Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Και γω από benetton έπαιρνα ως επί το πλείστον γιατί ήταν τα πιο όμορφα και δεν με έκαναν σαν χοντρή αλλά απλά σαν έγκυο. Το μόνο μειονέκτημα ήταν ότι το κατάστημα εδώ στο Βόλο δεν έχει ποικιλία και δεν είχα και πολλές επιλογές

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

benetton kai mothercare που εχει και σωστα νουμερα.

Τα benetton ομως εχουν πολυ μικρα νουμερα και ισως σου φανουν λιγο τσιμπημενα στις τιμες.

 

Επισης πηρα πολλα παντελονια εγκυμοσυνης και τελικα πεταμενα λεφτα, μου πεφτανε λογω....κοιλιας! Ολα ομως βρε παιδι μου!

Οσο για τα φορεματα ημουν σαν την ορκα με χερια!!! Παλι καλα που ηταν καλοκαιρι και την εβγαλα με σορτσακια και σαλοπετες σορτς (και πολυ σεξυ ομως...!)

Link to comment
Share on other sites

Στη Δάφνη, στάση Άγιος Ιωάννης είναι το κατάστημα στοκ της εταιρείας Motherland. Είχα βρει νόστιμα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης σε ωραιότατες τιμές (π.χ. παντελόνια με 10-20 ευρώ). Μην περιμένεις τα πολύ μοδάτα της Benetton, αλλά είναι κομψά και κάνουν τη δουλειά τους αν δεν θέλεις να ξοδευτείς. Βρίσκεται σε κάποιο κάθετο της Βουλιαγμένης τη Λήμνου, στον αριθμό 8 ή 10 αν θυμάμαι καλά. Ρίξε και μια ματιά στο site της εταιρείας http://www.motherland.gr

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ψηφίζω benetton έχει πολύ μοδάτα και καλές τιμές. Ακόμη ωραία έχει και ο κατάλογος της redoute πήρα και από εκεί και ήταν πολύ καλά. Και το καλό είναι ότι εαν δεν σου κάνουν και δεν σου αρέσουν μπορείς να τα επιστρέψεις με επιβάρυνση 2€ και σου δίνουν πίσω τα χρήματα. Πάντως κορίτσια τι ήταν αυτό δεν μπορούσα να βρω ρούχο να φορέσω και βλέπω τώρα την Μενεγάκη στην τηλεόραση με τα ρούχα που φοράει και απορώ που τα βρίσκουν ρε κορίτσια.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ θα ρίξω μια ματιά στην benetton αλλά σίγουρα θα περάσω και από πού αναφέρεις στην Δάφνη Afroditi μια και απʼ ότι βλέπω το στιλ τους ταιριάζει περισσότερο στο δικό μου. :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελίνακι μου η Μενεγακη δνε εφαγε τα ποδια της να ψαχνει αλλοι της τα φερνουν κι αυτοι διαλεγει.

Τα περισσοτερα ειναι επωνυμα και νομιζω οτι προτιμαει τα ρουχα του Πανου Ζινα που ειναι πραγματικα υπεροχα αλλα αρκετα ακριβα.

Ειχα βρει ενα φορεμα του για ενα γαμο και ειχε 1.200 €. Θα τα εδινα μονο αν παντρευοταν ενας δικος μου ανθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Μιμίκα έχω δεί πολλές φορές ρούχα του Πάνου Ζήνα και τα φορούσα πριν κανα 15 χρόναι που ήταν άγνωστος και είχαν καλές τιμές και πολύ καλή ποιότητα τώρα ενώ σου φαίνονται πολύ ωραία στην τηλεόραση από κοντά είναι μάπα ψευτουφάσματα και πανάκριβα και αν είναι να δώσω 1200 για ένα φόρεμα πηγαίνω και στους miro να ράψω ή στον Τσέλιο ή στο GIZIA που είναι Τούρκοι σχεδιαστές και έχουν απίθανα ρούχα ή πολύ απλά αντιγράφω κάτι που έχω δεί σε μια μοδίστρα που έχω βρεί στην Ν. Ιωνία.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

μελινα μια απο τα ιδια :D εχω ρουχα του ζηνα που ουτε ο ιδιος τα θυμαται :D:D

παντως δεν εχω προσεξει κατι τετοιο που λες..... οτι εχω παρει εχει βγει αθανατο....απο φορεματα πανακριβου μεχρι μαγιο :D

τωρα τι να σου πω μπορει τα 2μαγαζια που ψωνιζω ρουχα του να φερνουν μονο καλα κοματια? παιζει και αυτο :D

οσο για μενεγακη σορυ αν κανω λαθος (δεν βλεπω συχνα πρωι τηλεοραση)

φοραει και danoff καποιες φορες που την εχω δει τουλαχιστον :D

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις να δόσεις κάτι παρπάνω -δεν μιλάω για τρελά ποσά ρίξε μια ματιά στο FORMES στην Βουκουρεστίου πάνω από τη Σκουφά. Δύο παντελόνια πήρα και με καταβολέψανε. Κάνει και πολύ καλές εκπτώσεις μέρες που 'ναι

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επισκέφθηκα τα ΛΗΤΩ κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την τεράστια (τεράστια όμως) ποικιλία και τις καλές τιμές.Εντάξει, ήταν και οι εκπτώσεις βέβαια 30-50%..

Πήρα 2 φούστες, 3 φορέματα και 2 μπλούζες με 160 ευρώ!!Και το καλό είναι οτι τα περισσότερα μπορούν να φορεθούν και χωρίς εγκυμοσύνη, αφού πράγματι η μόδα μας ευνοεί.Επίσης είχε ανοιξιάτικα ρουχαλάκια με 50% που θα τα φοράω μέχρι το Μάιο, το πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Ήθελα να ρωτήσω πότε αγοράσατε για πρώτη φορά ρούχα εγκυμοσύνης. Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά επειδή είχα πάρει κάποιο βάρος από πριν, τα περισσότερα ρούχα μου δεν έχουν και πολύ περιθώριο. Βολευτήκατε με κάτι ενδιάμεσο, ή πήγατε γρήγορα στα ρούχα εγκυμοσύνης? Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Φοβάμαι ότι αν πάρω κάτι εγκυμοσύνης από τώρα σύντομα δεν θα μου κάνει κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω πότε αγοράσατε για πρώτη φορά ρούχα εγκυμοσύνης. Είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου αλλά επειδή είχα πάρει κάποιο βάρος από πριν, τα περισσότερα ρούχα μου δεν έχουν και πολύ περιθώριο. Βολευτήκατε με κάτι ενδιάμεσο, ή πήγατε γρήγορα στα ρούχα εγκυμοσύνης? Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Φοβάμαι ότι αν πάρω κάτι εγκυμοσύνης από τώρα σύντομα δεν θα μου κάνει κι αυτό...

 

προμηθεύσου με κολλάν και μπλουζοφορέματα!

εγώ σώθηκα!!!!

ψώνισα κι εγώ σχετικά νωρίς ακριβώς για τον ίδιο λόγο...

τα κολλάν και τα μπλουζοφορέματα έχουν μεγάλη ανοχή και ελλαστικότητα :wink: και τα κολλάν φοριούνται και το καλοκαίρι αν είναι βαμβακερά :wink:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κατά την 9η-10η εβδομάδα άρχισα να νιωθω τα ρούχα μου να με στενεύουν :lol: ιδιαίτερα τα παντελόνια. Αγόρασα 1-2 μπλούζες σε γραμμή Α (ευτυχώς η φετινή μόδα βοηθάει) όχι εγκυμοσύνης αλλά λίγο μεγαλύτερο νούμερο, μπλουζοφορέματα και κολάν για αρχή, ενώ ξεθαψα από τη ντουλάπα μου ο,τι πιο φαρδύ είχα... Ρούχα εγκυμοσύνης αγόρασα λίγο αργότερα κατά την 17η-18η εβδομάδα.Γενικά κοιτούσα να αγοράσω ρούχα που να μη μοιάζουν τόσο πολύ εγκυμοσύνης για να μπορώ να τα φορέσω και μετά τη γέννα με την αντίστροφη σειρά. :D

bV9Yp3.png

Mr42p3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα στα μπλουζοφορέματα(ή απλώς μακριές μπλούζες και κολάν!!Είναι οτι πιο πρακτικό και άνετο!

Ρούχα εγκυμοσύνης πήρα γύρω στην 16 εβδομάδα από τα ΛΗΤΩ κι όχι πολλά,2 φούστες τις οποίες συνδυάζω με τα παλιά μου μπλουζάκια(δε φοράω παντελόνια, αλλιώς θα έπαιρνα αντί για φούστα παντελόνι) και 2-3 φορέματα που τα διάλεξα όμως ώστε να μην μοιάζουν τόσο πολύ εγκυμοσύνης για να μπορώ να τα φοράω και μετά τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο.

Α και η μητέρα μου μου έφερε 2 κολάν και 2 μπλουζοφορέματα τα οποία έχω λιώσει!!

 

Κορίτσια αισθάνομαι οτι αυτή την περίοδο που φοράμε τα ρούχα εγκυμοσύνης είναι η εκδίκηση της παχουλής! Λες με χάρη στον καθρέφτη σου κάθε μέρα "δεν είμαι χοντρή είμαι απλώς έγκυος!" και είναι υπέροχο να διαγράφεται η κοιλιά και να μην σε νοιάζει!! :wink::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα πριν κανά μήνα στα Prenatal και στα Mothercare και ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ :( .Δεν μου άρεσε τίποτα, όλα ήταν σαν τσουβάλια πάνω μου και από σχέδια...αφήστε καλύτερα.Βέβαια, όσον αφορα το μεγεθος, ίσως φταίει ότι πήγα σχετικά νωρίς..Τώρα που άρχισα να φουσκώνω πιθανόν θα έδειχναν πιο νορμαλ.Όπως και να'χει, κατέληξα στα κλασσικά μαγαζιά που ψωνίζω παντα και πήρα φαρδιά φορεματάκια, μπλούζες και κλος φούστες, τις οποίες φοράω κάτω από την κοιλιά.

Προς το παρόν βέβαια, γιατί αν συνεχίσω το φαΐ μ' αυτούς τους ρυθμούς.... το τσουβάλι που σας έλεγα θα θέλω σε κανά μήνα :lol::lol::lol:

 

Πάντως πιστεύω πως θα μας άξιζε μια λίγο πιο προσεγμένη μόδα, δε συμφωνείτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για νεανικά και μοντέρνα ρούχα που δεν μοιάζουν με εγκυμοσύνης ψώνιζα από τα Benetton...Ειδικά δυο σορτς και ένα κάπρι τα έλιωσα στο φόρεμα...Και είναι ρούχα που φόρεσα και μετά την εγκυμοσύνη κάνα 2μηνό μιας και τα δικά μου τα παλιά δεν έμπαιναν ούτε με σφαίρες...!

Τώρα για το χρονικό διάστημα εμένα άρχισαν να με στενεύουν τα ρούχα γύρω στην 18 εβδομάδα οπότε τότε και τα ψώνισα μέχρι τότε την έβγαλα με κανονικά μπλουζάκια και φούστες κυρίως τα τζιν από την 15 εβδομάδα τα σταμάτησα...Αλλά θα ήταν καλά να αγόραζες τώρα με τις εκπτώσεις...!

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites

Για νεανικά και μοντέρνα ρούχα που δεν μοιάζουν με εγκυμοσύνης ψώνιζα από τα Benetton.....

 

Συμφωνώ , πολύ καλή γραμμή , μοντέρνα , καλή ποιότητα .... ακόμα και τζιν παντελόνια με μπαρουλέ στην κοιλια , ελαστικό , που μπορούν να φορεθούν μέχρι και το τελος της εγκυμοσύνης!όλα τα υπόλοιπα μου έκαναν πολύ κλασικά :?

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Τα μοναδικά ρούχα εγκυμοσύνης που αγόρασα ήταν δύο μπλουζάκια από τη Benetton όταν όμως ήμουν ήδη 8 μηνών!

 

Βολεύτηκα πολύ με τα κολάν (όπως είπαν και τα κορίτσια πιο πάνω) αλλά κυρίως με τα φορεματάκια που είναι από πέρυσι της μόδας (αυτά που στενεύουν κάτω από το στήθος και μετά στην κοιλιά ανοίγουν- δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε ποιά εννοώ...) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι απο το τελος του 3ου μηνα η κοιλια μου ειχε ξεπροβαλει επικυνδυνα ..

 

Πως βολευτηκα εγω ???

 

Με παντελονακια απο τα h&m και τα μπενεττον καθως και κολαν και μπλουζοφορεματα...Δεν πηρα πολλα πραγματα ...

 

Μπλουζακια εξακολουθω να φοραω τα δικα μου ..

 

Παντως πληροφοριακα εμενα με βολεψαν τρομερα τα παντελονια απο τα h&m που εχουν υφασμα που μπαινει η κοιλια μεσα , τα αλλα που ειναι κατω απο την μεση πολυ αβολα μιας και συνεχεια προσπαθω να μαζεψω το παντελονι ..

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα λενε οι κοπελες απολυτως σωστα.

εγω ειδικα δεν μπορεσα να βαλω καθολου παντελονι απο τις 8 βδομαδες περιπου.

οι κολεξιον για το 9μηνο που πας περασε ειχε:

4 κολαν εκ των οποιων το ενα ζει, τα αλλα λιωσαν!

4-5 μλουζο-φουστανια που καποια φιλη ειπε πριν (ωραιος ορος!!)

2 φουστανια τα οποια θα μπορω να βαλω κ μετα, απο αυτα τα τελεια ξερετε που εχουν ουρες απο το στηθος κ κατω.. (αυτα τα ειχα για πολυ καλα!)

κ ακομη 2 τα οποια κανανε για κανενα σαββατο βραδυ- φαγητο κλπ.

 

Βολευτηκα η αληθεια να λεγετε παρα πολυ απο καταστηματα σαν το marks & spencer στα οποια βρισκεις μοντερνα πραγματα αλλα σε πιο μεγαλα size.

 

Παντως αγορες οι οποιες δεν προκειται να ξαναχρησιμοποιηθουν δεν εκανα. Ευτυχως απο το καλοκαιρι η μοδα ηταν για εγκυους!!

Link to comment
Share on other sites

joita h&m που έχει; Προφανώς μιλάς για Αθήνα ε;

Εδώ στην θεσσαλονίκη δεν ξετρίπωσα ακόμη κάποιο :(

Επειδή όμως τα Χριστούγεννα ήμουν Γερμανία στην οικογένεια μου, πήρα αρκετά από το h&m εκεί κι έτσι βολέυτηκα.

 

Όσο για τα κολάν τί να πω; Δεν μπορώ να βάλω ρε κορίτσια...δεν μου πάνε καθόλου...σαν...σαν τί να πω ότι είμαι; χα χα...δεν μου έρχεται η κατάλληλη λέξη τώρα :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι στην αρχη της εγκυμοσυνης ειναι λιγο περιεργα. τα ρουχα της εγκυμοσυνης ειναι μεγαλα, ενω τα δικα σου μικρα...εσυ φορα ο,τι θες και ο,τι σε κανει να νιωθεις ανετα!!!! συμφωνω κι εγω με τη benetton κι εγω απο εκει ψωνιζα (ευτυχως λιγα γιατι δεν ειχα καθολου κιλα), εχει πολυ μοντερνα ρουχα εγκυμοσυνης σε σχεση με mothercare, λητω κ.α. που ειναι πιο συντηριτικα. φιλια :):)

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελακι h&m την σειρα για εγκυμονουσες την εχει μονο στο μαρουσι απλα σε σχεση με τα υπολοιπα ρουχα εγκυμοσυνης που δοκιμασα μου φανηκαν λιγοτερο γεροντιστικα απο οτι τα υπολοιπα...

 

Ααα και σε πολυ καλες τιμες...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα.

Εγω γύρω στη 16η εβδομαδα αγορασα 2 πανετλονια εγκυμοσυνης (ενα τζην και ενα υφασμα) γιατι τα δικα μου με ενοχλουσαν στην κοιλια.

Ακομα δεν τα εχω φορεσει (21η εβδομαδα) ειδκα το τζην καθολου γιατι ειναι φαρδια και "τσουβαλε".

Με βλεπω αν τη βγαζω με τα δικα μου .

Βεβαια η λυση με τα κολαν μου ακουγεται καλή αλλά τα πόδια μου ειναι πολυ αδυνατα και οσο μεγαλωνβει η κοιλια μου χειροτερευουν τα πραγματα οπότε δεν ξερω.

Παντως ανετα ειμαι μονο με τις πυτζαμες μου.

Θα οργανωνω πυτζαμα παρτυ σε καθημερινη βαση ΧΙ ΧΙ ΧΙ

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αγορασει ρουχα εγκυμοσυνης ακριβως για το λογο οτι τα δικα μου ηταν λιγο στενα.Πηγα στην αρχη των εκπτωσεων σε μαγαζι για εγκυμοσυνη με απιστευτη ποικιλια και καλες τιμες και αγορασα παντελονια τα ποια περα απο λαστιχο εχουν και ενα κορδονακι στη μεση το οποια ανοιγει αναλογως τη κοιλια, και θα με βολεψει μεχρι και τον 7ο μηνα (νομιζω ) και μπλουζακια στην αρχη δικα μου και μετα προμηθευτηκα 2-3 σε στυλ μπλουζο-φορεματα ή πολυ μακρια!!!!

Ευχομαι να εχεις καλη εγκυμοσυνη !!!!! :D

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...