Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενδομήτριο και απόξεση


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι... Χθές η μανούλα μου πήγε για το καθιερωμένο check up στο γυναικολόγο της και της είπε ότι έχει παχύ ενδομήτριο (11 νομίζω με φυσιολογικό γύρω στο 7) και θα πρέπει να κάνει απόξεση.Το έχετε ξανακούσει;Υπάρχουν κίνδυνοι;

 

Ευχαριστώ

pevwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μου δεν γνωρίζω κάτι να ξέρεις μόνο ότι η απόξεση είναι μια απλή διαδικασία που διαρκεί μόνο δέκα λεπτά..δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ είχα παχύ ενδομήτριο και αν και στην αναπαραγωγική φάση είναι φυσ/κο εγώ έκανα απόξεση και βιοψία τον Μάρτιο που μας περασε περισσότερο γιατί είχα τρελλές αιμορραγίες και πολύ πόνο στην περίοδο. Μετά η περίοδος επανήθλθε σε φυσιολογικά επίπεδα και η βιοψία ήταν αρνητική. Σαν επέμβαση ήταν απλά σε κοιμίζουν για 10 λεπτά και μετά πας σπίτι. Εγώ βέβαια ήμουν εξαίρεση γιατί ο οργανισμός μου δεν δέχτηκε καλά την νάρκωση(δεν είχα ξανκάνει κιόλας) και έκανα καμιά βδομάδα να συνέλθω, αλά δεν ήμουν τραγικά απλά ζαλιζόμουν.

 

Η μαμά μου στην ίδια φάση που είναι η μαμά σου είχε κάνει κι εκείνη χωρίς κανένα πρόβλημα.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...