Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

καλημερα! εγω που εκανα την pregnil,εμεινα με την πρωτη εγκυος!! ασχετα αν στην 8η εβδομαδα το χασαμε...:(. σου ευχομαι και εσενα να εισαι εγκυος ολοψυχα!! :P

 

 

βουλα μου καλημερα,καλη εβδομαδα και καλο μηνα για αυριο :-) συγγνωμη που ρωταω,καταλαβαινω αν δεν θελεις να μου απαντησεις αλλα τι δεν πηγε καλα σε εσας;;... οσο για μενα στην ουσια ηταν ο πρωτος μηνας γενικων προσπαθειων παροτι ειμαστε 3 χρονια παντρεμενοι διοτι ... αρχικα φυλαχτηκαμε 4-5 μηνες μετα προεκυψε μικροβιο,μετα hpv-κονδυλωμα χειρουργειο μετα ενας χρονος επουλωση μετα ελευθερα 3 μηνες αλλα αργοτερα καταλαβαμε οτι ειχα πολυ πεσμενη προγεστερονη αρα δεν εμενα... αλλαξα γιατρο και μεχρι να πετυχουμε την σωστη μερα που να μπορουμε κιολας με την γιατρο μας πηρε 3 μηνες... τωρα παιρνω φολικο ( απο μονη μου γιατι μου εχουν πει οτι βοηθαει..) προγεστερονη 4 χαπακια την ημερα και τις σωστες μερες ειχαμε 3 φορες επαφη... αλλα και παλι αν και θελω να ελπιζω γενικα ειμαι γκαντεμο αρα... :-/ η γιατρο μου ειπε να κανω χοριακη στις 10 οκτωμβρη.. τωρα νοιωθω σαν χαζουλα γιατι προσεχω γενικα στις δραστηριοτητες μου χωρις να ειναι απολυτως τιποτα σιγουρο.. αυτα.. :-) περιμενω με αγωνια μνμ σου . και παλι καλημερα:lol:

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βουλα μου καλημερα,καλη εβδομαδα και καλο μηνα για αυριο :-) συγγνωμη που ρωταω,καταλαβαινω αν δεν θελεις να μου απαντησεις αλλα τι δεν πηγε καλα σε εσας;;... οσο για μενα στην ουσια ηταν ο πρωτος μηνας γενικων προσπαθειων παροτι ειμαστε 3 χρονια παντρεμενοι διοτι ... αρχικα φυλαχτηκαμε 4-5 μηνες μετα προεκυψε μικροβιο,μετα hpv-κονδυλωμα χειρουργειο μετα ενας χρονος επουλωση μετα ελευθερα 3 μηνες αλλα αργοτερα καταλαβαμε οτι ειχα πολυ πεσμενη προγεστερονη αρα δεν εμενα... αλλαξα γιατρο και μεχρι να πετυχουμε την σωστη μερα που να μπορουμε κιολας με την γιατρο μας πηρε 3 μηνες... τωρα παιρνω φολικο ( απο μονη μου γιατι μου εχουν πει οτι βοηθαει..) προγεστερονη 4 χαπακια την ημερα και τις σωστες μερες ειχαμε 3 φορες επαφη... αλλα και παλι αν και θελω να ελπιζω γενικα ειμαι γκαντεμο αρα... :-/ η γιατρο μου ειπε να κανω χοριακη στις 10 οκτωμβρη.. τωρα νοιωθω σαν χαζουλα γιατι προσεχω γενικα στις δραστηριοτητες μου χωρις να ειναι απολυτως τιποτα σιγουρο.. αυτα.. :-) περιμενω με αγωνια μνμ σου . και παλι καλημερα:lol:

γεια σου κοριτσι μου.εμεις ειχαμε και πριν ενα χρονο αποβολη! και φετος οπως σου ειπα... περυσι εμεινα εγκυος φυσιολογικα.απεβαλα ομως γιατι ο γιατρος που ειχα δεν μου ειχε πει να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια.τον αλλαξα,και αυτος που εχω τωρα,με τις εξετασεις που εκανα βρεθηκε οτι εχω τελικα.που αυτο σημαινει οτι αν εχεις θρομβοφιλια,πρεπει οταν μεινεις εγκυος απο την αρχη,να κανεις καποιες ενεσουλες.φετος λοιπον οταν εκανα την pregnil, μετα απο λιγες μερες ξεκινησα και τις ενεσεις,και το φολικο οξυ,και την προγεστερονη,λεγοντας ο γιατρος μου οτι θα πρεπει προετοιμασουμε το εδαφος,αν ερθει το νινι!.αλλα δυστιχως το νινι ηρθε,αλλα αυτη την φορα επαθα παλλινδρομη,και με εξεταση καρυοτυπου εμβρυου που καναμε,βρεθηκε οτι το εμβρυο ειχε χρωμοσωμικη ανωμαλια! οποτε εγω ειμαι στη φαση τωρα που μου ηρθε περιοδος μετα την αποξυση,και σημερα θα παω στο γιατρο να τα συζητησουμε ολα να δουμε πως θα προχωρησουμε...αν και νομιζω οτι θα ξανακανω παλι προσπαθεια με την pregnil! παντως να ξερεις οτι πρεπει να ειναι πολυ μεσα στα πραγματα ο γιατρος (γατονι) που λενε...για να πετυχει την ενεση την ημερα που πρεπει!! να σου πει ποτε και ποσες φορες επεφες,και ποιες μερες!! σου ευχομαι να δεις ενα θετικοτατο τεστ!! εγω εκανα το τεστ μετα απο 16 μερες που εκανα την ενεση. μην το κανεις πιο νωρις,γιατι η ενεση επιρεαζει το αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοριτσι μου.εμεις ειχαμε και πριν ενα χρονο αποβολη! και φετος οπως σου ειπα... περυσι εμεινα εγκυος φυσιολογικα.απεβαλα ομως γιατι ο γιατρος που ειχα δεν μου ειχε πει να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια.τον αλλαξα,και αυτος που εχω τωρα,με τις εξετασεις που εκανα βρεθηκε οτι εχω τελικα.που αυτο σημαινει οτι αν εχεις θρομβοφιλια,πρεπει οταν μεινεις εγκυος απο την αρχη,να κανεις καποιες ενεσουλες.φετος λοιπον οταν εκανα την pregnil, μετα απο λιγες μερες ξεκινησα και τις ενεσεις,και το φολικο οξυ,και την προγεστερονη,λεγοντας ο γιατρος μου οτι θα πρεπει προετοιμασουμε το εδαφος,αν ερθει το νινι!.αλλα δυστιχως το νινι ηρθε,αλλα αυτη την φορα επαθα παλλινδρομη,και με εξεταση καρυοτυπου εμβρυου που καναμε,βρεθηκε οτι το εμβρυο ειχε χρωμοσωμικη ανωμαλια! οποτε εγω ειμαι στη φαση τωρα που μου ηρθε περιοδος μετα την αποξυση,και σημερα θα παω στο γιατρο να τα συζητησουμε ολα να δουμε πως θα προχωρησουμε...αν και νομιζω οτι θα ξανακανω παλι προσπαθεια με την pregnil! παντως να ξερεις οτι πρεπει να ειναι πολυ μεσα στα πραγματα ο γιατρος (γατονι) που λενε...για να πετυχει την ενεση την ημερα που πρεπει!! να σου πει ποτε και ποσες φορες επεφες,και ποιες μερες!! σου ευχομαι να δεις ενα θετικοτατο τεστ!! εγω εκανα το τεστ μετα απο 16 μερες που εκανα την ενεση. μην το κανεις πιο νωρις,γιατι η ενεση επιρεαζει το αποτελεσμα!

 

 

 

αχ σου εγραψα ενα κατεβατο πριν αλλα σβηστηκαν.... γκρρρ!! τα ξαναγραφω λοιπον. αρχικα το πολυ ελπιδοφορο για σενα και για μενα ευχομαι ειναι οτι βρηκες τα προβληματακια σου... οπως και εγω ελπιζω. εγω πηγα στην γιατρο μου την 10 μερα του κυκλο και ημουν στα 14,5 χιλλιοστα μετα πηγα την επομενη μερα στα 16 και μου ειπε να κανω την ενεση σε 24 ωρες που θα ηταν περιπου στα 18 ( παρασκευη ) που πηγα σε φαρμακειο ωστε οταν θα ειχα ωορηξια..βραδυ σαββατο να ηταν σωστη.ειχαμε επαφες βραδυ σαββατου , κυριακη πρωι και κυριακη βραδυ κατι που το χαρηκε γιατι ειπε οτι καναμε στο πικ...τι να πω μακαρι.. :-)

παιρνω φολικο καθημερινα,πηρα κατι χαπακια 5-9 μερα για πιο καλη ωορηξια,εκανα την pregnyl και τωρα παιρνω utrogestan δλδ προγεστερονη... λογικα κατα τις 10 του οκτωμβρη θα πρεπει να κανω χοριακη..αλλα δεν θελω να απογοητευτω και την φοβαμαι... αλλα τι να κανω να περιμενω αδικα αν δεν..;;; να δεις βουλα μου..ολα καλα θα πανε !! το 2014 θα μας ειναι γουρικο :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

αχ σου εγραψα ενα κατεβατο πριν αλλα σβηστηκαν.... γκρρρ!! τα ξαναγραφω λοιπον. αρχικα το πολυ ελπιδοφορο για σενα και για μενα ευχομαι ειναι οτι βρηκες τα προβληματακια σου... οπως και εγω ελπιζω. εγω πηγα στην γιατρο μου την 10 μερα του κυκλο και ημουν στα 14,5 χιλλιοστα μετα πηγα την επομενη μερα στα 16 και μου ειπε να κανω την ενεση σε 24 ωρες που θα ηταν περιπου στα 18 ( παρασκευη ) που πηγα σε φαρμακειο ωστε οταν θα ειχα ωορηξια..βραδυ σαββατο να ηταν σωστη.ειχαμε επαφες βραδυ σαββατου , κυριακη πρωι και κυριακη βραδυ κατι που το χαρηκε γιατι ειπε οτι καναμε στο πικ...τι να πω μακαρι.. :-)

παιρνω φολικο καθημερινα,πηρα κατι χαπακια 5-9 μερα για πιο καλη ωορηξια,εκανα την pregnyl και τωρα παιρνω utrogestan δλδ προγεστερονη... λογικα κατα τις 10 του οκτωμβρη θα πρεπει να κανω χοριακη..αλλα δεν θελω να απογοητευτω και την φοβαμαι... αλλα τι να κανω να περιμενω αδικα αν δεν..;;; να δεις βουλα μου..ολα καλα θα πανε !! το 2014 θα μας ειναι γουρικο :-)

δηλαδη εκανες την ενεση το σαββατο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!θελω να σας πω την δικια μου ιστορια...λοιπον....με τον αντρα μου προσπαθουμε 4 χρονια!!!!καναμε σαλπιγγ./σπερμοδ./ορμονολογηκες...κ.λ.π ολα ηταν καλα μονο το σπερμα δεν ειχαε αριστη κινηση.....ηταν ομως σε θεση να γον/ση!!!πηρα κ εγω σερπαφαρ\πρεγκνιλ...μπλα,μπλα,μπλα και δεν εγινε τιποτα!!!τελος απρηλιου περιμενα περιοδο αλλα ειχα 4 μερες καθ.(δεν μου φανηκε παραξενο γιατι εχω κυκλο 28-33 μερες οποτε ειπα...θα ερθει...)και ετσι εγινε...την επομενη μερα τσουπ...αιμα...αρκετο....!!!ηρθε ομως η 5η μερα τισ περιοδου κ το αιμα δεν ελεγε να στατησει....πηρα την γυναικολ.τηλ.κ μου ειπε να κανω τεστ....δεν εδωσα σημασια κ βγηκα την βολτα μου μιας κ ηταν μ.παρασκευη!!για να μην σας κουραζω το απογευμα εκανα το τεστ και βγηκε θετικοτατοοοοοοο!!!κλαματα,αγκαλιες,χαμογελα.....τρελα!!μιλαω με την γυν.κ μου λεει κανε χοριακη.!!!κλαματα ξανα......κανω χοριακη κ βγαινει 14.000!!!!ξανα κλαμα....!!!ξανα μιλαω με γυναικ.κ μου λεει βρες αυριο γιατρο(αυτη ελειπε)κ κανε υπερηχο για να δουμε τι γινεται!!!!!μ.σαββατο ψαχνω γυναικολογο......κανω τον υπερηχο κ βλεπω το σπορακι μου:P ξανα κλαμα!!!το αιμα ηταν απο την αποκ/ση εκατσα ξαπλα,πηρα χαπια,εκανα ενεσεις.....εκλεισα τον 2ο.....ακουσα την καρδουλα....και δυο μερες μετα το μωρακι παλινδρομησε....:( την επομενη μερα πηγα λητω κ εκανα αποξ.κ βιοψια!!!!τωρα 4 μηνες μετα..ειμαι στη 5μερα περιοδου ξεκινησα ινοφερτ εδω κ 15μερες και περιμενω να περασουν οι μερες για να ξεκινησω τισ επαφες!!!!!αυτα.....συγνωμη αν σας κουρασα....ελπιζω ολες να δουμε ενα θετικο τεστ κ να παρουμε τα αγγελουδια μας αγκαλια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια !!!!!!!

Να σας πω κ γω τις σκεψεις μου ... λοιπον , εμεις προσπαθουμε 2 μηνες τωρα για μπεμπακι !!!! αυτο το μηνα λοιπον απο την 20 μερα σε κυκλο 25-26 ημερων ξεκινησαν τα πονακια στην κοιλια , αρχικα σαν σουβλιες , μετα σαν πονακια περιοδου (ελαφρυα) , πονος στη μεση , πονοκεφαλος και υγρα !!!!!! δεν ξερω αν πρεπει να σκεφτω για συμπτωματα ή εστω θετικά σημαδια ...και γενικα νιωθω λιγο περιεργα την περιοχη στην κοιλια και πιο κατω !!!!!!!!!!ι

τι λετε ?????? ευχαριστω για το χρονο σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

περασατε δυσκολα !!!!!!!!!!! αλλα εισαι πολύ αισιόδοξη και αυτό ειναι πολυ σημαντικο !!!!!!!!!!!!!!! μολις περασουν οι μερες βαλτε τα δυνατα σας !!!!!! και σιγουρα θα ερθει κ το μπεμπακι σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με το καλο !!! μεσα απο την καρδια μου !!!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εκανες την ενεση το σαββατο;[/quote

 

την ενεση την εκανα την παρασκευη που ηταν στα 19 περιπου χιλλιοστα ωστε οταν το σαββατο θα ηταν στα 21 να εκανα ωορρηξια..εχω προβλημα και περνουσαν τα 21 χιλλιοστα που ειναι το σωστο και μπορει να εκανα ωορηξια στα 24...

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημεεεερα με μια τοοσο ομορφη φθινοπωρινη μερα! καλο μηνα σε ολες μας !! ας μας φερει εκπληξεις ο οκτωμβρης! λοιπον,ηθελα να ρωτησω το εξης.περιμενω περιοδο σε περιπου 10 μερες και απο χθες εχω πονακια περιοδου.σχεδον παντα εχω 3-4 μερες πριν... μπορει να ειναι κατι διαφορετικο;;;; περιμενω με αγωνια απαντηση σας :-) ευχαριστω εκ των προτερων Αγγελικη

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημεεεερα με μια τοοσο ομορφη φθινοπωρινη μερα! καλο μηνα σε ολες μας !! ας μας φερει εκπληξεις ο οκτωμβρης! λοιπον,ηθελα να ρωτησω το εξης.περιμενω περιοδο σε περιπου 10 μερες και απο χθες εχω πονακια περιοδου.σχεδον παντα εχω 3-4 μερες πριν... μπορει να ειναι κατι διαφορετικο;;;; περιμενω με αγωνια απαντηση σας :-) ευχαριστω εκ των προτερων Αγγελικη

 

καλημερα Αγγελικη!και εγω σε παρομοια φαση με εσενα ειμαι!εδω και μερες εχω πονακια χαμηλα σαν τσιμπιματα και το στηθος μου εχει πριστει παρα πολυ και με ποναει.περιοδο περιμενω σημερα αυριο.εκανα τεστ πριν λιγο κ βγηκε μια αχνη γραμμουλα!και θα παω αυριο για χοριακη.οποτε κ εσυ εχει αρκετες πιθανοτητες.απο θερμοκρασια πως πας?τι αλλα συμπτωματα εχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα Αγγελικη!και εγω σε παρομοια φαση με εσενα ειμαι!εδω και μερες εχω πονακια χαμηλα σαν τσιμπιματα και το στνα ος μου εχει πριστει παρα πολυ και με ποναει.περιοδο περιμενω σημερα αυριο.εκανα τεστ πριν λιγο κ βγηκε μια αχνη γραμμουλα!και θα παω αυριο για χοριακη.οποτε κ εσυ εχει αρκετες πιθανοτητες.απο θερμοκρασια πως πας?τι αλλα συμπτωματα εχεις?

 

 

καλημερα κοριτσακι μου και καλο μηνα!! δεν μετραω θερμοκρασια..και δεν εχω κατι αλλο σαν συμπτωμα..περιμενω να αδιαθετησω σε 10 μερες!! αυτο ειναι που με εκανε να αναρωτιεμαι.. :-) μακαρι να σου βγει θετικη η χοριακη!!!!!!

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακι μου και καλο μηνα!! δεν μετραω θερμοκρασια..και δεν εχω κατι αλλο σαν συμπτωμα..περιμενω να αδιαθετησω σε 10 μερες!! αυτο ειναι που με εκανε να αναρωτιεμαι.. :-) μακαρι να σου βγει θετικη η χοριακη!!!!!!

 

Σε ευχαριστω αν και στην ιδεα οτι ισως ειμαι τρεμω απο το φοβο.γιατι αλλο να λες θελω και αλλο να σου συμβαινει! κανε λιγη υπομονη και σε λιγο καιρο θα ξερεις!!βεβαια δεν περνανε οι μερες με τιποτα.ειναι τοσο βασανιστικες :evil: ευχομαι να σου πανε ολα οπως θελεις!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλημεεεερα με μια τοοσο ομορφη φθινοπωρινη μερα! καλο μηνα σε ολες μας !! ας μας φερει εκπληξεις ο οκτωμβρης! λοιπον,ηθελα να ρωτησω το εξης.περιμενω περιοδο σε περιπου 10 μερες και απο χθες εχω πονακια περιοδου.σχεδον παντα εχω 3-4 μερες πριν... μπορει να ειναι κατι διαφορετικο;;;; περιμενω με αγωνια απαντηση σας :-) ευχαριστω εκ των προτερων Αγγελικη

καλημερα και καλο μηνα! εγω ενα μονο μπορα να σου πω: οταν ειχα κανει την ενεση δεν ειχα κανενα συμπτωμα,και ημουν εγκυος οπως σου ειχα πει. μην ψαχνεσαι για συμπτωματα,και αγχωνεσαι εφοσον εχεις κανει την ενεση! περημενε 10 η 12 του μηνος και κανε το τεστ! ασχολησου με κατο αλλο οσο μπορεις!:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα! εγω ενα μονο μπορα να σου πω: οταν ειχα κανει την ενεση δεν ειχα κανενα συμπτωμα,και ημουν εγκυος οπως σου ειχα πει. μην ψαχνεσαι για συμπτωματα,και αγχωνεσαι εφοσον εχεις κανει την ενεση! περημενε 10 η 12 του μηνος και κανε το τεστ! ασχολησου με κατο αλλο οσο μπορεις!:P

 

για να καταλαβω...το να κανεις την ενεση αυξανει πολυ τις πιθανοτητες;;; !!ετσι οπως σου ειπα ... καλα δεν με εβαλε να κανω την ενεση;;;; για να δουμε... περνανε παντως δυσκολα οι μερες!!

:-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αν και στην ιδεα οτι ισως ειμαι τρεμω απο το φοβο.γιατι αλλο να λες θελω και αλλο να σου συμβαινει! κανε λιγη υπομονη και σε λιγο καιρο θα ξερεις!!βεβαια δεν περνανε οι μερες με τιποτα.ειναι τοσο βασανιστικες :evil: ευχομαι να σου πανε ολα οπως θελεις![/το καταλαβ

 

το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες!! και εγω που τυπικα θελω παρα πολυ ειναι στιγμες που με πιανουν κατι τρελα αγχοι τυπου... ειναι τοσα αυτα που δεν εχω ζησει,και θα μπορω να ξυπναω τα βραδυα,θα εχω υπομονη,θα παρω πολλα κιλα,μην παθει τιποτα..θα ειμαι καλη μαμα;;; ασε ... ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω αν και στην ιδεα οτι ισως ειμαι τρεμω απο το φοβο.γιατι αλλο να λες θελω και αλλο να σου συμβαινει! κανε λιγη υπομονη και σε λιγο καιρο θα ξερεις!!βεβαια δεν περνανε οι μερες με τιποτα.ειναι τοσο βασανιστικες :evil: ευχομαι να σου πανε ολα οπως θελεις!

 

 

το καταλαβαινω απολυτα αυτο που λες!! και εγω που τυπικα θελω παρα πολυ ειναι στιγμες που με πιανουν κατι τρελα αγχοι τυπου... ειναι τοσα αυτα που δεν εχω ζησει,και θα μπορω να ξυπναω τα βραδυα,θα εχω υπομονη,θα παρω πολλα κιλα,μην παθει τιποτα..θα ειμαι καλη μαμα;;; ασε ... ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω...το να κανεις την ενεση αυξανει πολυ τις πιθανοτητες;;; !!ετσι οπως σου ειπα ... καλα δεν με εβαλε να κανω την ενεση;;;; για να δουμε... περνανε παντως δυσκολα οι μερες!!

:-)

και βεβαια αυξανει τις πιθανοτητες!! υπομονηηηηηηηηηηηηηηη!!!:P

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια αυξανει τις πιθανοτητες!! υπομονηηηηηηηηηηηηηηη!!!:P

 

πως θα περιμενω μεχρι 10 οκτωμβρη; τα συμπτωματα απο ποτε ξεκινανε συνηθως;;μπορουμε να μιλησουμε απο καπου πιο αμμεσα;;

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πως θα περιμενω μεχρι 10 οκτωμβρη; τα συμπτωματα απο ποτε ξεκινανε συνηθως;;μπορουμε να μιλησουμε απο καπου πιο αμμεσα;;

για να καταλαβεις: 23 ιουνιου εκανα την ενεση.9 ιουλιου εκανα το τεστ! δεν το σκεφτομουν μεχρι τοτε,για να μην απογοητευτω.ημουνα και στο γαμηλιο ταξιδι με τον αντρουλη μου...οποτε καταλαβαινεις...ηθελα να μην ειμαι μεσα στο αγχος.μετα το τεστ, κοπηκανε ολα!;). ουτε μπανια ουτε επαφες! και αρχισανε οι κραμπουλες χαμηλα στη κοιλια.μεχρι τοτε ομως δεν ειχα κανενα συμπτωμα! σου ξαναλεω κανε υπομονηηηηηηηη!!! ασχολησου με κατι αλλο! μη σκεφτεσαι το ιδιο πραγμα...προσπαθησε! και βεβαια θετικη σκεψη!!:P

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΝΙΚ καλησπερα...δε ξερω αν με θυμασαι αλλα ειχαμε την ιδια ιστορια και το ιδιο προβλημα...ενδομητριωση....προχθες τελειωσα τη θεραπεια μου ...6 μηνες χωρις περιοδο με ενεση και χαπια vissanet...ελπιζω να εχω τη δικη σου τυχη και να μεινω και εγω γρηγορα εγκυος....ο γιατρος μου ειπε να κανω ελευθερα 2 μηνες χωρισ βοηθημα απο χαπια κλπ και βλεπουμε....ελπιζω ολα να πανε καλα.....

 

Ειχε καμμια αλλη κοπελα παρομοιο προβλημα ενδομητριωσης που εκανε θεραπεια και τη βοηθησε να μεινει εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΝΙΚ καλησπερα...δε ξερω αν με θυμασαι αλλα ειχαμε την ιδια ιστορια και το ιδιο προβλημα...ενδομητριωση....προχθες τελειωσα τη θεραπεια μου ...6 μηνες χωρις περιοδο με ενεση και χαπια vissanet...ελπιζω να εχω τη δικη σου τυχη και να μεινω και εγω γρηγορα εγκυος....ο γιατρος μου ειπε να κανω ελευθερα 2 μηνες χωρισ βοηθημα απο χαπια κλπ και βλεπουμε....ελπιζω ολα να πανε καλα.....

 

Ειχε καμμια αλλη κοπελα παρομοιο προβλημα ενδομητριωσης που εκανε θεραπεια και τη βοηθησε να μεινει εγκυος?

 

καμπιος καλησπερα..εγω δεν ειχα το προβλημα σου...εμενα μου ετυχε κονδηλωμα αλλα τωρα ειμαι ενταξει..ηθελα απλα να σου ευχηθω καλη επιτυχια :-) να σας ερθει γρηγορα ενα υγιες μωρακι :-) καλα να περνας

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑ ΠΑΛΙΑ.ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ( ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 6 ΧΡΟΝΙΑ) ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ.ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ..

 

 

δεν ξερω κατι για εμβολια... χειρουργηθηκα με lazer lup πριν απο σχεδον 2 χρονια.πραγματικα δεν εχω αποφασισει αν πρεπει να αγχωνομαι ή οχι.ειναι φορες παντως που με φοβιζει αρκετα και με αγχωνει.. :-/

ο γιατρος που ειχα πριν και η τωρινη γιατρος μου αποκλειουν το να υπαρχει προβλημα για παιδακι.. εμενα ομως με αγχωνει..ουσιαστικα αυτος ο μηνας ηταν ο πρωτος μηνας προσπαθειων μετα απο ανακαλυψη οτι οτι μου λειπει προγεστερονη.εκανα ενεση pregny και περιμενω αποτελεσματα κατα τις 10 του μηνα:-) <3

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

aggeliki δεν υπάρχει πρόβλημα για παιδάκι!! Έκανα κι εγώ την ίδια επέμβαση και 3 γιατροι μου είπαν το ίδιο πράγμα: δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης, ίσως σε μεγαλύτερο μήνα εγκυμοσύνης να χρειαστεί περίδεση.

Όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

aggeliki δεν υπάρχει πρόβλημα για παιδάκι!! Έκανα κι εγώ την ίδια επέμβαση και 3 γιατροι μου είπαν το ίδιο πράγμα: δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης, ίσως σε μεγαλύτερο μήνα εγκυμοσύνης να χρειαστεί περίδεση.

 

ευχαριστω πολυ :-) εσυ εχεις παιδακι ή οχι ακομα;! καθε ποτε κανεις τεστ παπ;; :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...