Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

τελικα επειδη ξαναχα νεο εκκριμα και μαλιστα με κομπους διαγνωστηκε οτι ειναι υπολλειματα απο ενα προχειρο υλικο το οποιο συρραφεται κοντα στην περιοχη της περιδεσης για να αιματωνει την περιοχη (η κατι τετοιο) μεχρι να γινει το κυριως ραμα της περιδεσης και υποτιθεται οτι το υλικο αυτο θα πρεπε να απορροφηθει απο τον οργανισμο μου πραγμα που δεν εγινε και απλα το αποβαλλει..δεν ενεχει κανεναν κινδυνο και δεν επηρεαζει το ραμα της περιδεσης το οποιο ειναι απο υλικο ανθεκτικοτερο και πολυ πιο χονδρο σε παχος αρα δυσκολο να σπασει και σε μια τετοια περιπτωση λογικα θα συνοδευοταν απο πονους και αιμα.

 

Αυτα προς ενημερωση οποιας κοπελας τυχει να χει το ιδιο συμπτωμα..η καλυτερα αγχωτικη μετεγχειρητικη εμπειρια..

ελπιζω ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 385
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

διανυω την 21η ακομη..και λεω ακομη γιατι περσι χωρις περιδεση στην ιδια εβδομαδα απεβαλα )χωρις προηγουμενο ιστορικο) και εχω παρει απο φοβο αυτη τη περιοδο..ελπιζω οτι θα παμε καλυτερα αυτη τη φορα και ας με φοβερισε λιγο αυτη η μετεγχειρητικη περιοδος της περιδεσης..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και εγω περιδεση την δευτερα....ολα ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης.....και ειχα ξανα κανει στη 25 εβδομαδα με αποτελεσμα να χασω τα 2 μωρα μου τωρα την καναμε στην 15 εβδομαδα και ειναι ενα μωρακι...θα τα λεμε απο δω συχνα...εισαι κρεββατι τωρα??

'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EχΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ,ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΡΑΜΜΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ,ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ!ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ,ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ 2Η ΓΝΩΜΗ....!PROSPEROUS,ΕΙΧΑΜΕ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΤΥΧΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 21Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΙ ΔΙΑΝΥΩ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ(21Η),ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΦΟΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΔΕΜΕΝΕΣ!!!!!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑ :lol:

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΩΣΤΑ,ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.......ΓΙΑΤΙ?????

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ!ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΩΣΤΑ,ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.......ΓΙΑΤΙ?????

 

Eγω!!!!!!!!!!!!!!και ισως και μεχρι το τελος....θα δουμε...ετσι μου ειπε ο γιατρος....εσυ δεν εμεινες καθολου????δεν ενιωθες περιεργα τις πρωτες μερες????

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kai den eisai krevvati e???pas douleia kanonika???posos itan o traxilos sou?/?emena 31...

ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΝΙΩΘΑ ΑΒΟΛΑ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΞΑΠΛΩΝΑ!ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΑΠΕ -ΚΡΕΒΑΤΙ ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ 'Η ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΟΥΣΑ ,ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ!ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ,ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΑ ΒΑΡΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ,ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ,ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΙ :evil: ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΕ ΒΕΒΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ........ΘΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.....

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

kai den eisai krevvati e???pas douleia kanonika???posos itan o traxilos sou?/?emena 31...

ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΝΙΩΘΑ ΑΒΟΛΑ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΞΑΠΛΩΝΑ!ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΑΠΕ -ΚΡΕΒΑΤΙ ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ 'Η ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΟΥΣΑ ,ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ!ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ,ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΑ ΒΑΡΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ,ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ,ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΙ :evil: ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΕ ΒΕΒΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ........ΘΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.....

 

Emena moy exei pei na minw krevvati 2 ebdomades kai meta blepoume....den niwthw tipota pros to parwn ola kala.....apla kai egw ao fovo menw sto krevvati kai sto kanape.......

Link to comment
Share on other sites

kai den eisai krevvati e???pas douleia kanonika???posos itan o traxilos sou?/?emena 31...

ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!ΜΕΤΑ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΕΝΙΩΘΑ ΑΒΟΛΑ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΞΑΠΛΩΝΑ!ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΝΑΠΕ -ΚΡΕΒΑΤΙ ,ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ 'Η ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΝΟΥΣΑ ,ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΟΜΟΥΝ!ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ,ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΩ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΑ ΒΑΡΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ,ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΑΙ ΠΩΣ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙ ,ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΕΙ :evil: ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΣΠΑΣΕ ΒΕΒΑΙΑ,ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ........ΘΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.....

 

Emena moy exei pei na minw krevvati 2 ebdomades kai meta blepoume....den niwthw tipota pros to parwn ola kala.....apla kai egw ao fovo menw sto krevvati kai sto kanape.......

 

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ!ΑΥΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ,ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ! :lol:

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια εχω κανει και εγω περιδεση. Τωρα ειμαι στην 29η εβδομαδα.

Αυτα που ειπε η prosperous για το ραμμα μου εχει πει και εμενα ο γιατρος μου . Το ραμμα της περιδεσης ειναι χοντρο σαν κορδονι αυτο που ειδε ειναι το προσωρινο.

Κατα τα αλλα εγω εχω περασει το μεγαλυτερο μερος της εγκυμοσυνης μεταξυ κρεβατιου και καναπε μεχρι τωρα . Αποφευγω το περπατημα και βγαινω βολτα για καφε , φαγητο κλπ μια δυο φορες την εβδομαδα .

Ισως να ειμαι λιγο υπερβολικη αλλα ως εδω ολα πανε καλα .

Στην β επιπεδου ειχα μηκος τραχηλου 37mm που ειναι μια χαρα και πιστευω οτι σε αυτο βοηθησε και η ξεκουραση.

Καλη συνεχεια σε ολες μας.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση στα κοριτσια που εκαναν περιδεση.

Ο γιατρος μου μου εδινε utrogestan απο την αρχη του 2ου μηνα εως και τον 6ο και trofocard ( μαγνησιο) απο τοτε που εκανα την περιδεση(14η εβδομαδα) και συνεχιζω πιθανον ως το τελος . Εσας τι φαρμακα σας δινει ;

Link to comment
Share on other sites

Aσε πονεμενη ιστορια...εγω περνω μαγνησιο προγεστερονη χαπακια για συσπασεις προληπτικα αυτα.......α και αντιβιωση ....φυσικα θα τα σταματησω τωρα σε λιγες μερες μερικα μου πε και θα τα ξεκινησω ξανα στις 25 εβδομαδες.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει και εγω περιδεση την δευτερα....ολα ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης.....και ειχα ξανα κανει στη 25 εβδομαδα με αποτελεσμα να χασω τα 2 μωρα μου τωρα την καναμε στην 15 εβδομαδα και ειναι ενα μωρακι...θα τα λεμε απο δω συχνα...εισαι κρεββατι τωρα??

'

 

Μετρας το τραχηλο και αναλογως πρατεις....και εγω εχω ανεπαρκεια τραχηλου......ετσι εχασα και τα προηγουμενα μωρα μου.....

cristin sta posa se erapse???

 

Kοριτσάκι με όλο το σεβασμό,επειδή σε άλλο φόρουμ λές άλλες έβδομάδες αποβολής και μιλάς για 2 αποβολές και όχι για δίδυμα ενώ για αιτία αναφέρεις : δίκερο μήτρα εκεί και ανεπάρκεια τραχήλου εδώ :roll::roll: ομολογώ ότι μπερδέυτηκα και μου φαίνονται λίγο αντιφατικά αυτά.Μπορείς να με βοηθήσεις να καταλάβω? :D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκι με όλο το σεβασμό,επειδή σε άλλο φόρουμ λές άλλες έβδομάδες αποβολής και μιλάς για 2 αποβολές και όχι για δίδυμα ενώ για αιτία αναφέρεις : δίκερο μήτρα εκεί και ανεπάρκεια τραχήλου εδώ :roll::roll: ομολογώ ότι μπερδέυτηκα και μου φαίνονται λίγο αντιφατικά αυτά.Μπορείς να με βοηθήσεις να καταλάβω? :D

 

Mεγαμη ιστορια καλη μου.....αφου μπαινεις στο αλλο φορουμ διαβασε ολη μου την ιστορια και θα καταλαβεις.......εχω δικερη μητρα και ανεπαρκεια τραχηλου......την ανεπαρκεια την βρηκαμε μετα την γεννα των μωρων μου....ειχα 2 αποβολες μεχρι 3 μηνων λογω δικερης μητρας τοτε..μετα εμεινα εγκυιος διδυμα και τα εχασα απο διαφορους πραγοντες ......στις 25 εβδομαδες

Τωρα καταλαβες?????αν οχι στειλε μου πμ...μα σου τα πω αναλυτικα....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια σας ευχομαι υπομονη και ολα να πανε καλα! Κι εγω εμεινα αρκετο καιρο σπιτι οχι λογω περιδεσης αλλα λογω διπλης αποκολλησης πλακουντα κι ευτυχως ολα πηγαν καλα. Κουραγιο!

 

Χριστινα

Link to comment
Share on other sites

τον τραχηλο ο γιατρος τον βλεπει απο τον υπερηχο ή απο κατω; Γιατι εμενα μονο απο πανω με ελεγχει.

 

Εμενα απο πανω τον μετρουσε ....μονο την μερα την περιδεσης ηθελε να δει ακριβως......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...