Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΕ ΔΥΟ ΣΑΚΟΥΣ


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!

Εύχομαι να έχετε μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και όλα να πάνε κατ' ευχήν μέχρι να πάρετε αγκαλιά τα μωράκια σας!! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευτυχία πιστέψτε με!!!

Αν θέλετε περάστε και από το parentscafe στις "μέλλουσες και ήδη διδυμομανούλες" να τα λέμε και από εκεί!! http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=898&page=367

Φιλάκια

 

LFdxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ zitamar !!

εμενα ειναι στον ιδιο σακο γι αυτο ειναι πιο επικινδυνο...

πραγματι ο γιατρος μου ειπε να πηγαινω καθε 2 εβδομαδες να με παρακολουθει...

ξερεις σε ποιο μηνα εμφανιζεται η υποκλοπη?(αν εμφανιστει)

μου ειπε ο γιατρος μου οτι υπαρχει 10% πιθανοτητα να εμφανιστει και αν εμφανιστει θα πρεπει να γινει επεμβαση για διαχωρισμο...

τωρα ξεκουραζομαι οσο μπορω(γιατι εχω και ενα αγορακι 2 ετων που δεν με αφηνει και πολυ) , να τρωω καλα προσπαθω αλλα εχω και ναυτιες και εμετους, οσο για το βαρος...δεν νομιζω να βαλω και πολυ ακομα και αν προσπαθουσα(ειμαι 46 κιλα και ειμαι και σε διαιτα λογω διαβητη κυησης)

και παλι σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση και σου ευχομαι με το καλο να υποδεχθεις τα μωρακια σου!!!

 

 

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ μου ποτε ξεκινάει η υποκλοπή κανείς δεν ξέρει να μας πει,συνεχείς ελέγχους κάνουμε συνήθως απο την 20 εβδομάδα και μετα,και απο οτι εχω διαβάσει συνήθως μετα την 28 εβδομαδα ξεκινάει η υποκλοπη αλλα μπορεί και να συμβεί λίγες μερες πριν γεννήσεις αρα κανεις δεν μπορεί να σου δώσει απαντηση.Απλα ξεκουραση και στην περιπτωση μας δεν ξερω αν δουλεύεις θα πάρεις άδεια απο την εργασία σου γιατι πρεπει να ξεκουράζεσαι και να αιματώνεται σωστα ο πλακουντας ώστε να τρέφοντε καλα τα μπεμπε σου!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Θέλω πολύ να αρχίσω να το απολαμβάνω και να φύγει το άγχος. προς το παρόν όμως κάτι η αύξηση των χοριακών που είναι 75% κάθε 2 μέρες, κάτι το άλλο το μικρότερο που θα απορροφηθεί, δεν μ αφήνουν. Με βλέπω μόνο αν περάσει το πρώτο τρίμηνο να ηρεμήσω. Και δεν περνάει καθόλου ο καιρός...Σε 2 βδομάδες θα τα ξαναδώ... Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να μεγαλώνεις 2? Προλαβαίνετε? Να μαγειρεύετε, να κάνετε τις υπόλοιπες δουλειές και να ασχολείστε και μαζί τους για βόλτα ή παιχνίδι? Μου φαίνονται βουνό, αλλά ας έρθουν αυτά και νομίζω θα βρω τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!και γω ειμαι διδυμομανουλα και ολα σας τα αγχη τα περασα και γω!εγω με εξωσωματικη(με την πρωτη,ημουν τυχερη) ενα αγορακι και ενα κοριτσακι. Λιγες μερες μετα την χοριακη ειχα τεραστια αποκολληση (λογω θρομβοφιλιας, ξεκινησα αμεσως ηπαρινες) και ολο το πρωτο τριμηνο το περασα κυριολεκτικα στο κρεββατι, κοιμομουν μονο ανασκελα και γυριζα μονο το κεφαλι αριστερα-δεξια. τουαλετα με πηγαιναν με καρεκλα που ειχε ροδες...καθε φορα που πηγαινα στο γιατρο ελεγα εχω αποβαλλει, το αιμα ηταν σαν να ειχα περιοδο, γεμιζα τις σερβιετες!Τελικα με την βοηθεια του γιατρου(ο Θεος να τον εχει καλα τον κ. Παπανικοπουλο) και του Θεου πανω απο ολα η αποκολληση διορθωθηκε!Σηκωνομαι μονο στον τεταρτο μηνα και λιγο πριν μπω στον 5 με πιανουν εντονες συσπασεις. 1 μηνα στο Μητερα με ορους,φαρμακα για τις ταχυπαλμιες(τα μυοχαλαρωτικα για τις συσπασεις δημιουργουν εντονες ταχυπαλμιες)..κανενας δεν πιστευε πως θα τα καταφερουμε...απο την 19 εβδομαδα ειχα συσπασεις και τελικα εφτασα στις 34 και 3μερες..Ολο το διαστημα απο 5 μηνων ωσπου γεννησα μπαινοβγαινα στο Μητερα..η μικρη ηταν παντα πιο ελαφρια σε βαρος, ο μπεμπακος μου μαλλον της εκανε μια μικρη υποκλοπη. γεννηθηκαν 2130 κ 1990.

αφου τα καταφερα εγω ολες σας θα τα καταφερετε!!!

ολα θα πανε τελεια!

καλη συνεχεια

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλίνα πολύ ενθαρρυντική η ιστορία σου! Και 1 αγόρι, 1 κορίτσι τι ευτυχία! Αυτή η υποκλοπή που αναφέρετε τι είναι? Πρέπει να πάρω λεξικό για διδυμομαμάδες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

zitamar ευχαριστω για την απαντηση....

marilina η ιστορια σου μου εδωσε κουραγιο..!!!

kuriakh η υποκλοπη ειναι οταν το ενα εμβρυακι τραβαει πιο πολυ αιμα απο το αλλο με αποτελεσμα το ενα να υποσιτιζεται και το αλλο να υπερσιτιζεται...

ευχομαι να μην μας τυχει...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα. ειμαι και εγω εγκυος 9 βδομαδων μετα απο εξωσωματικη.

ωμος την 7η ειδα λιγο αιματακι. εκατσα ξαπλα 1 βδομαδα αλλα ξανα μετα απο μια βδομαδα ειδα παλι μια σταγονα αιματακι. και παλι ξαπλα εννοητε.

και επισης μετα απο το αιμα εχω πολλα καφε.

κοριτσια εχει καμια απο εσας αναλογη εμπειρια? ανησηχω αρκετα

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς εγω το είχα και μαλιστα είχα λίγο αιμα καποιες στιγμές αλλα καφέ είχα για πολλες εβδομαδες,μου είπε ξάπλα και μου έδινε ουτροτζεσταν οπου τα έκοψα μετα οταν σταματησε το καφε. Ολα καλα μάλιστα μου είπε ότι στα δίδυμα εμφανίζεται συχνά το καφε και μάλιστα στα αγοράκια όντως το πίστεψα αφου περιμένω τελικά 2 αγοράκια. Μην ανησυχείς,να θυμάσαι ότι δεν πρέπει να αγχωνεσαι καθόλου,ολα θα πανε καλα!!:D

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα γεια σου! Και εγώ με δίδυμα, είμαι 12 εβδ μετά από εξωσωματική. Στην 8 εβδομάδα νταν, είδα και εγώ αίμα και φρίκαρα, πήρα τηλ στο κέντρο μου και μου είπαν ξάπλα. Μάλιστα μου είπαν, πως είτε ειναι ψιλοαποκόλληση, είτε επειδή οι ορμόνες μου ήταν υψηλες... Ξάπλωσα και πέρασε. Με το που κλείνω τις 10 εβδομάδες πάλι τα ίδια! Κατάτι λιγότερο. Τους πήρα τηλ μου είπαν να κάνω την προλουτόν την ένεση (προγεστερόνη) παρ ό,τι τη δεύτερη φορά είχα πολύ λιγότερο, ίσα-ίσα. Την ξανάκανα, ξανά ξάπλα. ΜΟυ είπαν ότι μπορεί να το ξαναπάθω. Μέχρι τώρα δεν το ξανάπαθα. Το θέμα είναι ότι το πρώτο τρίμηνο όσο σπαστικό και να είναι πρέπει να είμαστε υπερβολικά προσεχτικες. Το παραμικρό μπορεί να στοιχίσει. Βίωσα δυστυχώς με χάλια ψυχολογία το πρώτο τρίμηνο (από την κλεισούρα και τα πρόσεχε), αλλά τώρα που το έκλεισα, η ψυχολογία είναι καλύτερη, νιώθεις πια έγκυος (έχεις και κοιλίτσα) και πιο σίγουρη, θα δεις... Βέβαια ακούω το σώμα μου και όταν κουράζομαι (με το παραμικρό) κάθομαι... Σήμερα είμαι 12+1 και πήρα κάτι αιματολογικές εξετάσεις και είδα το σίδηρό μου πεσμένο (35.5), παρ όλο το συμπλήρωμα που παίρνω, αλλά με είχαν προειδοποιήσει και για αυτό...

Καλή συνέχεια να έχεις και με προσοχή θα πάνε όλα καλά. Να ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου, τα έχουν ξανααντιμετωπίσει αυτά και ξέρουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια συνεχως προσπαθω να απαντησω και ολο με πεταει απ'εξω.

 

zitamar kai kuriaki ευχαριστω πολυ. ξελαφρωσα λιγακι με αυτα που μου γραψατε.

εγω τωρα μπηκα στη 10η εχουν σταματησει και τα καφε!! ευτυχως!!

κοριτσια φανταζομαι πως δεν θα ειμαστε 9 μηνες ξαπλα?? ετσι δεν ειναι??? μετα το πρωτο τριμηνο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα?? δε μπορω αλλο ανχος!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδακια !Ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης μετα απο εξωσωματικη και στον υπερηχο 5ης εβδομαδας ειδαμε 2 σακους εκ των οποιον ο ενας ηταν λιγο μικροτερος απο τον αλλο.Ο γιατρος μας ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο και συμβαινει συχνα στην αρχη της εγκυμοσυνης .Μας ειπε να παμε σε 15 μερες αλλα μεχρι τοτε μια ανησυχια υπαρχει!Εχει τυχει σε καμια σας κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια συνεχως προσπαθω να απαντησω και ολο με πεταει απ'εξω.

 

zitamar kai kuriaki ευχαριστω πολυ. ξελαφρωσα λιγακι με αυτα που μου γραψατε.

εγω τωρα μπηκα στη 10η εχουν σταματησει και τα καφε!! ευτυχως!!

κοριτσια φανταζομαι πως δεν θα ειμαστε 9 μηνες ξαπλα?? ετσι δεν ειναι??? μετα το πρωτο τριμηνο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα?? δε μπορω αλλο ανχος!!

 

 

Φυσικά και θα είναι,μονο και ψυχολογικά που ξέρεις οτι περασες το πρωτο τρίμηνο θα ηρεμήσεις,δεν ξέρω αν βεβαια σου αυξηθούν λιγάκι οι αναγούλες κ.α. αλλα θα έιναι καλα,βεβαια εγω που μπηκα στον 8ο,απο τον 6ο-7ο είναι πολλα που δεν μπορείς να κανεις,και ίσως δείς ότι θα πρεπει να σταματησεις την δουλειά σου,2 μπεμπε είναι!! ΟΠΟΤΕ καθόλου άγχος όλα καλα!!!

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδακια !Ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης μετα απο εξωσωματικη και στον υπερηχο 5ης εβδομαδας ειδαμε 2 σακους εκ των οποιον ο ενας ηταν λιγο μικροτερος απο τον αλλο.Ο γιατρος μας ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο και συμβαινει συχνα στην αρχη της εγκυμοσυνης .Μας ειπε να παμε σε 15 μερες αλλα μεχρι τοτε μια ανησυχια υπαρχει!Εχει τυχει σε καμια σας κατι παρομοιο?

 

 

Σε εμενα είχε συμβει αλλα ο ένας σάκος ήταν πίσω απο τον άλλο κρυμμενος αφου ήταν μικρότερος,απλα εμένα μου είπε τοτε να μην το δέσω γιατι το μικρότερο μπορεί να απορροφηθεί.Φαντασου σε επομενο ραντεβου (παλι κρυμμενος ο μικρουλης) μου είπε ότι απορροφήθηκε τελικά,στεναχωρηθηκα αλλα πριν σηκωθώ απο την καρεκλα ωπ!! τον άκουσε,ακουσε και την δευτερη καρδουλα και τελικα όλα πήγαν καλα.Βεβαια να σου πω την αληθεια δεν το είπαμε σε κανενα τοτε μεχρι να βεβαιωθουμε ότι τελικα προχωρησαν και τα 2 εμβρυα.Μεχρι και τωρα που μπηκα στον 8ο ο ένας είναι πιο μικρός απο τον αλλο...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα θα δεις θα τελειώσει το πρώτο τρίμηνο και θα ξαλαφρώσεις... Κάνε άλλες 2 εβδομάδες υπομονή και θα ρθει ο καλύτερος υπέρηχος μετά! Η αυχενική, που θα τα βλέπεις πολύ ώρα στην οθόνη, να κάνουν κόλπα, να κλωτσάνε, να γυρνάνε την πλάτη... οταν τα είδαμε στην αυχενική, χαρήκαμε τόσο πολύ!!! Είναι μινιατούρες κοντά στα 7 εκ αλλά έχουν τόοοση πλάκα... Πήραμε και στο σπίτι της φωτό και κατουρήθηκαν οι παππούδες και οι γιαγιάδες απ τη χαρά τους... Εγώ τουαλέτα πήγαινα, και τις έπαιρνα μαζί να τις κοιτάω... Και μετά το πρώτο τρίμηνο που σχηματίζονται όλα τα ζωτικά τους όργανα, μεγαλώνουν με ταχείς ρυθμούς. Στο τέλος του 4ου μήνα φαντάσου ότι είναι διπλάσια από ό,τι στο τέλος του τρίτου!

Κάνε λίγο υπομονή και δεν θα τη βγάλεις όλο το 9μηνο ξάπλα! Και εγώ το ίδιο ανησυχούσα... Άλλες 2 εβδομάδες έμειναν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ Κυριακη!!

υπομονη θα κανω!!! τελικα τωρα που το σκεφτομαι, περασανε οι μερες γρηγορα τελικα!!

αχ ανυπομονω και εγω για την αυχενικη!!!

 

καλη χρονια ευχομαι σε ολες και με το καλο τα μωρακια σας!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ,ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

απιστευτο μου φαινεται οτι γραφω εδω!ειμαι και εγω μια καινουργια μελλουσα διδυμομανουλα!!!!μολις 6 βδ. κ' 4 ημερων.

στις 28/12 ειδαμε τα σακουλακια μας με τα εμβρυακια μεσα αλλα δεν καταφεραμε να ακουσουμε καρδουλες,γιατι μολις ειχα μπει στην 6η βδομ.

εχω παλι ραντεβου στις 10/1,αλλα δεν την παλευω με το αγχος βρε κοριτσια.

δεν εχω σχεδον καθολου συμπτωματα,μονο που και που λιγη καουρα και κουραση,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.ανησυχω πανε ολα καλα??

εσεις ειχατε συμπτωματα?

Link to comment
Share on other sites

εμενα τα συμπτωματα ξεκινησαν μολις εκλεισα τον τριτο.ειναι αναλογα την καθε γυναικα.

στην 24η τεταρτη εβδομαδα μου βρηκαν μειωμενο τον τραχηλο και με αναστατωσαν οτι θα γεννουσα σε δυο εβδομαδες.τελικα ειμαι στην 30 και δεν εχω γεννησει.

εφυγα απο το γιατρο μου.πηγα σε κανα δυο.ο καθενας τα δικα του.αλλος κατσε ξαπλα αλλος δεν χρειαζεται.δεν βγαζεις ακρη.δεν εχω βρει σπιτι δεν εχω ψωνισει τιποτα και εχω κατααγχωθει που δεν ειμαι και συνεχεια ξαπλα.παντως τωρα εκανα κορτιζονες και μου ειπε ο τελευταιος γιατρος οτι εχει περασει ο επικινδυνος καιρος.

Njq1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες σας καλή τυχή και θετική σκέψη... όσο για το πως θα τα καταφέρετε...ο άνθρωπος έχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ δυνάμεις που δεν της γνωρίζει...και το σπίτι δεν είναι ανάγκη να είναι πάντα στην τρίχα ούτε όλα τα ρούχα σιδερωμένα ούτε κάθε μέρα άλλο φαγητό στο τραπέζι...απολαύστε τα παιδιά σας!!

Link to comment
Share on other sites

Dolfin έχω περίπου τις ίδιες ανησυχίες... Το σπίτι που θα πάμε να μείνουμε μόνιμα ήταν μέχρι τώρα το εξοχικό μας και χρειάζονται πολλά μερεμέτια και δουλειά και ετοιμασία παιδικού δωματίου και διάφορα... Δεν έχω κάνει τίποτα και πρέπει και να παντρευτώ... Μην φανταστείτε 10 καλεσμένοι σε ένα εκκλησάκι, δεν ήθελα ποτέ και τίποτα άλλο...Αλλά έχω και τα διαδικαστικά του γάμου... Ευτυχώς με βοηθάει η μητέρα μου... Νιώθω και εγώ πελαγωμένη... Εγώ αύριο κλείνω τις 14 εβδ...

Καλή τύχη σε όλες και καλά γεννητούρια να χετε όσες κοντεύετε!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολες!!!! με το καλο τα μωρακια σας!!

 

asteria ουτε εγω εχω συμπτωμα κανενα απολυτος!! και σε λιγες μερες κλεινω τον 3ο μηνα!! μονο συχνοουρια εχω!!

 

dolfin προσπαθησε να μην ανχωνεσε!! σκεψου θετικα!! εγω τον 2ο μηνα ειδα 2 φορες αιματακι!! και πραγματικα δεν μπορω ακομα να ησυχασω!! ειμαι 30 φορες την ημερα στη τουαλετα και κοιταω το εσωρουχω μηπως και μου ξανασυμβει!! μου εχει γινει εμονη ιδεα και δεν μπορω να το ξεπερασω!! στον υπνο μου βλεπω συνεχεια πως αποβαλω!!

δυστυχως αυτο δεν κανει καλο!! ο γιατρος μου ειπε να σκεφτομαι μονο θετικα και να μην συζηταω αρνητικα γιατι αυτο δε βοηθαει!!

 

kyriaki πρεπει να χαλαρωσεις!! εγω που ειμαι υστερικη με την καθαριοτητα και ποτε δεν μπορουσα να κατσω ουτε ενα λεπτο ηρεμη ..ξαφνικα αλλαξα!! δεν κανω ουτε μια δουλεια!! τιποτα απολυτως!! το σπιτι δεν θα παθει και εαν βρομισει λιγακι!! ερχετε η μητερα μου κανει τα βασικα και τελος!! αλλοι 6 μηνες απεμηναν!!

τωρα ειναι ευκαιρια να δωσουμε τη χαρα τους δικους μας να μας βοηθησουν!! πραγματικα και αυτοι θα νιωσουν πως κανουν κατι για εμας!! και ειναι ευκαιρια να το απολαυσουμε λιγακι!! και φυσικα εισε πολυ τυχερη που εχεις τη μητερα σου!! αλλες κοπελες δεν εχουν καν μητερα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλό κουράγιο!!!!

Η εγκυμοσυνη μου ηταν η πιο αγχωτική περιοδος της ζωή μου! Έμεινα ξάπλα κ τους 9μήνες, σε ένα δωμάτιο γιατι δεν βολευομουν στον καναπε. Απορω με τον εαυτό μου που άντεξα...αλλα μετά θυμάμαι την χαρά μου όταν με κλωτσούσαν τα μωράκια μου, οταν ειχα δει τις φατσούλες τους στην Β επιπέδου κ ξέρω οτι θα το ξαναέκανα όσες φορές χρειαζοταν.

Μολις γεννηθηκαν τα μικράκια μου τα ξέχασα όλα μα όλα! Κ τα πριν την εγκυμοσυνη (εξωσωματικές, κλπ) κ τα κατά της διάρκεια της εγκυμοσυνης (τερ. αποκόλληση, μεγαλοκυτταρικό ίο κ τροφοβλάστη, κλπ).

 

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσυνης!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλες. Καινουργια και εγω στην παρέα μιας και κυοφορώ δίδύμα. Είμαι στα τέλη της 16ης εβδομάδας και ανησυχώ για πιθανή περίδεση τραχήλου (προληπτικά λόγω διδύμων) αλλά και για πιθανή αμνιοπαρακέντηση. Τα φοβάμαι και τα δύο πάρα πολύ και αύριο που έχω ραντεβού με το γιατρό θα κρέμομαι από τα χείλη του. Θα ήθελα να τα αποφύγω και τα δύο . . . και για οικονομικούς λόγους αλλά και γιατί έχω μια μικρή κορούλα που με χρειάζεται και δεν μπορώ να είμαι ξαπλωμένη. Πάντως κορίτσια, λίγο οι πόνοι, λίγο το άγχος δεν έχω μπορέσει να χαρώ την εγκυμοσύνη. Αλήθεια ξέρετε μέχρι πια εβδομάδα θεωρητικά μπορεί να γίνει περίδεση? Και τελικά η σειρά πια είναι Περίδεση, Αμνιοπαρακέντηση και μετά Β' επιπέδου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλό κουράγιο!!!!

Η εγκυμοσυνη μου ηταν η πιο αγχωτική περιοδος της ζωή μου! Έμεινα ξάπλα κ τους 9μήνες, σε ένα δωμάτιο γιατι δεν βολευομουν στον καναπε. Απορω με τον εαυτό μου που άντεξα...αλλα μετά θυμάμαι την χαρά μου όταν με κλωτσούσαν τα μωράκια μου, οταν ειχα δει τις φατσούλες τους στην Β επιπέδου κ ξέρω οτι θα το ξαναέκανα όσες φορές χρειαζοταν.

Μολις γεννηθηκαν τα μικράκια μου τα ξέχασα όλα μα όλα! Κ τα πριν την εγκυμοσυνη (εξωσωματικές, κλπ) κ τα κατά της διάρκεια της εγκυμοσυνης (τερ. αποκόλληση, μεγαλοκυτταρικό ίο κ τροφοβλάστη, κλπ).

 

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσυνης!!!!!:P

 

καλησπερα blublu. να σου κανω μια ερωτησει?? για ποιο λογο εισουν ξαπλα και τους 9 μηνες?? υπηρχε καποιο προβλημα ?? η απλα εμεινες επειδη εσυ φοβοσουν πολυ??

 

εγω ειχα μια αποκοληση τον δευτερο μηνα!! γενικα ολο το τριμηνο ειμουν ξαπλα. αλλα

τωρα ξανασηκωθηκα!! διοτι ειμαι μια χαρα. βεβαια δεν κανω καθολου δουλειες εννοητε. αλλα καμια βολτιτσα που και που πηγαινω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα σε ολες!εχω κι εγω διδυμακια στην 13η εβδομαδα με τη διαφορα οτι εχω αλλα 2 παιδακια(τα οποια τα γεννησα με καισαρικη) και η δευτερη καισαρικη εγινε πριν απο 9 μηνες!!φοβαμαι παρα πολυ για το τι μπορει να παθω με μια τοσο κοντινη εγκυμοσυνη και μαλιστα διδυμη.προσπαθω να βρω δυναμη να ξεπερασω τους φοβους μου αλλα δυσκολα...απο το πολυ αγχος ανεβαζω πιεση και ο γιατρος μου τα εχει παιξει!!καλη δυναμη σε ολες και καλο κουραγιο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...