Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακόσμηση παιδικής τούρτας


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Δεν θα έχει κάποιο θέμα. Ο μικρός μου έχει τρέλα με τα άλογα playmobile αλλά μου φαίνεται δύσκολο. Ακόμα είναι μικρός και δεν ζητάει κάτι συγκεκριμένο οπότε το "εκμεταλλεύομαι" για να κάνω πράγματα που μου αρέρσουν πρωτού αρχίσει να ζητάει spiderman κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις κάτι δύσκολο μια τούρτα με χρώματα ζαχαροπλαστικής γίνεται φανταστική. Βάλε επάνω και παιχνιδάκια με το αγαπημενο του θέμα (πx αγόρασε ένα καινούιριο κουτί playmobil και στόλισε το επάνω) και καθάρισες. Βάλε στα τοιχώματα γυρω-γύρω από την τούρτα στη σειρά marshmallows και Θα γίνει πιο εντυπωσιακή!

Θα του μείνει και το καινούριο παιχνίδι αυτό θα το χαροποιήσει ιδιαίτερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ήξερα ότι έχει βιβλίο για παιδικά πάρτυ. Η τούρτα που έφτιαξα πέρισυ ήταν δική της συνταγή από το real food και ήταν φοβερή. Πού μπορώ να βρω marshmallows?

Link to comment
Share on other sites

η δικη μας τουρτα δεν ηταν και πολυ πετυχημενη φετος..

 

αλλα δε με νοιαζει! ηθελα να τη φτιαξω μονη μου....

 

όπως εγω εχβ βαλει τα κουκλακια μπορεις να βαλεις τα playmobile....

 

sv102031.th.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι και γω έτσι την διακόσμησα την τούτρα στα πρώτα γεννέθλια της μικρής μου: την κάλυψα με σαντυγί και με διάφορα χρώματα τρούφας την διακόσμησα π.χ.: το ποταμάκι μπλε, το χόρτο πράσινο, μεγάλες smarties για πέτρες και μετά τοποθέτησα τον Winnie και τους φίλους του και καραμελένια λουλούδια (από ζαχ/ειο), τέλεια ήταν!!! Βικάκι μια χαρά τέλεια ήταν η τούρτα σας και χειροποίητη και επίσης διαπίστωσα ότι έχεις αρκετή αγάπη για την θάλασσα και χάρηκα γιατί και εγώ την λατρεύω, ίδια γούστα δηλ.!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες σας. Τελικά αγόρασα playmobil με πειρατές, θσαυρούς και σπαθιά και θα στολίσω με αυτά την τούρτα και στα τοιχώματα θα βάλω τρούφα ή πουράκια. Την τούρτα κέικ του παιδικού έφτιαξα ένα ετοιμο γλάσο γιωτης και την έστρωσα, στρώνει πολύ καλά!, και με smarties σχημάτισα το 3 και ξεμπέρδεψα. Την κυριακή θα γίνει το παρτάκι οπότε θα σας βάλω φωτο...ελπίζω να τα καταφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Kαλά να περάσετε και ''χρόνια πολλά'' στον μικρούλη σου!!!!!:)

Θα περιμένουμε φωτό ..........επίσης αφού πήρες playmobil με πειρατές και θησαυρούς θα μπορούσες να κάνεις ένα καράβι και να τα βάλεις πάνω τα παιχνιδάκια.Ψήνεις το παντεσπάνι κανονικά στο ταψί μετά κόβεις το σχήμα καραβιού, το στολίζεις με κρέμα και σαντιγύ και τα ππουράκια τα βάζεις στο κατάστρωμα γύρω-γύρω.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ ωραία ιδέα το καράβι! όντως θα ταίριαζε πολύ με τους πειρατές αλλά δεν είχα δει το μήνυμά σου.... Τελικά η τούρτα μας έγινε πολύ καλή! Και γευστικά ήταν τέλεια! Αλεξία Αλεξιάδου η συνταγή και αρκετά εύκολη.

Βρε κορίτσια πως ανεβάζω φωτο?

Link to comment
Share on other sites

1 θα πας στο site: http://img28.imageshack.us/

2 θα πατήσεις Browse για θα βρεις την εικονα στον υπολογιστη σου

3 πατας πανω στην εικονα και μετα πατας Ανοιγμα

4 πατας start upload!

5 Επιλέγεις αυτο που σου βγαζει (τη διευθυνση) και την κανεις copy

6 κανεις επικολληση τη διευθυνση στο μηνυμα του forum

Link to comment
Share on other sites

http://i846.photobucket.com/albums/ab23/minniemouse71/HPIM1081.jpg

http://i846.photobucket.com/albums/ab23/minniemouse71/HPIM1080.jpg

---elenaki αυτές είναι οι τούρτες που σου έλεγα.........μια που φτιάχνεις και΄συ μόνη σου να πάρεις ιδέες για του χρόνου αν σε αρέσουν---:)

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...