Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥ


VickyB.

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

 

Μήπως γνωρίζετε κάποιον καλό παιδοδοντίατρο που να βρίσκεται προς Ν. Σμύρνη, Π. Φάληρο, Ν. Κόσμο, Δάφνη; Μέχρι στιγμής πήγαινα την κόρη μου σε γενική οδοντίατρο, αλλά τώρα που θα αρχίσει να αλλάζει τα δόντια της θα προτιμούσα κάποιον πιο εξιδικευμένο.

 

Ευχαριστώ!!!

.png,.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγαπητη φιλη

 

Γνωριζω μια πολυ καλη παιδοοδοντιατρο η οποια ομως ειναι απεναντι απο το αγαλμα του Τρουμαν ,Φωκιανου 46,κ. Τζοβαρα Εφη .

Πηγαινω την κορη μου που ειναι 5 χρονων χωρις αναμονη στο ιατρειο και εχει και ορθοδοντικο καθε Πεμπτη . Η κορη μου μεχρι τη στιγμη που την πηγα εκει , ουτε ηθελε να ακουσει για οδοντιατρο αλλα ουτε και καθοταν καν να ελεγξουν τα δοντακια της. Ειναι καταπληκτικη , γρηγορη , πολυ καλη στη δουλεια της και τα παιδια την εμπιστευονται απο οτι ειδα με κλειστα ματια . Με εμπειρια 17 χρονων και με περιβαλον οπως του παιδιατρου (με παιχνιδια , παιδικες κουρτινες κλπ. ) που εμπνεει εμπιστοσυνη και ευδιαθεσια στα παιδια . τηλ 2107221093

και εμενα μου τη συνεστησε η οδοντιατρος μας , εφ΄οσον εβλεπε οτι η

Ελπιδα , η κορη μου δεν καθοταν με τιποτα σε κεινη.

Πηγαινω και τα δυο μεγαλυτερα παιδια μου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο τη δουλεια της . Ο Σταυρος δε θα ακολουθησει

ορθοδοντικη θεραπεια στο ιατρειο της με το συναδελφο της ορθοδοντικο οπως σου ειπα πριν .

ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ. Θα την έχω υπόψη μου.

 

Ο λόγος που ψάχνω για γιατρό σε πιο κοντινή απόσταση, είναι ότι γενικώς σαν οικογένεια μας έχουν φάει οι διαδρομές και προσπαθώ τουλάχιστον ότι ξεκινάμε από εδώ και στο εξής να είναι σε λογικά πλαίσια.

.png,.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήγαινα σε μία Γκιζάνη στο ύψος του Βεροπουλου, καλή ήταν αλλα μου πέφτει μακριά ... άσε που την Αλκμήνη δεν την εξέταζε η ίδια η Γκιζάνη αλλα μία άλλη παιδοοδοντίατρος...

 

Στη Λυρατζοπούλου πάει η κουμπαρα μου και είναι πολύ ευχαριστημένη!

Εγώ δεν έχω προσωπική πείρα ακόμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον παιδοδοντιατρο μας!Μαραγκακης γιωργος λεγεται , ειναι ακριβως στη σταση του μετρο των αμπελοκηπων, γωνιακη πολυκατοικια με την εξοδο, στο αψε-σβησε ειμαστε εκει. Ειναι συνεπης, λογικος, τους μιλαει, τα εξηγει ολα!εχει κανει ειδικοτητα αμερικη, αν σε βολευει το μετρο πηγαινε!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητη φιλη

 

Γνωριζω μια πολυ καλη παιδοοδοντιατρο η οποια ομως ειναι απεναντι απο το αγαλμα του Τρουμαν ,Φωκιανου 46,κ. Τζοβαρα Εφη .

Πηγαινω την κορη μου που ειναι 5 χρονων χωρις αναμονη στο ιατρειο και εχει και ορθοδοντικο καθε Πεμπτη . Η κορη μου μεχρι τη στιγμη που την πηγα εκει , ουτε ηθελε να ακουσει για οδοντιατρο αλλα ουτε και καθοταν καν να ελεγξουν τα δοντακια της. Ειναι καταπληκτικη , γρηγορη , πολυ καλη στη δουλεια της και τα παιδια την εμπιστευονται απο οτι ειδα με κλειστα ματια . Με εμπειρια 17 χρονων και με περιβαλον οπως του παιδιατρου (με παιχνιδια , παιδικες κουρτινες κλπ. ) που εμπνεει εμπιστοσυνη και ευδιαθεσια στα παιδια . τηλ 2107221093

και εμενα μου τη συνεστησε η οδοντιατρος μας , εφ΄οσον εβλεπε οτι η

Ελπιδα , η κορη μου δεν καθοταν με τιποτα σε κεινη.

Πηγαινω και τα δυο μεγαλυτερα παιδια μου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη απο τη δουλεια της .

Ο Σταυρος δε, θα ακολουθησει ορθοδοντικη θεραπεια στο ιατρειο της με το συναδελφο της ορθοδοντικο οπως σου ειπα πριν .

 

αγαπητοι φιλοι , εκανα μια μικρη διορθωση στο κειμενο μου για τον ορθοδοντικο που συνεργαζεται με την κ. Τζοβαρα .

Ο Σταυρος ξεκινησε ηδη θεραπεια . Βαλαμε σιδερακια και ειμαι πολυ ικανοποιημενη απο την συμπεριφορα και των δυο ιατρων ..

Τα παιδια οπως ειπα και πριν εμπιστευονται και τους δυο κατι που ειναι πολυ σημαντικο .....

 

Επίσης να σας πω οτι υπαρχουν και τα προστατευτικα για τα δοντια σε περιπτωση που τα παιδια εχουν αθλητικες δραστηριοτητες οπως ο γιος μου . Βέβαια κοστίζουν αρκετά , αλλα νομίζω οτι ειναι πολυ σοβαρο να προστατεψουμε τα παιδια μας απο πιθανες επιπλοκες σε περιπτωση ατυχηματος .

ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας και συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά δεν έλαβα καμία ειδοποίηση για τις απαντήσεις σας (προφανώς το ούφο ξέχασα να τικάρω το σχετικό κουτάκι!)

 

Ελπίζω να περάσατε όλες ωραία τις ημέρες των διακοπών. Pam να χαίρεσαι και τον Βασίλη σου.

 

Θα κάνω ένα test drive και θα σας πω! Αλλά μάλλον από Φλεβάρη με βλέπω...

 

Φιλιά!

.png,.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Μενω στα Ιλισια.εχετε να μου προτεινετε καποιον;;;στον δικο μου δεν καθονται....

 

Δυστυχως στην περιοχή σου δεν γνωριζω κατι, ξερω στη Νικαια αν γνωριζεις και δεν σε πειραζει η αποσταση να σου στειλω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

οχι ευχαριστω,ειναι μακρυα...εσενα καθονται;

 

εεε κοίτα η κοπέλα που τον πάω ειναι ευγενική και υπομονετική, αφού κλαίει για κανένα 3λεπτο και θέλει επεξήγηση για το τί θα του κάνει και να δεί ολα τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσει καθεται... σε ενα μήνα εχουμε πάλι καθαρισμό!!!

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε εδώ http://www.iatronet.gr μετά "κατάλογοι υγείας" μετά ιατροί βάζεις την πολή την περιοχή και τον ιατρό.. έβαλα παιδοδοντιάτρο στα ιλίσια αλλά δεν μου έβγαλε κάποιο αποτέλεσμα, δοκίμασε κάποια κοντινή σου περιοχή να δεις τί θα σου βγάλει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μενω στα Ιλισια.εχετε να μου προτεινετε καποιον;;;στον δικο μου δεν καθονται....

 

Μπορείς να κλείσεις ραντεβού στο Παιδοδοντιατρικό κέντρο ΙΚΑ στον Κολωνό (βρίσκεται στη γέφυρα της Κολοκυνθού στο ύψος του Καπνεργοστάσιου). Από τη στάση του μετρό Σεπόλια είναι μια ευθεία δρόμος (οδός Κρέοντος).Το τηλ. είναι 210 5150650.

Είναι πρώτυπο κέντρο και δεν έχει καμία σχέση με κέντρα του ΙΚΑ που ξέρεις. Έχει μόνο παιδοδοντιατρικό και οφθαλμολογικό.

Για δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aν εχεις καλο οδοντιατρο πηγαινε στον δικο σου. Εμεις ειδαμε οτι ο οδοντιατρος μας εκανε καλυτερη δουλεια απο τον παιδοδοντιατρο και απο τοτε μονο σε αυτον παμε.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αν σε ενδιαφέρει ακόμα, ξέρω μια στην Νέα Φιλαδέλφεια. Έχει ένα ιατρείο σαν παιδικό σταθμό και έχει τηλεοραση πάνω από την ιατρική καρεκλα. Έτσι τα παιδια κάθονται.

Όσα παιδάκια έτυχε να δω εκεί, δεν ακουσα να παραπονιεται κάποιο. Και ο δικός μου μια χαρά κάθισε. Βέβαια οι γονείς δεν είναι μέσα. Περιμένουν στο σαλόνι.

 

Ντιντιτσή Δέσποινα MSc

Παιδοδοντίατρος

 

Βρυούλων 18 & Ν. Τρυπιά 48

Ν. Φιλαδέλφεια 14341

τηλ. 210 2584102

κιν. 978111815

url=http://ronin.gr/node/24] kenny.gif[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια εξαιρετική παιδοδοντίατρος η Μενενάκου στη Γλυφάδα (με ειδικό χώρο για να παίζουν τα παιδάκια) τηλ. 210 8942676 και στον ίδιο χώρο εμένα με φροντίζει η αδερφή της Ρόζα (οδοαντίατρος για τους "μεγάλους"), με έσωσε από σίγουρο χάσιμο δοντιού πρόσφατα και της το χρωστάω.

 

Με ένα σμπάρο δυο τρυγώνια και είναι και οι δύο απίθανα άτομα και νεότατες (για μένα σημαντικό, δε μετράει η πείρα σε χρόνια αλλά σε πελατεία!).

Τις συστήνω ανεπιφύλακτα :P. Είναι στη Μεταξάς, ακριβώς απέναντι από το κομμωτήριο Gino, αποφύγετε μέρες με ανοιχτά μαγαζιά γιατί έχει δύσκολο parking.

4RMtp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ πήγα την μικρή μου που είναι τριών σε μία καταπληκτική παιδοοδοντίατρο στο Περιστέρι. Είχα επισκεφθεί και άλλους,όμως η συγκεκριμένη είναι φοβερή με τα παιδάκια και έχει μεγάααάλη υπομονή!!! Καλαιτζίδου Ελένη λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Ξέρετε κάποιον παιδοοδοντίατρο στην Νέα Ιωνία;

 

Εμείς μένουμε στον Περισσό και πηγαίνουμε στην παρακάτω παιδοδοντίατρο:

 

Ντιντιτσή Δέσποινα MSc

Παιδοδοντίατρος

Βρυούλων 18 & Ν. Τρυπιά 48

Ν. Φιλαδέλφεια 14341

τηλ. 210 2584102

κιν. 978111815

με ραντεβού απόγευμα 4:00 - 9:00

 

Είναι ευχάριστη (όσο γίνεται...:oops:) με τα παιδιά και μέχρι στιγμής εμάς μας τελειώνει γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μένουμε στον Περισσό και πηγαίνουμε στην παρακάτω παιδοδοντίατρο:

 

Ντιντιτσή Δέσποινα MSc

Παιδοδοντίατρος

Βρυούλων 18 & Ν. Τρυπιά 48

Ν. Φιλαδέλφεια 14341

τηλ. 210 2584102

κιν. 978111815

με ραντεβού απόγευμα 4:00 - 9:00

 

Είναι ευχάριστη (όσο γίνεται...:oops:) με τα παιδιά και μέχρι στιγμής εμάς μας τελειώνει γρήγορα.

 

σε ευχαριστώ πολύ

4MLyp3.pngsJbbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...