Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απλό κρεβατάκι για εξοχικό


Recommended Posts

Τώρα που καλοκαίριασε και θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε στο εξοχικό μας ... τι να πάρω για να κοιμάται η μπέμπα μου εκεί;

Καμμία πρόταση;

 

Σημειωτέον, στο σπίτι κοιμάται στην κούνια της.

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να πάρεις ένα παρκοκρέβατο και να του βάλεις ένα στρωματάκι.. Δεν έιναι ακριβά, εμείς πήραμε ένα από την αρχή και το δωσαμε στη μάμά μου που την κρατάει κάθε μέρα όσο δουλέυω... Γύρω στα 50-60 Ευρώ είχε... Μάλιστα ανεβάινει και κατεβάινει το επίπεδο του στρώματος... Κλέινει κίολας και μεταφέρεται εύκολα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις αυτο που λεει η cristie εχουμε στο εξοχικο...Μαλιστα εχει πολυ πλακα γιατι οταν το μαζευουμε (για να μην σκονιζεται οταν λειπουμε) μοιαζει με σακα του γκολφ... Το πηραμε απ' το τζαμπο, ενα καρω-μπλε ειναι αλλα δεν θυμαμαι ποσο. Παντως εκανε πολυ φθηνα. Παρε κι ενα στρωματακι και εισαι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ πολυ καλό στρωματάκι για πάρκο (και όχι αφρολεξ λεπτό) έχει στο λητώ. Της grecostrom γυρω στα 40-50 ευρω... (και το παρκο εμενα εκανε 80...!)

 

Της πηρα όμως αυτο το στρωματάκι γιατί κοιμάται κανονικά το βράδυ στο πάρκο (2 ορόφων) μιας και δεν την εχουμε βάλει ακόμα στο δωματιο της.

 

Αν θες για τον πάτο για παιχνίδι προτίμησε κάτι πιο οικονομικό...πάντως πιστεύω ότι αυτό το στρωματάκι είναι η καλύτερη αγορα που έχω κάνει μέχρι τώρα! σπαεί και στη μέση και δεν πιάνει χώρο αν θες να το μεταφερεις :wink:

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις εξοχικό και δεν μιλάμε για ξενοδοχεία κλπ, εγώ θα προτιμούσα μια οικονομική κούνια απ το ΙΚΕΑ

Το παρκοκρέβατο είναι χαμηλό... εκτός αν σκάσεις μια περιουσία και πάρεις αυτό που έχει και θέσεις που ανεβοκατεβαίνει το στρώμα και το έχεις πιο ψηλά

Νομίζω όμως ότι συμφέρει το ΙΚΕΑ

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς πήραμε παρκοκρέβατο για το χωριό, για να κοιμίσουμε τη μικρή...δε πήραμε αυτό που έχει δύο θέσεις στρώματος, γιατί φοβόμασταν ότι η μικρή στον ύπνο της μπορούσε να καβαλήσει τα τοιχώματα και να πέσει.

Επειδή όμως θα κοιμόταν στα χαμηλά, βάλαμε από κάτω ένα σωρό κουβέρτες και παπλώματα, και πάνω το στρωματάκι για πάρκο. Αποτέλεσμα?

η μικρή δεν κοιμήθηκε ποτέ εκεί, όποτε την έβαζα για ύπνο έκλαιγε...

για μένα έφταιγαν δύο πράγματα:

- αλλαγή περιβάλλοντος. Ίσως θα έπρεπε να την είχαμε βάλει να κοιμηθεί εκεί κανά δυο φορές στο σπίτι, για να το συνηθίσει και να μην της έρθει απότομα.

- το δίχτυ ήταν πάρα πολύ ψιλό και πυκνό, με αποτέλεσμα να μην βλέπει καθαρά και να γκρινιάζει. Το δε στρώμα (αυτό που τσακίζει σε τρία σημεία για εύκολη μεταφορά), είχε επένδυση από ένα ψιλό νάυλον, που έτριζε κάθε φορά που κινιόταν η μικρή και την ξύπναγε...

 

την επόμενη φορά επομένως, κούνια από το ΙΚΕΑ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις εξοχικό και δεν μιλάμε για ξενοδοχεία κλπ, εγώ θα προτιμούσα μια οικονομική κούνια απ το ΙΚΕΑ

Το παρκοκρέβατο είναι χαμηλό... εκτός αν σκάσεις μια περιουσία και πάρεις αυτό που έχει και θέσεις που ανεβοκατεβαίνει το στρώμα και το έχεις πιο ψηλά

Νομίζω όμως ότι συμφέρει το ΙΚΕΑ

 

Εμέις πήραμε αυτό με τις θέσεις (χαμηλά και ψηλοτερα) από το ΗΡΑ (πρατηριο Πειραια) και δεν ειχε πάνω από 50-60 Ευρώ, δεν ήταν τόσο ακριβό... Η μικρή κοιμήθηκε από την αρχή εκει χωρίς προβλημα....

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...