Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γλυκό βάφτισης στην Θεσσαλονίκη


evita79

Recommended Posts

Μανουλες Θεσσαλονικιες θελω βοηθεια! Βαφτιζουμε την μικρη τον Απρίλιο και ψαχνω για πρωτοτυπο γλυκακι(οχι τα κλασσικα προφιτερολ και παστακια των ζαχαροπλαστειων).Γλυκο του κουταλιου ειχα στον γιο μου, οποτε πειτε τι κανατε εσεις, προτεινετε ζαχαροπλαστεια και καθε προταση ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

evita79, επειδή και εγώ θα βαφτίσω την κόρη μου τον Ιούνιο....έχω να προτείνω τα εξής:

1. mpiskotoula.gr

2. sketiglyka.blogspot.com

3. αντί για γλυκά μπορείς να βάλεις ένα καρότσι (παλιό, κλασσικό) του παγωτατζή. Εάν σε ενδιαφέρει πες μου για να σου πω πού να βρεις....

Καλή επιτυχία

PIfqp2.png?4KTAm0Yw
Link to comment
Share on other sites

Μπαρα σοκολατας,παγωταζης,σορμπε φρουτων,μαλλι της γριας σε μπαλακια...

 

Αν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα,πες μου για να σου πω απο που θα τα παρεις και σε τι τιμες.

 

Επισης η μπισκοτουλα ειναι καλη επιλογη και η σκετη γλυκα επισης.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για την ανταποκριση! Και γω αναμεσα στην μπισκοτουλα και το σκετη γλυκα ημουν,αλλα εχω αμφιβολιες για το αν αρκει ενα μπισκοτο για γλυκο βαφτισης...προς τα μαφιν της σκετης γλυκας κλινω μα θα δουμε...γι αυτο ζητησα τα φωτα σας. Οι μπαλιτσες μαλλιου της γριας ειναι ωραιες, μα δεν ξερω που θα βρω εδω στην Θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.Πρόκειται και εγώ να βαπτίσω τον μπέμπη μου τον Σεμπτέβριο και παίρνω ιδέες.Αυτά τα δύο site είναι φανταστικά.Κάτι ανάλογο σε Αθήνα ή Πάτρα ξέρετε αν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαρα σοκολατας,παγωταζης,σορμπε φρουτων,μαλλι της γριας σε μπαλακια...

 

Αν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα,πες μου για να σου πω απο που θα τα παρεις και σε τι τιμες.

 

Επισης η μπισκοτουλα ειναι καλη επιλογη και η σκετη γλυκα επισης.

Eσυ που εισαι ειδημων στο θεμα ξερεις που θα βρω και ποσο στοιχιζουν? λεω να παρω για τα παιδακια. Γενικα τι λετε? μπισκοτο ή cupcake?

Link to comment
Share on other sites

Μπαλάκια με μαλλί της γριάς, νομίζω πως έχει και το "Μη με λησμόνει" (Ανθοπωλείο στο κέντρο), αλλά πιο σίγουρα θα σου πει η Σοφία Τ.;)

 

Ενώ τα μπισκότα είναι πολύ όμορφα και μου αρέσουν και μένα, κι εγώ είμαι της άποψης ότι δεν είναι αρκετά για να αντικαταστήσουν το γλυκό βάπτισης.

 

Επιλέγω muffin λοιπόν!!:-D Μάλιστα ήμουν έτοιμη να παραγγείλω muffin απο τη "Σκέτη γλύκα", αλλά επειδή αυτά που είχα βάλει στο μάτι (σοκολατένια με πλούσια κρέμα σοκολάτας επάνω...) ήταν επίφοβα στην μετακίνηση με το courier ή το λεωφορείο, δεν τα παρήγγειλα. :(

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Eσυ που εισαι ειδημων στο θεμα ξερεις που θα βρω και ποσο στοιχιζουν? λεω να παρω για τα παιδακια. Γενικα τι λετε? μπισκοτο ή cupcake?

 

Λοιπον θα μπεις στην ιστοσελιδα του Ναρλη που ειναι στην Καβαλα (αλλα στελνει παντου με ελαχιστα εξοδα) στο http://www.narlis.gr και θα πας στην κατηγορια ΓΑΜΟΣ-ΒΑΦΤΙΣΗ/ΚΟΥΦΕΤΑ-ΖΑΧΑΡΩΤΑ/GETTA.Αν ανοιξεις τον καταλογο θα δεις το μαλλι της γριας σε μπαλιτσες και κυπελακια μαζι με την τιμη τους!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη βάπτιση του γιου μου είχα από τον Χατζηφωτίου πουράκια μεγάλα. Όλοι το κατά ευχαριστήθηκαν!!! Ούτε λερώνει, είναι μεγάλο και χορταστικό.

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στη βάπτιση του γιου μου είχα από τον Χατζηφωτίου πουράκια μεγάλα. Όλοι το κατά ευχαριστήθηκαν!!! Ούτε λερώνει, είναι μεγάλο και χορταστικό.

Χτες πηγα για κουλουρακια εκει και τα ειδα,ειναι ωραια δεμενα. Θυμασαι ποσο σου χρεωσαν το κομματι?

Link to comment
Share on other sites

evita79, επειδή και εγώ θα βαφτίσω την κόρη μου τον Ιούνιο....έχω να προτείνω τα εξής:

1. mpiskotoula.gr

2. sketiglyka.blogspot.com

3. αντί για γλυκά μπορείς να βάλεις ένα καρότσι (παλιό, κλασσικό) του παγωτατζή. Εάν σε ενδιαφέρει πες μου για να σου πω πού να βρεις....

Καλή επιτυχία

 

μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις ένα πμ με τα στοιχεία του παγωτατζή; ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια τελικα θα παρω κεκακι απο το σκετη γλυκα και μπισκοτα απο την μπισκοτουλα μαλλον. Ψαχνω ακομα που θα καταληξω για μαλλι της γριας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια τελικα θα παρω κεκακι απο το σκετη γλυκα και μπισκοτα απο την μπισκοτουλα μαλλον. Ψαχνω ακομα που θα καταληξω για μαλλι της γριας!

 

Δεν σου φανηκαν καλες οι τιμες του Ναρλη τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου φανηκαν καλες οι τιμες του Ναρλη τελικα?

Ναι Σοφια μου, μια χαρα ηταν απο κει μαλλον θα παρω το μαλλι απλα θα στειλω την μαμα μου να το δει κι απο κοντα να μαστε σιγουρες οτι τρωγεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπαρα σοκολατας,παγωταζης,σορμπε φρουτων,μαλλι της γριας σε μπαλακια...

 

Αν σε ενδιαφερει κατι απο αυτα,πες μου για να σου πω απο που θα τα παρεις και σε τι τιμες.

 

Επισης η μπισκοτουλα ειναι καλη επιλογη και η σκετη γλυκα επισης.

 

 

σοφουλα μου θα βοηθησεις και μενα?ψαχνω γλυκακι για σεπτεμβριο δωσε μου τηλ του παγωτατζη πλιζζζ

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Το παγωτο θα το βρεις στο ανθοπωλειο "Μη με λησμονει" στην στοα Καρυπη, διπλα στο "ΟΥΖΟΥ ΜΕΛΑΘΡΟΝ".Θα σου ελεγα να πας απο κοντα για να δεις και φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Το παγωτο θα το βρεις στο ανθοπωλειο "Μη με λησμονει" στην στοα Καρυπη, διπλα στο "ΟΥΖΟΥ ΜΕΛΑΘΡΟΝ".Θα σου ελεγα να πας απο κοντα για να δεις και φωτογραφιες.

 

ευχαριστω πολυ ...ξερεις και τιμες?η αν μπορεις στειλε με πμ το τηλ.του μαγαζιου

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα natasoulaki.μπορεις να μου στειλεις σε παρακαλω πμ που μπορω να βρω παγωτατζη και ποια η χρεωση του για την βαπτιση της κορης μου που θα γινει τον ιουνιο? σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Σοφία Τ. μπορεις σε παρακαλω να με ενημερωσε για τα εξης την μπαρα σοκολατας,παγωτατζη,μαλλι της γριας σε μπαλακια... που θα τα βρω και σε τι κοστοσ?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...