Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο τοτε που εκανα παιδακια, νιώθω οτι ζώ αγκαλιά με το αλτζχαιμερ!

Όμως απο τα χειρότερα που εχω κάνει ηταν, οταν καποια φορά θέλησα να καθαρίσω απο τα αλατα τον βραστήρα και έβαλα μέσα στο νερό ξυδι για να φύγουν και φυσικά ξεχασα να το ρίξω και έκανα με αυτό το "νεροξυδο" γάλα στην μικρή, η οποία απο την πείνα της ήπιε η καημένη το μισό της γάλα και μετα αρχισε φυσικά να δυσανασχετεί! Όταν καταλαβα τι είχα κάνει πανικοβλήθηκα γιατι ηταν ακόμα μικρούλα και φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Αμέσως τηλεφώνησα στην παιδίατρο μας η οποία και με καθυσήχασε και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα (εκτός απο την αηδία που θα ένιωσε η μικρή μου!).

 

... και εγώ το έχω κάνει αυτό μόνο που το νερόξυδο το ήπιε με καφέ ο άντρας μου ... :? ... τα άκουσα κανονικά :lol:

 

... και το καλύτερο μου, βραδάκι και μπαίνω να κάνω ντουζ με τα γυαλιά μου ... :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα παιδακια, νιώθω οτι ζώ αγκαλιά με το αλτζχαιμερ!

Όμως απο τα χειρότερα που εχω κάνει ηταν, οταν καποια φορά θέλησα να καθαρίσω απο τα αλατα τον βραστήρα και έβαλα μέσα στο νερό ξυδι για να φύγουν και φυσικά ξεχασα να το ρίξω και έκανα με αυτό το "νεροξυδο" γάλα στην μικρή, η οποία απο την πείνα της ήπιε η καημένη το μισό της γάλα και μετα αρχισε φυσικά να δυσανασχετεί! Όταν καταλαβα τι είχα κάνει πανικοβλήθηκα γιατι ηταν ακόμα μικρούλα και φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Αμέσως τηλεφώνησα στην παιδίατρο μας η οποία και με καθυσήχασε και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα (εκτός απο την αηδία που θα ένιωσε η μικρή μου!).

 

... και εγώ το έχω κάνει αυτό μόνο που το νερόξυδο το ήπιε με καφέ ο άντρας μου ... :? ... τα άκουσα κανονικά :lol:

 

... και το καλύτερο μου, βραδάκι και μπαίνω να κάνω ντουζ με τα γυαλιά μου ... :lol::lol::lol:

 

Αχ τι ομορφες γινατε!!!!! Κουκλες!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το εχω ξαναγράψει αυτό αλλα δεν θυμάμαι που.

 

Είχα πάει στον παιδίατρο και όταν φεύγαμε πήγα να βάλω το μπουφάν του μικρού. Η παιδίατρος έσκασε στα γέλια... :lol::lol::lol::lol:

 

dev277pr___.png

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τωρα να γελατε 2 μερες ειμαι λαικη εγω με τα μικρα και την κορη του αντρα μου κραταω αγκαλια τον Γιαννη τον πιο μεγαλο και περπαταει η μικρη αλλα μια και δεν γινεται αυτο αλλα το αντιθετο καθε φορα σταματαω πανικοβλητη στην μεση της λαικης και φωναζω Μαρια που ειναι ο Γιαννης :oops: αγκαλια τον κρατας Ρενια μου λεει η μικρη :D:D

Το μεσημερι πηγα να πλυνω τα πιατα με το αλατι τι αλλο να πω ........

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ !

ΓΙΑΝΝΗΣ 28/08/2004

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 16/09/2006

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Αχ τι ομορφες γινατε!!!!! Κουκλες!

 

elias-christina μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια

η αλήθεια είναι ότι όταν η Κάτια όταν γελάει (και το κάνει συχνά ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) φωτίζεται ο κόσμος όλος ... κουκουβάουουουουου

αλλά κι εσείς τι στιλ...τι ύφος (ειδικά σ' αυτή στο αβαταρ σου) ...και μόνο 5 μηνών!!!

έχει να κάψει αυτή καρδιές... :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε κ εμεις πολυ.

Οταν περναει καιρος κ αλλαζετε τα αβαταρ κ βλεπω τις αλλαγες στα μωρα εχει πολυ πλακα. Πως αλλαζουν κ ποσο χαιρομαι που ομορφαινουν....

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ ΕΤΣΙ!!!

ΚΙΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑΤΡΟ. ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑΤΕΞΕΧΝΑΩ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ, ΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 2-3 ΜΗΝΩΝ Η ΙΩΑΝΝΑ ΕΨΑΧΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΗΣ ΑΝΙΨΙΑΣ ΜΟΥ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΡΓΗΣΕΙ...ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΝΑ ΠΙΕΙ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ...ΤΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΠΩΛ ΓΙΑ ΤΟ ΤΥΡΙ!!!!!!

ΕΙΧΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΙΩΑΝΝΑΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ Η ΝΟΜΙΖΑ ΠΩΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ. ΦΤΙΑΧΝΩ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΓΙΑΤΙ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΝΗΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΠΑΛΙ. ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΤΟΙΜΟ ΚΑΙ ΠΑΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑΠΕΡ, ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ!!!!!

ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ...ΦΕΥΓΩ ΑΠΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΩΑΝΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΣΟΓΕΙΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΗ ΦΟΥΣΤΑ.ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΣΟΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΝΕΙΣ Η ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΣΑΝΣΕΡ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω πλυνει τα χερια μου με ζελε μαλλιων που εχει τον ιδιο μηχανισμο με αυτο που πλενουμε τα χερια και εχω βαλει στα μαλλια μου υγρο για τα χερια αντι για ζελε.. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1) Όποτε φτιάχνω ελληνικό καφέ πάντα ρίχνω νερό μεταλλικό απ το μπουκάλι και μια μέρα μου φέρανε τσίπουρο σε μπουκάλι του νερού και αντί να του κολλήσω ετικέτα, το έριξα στο καφέ, το έψησα και το ήπια. Σα το δράκο ήμουν, φωτιές μέχρι απέναντι μου βγάζανε...

 

2) Μια άλλη φορά μου φέρανε ανθόνερο πάλι σε μπουκάλι του νερού και το ήπια...

 

 

Μανία που έχω με τα μπουκάλια του νερού. Όλο το σπίτι είναι σε αφθονία μπουκάλια μεταλλικό νερό! :lol:

.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ... ολα πανε καλα τελικα... το πρωι ειδα τη γειτονισσα που εβγαλε βολτα τα σκουπιδια της... επειδη δεν την ειδα να τα ριχνει στο καδο, αλλα μπηκε στ'αμαξι μαζι με τα παιδια και τα σκουπιδια της, υποθετω πηγαν ολοι μαζι για μπανιο...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα! Πλακα εχετε! Εγω παλι εκτος απο το κλασικο "παω απο δωματιο σε δωματιο και ξεχναω τι ηθελα να κανω" κανω και το εξης κουφο. Πραγματα που προσπαθω να προστατεψω απο τα καταστροφικα χερακια της κορης μου οπως εγγραφα κτλ τα κρυβω... Το προβλημα ειναι πως μετα δεν θυμαμαι που... Και γυρναω το σπιτι αναποδα να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω για ένα κουφό του μπαμπά, ελπίζω να μην σας πειράζει.

Όταν γυρίσαμε στο σπίτι μετά από τη γέννα και ξέρετε πως είναι οι πρώτες μέρες, ακούω ένα πρωϊνό τον άντρα μου να μονολογεί

"τί κάνω ο άνθρωπος;"

Ξυπνάω και τι να δω, έχει πάρει την βερμούδα του, πέρασε το μπατζάκι σαν μανίκι και όταν πήγε να βάλει το κεφάλι κατάλαβε τι έκανε.

Τι να πει κανείς... και του το'λεγα δεν το σηκώνεις το ξενύχτι....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

πόπο έχω λαλήσει χθες πήγα να πάρω δώρο της κουμπάρας μου ένα πρεσοσίδερο που είχαμε κανονίσει. Είχα μιλήσει με το κατάστημα και είχα κανονίσει να το πληρώσω με την πιστωτική. Πάω τα κανονίζουμε πάω να δώσω την κάρτα άφαντη ψάχνω ψάχνω ξαναψάχνω τίποτα. Τι να κάνω είχα πει και στον κουμπάρο να έρθει να το παραλάβει να μην το κουβαλάω εγώ. Δίνω λοιπόν προκαταβολή και φεύγω τρέχοντας να βρω την κάρτα. Παίρνω τηλ τον σύζυγο, θα είναι στο αυτ/το λέει. Πάω εκεί που είχα παρκάρει ψάχνω και πάλι τίποτα. Εντέλει θα είναι στο σπίτι λέω και φεύγω. Εψαξα όλο το σπίτι ώρες έψαχνα και ταυτόχρονα ανακάλυψα ότι έλειπε και η ταυτότητά μου που την δίνω μαζί με την κάρτα όταν την χρησιμοποιώ. Την ζωή μου δεν την ήθελα είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι μου την έκλεψαν και φανταζόμουν τον επόμενο λογ/μο και μου ερχόταν το εγκεφαλικό. Ξαφνικά μπαίνει ο σύζυγος και τα κρατούσε στο χέρι του (έψαχνε τόσες ώρες και αυτός) ήταν σε μία σακούλα με σκουπίδια στο αυτοκίνητο που ευτυχώς μες στον πανικό μου δεν πρόλαβα (όχι ότι τα ξέχασα) να πετάξω.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

το οτι για 2 μερες βαζαμε με τον αντρα μου στο μωρο τη πανα αναποδα, μετραει? νομιζαμε οτι τα σχεδιακια πανε πισω και τα χρατς χρατς κουμπωνουν κοντα στη πλατουλα :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το οτι για 2 μερες βαζαμε με τον αντρα μου στο μωρο τη πανα αναποδα, μετραει? νομιζαμε οτι τα σχεδιακια πανε πισω και τα χρατς χρατς κουμπωνουν κοντα στη πλατουλα :oops:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

για να μην το ματιαζουν το κανατε????

να σας ζησει!!! :D

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

1428003ca8xh5sd65.gif

 

Έχω ρίξει απίστευτο γέλιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά είστε φοβερές κορίτσια!!!!Μα τί μας κάνει η μητρότητα τέλος πάντων!!! :lol::lol::lol::lol:

 

 

Ο γιος μου είναι 6 χρονών και τα πράγματα έχουν ηρεμήσει μπορώ να πώ, όπως επίσης μειώθηκαν τα κουφά που έκανα στο παρελθόν.

Έβαζα πράγματα σε λάθος μέρη, ρούχα αναποδα, έφευγα με παντόφλες από το σπίτι, φιλούσα τον μικρό και τον χαιρετούσα ενώ ήθελα να χαιρετήσω τους δικούς μου που έφευγαν από το σπίτι και άλλα πολλά!

 

Θα σας πώ ένα από τα προσφατα κουφά που έκανα. Είμασταν έξω βράδυ και ο μικρός έτρωγε καλαμπόκι. Εκείνες τις μέρες κουνιόταν έν δοντάκι του. Ξαφνικά εκεί που τρώει μου δίνει στο χέρι κάτι μικρό που μου έμοιασε για σπυρί από καλαμπόκι. Τον ευχαριστώ για την ευγενική του κίνηση που θέλησε να μου δώσει να δοκιμάσω το καλαμπόκι και το βάζω το στόμα. Η γεύση του όμως δεν ήταν ίδια με του καλαμποκιού!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς δεν το καταπια, γιατί ξανθιά μάνα που καταπίνει το δόντι του παιδιού της βγαίνει απευθείας σε ανέκδοτο στο ίντερνετ!!!!!!!!!!!Αν και τώρα που το αναφέρω,μπορεί να μην το γλιτώσω το ανέκδοτο!!!

Το παιδί φυσικά έμεινε άγαλμα να με κοιτάει!!!!!Μά τρώνε οι μαμάδες τα δόντια των παιδιών τους;;;;;;;; θα σκέφτηκε..... :?:roll::roll:

Από εσάς ξεθάρεψα, αλλιώς μην νομίζετε ότι το πολυαναφέρω!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

το οτι για 2 μερες βαζαμε με τον αντρα μου στο μωρο τη πανα αναποδα, μετραει? νομιζαμε οτι τα σχεδιακια πανε πισω και τα χρατς χρατς κουμπωνουν κοντα στη πλατουλα :oops:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα στο γιο μου ότι στον αγιασμό ο παπάς θα μας ρίξει αγιασμό με ένα ματσάκι... μαϊντανό!!!

 

Μετράει???

 

Αν και μπορεί να θυμώσει ο δυόσμος...μετράει :lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα στο γιο μου ότι στον αγιασμό ο παπάς θα μας ρίξει αγιασμό με ένα ματσάκι... μαϊντανό!!!

 

Μετράει???

 

Αν και μπορεί να θυμώσει ο δυόσμος...μετράει :lol::lol:

 

Γιατί να θυμώσει???

Έχουμε και του χρόνου αγιασμό!!!!! :roll::lol:

Δυο γλυκά χαμόγελα...η ζωή μου όλη...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

Γελαω τρελα(και σημερα το'χα πραγματικα αναγκη)

ΤΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Κι εσύ μαιντανό σκέφτηκες Νινέττα??? :shock::shock::lol::lol::lol:

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...