Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.Στον Πραπα πηγα κι εγω δυο φορες,αλλά περα από την τρελή αναμονή που ειχε,με κοιταξε καθαρα στην τσεπη,ουτε με θυμοταν από την πολλή πελατεια.Ξαναεπεστρεψα στον παλιο γιατρο.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τον Παλαπελα εχω ακουσει τα καλυτερα κοριτσια.Ανθρωπος και επιστημονας.Μετα απο αποτυχημενες εξωσωματικες στον Πραπα μια γνωστη εμεινε εγκυος σ'αυτον.

 

ειναι και δικος μου γιατρος ο Παλαπελας, καθηγητης πανεπιστημιου..

(δεν εκανα εξωσωματικη, κανονικη συλληψη) ειναι πολυ καλος και απλος ανθρωπος, με χιουμορ. εχει πολλες γνωσεις πανω στην γυναικολογια.

 

στον τοκετο ηταν απο πανω μου και τις επομενες μερες ερχοταν και με εξεταζε καθημερινα (οχι σαν μερικους που εβλεπα που εβλεπαν μονο τις λεχωνες και εφευγαν)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!!

Γνωρίζει καμία τον ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΜΙΚΟ που είναι στην Μητροπόλεως????????ειναι στο Παπαγεωργίου και στο Γενεσις

please help me!!εχω απογοητευτεί τελείως με το θέμα τον γιατρών!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα την βοήθεια σας ,θα ήθελα να μού πείτε εναν κάλο γυναικολόγο στην θεσσαλονίκη γιατι είμαι πολυ μικρο διάστημα στην θεσσ. και δεν γνωρίζω κανέναν .σας ευχαριστώ εκ των προτέρων . γεωργια .:D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Κιτσα και καλως ηρθες!!! Αν διαβασεις ολες τις σελιδες του συγκεκριμενου θεματος θα βρεις πολλους γιατρους της Θεσσαλονικης!!!Για την καθεμια μας ο γυναικολογος μας ειναι ο καλυτερος!!! Το βασικο ειναι να τον εμπιστευτεις τον γιατρο σου,να σου κανει το κλικ!!Κι εγω αλλαξα 3 μεχρι τωρα και πολυ γνωστους μαλιστα αλλα ευτυχως πλεον εχω κατασταλλαξει!!!

ry6tp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοτανίδης Αναστάσιος,

κορυφή και εξαίρετος γιατρός!

 

Είναι τα πρωινά και στο ΙΚΑ των Μετεώρων.

τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βραζιωτη βιολετα και ειναι στο διαβαλκανικο και ιπποκρατιο.ειναι πολυ καλη αλλα πολυ κοσμο και περιμενω αρκετα σε καθε ραντεβου..την ειχε καμια σε τοκετο?η φιλη μου που μου την συστησε ειναι καταενθουσιασμενη και ηταν διπλα της συνεχεια...εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι και αγχωνομαι...

www.babiesphotos.comall i have ever wanted,all i have ever needed is here in my arms....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Για την ενημερωση των ενδιαφερομενων γραψτε τις προτασεις και τις εμπειριες σας για γυναικολογους στην ανατολικη Θεσσαλονικη

 

παραδειγμα για καποια που δεν εχει γυναικολογο και μενει ανατολικη Θεσσαλονικη τι θα της προτεινατε και ποιους να προσεχει!!!!

Ευχομαι να παθεις οτι σκεφτεσαι εσυ για μενα !!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν και διαβάζω το site τουλάχιστον 1 χρόνο αυτό είναι το πρώτο μου post.

Το θέμα "γυναικολόγος" είναι μάλλον από τα αγαπημένα μου. Αυτό που ήθελα εγώ να πω είναι ότι μάλλον έπρεπε να προσεγγίσετε το θέμα από την ανάποδη.Δηλαδή, ποιος γυναικολόγος δεν είναι καλός. Ποιος δηλαδή από προσωπική σας εμπειρία έκανε λάθος τη δουλειά του.Και γιατί το λέω αυτό.Γιατί νομίζω ότι αυτό που ενδιαφέρει όλες μας είναι ποιον πρέπει να αποφύγουμε για να αποφύγουμε και τα χειρότερα.Επίσης θεωρώ ότι καμιά δεν πρέπει να παίρνει την ευθύνη να συστήνει ένα γιατρό και πόσο μάλλον γυναικολόγο ως καλό όταν η ίδια της δεν είχε γυναικολογικά προβλήματα ή προβλήματα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης της.Και σ' αυτήν την κατηγορία ανήκω και εγώ.Ο γιατρός μου είναι καθηγητής και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα μαζί του και στις δύο εγκυμοσύνες μου.Εγώ όμως είχα δύο σχεδόν φυσιολογικές εγκυμοσύνες (με μικρά προβλήματα στη δεύτερη).Τι να πω εγώ για το γιατρό μου;'Ότι είναι τέλειος;Αφού από προσωπική μου εμπειρία δεν γνωρίζω πώς αντιμετωπίζει τα δύσκολα.Άλλο τι έχω ακούσει από άλλες γυναίκες.

Τέλος και για να μην σας κουράζω άλλο για πολλούς γιατρούς που τους αναφέρετε ως καταπληκτικούς πιο πάνω από φίλες μου γνωρίζω πως τους έχουν δημιουργήσει πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Διαβαζοντας το forum ειδα οτι πολλες απο εσας εχουν την κ.Βατση ως γιατρο τους και σκεφτομαι να παω κ εγω.Ειναι η πρωτη φορα που θα παω σε γυναικολογο οποτε ειμαι αγχωμενη!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν κλεινει ραντεβου,κ αν εχει μακρινη ημερομηνια.Επισης ειναι ευχαριστος ανθρωπος?Μπορει να φαινεται καπως χαζη η ερωτηση μου αλλα ειναι σημαντικο νομιζω να νιωθεις ανετα με τη γυναικολογο σου!

Οποια μπορεσει να μου απαντησει θα με βοηθουσε πολυ!Στειλτε μου σε pm αν μπορειτε!

Ευχαριστω πολυ!

Ιωαννα

KjP2p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τον ξερω ειναι και νεο παιδι εχω παει μετα την κτ.γιατι εκανε φλεγμονη η τομη μου ωραιος και το χιουμορακι του και πολυ φιλοτιμος!και μια ανηψια μου γεννησε σε αυτον.ομως της εκανε προκληση δεν καταλαβαμε γιατι ακομη, η οποια κατεληξε σε κτ.ειναι ομως απο τους γιατρους που ισως πηγαινα για εναν τοκετο(δεν ετυχε να μιλησω καθολου μαζι του για τοκετους και δεν ξερω!)

 

 

Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!

Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!

Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

 

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

 

Αλήθεια το κτ. τι είναι?

Η καισαρική?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι κούκλος είναι και πολύ αστείος!

Αλλά πάνω απ'όλα ξέρει την δουλειά του!

Γιατί άλλαξα 3 γιατρούς μέχρι να ανακαλύψει αυτός ένα σοβαρό πρόβλημα που είχα.

 

Πρώτα πήγα και στην Βάτση Θωμαή και στην Βραζιώτη Βιολέτα αλλά με ξεπετούσαν σε 10 λεπτά και δεν βρήκαν το πρόβλημα που είχα...

 

Αλήθεια το κτ. τι είναι?

Η καισαρική?

ναι κοριτσι μου κτ-καισαρικη τομη και φτ-φυσιολογικος τοκετος;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΠΑΛΑΠΕΛΑ ΒΑΣΙΛΗ.ΕΙΧΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ?ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ?Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΠΑΤΑΤΑ ΟΠΟΤΕ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημερα κοριτσια.Εχει καμια κοπελα προσωπικη εμπειρια απο τον γυναικολογο Θεοδωριδη Θεοδωρο?Το ιατρειο του ειναι στην Αγ.Σοφιας.Αναφερθηκε το ονομα του σε μια συζητηση που ειχα σημερα,εψαξα αν εχει ιστοσελιδα αλλα δεν βρηκα τιποτα.Επισης αν γνωριζετε αν ειναι δεκτικος στο να ξεκινησει ενα ζευγαρι προγεννητικο ελεγχο πριν να κλεισει χρονο προσπαθειων.Ειχα καταληξει στο να παω στον Χατζηγεωργιου Κωνσταντινο,ακουσα τα καλυτερα και μ ενθουσιασε τ οτι δεν υπαρχει αναμονη στα ραντεβου.Ευχαριστω!

 

Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.:rolleyes:

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγαινω στον Θεοδωριδη αλλα ειχα μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη και εκανα προγραμματισμενη κτ οποτε δεν ξερω να σου πω τι κανει στα δυσκολα.Φαινεται παντως οτι το κατεχει, δεν ειναι ιδιαιτερα φιλικος κραταει μια αποσταση γιατρου-ασθενη αλλα ειναι προθυμος να σου λυσει ολες τις αποριες. Σημαντικο ρολο επαιξε για μενα οτι ειναι βοηθος του Μποντη Ι.που θεωρειται απο τους κορυφαιους γιατρους στη Θεσσαλονικη.:rolleyes:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!:DΕπέλεξα άλλον γυναικολόγο τελικά και ελπίζω να μην έρθουν ποτέ τα δύσκολα....:roll:

363122t20zgo6mme.gif you see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι αργησα να σου απαντησω,ευχομαι να εισαι ευχαριστημενη με την επιλογη σου και φυσικα να μην ερθουν ποτε τα δυσκολα και ολα να πανε μια χαρα!

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον επειτα απο αρκετα προβληματα τυγχανει να γνωριζω αρκετους απο τους γιατρους που αναφερονται εδω μεσα...οποτε...

για τον ΜΑΝΩΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ εχω να πω μονο τα καλυτερα λογια και μετανιωσα που σταματησα απο αυτον...απλα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα εν απροβλημα σοβαρο και του πηρα τηλ και μου εκλεισε ραντεβου επειτ ααπο 4 μερες ενω εμεις κλαιγαμε και χτυπιομασταν γιατι μας ειπε ο μικροβιολογος οτι θα χασουμε το παιδι ...

τοτε με ειχε πειραξει παρα πολυ και θυμωσα τοσο που δεν ξαναπηγα ΑΛΛΑ γιατρο σαν τον Μανωλη δεν ξαναβρηκα...

 

ο Γκριμπιζης καλος αλλα με τοσο κοσμο και τοσες γεννες εχει χασει καθε ελεγχο και η γραμματεας του ενω της ειπα οτι εχω αιμμοραγια μου εκλεισε ραντεβου επειτα απο 2 μηνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

κοτανιδης πολυ καλος αλλα ακριβος...

Ρασουλη δεν εχω να πω και τα καλυτερα μια που την ειχα για 6 μηνες στην εξπρες σερβις που ημουν γραμμενη...

 

τωρα εχω τον Ζεπειριδη τον Λεωνιδα που ειναι και στο παπαγεωργιου και σιγα σιγα τον εκτιμω παρα πολυ...πολυ καλος επιστημονας ...φοβερες γνωσεις ...κραταει μια αποσταση αλλα μετα το 2 ραντεβου σπαει τον παγο...

δεν ειναι φιλοχρηματος ισα ισα θα ελεγα ...οποτε τωρα παω εκει..

 

οσο για τον θεοδωριδη τον ειχ εμια φιλη και τον αλλαξε γιατι ποτε δεν σηκωνε το κινητο του...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο κοτανίδης που πάω είναι ακριβός αλλά ξέρει την δουλειά του!

Το καλό είναι πως επειδή ειναι στο ΙΚΑ Μετεώρων πηγαίνω εκεί για να μου γράψει, αν τύχει να έχω κάτι, και τα φάρμακα και μόνο 1 φορά πήγα στο ιατρείο του για τεστ Παπ, έδωσα 60 ευρώ, κανονική τιμή την βρήκα.

Όσο για 2ο τοκετό αν θα κάνω κάποια στιγμη, υπολογίζω γύρω στα 3000 ευρώ να μας βγει με την κλινική Γένεσις όπου συνεργάζεται.

Δεν με ενδιαφέρει όμως γιατί στην 1η γέννα πήγα στο Ιπποκράτειο και με πετσοκόψανε και είχα προβλήματα...

Καλύτερα με ένα γιατρό που να ξέρει καλά τη δουλειά του και να δώσω κάτι παραπάνω παρά σε ένα πιο φτηνό και να τρέχω μετά...

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...

μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...

Link to comment
Share on other sites

Σου ζήτησε τόσα πολλά?????

Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...

Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...

Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...