Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακόσμηση παιδικής τούρτας


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 4 months later...

Φέτος δοκίμασα να φτιάξω την τούρτα της μικρής μου με ζαχαρόπαστα για καλύτερη εμφάνιση. Πολύς κόπος αλλά το αποτέλεσμα αρκετα καλό. Απλή βέβαια η διακόσμηση μας αλλά πρώτη φορά ήταν!

http://img710.imageshack.us/img710/1556/2010023.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i846.photobucket.com/albums/ab23/minniemouse71/HPIM1081.jpg

http://i846.photobucket.com/albums/ab23/minniemouse71/HPIM1080.jpg

---elenaki αυτές είναι οι τούρτες που σου έλεγα.........μια που φτιάχνεις και΄συ μόνη σου να πάρεις ιδέες για του χρόνου αν σε αρέσουν---:)

 

Καλημέρα! Την τούρτα με το τρενάκι (είναι το αγαπημένο μας παιχνίδι) πού την βρήκες;; Ευχαριστώ!

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=blue]Ο γιος μας μας δίνει τη ζωή που θέλουμε να ζούμε![/COLOR][/FONT]
Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όλες σας!!!! τέλειες δημιουργίες!!! Θ αήθελα να ρωτήσω την minnie από που προμηθεύτηκε τις χάντρες που έχει στην τούρτα βιβλίο, ή είναι αληθινές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Επαναφέρω το θέμα μιας και έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τι τούρτα γενεθλίων να φτιάξω στο πάρτυ του μικρού μας. Σκεφτόμουν να έχουμε θέμα πειρατές και να φτιάξω τούρτα πειρατικό καράβι, όμως ο γιοκας μου θέλει κάσστρο με ιππότες και άλογα! Βασικά το κάστρο πρέπει να φτιάξω και η υπόλοιπη διακόσμιση θα γίνει μάλλον ξανά με Playmobil γιατι έχουμε λατρεία!

Πώς να το φτιάξω το κάστρο? Τι λέτε, θα ήταν πιο εύκολο να φτιάξω την απλή συνταγή του κορμου- μπισκοτόγλυκο σε ορθογώνιο σχήμα και φτιάξω το περιγραμμα του κάστρου με ammaretti?

Περιμένω τις ιδέες σας!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα μιας και έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τι τούρτα γενεθλίων να φτιάξω στο πάρτυ του μικρού μας. Σκεφτόμουν να έχουμε θέμα πειρατές και να φτιάξω τούρτα πειρατικό καράβι, όμως ο γιοκας μου θέλει κάσστρο με ιππότες και άλογα! Βασικά το κάστρο πρέπει να φτιάξω και η υπόλοιπη διακόσμιση θα γίνει μάλλον ξανά με Playmobil γιατι έχουμε λατρεία!

Πώς να το φτιάξω το κάστρο? Τι λέτε, θα ήταν πιο εύκολο να φτιάξω την απλή συνταγή του κορμου- μπισκοτόγλυκο σε ορθογώνιο σχήμα και φτιάξω το περιγραμμα του κάστρου με ammaretti?

Περιμένω τις ιδέες σας!

 

ειχα δει κ ειχα φτιαξει καστρο με στογγυλα μπισκοτα στις 4 γωνιες,πλεκε για τον τοιχο κ πανω στις γωνιες αναποδο χωνακι παγωτου με χρωματιστη τρουφα κολλημενη κ σημαια στην κορυφη.γυρω γυρω απο το καστρο σμαρτυς.η πορτα απο μπισκοτο με σοκολατα.πολυ ομορφο ηταν

Link to comment
Share on other sites

Kάτι τέτοιο σκέφτομαι. Ψάχνω να βρω καμια φωτο για να έχω κάτι οπτικά αλλά όλο κάστρα για πριγκίππισες βρίσκω. Ένα κάστρο ιπποτών βρε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...