Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ????


Recommended Posts

Εμένα μου είπε απλά να χρησιμοποιώ χωρίς αμμωνία, οπότε το πρώτο τρίμηνο έκανα χρωμογαλάκτωμα (εντάξει, δεν καλυπτόταν εντελώς η ρίζα, αλλά καμία σχέση με το χάλι πριν) και μετά τον τέταρτο φυτική (δεν είχα κανένα πρόβλημα κάλυψης και μάλλον θα συνεχίσω αυτήν και αφού γεννήσω.

8hwQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια,

 

τελικά τα έβαψα χθες με φυτική του κορρε το 9ν

βγήκε τέλειο χρώμα,

δεν έχει διαφορα το χρωμα πουθενα

τετοιο αποτελεσμα ούτε στα κομμωτηρια που πηγαινω τοσα χρονια

αν κρατησει με τα λουσηματα και δεν χαλασει το χρωμα δεν ξαναπαω κομμωτηριο να δινω τοσα λεφτα

παντα είχα μία πολύ μικρή διαφορά στη ρίζα ποτέ δεν έβγαινε όλο ίδιο.

δεν περίμενα τόσο καλό αποτέλεσμα από τη φυτική και ούτε μύριζε ούτε φαγούρα είχα κατα τη διάρκεια της βαφής.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Καλημερα κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω τι κρεμες προσωπου, σαμπουαν, αφρολουτρα κ.α. προιοντα πρεπει να χρησιμοποιουμε? Ξερετε καποιες εταιριες?

απο οτι μου εχουν πει να ειναι ολα φυτικα.πχ της apivita,noxzema αφρολουτρο κτλ. γραφει ομως και στο internet.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!ετυχε να διαβασω την σελιδα σας κ να σας πω οτι δεν υπαρχει βαφη μαλλιων φυτικη..ειμαι κομμωτρια κ ξερω..αν μια βαφη καλυψει τα λεπτα παει να πει οτι εχει μεσα αμμωνια αν δεν ειχε δεν θα τα καλυπτε καθολου..οσον αφορα της βαφες του κορρε δεν γραφει πουθενα φυτικη βαφη αλλα φυσικη..απλα κοροιδευουν τον κοσμο..εγω πιστευω κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης απαγορευονται ολα αυτα..κ εγω ειμαι εγκυος 31+4 εβδομαδες κ δεν τα εχω πειραξει καθολου τα μαλλια..οι ανταυγιες επιτρεπονται λογω του οτι δεν ακουμπανε στην ριζα αλλα απ τον 4 μηνα κ μετα..ξερω ειναι δυσκολο να βλεπουμε τα μαλλια μας με την ριζα εως τα αυτια αλλα κ τι να κανουμε..μονο υπομονη!!τωρα για αλλο ειδους καλλυντικα δεν γνωριζω κ ουτε μου εχει πει ο γιατρος κατι..κ τα νυχια λενε οχι βαψημο τωρα γιατι δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

mpou20, και γω έχω διαβάσει ότι φυτική/φυσική βαφή ΔΕΝ σημαίνει ακίνδυνη, διότι ουσιαστικά υπάρχει η ίδια δραστική ουσία που είναι επικίνδυνη. Συνεπώς, έχω αποφασίσει να μη βάφω καθόλου τα μαλλιά μου και ούτε με ενοχλεί που η ρίζα έχει φτάσει μέχρι τ'αυτί χαχαχα! Το μωρό μου να'ναι καλά!

KUISp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα! Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω τα βερνίκια νυχιών knocked up nails? Από amazon δε στέλνουν Ελλάδα και από το site τους ζητάνε 25 δολλάρια μεταφορικά...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουργια στο γκρουπ και δεν ειμαι σιγουρη πως λειυουργει ακομα! Ετοιμαζομαι για τροποποιημενο φυσικο κυκλο το σεπτεμβριο και ψσχνωνταε διαβαζω οτι πρεπει απο τωρα να χρησιμοποιουμε καλλυντικα και προιοντα μη τοξικα και καταλληλα για εγκυμοσυνη. Τι γνωμη εχετε και ποια καλλυντικα προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/7/2019 at 11:01 ΜΜ, sandykou είπε:

Καλησπερα σας! Ειμαι καινουργια στο γκρουπ και δεν ειμαι σιγουρη πως λειυουργει ακομα! Ετοιμαζομαι για τροποποιημενο φυσικο κυκλο το σεπτεμβριο και ψσχνωνταε διαβαζω οτι πρεπει απο τωρα να χρησιμοποιουμε καλλυντικα και προιοντα μη τοξικα και καταλληλα για εγκυμοσυνη. Τι γνωμη εχετε και ποια καλλυντικα προτεινετε?

Επειδη εγώ δεν βαφομαι πολύ δεν ξέρω να σου πω για φυσικα καλλυντικα. Μόνο κονσιλερ και ρουζ έβαζα μια στις τόσες. ..σημαντικό όμως είναι το αποσμητικό να είναι φυσικό όπως ο φυσικός κρυσταλλος που χρησιμοποιώ ακόμα...τα σαμπουάν να είναι όσο πιο φυσικά και οι κρέμες σώματος να αντικατασταθουν από φυσικό λαδάκι η και τίποτα. ..τα αρώματα να μπαίνουν σε ρουχα και όχι στο δέρμα. ..Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. ..Πάντως συμφωνώ και εγώ ότι σε μια τέτοια περίοδο τα χημικά πρέπει να αποφευγονται. ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...