Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αδυνατα μωρα


minion

Recommended Posts

Γατούλα μια χαρά τρώνε τα δικά σου!

 

Fistikaki εμένα στο σταθμό τα γιουβαρλάκια τα τσακίζει στο σπίτι μια φορά που έφτιαξα μόλις τα είδε έφυγε. Ούτε καν δοκίμασε...

 

Κοιμάμαι και βλέπω στον ύπνο μου αλεσμένα!!δεν αντέχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μωρε age εγω θηλασα μονο ενα μηνα και δεν εχω αποψη σιγουρα...και αυτο με θηλαστρο

τιποτα δεν εβγαινε αλλα με τοση κουραση και μονη τι να βγει

το βραδυνο ταισμα και το θηλαστρο μου επαιρνε 2 ωρες

κοιμομουνα αλλες 2 και ξανα μανα!!!!!

βρε γατούλα εδώ εγώ με ένα και όσο θυμάμαι τις πρώτες 40 μέρες με πιάνει απελπισία εσύ με 2 και να παλεύεις και με το θήλαστρο...... ουφ τέλος πάντων

 

g. stone υπομονή και περαστικούλια........

 

fistikaki ούτε η δικιά μου τα τρώει τα γιουβαρλάκια οπότε και εγώ της δίνω τον κιμά χωρίς να τα πλάσω με όλα τα υλικά κάτι σαν κιμαδόσουπα ........ 8-):cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, προχτες ημουν με τη μικρη στον παιδοτοπο...

 

η δικια μου, σας εχω πει ειναι 85 ποντους 10.200 περιπου..

 

ηταν και ενα αλλο παιδακι εκει με τη μαμα μου, στην ηλικια της δικης μου 18 μηνων...

 

βρε παιδια... απο τις λιγες φορες που χαρηκα τη δικη μου... το αλλο το καημενο ηταν σαν κεφτεδακι το καημενο... τοσο χοντρουλι, τοσο πρησμενο... πηγαινε - δε πηγαινε!!!! απο το παχος, εγερνε σα βαρκα οταν περπαταγε...

 

μου λεει η μαμα του, 'τσιλιβιθρακι η δικια σας ε? καλυτερα... η δικη μου ειναι μπουκωμενη 24 το 24ωρο.... συνεχεια ζηταει φαι... '

 

δε ρωτησα το βαρος του παιδιου, ντραπηκα... αλλα αν βλεπατε ποσο πρησμενο ηταν... τουμπανο!!!!! δε ξερω αν εχουν ευθυνες οι γονεις, λογικα εχουν... απο την αλλη, πως κανεις σε διαιτα σε μωρο εναμιση ετους????

Link to comment
Share on other sites

?

παντως πριν κανενα μηνα που ηταν αρρωστη και το μονο που ετρωγε ηταν τζιτζι και αντε κανενα μπισκοτακι μιραντα..... δοκιμασα να βγαλω ξανα με το θηλαστρο ετσι για να δω τι γαλα υπαρχει αλλα εβγαλα μονο 20μλ:-( (στο 15λεπτο) ενω οταν η μπεμπα ηταν 6 μηνων και εκανα μια δυο φορες αντλησεις εβγαζα και 150μλ στο ιδιο χρονικο διαστημα.... σιγουρα λοιπον εχω πολυ λιγο γαλα γιατι λιγο θελει και τρωει το ζουζουνι μου:evil:..... το θεμα ειναι οτι με το να θηλαζουμε αποκλειστικα απο το τζιτζι δεν μπορω να ξερω τι πινει ......:roll:

το ότι βγάζεις 20μλ με το θήλαστρο σημαίνει ότι τόσο μπορείς να βγάλεις με το θήλαστρο, δεν λέει κάτι για την παραγωγή σου το μωρό μπορεί να θηλάζει αποτελεσματικότερα. Επίσης για να μπορείς να βγάζεις αποτελεσματικά με το θήλαστρο πρέπει να κάνεις συστηματικές αντλήσεις οπότε μην ανησυχείς για αυτό. Επειδή δεν ξέρουμε τι ακριβώς πίνει γι αυτό κάνουμε περισσότερους θηλασμούς μέσα στην μέρα :-P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα..η δικιά μου έφτασε τα 10.500

αλλά όσοι τη βλέπουν νομίζουν ότι είναι παραπάνω λόγω των μαγούλων...

επίσης ανακαλύψαμε ότι μας αρέσουν πολύ τα θαλασσινά...

επισυνάπτω φώτο που τσακίζει τις γαρίδες...ούτε ξέρω αν κάνει..

αλλά μια φορά μου έδειξε ότι ζηλεύει να φάει κάτι να της το στερήσω??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

?

παντως πριν κανενα μηνα που ηταν αρρωστη και το μονο που ετρωγε ηταν τζιτζι και αντε κανενα μπισκοτακι μιραντα..... δοκιμασα να βγαλω ξανα με το θηλαστρο ετσι για να δω τι γαλα υπαρχει αλλα εβγαλα μονο 20μλ:-( (στο 15λεπτο) ενω οταν η μπεμπα ηταν 6 μηνων και εκανα μια δυο φορες αντλησεις εβγαζα και 150μλ στο ιδιο χρονικο διαστημα.... σιγουρα λοιπον εχω πολυ λιγο γαλα γιατι λιγο θελει και τρωει το ζουζουνι μου:evil:..... το θεμα ειναι οτι με το να θηλαζουμε αποκλειστικα απο το τζιτζι δεν μπορω να ξερω τι πινει ......:roll:

 

εγώ ποτέ δεν μπόρεσα να βγάλω αρκετό γάλα με το θήλαστρο...και θηλάζω ακόμη όπως βλέπεις...μην αγχώνεσαι, αν βλέπεις ότι χορταίνει...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

που ειναι καλε η φωτο??? και η Α τις τρωει χαχαχαχα το καλο μου!!!!

τα ξαναμετρησα τα κολλημενα 84 και 90

ποτε θα ξεκολλησουν απο εκει!!!!

 

 

 

φυστικι μου περσι εχω παει σε βαφτιση συγγενων

εχω λοιπον ενα χοντροσογο μα πολυ χοντροσογο

και βλεπω και την εγγονα 2 χρονων

ιδια η γιαγια της ρε

τουλαχιστον 20 κιλα θα ητανε να μη πω παραπανω

με ψωμι στο χερι

ασε ρε, προτιμω το σαμιαμιδακι μου!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

γκουρμε το ψιψινι σου!!!! αντε, και σε αστακομακαροναδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

οκ, πιστευω με μια δυο γαριδες δε τρεχει τιποτα... αλλα ισως θελει προσοχη, μη τυχον και κανει αλλεργια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντως, μου φαινεται -κρινοντας απο τη δικια μου- οτι οσο πιο αδυνατο το παιδι, τοσο και πιο ζωηρο!!!!! ακροβατικα, και ασταματητο πηγαινε ελα και σκαρφαλωμα.... που να πιασει κρεας πανω της.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαπαπαααααα τι μαγουλίθρες είναι αυτές !!!

σαν να θέλει να καθαρίσει όλη την πιατέλα είναι:lol::lol:

καλά τα 10 κιλά εμείς τώρα τα πιάνουμε σχεδόν 22 μήνων........... μια χαρά είναι να μην πω για το ύψος 82 πρέπει να είναι τώρα η δικιά μου

άμα μοιάσει στην πεθερά θα πηδηχτώ από το παράθυρο !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα περαστικά....

 

Culte η μικρή σου είναι πολύ γλύκα!!

 

 

Μέσα και εγώ για συνάντηση!!!!!!!!! μήπως μένω τελείως ανάποδα από εσας;λέω μήπως...Μαρούσι μένω κορίτσια. Κανένα Mall μήπως βόλευε;

Να αφήσουμε τα μικρά μας εκεί και να τα κάνουν όλα λίμπα!!χα χα χα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...