Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ, ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΤΥΧΑΙΝΕΙ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΝΝΟΗΕΡ????

ΑΠΛΑ ΗΣΥΧΑΖΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ

 

Κοίτα εδώ μέσα υπάρχουν πολλές εμπειρίες και πολλές περιπτώσεις. Άλλες μας βολεύουν να τις ακούμε και να τις υιοθετούμε και άλλες όχι.

Το πιο λογικό είναι να συμβαίνει αυτό που σου λένε τα περισσότερα κορίτσια. να μην συμβαίνει τπτ.

Απλά εσύ ζήτα μια πιο στενή παρακολούθηση απο το γιατρό σου και γιατί όχι και μια δεύτερη γνώμη!

Οι Innohep είναι ήπαρίνες. Δηλαδή ενέσεις που βοηθούν στην καλή κυκλοφορία του αίματος - αντιπηκτικές - ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.... ΒΑΣΙΚΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,100. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ, ΑΠΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΡΑ......

 

καλησπερα και παλι!εφτασε λοιπον το ραντεβου και η μπεμπα ειναι και μενα μια βδομαδα μικροτερη ο γιατρος απολυτα ευχαριστημενος!:Pτον ρωτησα κιολας!μιλαμε για χιλιοστα λεει σε οποια απο τις 5 μετρησειςδεν ειναι προβλημα !η επιστημη μου ειπε εχει προχορησει παρα πολυ και τα περιεργα τα βλεπει αρκετα νωριτερα!θα μας το ελεγαν αν εβλεπαν κατι!:P:pκαι μενα 3200 τη βγαζει αν φτασω στο τελος..αν και ειναι βιαστηκη!:lol::lol:θα εχουμε ευκολη γεννα!αντε με το καλο!!

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι!εφτασε λοιπον το ραντεβου και η μπεμπα ειναι και μενα μια βδομαδα μικροτερη ο γιατρος απολυτα ευχαριστημενος!:Pτον ρωτησα κιολας!μιλαμε για χιλιοστα λεει σε οποια απο τις 5 μετρησειςδεν ειναι προβλημα !η επιστημη μου ειπε εχει προχορησει παρα πολυ και τα περιεργα τα βλεπει αρκετα νωριτερα!θα μας το ελεγαν αν εβλεπαν κατι!:P:pκαι μενα 3200 τη βγαζει αν φτασω στο τελος..αν και ειναι βιαστηκη!:lol::lol:θα εχουμε ευκολη γεννα!αντε με το καλο!!

 

 

Bravo :-D συγχαρητήρια για την μπεμπούλα σου.... Όλα θα πάνε καλά!!!!

Απόλαυσε το!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΕΜΒΡΥΑ ΣΕ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ. ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΕΞΕΛΙΧΤΗΚΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠ΄ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ....:P ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ DOPPLER???? ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!! ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ....:P ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ DOPPLER???? ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

 

Καλησπερα!βλεπει την κυκλοφορια του αιματος αναμεσα στη μαμα δηλαδη σε σενα!και στο μωρακι!:P

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!βλεπει την κυκλοφορια του αιματος αναμεσα στη μαμα δηλαδη σε σενα!και στο μωρακι!:P

 

Και ποτε το κανουμε αυτο?Σε ποιον μηνα?Ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει κατι μεχρι τωρα η μηπως δεν το κανουν ολες οι εγκυες??

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν ημουν εγκυος στον γιο μου υπηρχε το εξης προβλημα το παιδι με βαση την περιοδο επρεπες να ειναι μια εβδομαδα μεγαλυτερο απο οτι φαινοταν στους υπερηχους και τις μετρησεις αλλα ενω για παραδειγμα ημουν 25 εβδομαδων αυτο φαινοταν για 24 εβδομαδες.απλα δεν τον ειχα πιασει στις γονιμες μερες μου.αυτο ηταν το συμπερασμα.και ολα καλα πηγαν γεννηθηκε υγιεστατος στις 39 εβδομαδες και 3800 κιλα!!!

Twh6p3.png

WWMCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και ποτε το κανουμε αυτο?Σε ποιον μηνα?Ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει κατι μεχρι τωρα η μηπως δεν το κανουν ολες οι εγκυες??

 

 

Το κανουν απο την 30η μεχρι την 32η εβδομαδα αποοτι μου ειχε πει ...οσες φιλες μου ητν εγκυες τα τελευταια 5 χρονια το κανανε...

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θυμαμαι το ντοπλερ ειναι υποχρεωτικο, βαση αυτου που βλεπεις το οποιο ειναι παρα πολυ σημαντικο , κοιτανε το αιμα πως κυκλοφορει στα οργανα νομιζω και μεταξυ εσενα κ του μωρου... (το θυμαμαι γιατι εμας μας ανακαλυψαν μονηρη ομφ. αρτηρια)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

αυτα με τις μετρησεις ειναι μπερδεμενα,εμενα η μπεμπε βγαινει απτην αυχενικη 1 εβδομαδα μεγαλυτερη.ομωσ ο γιατρος λεει οτι εμεις αυτο το αγνοουμε και μετραμε με την περιοδο,τι να πω...

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι το ντοπλερ ειναι υποχρεωτικο, βαση αυτου που βλεπεις το οποιο ειναι παρα πολυ σημαντικο , κοιτανε το αιμα πως κυκλοφορει στα οργανα νομιζω και μεταξυ εσενα κ του μωρου... (το θυμαμαι γιατι εμας μας ανακαλυψαν μονηρη ομφ. αρτηρια)

 

Το κανουν απο την 30η μεχρι την 32η εβδομαδα αποοτι μου ειχε πει ...οσες φιλες μου ητν εγκυες τα τελευταια 5 χρονια το κανανε...

 

Ευχαριστω κοριτσια!Μαλλον τοτε θα μου το πει τωρα την αλλη βδομαδα που εχουμε ραντεβου,θα ειμαι και στην 30η βδομαδα τοτε...Βασικα δεν ηξερα καν τι ειναι μεχρι τωρα που το διαβασα εδω!Πω πω φτανω σιγα σιγα προς το τελος και ακομα μαθαινω καινουρια πραγματα:-) παλι καλα ειστε και εσεις εδω να μας λυνετε τις αποριες!:-P

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια!Μαλλον τοτε θα μου το πει τωρα την αλλη βδομαδα που εχουμε ραντεβου,θα ειμαι και στην 30η βδομαδα τοτε...Βασικα δεν ηξερα καν τι ειναι μεχρι τωρα που το διαβασα εδω!Πω πω φτανω σιγα σιγα προς το τελος και ακομα μαθαινω καινουρια πραγματα:-) παλι καλα ειστε και εσεις εδω να μας λυνετε τις αποριες!:-P

 

 

Αντε μεγαλωσε και η δικια σου κοιλιτσα!Σιγα σιγα θα δινεις και συ συμβουλες στις πιο νεες εγκυουλες!Καλημερα!:-)

7V7Sp3.png

 

 

dev307pf___.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όντως έχει απόκλιση ο υπέρηχος.Εμένα στην κόρη μου ο γιατρός μου έλεγε σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης πως είμαστε πίσω περίπου 4 ημέρες και σύμφωνα με τις τελευταίες μετρήσεις να την υπολογίζω περίπου 3 κιλά και η μπέμπα μου γεννήθηκε στις 38 εβδομάδες 3.540!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα!Είχα γράψει και εγώ πριν μερικές μέρες ότι η μπέμπούλα μου είναι 2 βδομάδες πιο μικρή από την ημερομηνία μου εκτός αυτού εχω και αυξημένες αντιστάσεις και την παρασκευή που πηγα στον γιατρό μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να γέννησω πιο μπροστά αν δεν είναι καλό το κλίμα της μήτρας για το μωρό!Ανχοθήκα και δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!Είχα γράψει και εγώ πριν μερικές μέρες ότι η μπέμπούλα μου είναι 2 βδομάδες πιο μικρή από την ημερομηνία μου εκτός αυτού εχω και αυξημένες αντιστάσεις και την παρασκευή που πηγα στον γιατρό μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να γέννησω πιο μπροστά αν δεν είναι καλό το κλίμα της μήτρας για το μωρό!Ανχοθήκα και δεν ξέρω τι να κάνω
Ρία μου μην αγχώνεσαι!!!! Κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα είχα αγχωθεί τρελά, αλλά κατάλαβα ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε!!! Όλα θα πάνε καλά! Άλλωστε η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που είναι σε θέση να αντιμετωπίσει σχεδόν όλες τις καταστάσεις!!!! :D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!Είχα γράψει και εγώ πριν μερικές μέρες ότι η μπέμπούλα μου είναι 2 βδομάδες πιο μικρή από την ημερομηνία μου εκτός αυτού εχω και αυξημένες αντιστάσεις και την παρασκευή που πηγα στον γιατρό μου είπε ότι υπάρχει περίπτωση να γέννησω πιο μπροστά αν δεν είναι καλό το κλίμα της μήτρας για το μωρό!Ανχοθήκα και δεν ξέρω τι να κάνω

 

Θελει καλη παρακολουθηση και doppler kai ola θα πανε καλα.αλλωστε δεν μπορεις να κανεις εσυ κατι.μονο οχι ΑΓΧΟΣ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται όταν στο βγάζει μικρότερο στις 20 εβδομάδες; Είναι ανησυχητικό; Εμένα μου είπε ότι δεν σιτίζομαι αρκετά, για αυτό τον λόγο. Εχει συμβεί σε καμία;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 28/11 ΣΤΙΣ 39 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.350 ΓΡ. ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.... ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΕΤΑ :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

NA ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΖΩΗ ΖΗΛΕΥΤΗ Η ΚΟΚΕΤΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ALEXELE ΜΟΥ!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΟΛΑΤΡΕΥΤΗ Κ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ.... ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ...:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...