Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνος στην ωορηξία


Recommended Posts

 

Kαι ακριβώς το ίδιο honey είχα περίοδο στις 28/10 και στις 1/11 είχαμε μια ελεύθερη επαφή επί μια βδομάδα μέχρι και σήμερα έχω πολύ έντονο πόνο και υγρά. Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Μάλλον απλά έντονη ωορρηξία θαχεις Ζένια, απτις ημερομηνίες μου φαίνεται δύσκολο για κάτι άλλο....

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να πω...δε ξέρω...

Την προηγούμενη φορά επειδή ήμουν ανίδεη χαιρόμουν γιατί πίστευα πως κάτι καλό έχει γίνει, πχ σύλληψη και τέτοια!! Εντέλει σύλληψη έγινε προς έκπληξή μου αλλά...δε προχώρησε.

Οπότε τώρα που ξαναζώ το ίδιο σκηνικό στο καπάκι τα έχω χρειαστεί....

Ο γιατρός όταν με είδε πριν 1 βδομάδα ήταν τρομερά αισιόδοξος και είπε ότι όλα είναι θαύμα απτον υπέρηχο. Την επομένη μέρα που με είδε ξεκίνησαν οι πόνοι!! Α, και Παπ είχα κάνει πριν 2 μήνες! Όλα καλά...

Δε ξέρω πια τι συμβαίνει...μάλλον υπομονή θα κάνω και αν συνεχιστεί θα του τηλ. Να του πω τι? Πονάω στην ωορρηξία?? Πολύ?? 1 βδομάδα???

 

Και εγώ honey θα περιμένω και αυτόν το μήνα (που μάλλον θα αδιαθετήσω) και θα πάω στο γιατρό δεν γίνεται τέτοιος πόνος. Ο αντρούλης μου έχει τρελλαθεί συνέχεια να πονάω;;

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν ξανάχες έντονα συμπτώματα ωορρηξίας?

Αν όχι πάρε ένα τηλ. και ρώτα απτο τηλέφωνο να σοτυ πει μια άποψη εγκυκλοπαιδικά....

Εγώ φρικάρω λόγω κακού προηγούμενου, αλλιώς δε θα με ένοιαζε, θα πέταγα στα σύννεφα θεωρώντας ότι είναι καλό!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα δεν ξανάχες έντονα συμπτώματα ωορρηξίας?

Αν όχι πάρε ένα τηλ. και ρώτα απτο τηλέφωνο να σοτυ πει μια άποψη εγκυκλοπαιδικά....

Εγώ φρικάρω λόγω κακού προηγούμενου, αλλιώς δε θα με ένοιαζε, θα πέταγα στα σύννεφα θεωρώντας ότι είναι καλό!!

 

Πρώτη φορά πονάω τόσο έντονα. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο το γιατρό.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

 

Πρώτη φορά πονάω τόσο έντονα. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο το γιατρό.

 

Πάρε και πες μας τα νέα σου...θα αναρωτιέμαι...

Εγώ σήμερα μετά από 1 βδομάδα φρίκη πονάω ελάχιστα,επιτέλους, μάλλον μία ενόχληση, όχι πονος...Αν αύριο περάσει τελείως μάλλον θα το αφήσω και δε θα τον πάρω...αν συνεχίσει θα του τηλ...Σκαλίζοντας χτες το google διάβαζα για ενδομητρίωση κλπ...και φρίκαρα...

Ίδωμεν...

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Πρώτη φορά πονάω τόσο έντονα. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο το γιατρό.

 

Πάρε και πες μας τα νέα σου...θα αναρωτιέμαι...

Εγώ σήμερα μετά από 1 βδομάδα φρίκη πονάω ελάχιστα,επιτέλους, μάλλον μία ενόχληση, όχι πονος...Αν αύριο περάσει τελείως μάλλον θα το αφήσω και δε θα τον πάρω...αν συνεχίσει θα του τηλ...Σκαλίζοντας χτες το google διάβαζα για ενδομητρίωση κλπ...και φρίκαρα...

Ίδωμεν...

 

Εγώ σήμερα εξακολουθώ να πονάω το στήθος είναι πάλι πρησμένο και πονάει και αυτό. Μα δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

 

έχουμε το ίδιο πρόβλημα,και εγώ καταλαβαίνω την ωορρηξία με πόνους και ενοχλήσεις 3-4 ημερών.κύκλος 27-29 ημέρες.ρολόι πάντα.

Σε αυτό τον μήνα συμβαίνει το εξής περίεργο, την 12η-13η ημέρα Κυριακή ξεκίνησαν τα πονάκια,ωορρηξία λέω :lol: , τα πονάκια όμως συνεχιζόντουσαν και δυνάμωναν(μιλάμε για πολύ πόνο) , κράτησαν 9 ημέρες, τρελλάθηκα .Έχω κάνει λαπαροσκόπηση τον Ιούλιο και τρομοκρατήθηκα, κάτι δεν πάει καλά λέω,τελικά την Δευτέρα είχα και θερμοκρασία 37,2 (8 ημέρες μετά ) είδα το πρωί ελάχιστη καφέ βλέννη (κόντεψα να λυποθυμίσω απο τον φόβο μου).Πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου είπε να πάω την άλλη μέρα αφού κάνω χοριακή και γενική αίματος.Πήγα λοιπόν την Τρίτη με τις εξετάσεις μου (η χοριακή ήταν αρνητική , ο γιατρός μου είπε ότι ήθελε να αποκλείσει την περίπτωση εγκυμοσυνης και εξωμήτριου) , η γενική αίματος ήταν μια χαρά (αποκλείετε να έχεις κάποια φλεγμονή), στον υπέρηχο λοιπόν εξηγήθηκαν όλα, είχα 2 ωάρια στο ενδομήτριο , κλασσικά δύδιμα μου είπε, αν η ωορρηξία έγινε απο διαφορετικές ωοθήκες μπορεί να έγινε και διαφορετικές ημέρες (1-2 ημέρες διαφορά) οπότε πολύ φυσιολογικά πονούσες .Τελικά ησύχασα και τώρα 5 ημέρες μετά είμαι μια χαρά :lol:

Μια συμβουλή έχω να σας δώσω, αν νιώθετε τέτοιους πόνους στον γιατρό γρήγορα :lol:,

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εμένα με είδε τη Δευτέρα ο γιατρός, υπέρηχο κλπ. και ήταν όλα πιο θάυμα και από θαύμα είπε!

Την άλλη μέρα, Τρίτη, άρχισαν οι πόνοι. Τι στο καλό έγινε ξαφνικά και δεν το δε τη Δευτέρα??? Μόνο το ωάριο που ήταν μεγαλούτσικο είδε και μου πε η ωορρηξία κοντεύει!!

Σήμερα Σάββατο σχεδόν τέλος οι πόνοι...και θερμοκρασία πιο ψηλά...άρα υποθέτω πως έγινε η ωορρηξία χτες γι'αυτό και τέλος οι πόνοι....απλά αναρωτιέμαι γιατί κράτησαν τόσες μέρες....

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου είναι τα χειρότερα. Honey πριν λίγο ήρθα από το γιατρό μου έκανε υπέρηχο και ανακάλυψε μια κύστη 5 εκατοστά. Μου έδωσε να κάνω θεραπεία αλλά μου είπε ότι δύσκολα θα γλιτώσω την εγχείρηση. Και εγώ η καημένη που νόμιζα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Κορίτσια πείτε γνωρίζετε κάτι είχε καμιά σας κύστη;

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου είναι τα χειρότερα. Honey πριν λίγο ήρθα από το γιατρό μου έκανε υπέρηχο και ανακάλυψε μια κύστη 5 εκατοστά. Μου έδωσε να κάνω θεραπεία αλλά μου είπε ότι δύσκολα θα γλιτώσω την εγχείρηση. Και εγώ η καημένη που νόμιζα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Κορίτσια πείτε γνωρίζετε κάτι είχε καμιά σας κύστη;

 

Δεν γνωρίζω να σου πω.Αλλά θέλω να σου κάνω μία ερώτηση.Με κολπικό υπέρηχο το είδε?Και πού είναι η κύστη?

Μην απογοητεύεσαι,μπορεί με τη θεραπεία να γλιτώσεις την επέμβαση.Κυριακάτικα πήγες στο γιατρό σου,η σε νοσοκομείο?

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα νέα μου είναι τα χειρότερα. Honey πριν λίγο ήρθα από το γιατρό μου έκανε υπέρηχο και ανακάλυψε μια κύστη 5 εκατοστά. Μου έδωσε να κάνω θεραπεία αλλά μου είπε ότι δύσκολα θα γλιτώσω την εγχείρηση. Και εγώ η καημένη που νόμιζα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Κορίτσια πείτε γνωρίζετε κάτι είχε καμιά σας κύστη;

 

Δεν γνωρίζω να σου πω.Αλλά θέλω να σου κάνω μία ερώτηση.Με κολπικό υπέρηχο το είδε?Και πού είναι η κύστη?

Μην απογοητεύεσαι,μπορεί με τη θεραπεία να γλιτώσεις την επέμβαση.Κυριακάτικα πήγες στο γιατρό σου,η σε νοσοκομείο?

 

Ναι milver κολπικό υπέρηχο μου. Πήγα στο νοσοκομείο, πονούσα πολύ σήμερα. Μακάρι να περάσει όντως με τη θεραπεία. Αύριο το πρωί θα μιλήσω και με τη γυναικολόγο μου για να πάω να με δει. Αλλά και αυτός ο γιατρός του νοσοκομείου ήταν καλός, και εξετάσεις αίματος και ούρων έκανα.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου είναι τα χειρότερα. Honey πριν λίγο ήρθα από το γιατρό μου έκανε υπέρηχο και ανακάλυψε μια κύστη 5 εκατοστά. Μου έδωσε να κάνω θεραπεία αλλά μου είπε ότι δύσκολα θα γλιτώσω την εγχείρηση. Και εγώ η καημένη που νόμιζα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Κορίτσια πείτε γνωρίζετε κάτι είχε καμιά σας κύστη;

 

Δεν γνωρίζω να σου πω.Αλλά θέλω να σου κάνω μία ερώτηση.Με κολπικό υπέρηχο το είδε?Και πού είναι η κύστη?

Μην απογοητεύεσαι,μπορεί με τη θεραπεία να γλιτώσεις την επέμβαση.Κυριακάτικα πήγες στο γιατρό σου,η σε νοσοκομείο?

 

Ναι milver κολπικό υπέρηχο μου. Πήγα στο νοσοκομείο, πονούσα πολύ σήμερα. Μακάρι να περάσει όντως με τη θεραπεία. Αύριο το πρωί θα μιλήσω και με τη γυναικολόγο μου για να πάω να με δει. Αλλά και αυτός ο γιατρός του νοσοκομείου ήταν καλός, και εξετάσεις αίματος και ούρων έκανα.

 

Στις ωοθήκες είναι η κύστη?

Εύχομαι αύριο να έχεις καλύτερα νέα.

Θα περιμένουμε νέα σου

5ba48f516d.png.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου είναι τα χειρότερα. Honey πριν λίγο ήρθα από το γιατρό μου έκανε υπέρηχο και ανακάλυψε μια κύστη 5 εκατοστά. Μου έδωσε να κάνω θεραπεία αλλά μου είπε ότι δύσκολα θα γλιτώσω την εγχείρηση. Και εγώ η καημένη που νόμιζα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Κορίτσια πείτε γνωρίζετε κάτι είχε καμιά σας κύστη;

 

Δεν γνωρίζω να σου πω.Αλλά θέλω να σου κάνω μία ερώτηση.Με κολπικό υπέρηχο το είδε?Και πού είναι η κύστη?

Μην απογοητεύεσαι,μπορεί με τη θεραπεία να γλιτώσεις την επέμβαση.Κυριακάτικα πήγες στο γιατρό σου,η σε νοσοκομείο?

 

Ναι milver κολπικό υπέρηχο μου. Πήγα στο νοσοκομείο, πονούσα πολύ σήμερα. Μακάρι να περάσει όντως με τη θεραπεία. Αύριο το πρωί θα μιλήσω και με τη γυναικολόγο μου για να πάω να με δει. Αλλά και αυτός ο γιατρός του νοσοκομείου ήταν καλός, και εξετάσεις αίματος και ούρων έκανα.

 

Στις ωοθήκες είναι η κύστη?

Εύχομαι αύριο να έχεις καλύτερα νέα.

Θα περιμένουμε νέα σου

Από ότι κατάλαβα ναι στην αριστερή ωοθήκη.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΗ. 3ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ.. Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. ΑΠΛΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ... ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ.. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΗ. 3ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ.. Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. ΑΠΛΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ... ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ.. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

 

Αλήθεια natassa πιστεύεις ότι ίσως περάσει με τη θεραπία; και εμένα αντισυλληπτικά μου έδωσε απλώς μου είπε ότι επειδή είναι αρκετά μεγάλη δεν μπορεί να μου πει ότι θα περάσει σίγουρα.

Όσο για τους πιο συχνά ελέγχους έχεις δίκιο, απλώς από τότε που γέννησα το γιο μου (είχα μια τρομακτική εμπειρία τοκετού) έχω πάθει φοβία με τους γυναικολόγους. :evil:

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΧΑ ΚΥΣΤΗ. 3ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ.. Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. ΑΠΛΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ... ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΕΑ.. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ.

 

Αλήθεια natassa πιστεύεις ότι ίσως περάσει με τη θεραπία; και εμένα αντισυλληπτικά μου έδωσε απλώς μου είπε ότι επειδή είναι αρκετά μεγάλη δεν μπορεί να μου πει ότι θα περάσει σίγουρα.

Όσο για τους πιο συχνά ελέγχους έχεις δίκιο, απλώς από τότε που γέννησα το γιο μου (είχα μια τρομακτική εμπειρία τοκετού) έχω πάθει φοβία με τους γυναικολόγους. :evil:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΧΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.ΚΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΣΤΟΥΣ 2...

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ natassa ελπίζω να πάνε όλα καλά και να φύγει πολύ γρήγορα, γιατί πρέπει να συνεχίσω και τις προσπάθειες για δεύτερο μωράκι που τόσο πολύ το θέλω. Αλήθεια κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένεις;

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ natassa ελπίζω να πάνε όλα καλά και να φύγει πολύ γρήγορα, γιατί πρέπει να συνεχίσω και τις προσπάθειες για δεύτερο μωράκι που τόσο πολύ το θέλω. Αλήθεια κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένεις;
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΓΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ... ΑΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ natassa ελπίζω να πάνε όλα καλά και να φύγει πολύ γρήγορα, γιατί πρέπει να συνεχίσω και τις προσπάθειες για δεύτερο μωράκι που τόσο πολύ το θέλω. Αλήθεια κοριτσάκι ή αγοράκι περιμένεις;
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ... ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΠΗΓΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ. ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ... ΑΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ

 

Πρώτα απ' όλα σου εύχομαι ένα υγιέστατο μωράκι. Ελπίζω να έχεις αυτό που περισσότερο επιθυμείς. Θα περιμένω αύριο τα νέα σου.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε Zenia...αυτό δε το περίμενα...

Είχες καιρό να πας στο γιατρό δηλαδή?

Μη το αμελήσεις, η δικιά σου γυναικολόγος θα ξέρει σίγουρα καλύτερα να κρίνει για σένα, εξάλλουμοι κύστες είναι νομίζω πολύ συχνί φαινόμενο.

Η 1η μου ξαδέλφη 23 ετών είχε μία και 1 βδομάδα πριν την προγραμματισμένη επέμβαση στον τελευταίο υπέρηχο την έψαχναν αλλά τίποτα! Εξαφανίστηκε!

Αλλά και επέμβαση να γίνει δε θα ναι τίποτα!

Μετά τσουπ αμέσως μωρό!!

Αλλά θα πηγαίνεις στο γιατρό τακτικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Zenia αυτό το είχα πάθει στα 24 μου. Ήταν μια κύστη 2 εκ περίπου στην αριστερή ωοθήκη, από ότι μου εξήγησαν ήταν κάποιο ωάριο που δεν κατάφερε να βγει από την ωοθήκη λόγω φλεγμονής της (είχε κρυώσει η ωοθηκούλα μου). Πόναγα τρομερά. Πήρα αντιβίωση και τα κατάφερε μόνη της και έφυγε. Αλλιώς θα μου την αφαιρούσαν με χειρουργείο. Από ότι έχω συμπεράνει δεν είναι κάτι σπουδαίο, έτσι λένε οι γιατροί τουλάχιστον. Εγώ από τότε πάντως έχω επώδυνη ωορριξία.

Είναι τρεις και τους λατρεύω.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε Zenia...αυτό δε το περίμενα...

Είχες καιρό να πας στο γιατρό δηλαδή?

Μη το αμελήσεις, η δικιά σου γυναικολόγος θα ξέρει σίγουρα καλύτερα να κρίνει για σένα, εξάλλουμοι κύστες είναι νομίζω πολύ συχνί φαινόμενο.

Η 1η μου ξαδέλφη 23 ετών είχε μία και 1 βδομάδα πριν την προγραμματισμένη επέμβαση στον τελευταίο υπέρηχο την έψαχναν αλλά τίποτα! Εξαφανίστηκε!

Αλλά και επέμβαση να γίνει δε θα ναι τίποτα!

Μετά τσουπ αμέσως μωρό!!

Αλλά θα πηγαίνεις στο γιατρό τακτικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Όταν γέννησα το γιό μου ένω είχα έναν από τους καλύτερους γιατρούς, αυτά που πέρασα honey ούτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω. Από τότε, έχω πάρει πολύ μεγάλη φοβία. Να φαντάστεις ότι γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και έκανα να σηκωθώ από το κρεβατί 1 μήνα. Ο λόγος που άργησα να βάλω μπρος και για δεύτερο είναι και αυτός. Τώρα όμως θα προσπαθήσω να ξεχάσω όσο μπορώ. Έχεις απόλυτο δίκιο θα πρέπει να ξαναεμπιστευτώ έναν γιατρό και εύχομαι να πάνω όλα καλά.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Zenia αυτό το είχα πάθει στα 24 μου. Ήταν μια κύστη 2 εκ περίπου στην αριστερή ωοθήκη, από ότι μου εξήγησαν ήταν κάποιο ωάριο που δεν κατάφερε να βγει από την ωοθήκη λόγω φλεγμονής της (είχε κρυώσει η ωοθηκούλα μου). Πόναγα τρομερά. Πήρα αντιβίωση και τα κατάφερε μόνη της και έφυγε. Αλλιώς θα μου την αφαιρούσαν με χειρουργείο. Από ότι έχω συμπεράνει δεν είναι κάτι σπουδαίο, έτσι λένε οι γιατροί τουλάχιστον. Εγώ από τότε πάντως έχω επώδυνη ωορριξία.

 

Εμένα βέβαια η κύστη είναι 5 εκατοστά αλλά ελπίζω να φύγει από μόνη της η καταραμένη. Πάντως και εγώ έχω τρομερούς πόνους.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε θέλω να φανταστώ τι πέρασες....ότι και να ταν πάντως αξίζει να το διαγράψεις γιατί σου δωσε το παιδάκι σου.

Από γιατρούς βρωμάει ο τόπος!! Σίγουρα πρέπει να βρεις κάποιον να νιώθεις τέλεια μαζί του. Από συστάσεις κλπ. Και στο φόρουμ θα βρεις ένα σωρό προτάσεις!!

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε θέλω να φανταστώ τι πέρασες....ότι και να ταν πάντως αξίζει να το διαγράψεις γιατί σου δωσε το παιδάκι σου.

Από γιατρούς βρωμάει ο τόπος!! Σίγουρα πρέπει να βρεις κάποιον να νιώθεις τέλεια μαζί του. Από συστάσεις κλπ. Και στο φόρουμ θα βρεις ένα σωρό προτάσεις!!

 

Ο γιός μου είναι όλη μου η ζωή και αξίζει για αυτόν να κάνω τα πάντα.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...