Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιωαννινα-Τι μπορω να κανω?


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.Με λενε Ασπα εχω μια μικρη κορουλα 18 μηνων και μολις μετακομισαμε απο Αθηνα λογω μεταθεσης του συζυγου μου.Θα ηθελα να μου πειτε εσεις που μενετε μονιμα εδω αν ξερετε τι δραστηριοτητες θα μπορουσα να κανω με την μικρη η και μονη μου.Για παραδειγμα υπαρχουν κεντρα δημιουργικης απασχολησης?Βασικα δεν ζηταω κατι συγκεκριμενο απλα να δω τι υπαρχει.Για παραδειγμα επειδη μου αρεσει το διαβασμα γραφτηκα ηδη στην βιβλιοθηκη.Γενικα τι μπορω να κανω στον ελευθερο χρονο.Δυστυχως δεν εχω γνωρισει ακομα φιλους και η μονη μου ελπιδα ειστε εσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν και δεν ειμαι απο τα γιαννενα πιστευω οτι θα περασεις καταπληκτικα καθοτι ειναι μια πανεμορφη πολη με απιστευτη φυσικη ομορφια και καλους ανθρωπους!!θα χορτασεις βολτες στη λιμνη και γιατι οχι μπορει να εχει να παρακολουθησεις καποια μαθηματα αργυροχρυσοχοοιας αλλωστε τα γιαννενα φημιζονται για τα υπεροχα χειροποιητα ασημενια κοσμηματα!!!!καλα να περνατε!!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο τα Γιαννενα ειναι πανεμορφα απλα ακομα μου λειπουν η οικογενεια οι φιλοι μου και οι παλιες μου συνηθειες.Η ιδεα σου μου αρεσει πολυ και θα ψαξω για πληροφοριες.Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι θα έλεγες για μαθήματα μουσικής (αρμόνιο-πιάνο); Μπορείς και μέσω ίντερνετ απλά και οικονομικά

 

Eχεις να μου προτεινεις κατι συγκεκριμενο?πως γινεται μεσω ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλως μας ήρθες Ασπα!!!

Έχουμε και συνομίληκο παιδί, να σου ζήσει.

Πιστεύω θα σου αρέσει εδώ καθώς ξεκινώντας από το καλοκαίρι έχεις πολλά να κάνεις.

Θα σου προτείνω μερικά

1. Ατέλειωτες ώρες περπάτημα με την μπουμπού σου στο μώλο, στο παραλίμνιο ή στα παρκάκια αναψυχής βλεπε Κιάφας και Φρόντζο.

2. Το πνευματικό κέντρο ειδικά το καλοκαίρι οργανώνει πολλες εκδηλώσεις πολλές από τις οποίες είναι δωρεάν. Κάνετε μια εγγραφή στο πνευματικό για να σου στέλνουν δωρεάν το πρόγραμμα των εκδηλώσεών τους.

3. Μια φίλη μου παρακολουθεί αυτήν την περίοδο 2 σεμινάρια από την ΝΕΛΕ νομαρχίας με θέμα "κόσμημα" και "ζωγραφική". Όποτε κάνεις εγγραφή για το επόμενο πρόγραμμα. Επίσης, και το Κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων διοργανώνει σεμινάρια (βρίσκεται πίσω από το Στάδιο).

4. Για την μικρή προς το παρόν δεν νομίζω να δέχονται τα Κέντρα Δημιουργικής Απασχόλησης τόσο μικρά παιδάκια, αλλά μεγαλώνοντας μπορείς να εγγραφείς στο κοντινότερο ΚΔΑΠ όπως λέγονται.

Αυτά μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν. Καλή διαμονή και εδώ είμαστε πάλι.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις να μου προτεινεις κατι συγκεκριμενο?πως γινεται μεσω ιντερνετ?

 

Ρίξε μια ματιά στο ... έχει λεπτομέρειες! Το διόρθωσα γιατι είναι εμπορικό site και θα πιαστεί για διαφήμηση θα στο στείλω με μύνημα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ!!!Η αληθεια ειναι οτι τωρα που καλοκαιριαζει τα Γιαννενα ειναι υπεροχα.Οι βολτιτσες μας αρεσουν πολυ και ειδικα με την μικρη μας.Μelita μηπως γνωριζεις και γιατρο που να ειναι ειδικευμενος σε φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη?Ασχετο ξερω αλλα ειμαι στο ψαξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεότερα.

Σήμερα διάβασα σε τοπική εφημερίδα ότι από χθες άρχισαν να λειτουργούν στο φαν παρκ δηλ. όπου βρίσκονται τα σινεμα οντεόν υπαίθριο γυμναστήριο για μεγάλους και υπαίθριος παιδότοπος και τα δυο δωρεάν. Θα πεταχτώ αύριο να ρίξω μια ματιά και θα σου πω για εντυπώσεις.

Επίσης, στην Πολιτεία στον Φρόντζο καθώς και στο γιαννιώτικο σαλόνι υπάρχουν υπαίθριοι παιδότοποι όπου πίνεις τον καφέ σου ή το φαγητό σου και παίζουν και τα παιδάκια σου.

 

Όσον αφορά τον γιατρό που ψάχνεις αναρωτιέμαι αν πραγματικά θα τον βρεις.

 

Jimkon αν μπορείς στείλε και σε μένα το σάιτ, ευχαριστώ.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτές τις μέρες έχουν πέσει στην αντίληψή μου οι εξής εκδηλώσεις:

- Δευτέρα 17/5, 8:30μμ στο Πνευματικό Κέντρο, έχει εκδήλωση το Δημοτικό Ωδείο. Τα μικρούλια θα παρουσιάσουν κάποιο πρόγραμμα (χορωδίες, όργανα... δεν ξέρω ακριβώς). Ψάχνω να επιβεβαιώσω μέρα/τόπο/ώρα (γιατί μου το είπε μια συνάδελφος που εργάζεται ο άντρας της στο Ωδείο ... και τα συγκράτησα προφορικά). :D

 

-Γίνεται παρουσίαση του νέου βιβλίου του Ευγένιου Τριβιζά, "οι Δραπέτες της Σκακιερας" την Τετάρτη 19/5/2010 στις 6:30μμ (οδός: Σπύρου Κατσαδήμα 7, έναντι Δικαστικού Μεγάρου) (σε κεντρικό βιβλιοπωλείο *δεν το γράφω για να μη θεωρηθεί διαφήμιση... όποιος θέλει ας μου πει με πμ). Εν αναμονή λοιπόν του Ευγένιου Τριβιζά! :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επανερχομαι γιατι αποφασισα να ξεκινησω ιππασια και επειδη παλι κανενας δεν εχει ασχοληθει και δεν ξερει ζητω τα φωτα σας.Ευτυχως θελω να ξεκινησω απο τελη σεπτεμβρη και μετα οποτε εχω ακομα μερες να το ψαξω.ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα!

Αν βρεις όμως... ενημέρωσέ μας...

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Αχ στα Γιάννενα σπούδασα και τα αγαπώ πολύ!Στην πλατεία της λίμνης τα βραδάκια συνήθως έχουν κάποια εκδήλωση,ξυλοπόδαρους κτλ.Να κατεβαίνετε καθημερινά για βόλτα,είναι πανέμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι γιατι αποφασισα να ξεκινησω ιππασια και επειδη παλι κανενας δεν εχει ασχοληθει και δεν ξερει ζητω τα φωτα σας.Ευτυχως θελω να ξεκινησω απο τελη σεπτεμβρη και μετα οποτε εχω ακομα μερες να το ψαξω.ξερετε τιποτα?

 

Ασπα τα Γιαννενα ειναι μια απ τις ομορφοτερες πολεις της Ελλαδος και εγω τη λατρευω, οσο για δραστηριοτητες ξερω πολυ καλα οτι οσοι ζουν εκει ολο και κατι θα βρουν να ασχοληθουν.

Δεν εχω ιδεα αν εχει ιππασια στα Γιαννενα αλλα ειμαι σιγουρη πως κατι καλο θα βρεις να αξιζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σου Ασπα, και μείς τώρα μετακομίσαμε Ηγουμενίτσα.Λοιπόν για ιππασία είχαμε πάει βγαίνοντας απο την Εγνατία στην δεύτερη έξοδο είναι κάτι εγκαταστάσεις παλιάς σχολής γεωπονίας (κάτι σαν την αμερικάνικη σχολή στην Θεσσαλονίκη) . Δουλεύει πεταλωτής ένας γνωστός. Αν ενδιαφέρεσαι να ρωτήσω να σου πώ που ακριβώς. Για γυναικολόγο δεν ξέρω γιατί οταν γέννησα μέναμε ακόμα Αθήνα αλλα ξέρω καταπληκτική παιδίατρο αν θές. Φαντάσου οτι εμείς φεύγουμε κάθε φορά απο Ηγουμενίτσα και τον πάμε εκεί. Το αποτέλεσμα το παιδί να μην έχει πάρει ακόμα αντιβίωση. Οσες φορές για ευκολία τον πήγαμε εδώ σε γιατρό ή αλλού σε διακοπές κατευθειαν μας έγραφαν και αντιβίωση. Παίρναμε τηλ την δική μας και φυσικά το αντιμετωπίζαμε με χαμομήλι μέλι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σου τα έχω γράψει λίγο μπερδεμένα γιατί μου μιλούσαν. Τέλος πάντων αν κάτι θές πές μου. Καλώς ήρθες στην περιοχή και καλή διαμονή.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Με ενδιαφερει πολυ να μου πεις και το ονομα του παιδιατρου και για τα αλογα γιατι δεν πολυκαταλαβα.Παντως και προς ενημερωση των αλλων κοριτσιων εμαθα οτι υπαρχουν ιππικοι ομιλοι στην ανατολη και στην κρυα και νομιζω στο κουτσελιο.Λεπτομερειες πολλες δεν ξερω γιατι θα ξεκινησω μαθηματα τελη σεπτεμβρη(θα κατεβω κορινθο 20 μερες)και η συννυφαδα μου θα ξεκινησει μαλλον και την κορη της που ειναι 5 χρονων.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Με ενδιαφερει πολυ να μου πεις και το ονομα του παιδιατρου και για τα αλογα γιατι δεν πολυκαταλαβα.Παντως και προς ενημερωση των αλλων κοριτσιων εμαθα οτι υπαρχουν ιππικοι ομιλοι στην ανατολη και στην κρυα και νομιζω στο κουτσελιο.Λεπτομερειες πολλες δεν ξερω γιατι θα ξεκινησω μαθηματα τελη σεπτεμβρη(θα κατεβω κορινθο 20 μερες)και η συννυφαδα μου θα ξεκινησει μαλλον και την κορη της που ειναι 5 χρονων.

 

Kai ego stin krya tha sou elega opou exei estiatorio k kafeteria. pane polla paidakia k einai oraiow o xoros. Anhkei ston Giorgo Ladia k exo ena kinito tou ean den to exei allaxei dokimase to 6977591296

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ιππικό όμιλο στην Ανατολή???? Σοβαρά??

(Πάει ... είμαι ντιπ άσχετη!!!)

 

Εγώ κάτι κατσίκια είχα δει..... άμα έχετε κανένα τηλέφωνο για ιππικό όμιλο... πείτε το και σ' εμένα!!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθα γιάννενα για πρώτη φορά...υπεροχή πόλη ΥΠΕΡΟΧΉ.ΑΛΛΆ ήρθαμε για ΔOYΛEIA κ φύγαμε γρήγορα.μόνο για Έναν καφέ στα γρήγορα στο fuego κατσάμε να παίξει κ ο MIKPOΣ μου.

Link to comment
Share on other sites

Ασπα, ο ιππικος που λέω εγώ είναι αυτός στην Ανατολή. Είναι λίγο χύμα κατάσταση αλλα εμενα μου άρεσε. Οσο για την παιδίατρο, μάλλον πρέπει να σου στειλω πμ τα στοιχεία να μην θεωρηθεί διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδίατρο έχω... Για τον ιππικό στείλε πμ με στοιχεία.. αν μπορείς! :)

mariantinos... τα λένε αυτά βρε!!!! Κρίμα..... next time... έτσι? ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...