑ ΔΗΜHΤΡΟΥΛΗΣ Ν.

20 ΜΗΤΡΟΤΗΤΑ ΑΘΗΝΑ ΜΑΝΙΑΣ Ν.

21 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΙΑΣΩ ΑΘΗΝΑ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Β.

22 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΑΘΗΝΑ ΣΑΡΡΗΣ Σ.

23 ΜΑΡΙΚΑ ΗΛΙΑΔΗ (ΕΛΕΝΑ) ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟΣ Γ.

24 ΒΙΟΓΕΝΕΣΙΣ ΛΑΡΙΣΑ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Ν.

25 ΝΕΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ ΜΑΜΑΣ Λ.

26 ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΑΘΗΝΑ ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ Σ.

27 ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΑΘΗΝΑ ΧΑΣΙΑΚΟΣ Δ.

28 ΙΑΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΡΑΠΑΣ Ν.

ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΡΑΠΑΣ Ι.

29 IVF GENETICS ΑΘΗΝΑ ΣΟΥΣΗΣ Ι.

30 ΙΑΤΡΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΖΑΦΕΤΑΣ Ι.

31 ΕΜΒΡΥΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΠΑΤΡΑ ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ ΑΝ.

32 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΤΡΑΣ ΠΑΤΡΑ ΦΩΚΑ Μ.

33 ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ Ι.

34 ΠΑΝΕΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΡΙΟ ΠΑΤΡΑ ΤΖΙΓΓΟΥΝΗΣ Β.

35 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΑΘΗΝΩΝ(ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ) ΑΘΗΝΑ ΣΙΣΚΟΣ Κ.

36 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΛΗΤΩ ΜΟΝΑΔΑ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑ ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ ΑΛ.

37 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΛΑΡΙΣΑ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΜΕΣΗΝΗΣ Ι.

38 ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΠΑΠΠΑΣ Κ.

39 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΖΗΚΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

40 ΙΑΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΑΡΙΣΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ Η.

41 ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΔΟΥΚΑΣ Α.

42 ΚΕΝΤΡΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΔΡΑΜΑ ΜΑΓΓΑΛΟΣ Π.

43 ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΝΤΡΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ

ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΦΡΑΙΔΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

44 ΙΑΤΡΕΙΟ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ

ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΒΟΣ Ι.

_________________

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω ακουσει τα καλυτερα για το τμημα στο Ελενα. Ολοι οι γιατροι ειναι εξαιρετοι.Το εχουν παραδεχτει πολλοι που ταλαιπωρηθηκαν αρκετα σε αλλα κεντρα διασημων μεγαλογιατρων. Κι εγω εκει πηγα για σπερματεχυση και πετυχε με τη πρωτη!!!

dev286pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω πως μπορει οποια κοπελα θελει να πει τη γνωμη και την εμπειρια της.. Αλλωστε και η λιστα των γιατρων δεν ειναι απορρητη...

Απλα καλο ειναι -ακομα και αν καποια εμπειρια δεν ειναι και τοσο ευχαριστη- να μην ξεχναμε οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και μεμωνομενη και δεν σημαινει οτι αν κατι ασχημο συνεβη σ' εμενα π.χ με καποιον γιατρο θα συμβει και σε καποια αλλη κοπελα.Το λεω για να μην επηρεαζομαστε ουτε απο τα καλα ουτε απο τα ασχημα :D:D:D

Οσο για το Ελενα εχω και εγω ακουσει οτι εχει την καλυτερη μοναδα εξωσωματικης.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

 

Οντος εκεί πήγα.. ειμαι πολύ ευχαριστημένη.Αψογο περιγάλλον/χώροι..νοσηλευτές/τριες..προσωπικό..γιατροί..παρακολούθηση..τα πάντα ήταν όπως τα ήθελα! Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή για την επιλογή μου.. και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.. και το πιο συμαντικό έμεινα έγκυος από την πρώτη κιόλας προσπάθεια..

 

Εμβρυογένεσις - Μαρούσι 2106104682

 

Καλή Επιτυχία!

Η Αννούλα μου .. η ζωή μου!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας,κοριτσια.Βλεπω οτι υπαρχουν πολλες περιπτωσεις εξωσωματικης,στο Ελενα.

Ειναι ευκολο να μας περιγραψει καποιο κοριτσι,την διαδικασια,και ειδικα,ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΜΕ,για να κανουμε εξωσωματικη η σπερματεγχυση στο Ελενα ????

Βρηκα ενα τηλ,μοναδας εξωσωματικης,αλλα δεν δινουν πληροφοριες απο το τηλεφωνο.Ειμαι επαρχια,και θελω να ξεκινησω,αλλα δεν ξερω απο που.

Να ενημερωσω οτι εκανα ηδη μια σειρα απο ενεσεις,μετα πρεγνυλ,αλλα....δεν το βλεπω....μαλλον αποτυχαμε.Σε λιγες μερες θα αδιαθετησω και αν ειναι...μονο στο Ελενα θελω να παω.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

 

Οντος εκεί πήγα.. ειμαι πολύ ευχαριστημένη.Αψογο περιγάλλον/χώροι..νοσηλευτές/τριες..προσωπικό..γιατροί..παρακολούθηση..τα πάντα ήταν όπως τα ήθελα! Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή για την επιλογή μου.. και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.. και το πιο συμαντικό έμεινα έγκυος από την πρώτη κιόλας προσπάθεια..

 

Εμβρυογένεσις - Μαρούσι 2106104682

 

Καλή Επιτυχία!

 

pion giatro exeis ekei;

inka

 

dev042bp___.png

Link to comment
Share on other sites

εχω παει 2 φορες στην Γεωργιαδου,και τα ειπαμε,βεβαια ,τοτε ειχα μονο 2 αποβολες.

Τωρα εχω 3.Και στον προηγουμενο κυκλο,δεν μου βρηκε ο ιατρος μου,καλα ωαρια,γι'αυτο εκανα τις ενεσεις.

Δεν πρεπει να ειναι εξωσωματικος,ομως,η Γεωργιαδου....καπου αλλου θα με στειλει....και αν υπαρχει και λιστα αναμονης....χαιρετα μου τον πλατανο....

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλη κοπελιτσα ξερει να μου πει,γιατι ο κυκλος μου αλλαξε τοσο πολυ,μεσα σε 4 μηνες,και εχω τρελαθει....

Αυτον τον μηνα,εκανα ενεσεις Πουρεγον,Πρεγνυλ(10η μερα )και επαφη (11η μερα),και αδιαθετησα στις 21 μερες.Ποτέ,μα ποτέ δεν ειχα τοσο μικρο κυκλο.

Που μπορει να οφειλεται αυτο,αραγε? Στον ιατρο που με φορτωσε με τα πουρεγον,δεν θα ξαναπαω,οποτε ..ποιον να ρωτησω,εεε???????????

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια.. όταν εγώ έψαχνα για μονάδα.. ένα 90% μου πρότεινε την Εμβρυογένεση.. και απο φίλες.. και γιατροί..

 

Οντος εκεί πήγα.. ειμαι πολύ ευχαριστημένη.Αψογο περιγάλλον/χώροι..νοσηλευτές/τριες..προσωπικό..γιατροί..παρακολούθηση..τα πάντα ήταν όπως τα ήθελα! Δεν αμφέβαλα ούτε στιγμή για την επιλογή μου.. και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.. και το πιο συμαντικό έμεινα έγκυος από την πρώτη κιόλας προσπάθεια..

 

Εμβρυογένεσις - Μαρούσι 2106104682

 

Καλή Επιτυχία!

 

Θα συμφωνήσω σε όλα πραγματικά είναι ολοι τους αψογοι.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καλη κοπελιτσα ξερει να μου πει,γιατι ο κυκλος μου αλλαξε τοσο πολυ,μεσα σε 4 μηνες,και εχω τρελαθει....

Αυτον τον μηνα,εκανα ενεσεις Πουρεγον,Πρεγνυλ(10η μερα )και επαφη (11η μερα),και αδιαθετησα στις 21 μερες.Ποτέ,μα ποτέ δεν ειχα τοσο μικρο κυκλο.

Που μπορει να οφειλεται αυτο,αραγε? Στον ιατρο που με φορτωσε με τα πουρεγον,δεν θα ξαναπαω,οποτε ..ποιον να ρωτησω,εεε???????????

 

κ εγω πηρα gonal75 ενεσεις κ pregnyl την 12η μερα κ μου ηρθε την 25η....ενω περιμενα 28-29η....δλδ νωρις...αλλα εσενα παραηταν νωρις... :shock: ....τι σου ειπε ο γιατρος;;;; ΤΟΣΟ νωρις;;;; :roll:

 

αρα ωορρηξια ειχες την 12η μερα .....κ σε 9 μερες αδιαθετησες...ειναι πολυ μικρο το χρονικο διαστημα του β μισου του κυκλου σου αυτου...

Να τον ρωτησεις τον γιατρο κ ας μην πας ξανα...να δουμε τι θα πει...

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ ένα κέντρο που δεν είδα να υπάρχει στην λίστα????

Νομίζω δηλαδή ότι δεν το είδα....

Κέντρο ΓΕΝΝΗΜΑ, Ευριπίδης Μαντούδης..... το συνιστώ ανεπιφύλακτα πραγματικά τέλειος γιατρός, επιστήμονας και άνθρωπος.....

Επιτυχία με την πρώτη προσπάθεια...

Μπείτε στο site για πληροφορίες

 

http://www.gennima.gr/clinic.html

 

Ο Πελαργός ήρθε σε εμάς με την βοήθεια του κ. Μαντούδη

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

H δική μου εμπειρία από το κέντρο γονιμότητας κρήτης είναι τελείως διαφορετική. Μετά από τρεις αποτυχημένες προσπάθειες σε ένα από τα καλύτερα κέντρα των Αθηνών και πλήρως απογοητευμένη αποφάσισα να επισκεπτώ το μητέρα κρήτης. Φιλικό περιβάλλον,εξυπηρετικό προσωπικό και ο γιατρός μου κ. Φ.Μ. εξαίρετος επιστήμονας και άνθρωπος.Έμεινα έγκυος με την ΠΡΩΤΗ προσπάθεια εξωσωματικής!! και τώρα 5 μήνες μετά κρατάω στην αγκαλιά μου τα 2 αγγελούδια μου.Νίωθω μεγάλη ευγνωμοσύνη προς τον γιατρό και το κέντρο και το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου στον γιατρό που μου έδωσε την δυνατότητα να κάνω το ονειρό μου πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από προσωπική εμπειρία έχω να πω ότι το ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΕΝΕΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΕΜ. είναι πολύ καλό. Όπως βλέπετε και στο tickeraki μου είμαι έγκυος και φυσικά πανευτυχής! Πέτυχε με την 2η φορά.Μπορεί να ήταν τύχη μπορεί και όχι!Πάντως έχω να πω ότι ο κος Καπετανάκης (πατέρας & γιός) είναι πολύ καλοί. Υπάρχει υποστήριξη. Καταρχήν σε βάζουν σε μια σειρά.Δεν χρειάζεται να τρέχεις δεξιά και αριστερά να βρεις μικροβιολογικό και οτιδήποτε χρειαστείς υπάρχει εκεί μέσα μιας και διαθέτει όλα τα μηχανήματα. Βέβαια θα πρέπει να βαστάς καλό πορτοφόλι.Και σε ποιο ιδιωτικό όμως δεν είναι έτσι? Άλλωστε μπροστά στο ποθητό αποτέλεσμα ποιος νοιάζεται για τα λεφτά?

 

Καλή επιτυχία σε όλες τις μελλοντικές μανούλες που θα επισκευτούν οποιοδήποτε από τα προαναφερόμενα κέντρα αναπαραγωγής!!!

PkDAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πρωτη μου προσπαθεια την εκανα στο Γενεσις στον Κο Πικουλα,τελειος γιατρος,και ηταν πετυχημενη. Στην πολη μου ακουγεται οτι εχει τα καλυτερα ποσοστα επιτυχιας το Γενεσις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια τα κατάφερα!!! ...είμαι επιτέλους έγκυος....προσπαθησα πάρα πολύ...απογοητευτικα πολλες φορές...6 αποτυχημένες προσπαθειες!

Μέχρι που βρήκα τον τέλειο (για μένα) γιατρο.Ειμαι από Κρήτη και την 7η προσπάθεια την έκανα στο κεντρο γονιμοτητας κρήτης στο Ηράκλειο.Τις προηγούμενες τις έκανα σε άλλα κέντρα εδώ στην Κρητη και 3 στην Αθήνα.

ειμαι πανευτυχής...δεν το πιστευω...ελπιζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...αλλά εχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου κ. Φραιδακη που με την βοήθεια του Θεου κατάφερε το ακατόρθωτο (έχω αρκετά προβλήματα υγείας και ήταν πολύ δύσκολο να μείνω εγκύος).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

βοβακι πιστευω οτι με καταλαβαινεις....( έχεις και εσύ ανάλογη εμπειρία στον ιδιο γιατρο)

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα.Είμαι απο Κρήτη.Είδα την λίστα έχω ακούσει για τα περισσότερα κέντρα.Αρχικά είχα σκεφτεί να πάω Αθήνα αλλά μετά άκουσα αρκετά καλά λόγια για το κέντρο γονιμότητας εδώ στο Ηράκλειο.Τελικά ακολούθησα το ένστικτο μου και μου βγήκε σε καλό!Κοριτσάκια μου είμαι έγκυος!Συμφωνώ με την Θάλια και ας μην την ξέρω.Δεν θα μπορέσω ποτέ να εκφράσω την ευγνομοσύνη που νιώθω για τον γιατρό και το προσωπικό του που με στήριξαν τόσο σε όλη την διάρκεια της διαδικασίας και με στηρίζουν ακόμα.Ειμαι λίγων εβδομάδων......Φοβάμαι λιγάκι βέβαια.Ξέρει καμμια κοπέλα να μου πεί πότε θα μου περάσει το άγχος?απο ποιο σημείο και μετά πρέπει να σταματήσω να φοβάμαι?Καλή τυχη σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εγω ειμαι 9 εβδομαδων εγκυος με διδυμα απο το κεντρο Γεννημα απεναντι απο το Υγεια στην Κηφισιας στην Αθηνα. Εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις και φυσικα το καλυτερο αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εγω ειμαι 9 εβδομαδων εγκυος με διδυμα απο το κεντρο Γεννημα απεναντι απο το Υγεια στην Κηφισιας στην Αθηνα. Εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις και φυσικα το καλυτερο αποτελεσμα!
Γεια σας !!!! Υστερα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής στο Ελενα πήγα κι εγώ στο ΓΕΝΝΗΜΑ,σχετικά καινούριο κέντρο με τα μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας.Ακουσα για 50% τεράστιο νούμερο (δηλ. η μία στις δύο γυναίκες που θα πάει εκεί θα μείνει έγκυος !!!!!!!!!) Πάρα πολύ ωραίο περιβάλλον,εξαιρετικοί επιστήμονες (εμβρυολόγοι)με τεράστια εμπειρία περιστατικών στο εξωτερικό,και πάνω απ΄όλα άνθρωποι που θα σε ακούσουν και θα κάνουν το καλύτερο για σένα. Ο γιατρός μου είναι ο κύριος Αποστολίδης Χριστόφορος ,ο οποίος αναλλαμβάνει αν υπάρχει επιθυμία όλο το διάστημα της εγκυμοσύνης μέχρι τον τοκετό.Επισκέφτηκα το κέντρο τον Φεβρουάριο, έμεινα κατενθουσιασμένη από τον γιατρό, έκανα την πρώτη μου προσπάθεια εκεί τέλος Μαρτίου και τώρα είμαι έγκυος στην όγδοη εβδομάδα χάρη σ΄αυτούς !!!!!!!!

 

 

http://www.gennima.gr/clinic.html

82oYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!! Θα συμφωνίσω ότι το ΓΕΝΝΗΜΑ είναι καλό κέντρο!

Δεν έχω κάνει ακόμα την τρίτη μου προσπάθεια εκεί αλλά πήγα την προηγούμενη Δευτέρα στον κ. Μαντούδη και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό!!! Και φυσικά από όλο το κλίμα εκεί μέσα. Δεν αισθάνθηκα ούτε μια στιγμή άσχημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω κοριτσια οπως προανεφερα πηγα Γεννημα με τον κο Αποστολιδη, εμεινα με την πρωτη εγκυος αλλα κατεληξε σε ανεβρυικο σακο 8 εβδομαδα εκανα αποξυση . Ο κος Αποστολιδης με εστειλε για εξετασεις αιματος για θρομβοφιλια και βγηκε ετεροζυγη οτι ειμαι στο ΜΗΤΦΡ. Κανω ενεσεις ηπαρινης και με την δευτερη προσπαθεια εμεινα παλι εγκυος με διδυμα, τωρα ειμαι στην 10 εβδομαδα! Οποτε εχω α πω μονο τα καλυτερα για το κεντρο!

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 6 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 6 1/2 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΓΟΡΙ

2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟΛΕΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ (ΤΣΑΜΠΑ -ΤΙΠΟΤΑ)

3 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΕΜΒΡΥΟΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΑ Μ.ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ (ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ)

ΣΤΟ ΓΕΝΕΣΙΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΘΗΝΑ ΠΑΝΤΟΣ Κ. 1 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΠΙΤΥΧΗΣ

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΣΟΒΑΡΑ ΚΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ .....

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΤΟΥΣ...(ΟΙ ΡΟΜΠΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΔΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΡΕ ΓΜΤ...)

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΟΛΓΟΘΑΣ ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΨΥΧΙΚΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΗΜΑΤΙΚΗ.....

ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΣΠΙΘΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΜΟΝΟΝ Ο ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΚΡΙΝΕΙ....!!!

Link to comment
Share on other sites

koritsia egw ekana tin prwti mou eksosomatiki sto emvryogenesis k.mina mastromina kai petyxe me tin prwti!persi to maio ekana emvryometafora apo katapsiksi,petyxe kai pali, omos katelikse se palindromi!! aurio ksekinaw alli mia prospatheia ston idio giatro! exei ena poly wraio perivallon,filiko kai katharo!oloi einai teleioi kai to kyriotero o mastrominas einai poly euprositos anthropos,filikos kai apantaei se opiadipote aporia!!!eyxomai se oles mas kali epitixia opou kai na pame!!! ki as min ksexname ton teleutaio logo ton exei mono o kalos theos!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...