Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα.οπως βλεπετε ειμαι στην 8η εβδομαδα.κ εμενα στο αττικο ειναι ο γιατρος μου αλλα τις προαλλες που ειχα παει να του παω κατι εξετασεις μου ειπε οτι οι υπερυχοιτο αττικο δεν ειναι κ πολυ αξιοποιστοι.δειχνουν μονο καλα σε μεγαλες εβδομαδες.εσεις που εχετε κανει υπερυχους τι γνωμη εχετε.εγω μεχρι στιγμης εχω κανει μονο 1 κ αυτο στην ζουλα γτ πηγα χωρις ραντεβου κ εξω γινοταν χαμος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι άσχετη με το θέμα-σας προειδοποιώ- γι'αυτό θα ήθελα κάποιες πληροφορίες!Λοιπόν,η κατάσταση έχει ως εξης,σκεφτόμαστε για παιδάκι και όπως για όλους η κατάσταση η οικονομική είναι δύσκολη.Θέλουμε λοιπόν,να πάμε όταν έρθει η ώρα να πάμε σε δημόσιο νοσοκομείο και συγκεκριμένα στο ΑΤΤΙΚΟ!!:P

¨Εχω τις εξής απορίες:

1.Οι γιατροί του Αττικού,στη προκειμένη περίπτωση,άσχετα με το οτι είναι σε δημόσιο νοσοκομείο έχουν οι ίδιοι έξτρα αμοιβή για τον τοκετό;Και που κυμαίνεται;

2.Οι επισκέωεις γίνονται στο νοσοκομείο ή στο ιδιωτικό τους ιατρείο άρα πληρώνεις και την επίσκεψη;

3.Υπάρχει κάποια κοπέλα που να συστήνει κάποιο γιατρό και να είναι και οικονομικός;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου είναι λιγάκι αφελείς αλλα όπως σας είπα δεν έχω ιδέα!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.γέννησα στο αττικό πέρσι κ οι τιμές κυμαινόταν κατά μέσο όρο έως κ 1700 χωρίς τον αναισθησιολόγο.εγώ συγκεκριμένα έκανα καισαρική προγραμματισμένη κ έδωσα σύνολο

2000!!!!!!!!!!!!!μετά έμαθα ότι θα μπορούσα κ με 1500-1700 αλλά ήταν πλέον αργά.

τον γιατρό μπορείς να τον δεις κ στο αττικό κ κατόπιν συνεννόησης μαζί του κανονίζεις αν θα τον πληρώνεις ή αν θα κόβεις εισιτήριο για πρωινό ραντεβού!

εγώ ας πούμε που περιμένω το δεύτερο επέλεξα πάλι το αττικό αλλά άλλαξα γιατρό.

Πηγα στον κ. παππά ασημάκη κ μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη,αλλά θα ήθελα να μάθω κ να τον γνωρίσω καλύτερα!είναι νέος κ με νέες αντιλήψεις!

 

 

 

Για το άλλο θέμα που γράφετε πιο πριν ήθελα να πω ΌΤΙ οι υπέρήχοι είναι μια χαρά αξιόπιστοι

καλή εγκυμοσυνη σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω ακριβος την ιδια εμπειρια με εσενα-μια φορα πηγα την πρωτη στο ιατρειο του γιανα τον γνωρισω-εκτοτε μονο στο αττικο κατοπιν συννενοησης μεταξυ μας. . αν θες να πουμε αποριες σχετικα στειλε μου πμ;)

εάν μπορείς στείλε μου περισσότερα στοιχεία για τον Σαλούμ (?)... ή οποιαδήποτε άλλη κοπέλα... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλημερα.οπως βλεπετε ειμαι στην 8η εβδομαδα.κ εμενα στο αττικο ειναι ο γιατρος μου αλλα τις προαλλες που ειχα παει να του παω κατι εξετασεις μου ειπε οτι οι υπερυχοιτο αττικο δεν ειναι κ πολυ αξιοποιστοι.δειχνουν μονο καλα σε μεγαλες εβδομαδες.εσεις που εχετε κανει υπερυχους τι γνωμη εχετε.εγω μεχρι στιγμης εχω κανει μονο 1 κ αυτο στην ζουλα γτ πηγα χωρις ραντεβου κ εξω γινοταν χαμος.

Καλημερα και σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη σου!Ποιος γιατρος σου το ειπε αυτο???:idea::idea:Την γυναικα μου την παρακολουθει ο κος Κασσανος που ειναι ο διευθυντης της μαιευτικης του Αττικου.Τα μηχανηματα ειναι ολα τελευταιας τεχνολογιας;)Εχουμε κανει εκει ολους τους υπερηχους,αυχενικη διαφανεια και τον Μαιο εχουμε την β επιπεδου

tdmnp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

καλημέρα,

 

Ξέρετε κάποιο καλό γιατρό που να είναι στο Αττικό αλλά να συνεργάζεται και με ιδιωτικό νοσοκομείο?, ψάχνω κάποιο φιλικό και ανθρώπινο γιατί νιώθω άβολα

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ΦΩΤΗΣ ΠΑΠΠΑΣ --- ΙΑΣΩ :D

Επεξεργάστηκαν by maria+sotiris+nini
καλημέρα, Ξέρετε κάποιο καλό γιατρό που να είναι στο Αττικό αλλά να συνεργάζεται και με ιδιωτικό νοσοκομείο?, ψάχνω κάποιο φ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Ξέρετε κάποιο καλό γιατρό που να είναι στο Αττικό αλλά να συνεργάζεται και με ιδιωτικό νοσοκομείο?, ψάχνω κάποιο φιλικό και ανθρώπινο γιατί νιώθω άβολα

 

ευχαριστώ

 

 

 

ΦΩΤΗΣ ΠΑΠΠΑΣ --->ΙΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες μελλοντικές και ήδη υπάρχουσες σας χαιρετώ όλες. Ψάχνοντας για γυναικολόγο στο Αττικό, μου συνέστησαν τον κο Συριστατίδη ως καλό επιστήμονα και φιλικό άνθρωπο. Μήπως κάποια μανούλα από το forum τον είχε ως γιατρό και μπορεί να με ενημερώσει σχετικά; Θα εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε πληροφορία και σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

τελικά ξέρει κανείς κάτι γι΄αυτό τον γιατρό και γω θα θελα να μάθω; η μόνη πηγή που έχω ήταν η μάνα του που συνάντησα σε 1 παιδική χαρά που έλεγε τα καλύτερα για τον γιό της. Δεν νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστη..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζει κάποιος να μου πει εαν μπορώ να αλλάξω γιατρο στο Αττικό? Δηλάδη να φύγω απο αυτον που με παρακολουθει τωρα και να πάω σε άλλον της ίδιας κλινικής. Σας έχει τύχει κατι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει εαν μπορώ να αλλάξω γιατρο στο Αττικό? Δηλάδη να φύγω απο αυτον που με παρακολουθει τωρα και να πάω σε άλλον της ίδιας κλινικής. Σας έχει τύχει κατι ανάλογο?

 

Δεν μου έτυχε, αλλά γιατί να μην μπορείς και εγώ είχα τον κύριο γράψα, αλλά αν ξαναμείνω έγκυος δεν θα πάω σε αυτον σκέφτομαι να παραμείνω στο ίδιο νοσοκομείο. μήπως νομίζεις ότι τους νοιάζει; το παραδάκι που χάνουν τους νοιάζει. Δεν ξέρω ποιον γιατρό έχεις ούτε σε ποιον μήνα είσαι, αλλά σε κάποιους παίζει ρόλο ο μήνας που είσαι για να σε αναλάβουν. Άλλωστε δεν χρειάζετε να πεις και πολλά πολλά για τον προηγούμενο γιατρό σου. καλή επιτυχία στην επιλογή σου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Έχω μπερδευτει πάαααααρα πολύ λόγω ψυχρής συμπεριφοράς του ιατρου μου και απάθειας αν μπορω να το πώ έτσι. Με είχε αναλάβει ο κ. Σαλλουμ( έχω γράψει την περιπέτεια μου και σε άλλα post, ελπίζω καμία κοπέλα στο 1ο τοκετο να μην πάθει τα ίδια). Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με το Αττικό....

Εγω 1ο ραντεβου πήγα ιδιωτικά 70ευρω χωρις αποδειξη, δεν με δέχτηκε ποτέ στο Αττικό. Παρόλο που μένω δίπλα και το ιατρείο είναι πίσω απτο Αιγινιτειο... Αττικό πηγαινα μόνο για εξετάσεις+υπερήχους. Του ζήτησα μόνο να τον βρίσκω στα τηλέφωνα.... Μονο αυτο δεν έγινε...

Αυτο που μου έδωσε να καταλάβω είναι οτι δεν μπορεις να καπαρώσεις γιατρο στα σίγουρα γιατι εαν πχ εσυ έχεις Π.Η.Τ. 1/1/2013 και γεννησεις 25/12/2012 δηλ. 7 ημέρες νωρίτερα μπορεί ο γιατρος σου να έχει άδεια ή ρεπό και να σε ξεγεννησει συνάδελφος!!!!!

Τωρα ΕΓΩ που θέλω να αλλάξω στα μισα της εγκυμοσύνης γιατρό Αττικού θεωρώ οτι κανεις δεν θα με δέχεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
Γεια σας. Δεν εχω ξαναγραψει και γενικα ειμαι παντελως ασχετη απο "ιντερνετικες συζητήσεις" Για ότι λάθος επομένως συγχωρίστε με

Γέννησα στο Αττικό στις 2-9-08 Ο γιατρός μου λέγεται Μπουρνάς Νικόλαος (είναι οκ να λέμε ονόματα; ) Μου φάνηκε πολύ καλός αν και είχα πολύ καλη εγκυμοσύνη αλλά και γέννα (γέννησα φυσιολογικά μέσα σε 3 ώρες) Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι την ώρα των ωδινών ήταν διπλα μου με χάιδευε στην πλάτη και μου έδινε κουράγιο. Με τις απεργίες η αλήθεια είναι ότι εξαιτίας τους δεν έχω πάει να με δει από όταν γέννησα.

Όσο για το νοσοκομείο είναι πολύ καθαρό το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό όμως υπερβολικά λίγο (γι'αυτό και οι απεργίες)

Επίσης κάνουν μαθήματα ανώδυνου και υποστηρίζουν και προωθούν πολύ τον θηλασμό

Ελπίζω να μην κούρασα και να βοήθησα

θα μπορουσες να μου πεις τι πληρωσες στο γιατρο;;;;

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Είμαι στην 8η εβδομάδα και πήγα σήμερα στο Αττικό όπου και θα ήθελα να γεννήσω, να ανοίξω καρτέλα. Δεν έγινε. Με είδε ένας ειδικευόμενος και μου έγραψε τις εξετάσεις και δεν μου έκαναν καν υπέρηχο. Απογοητεύτηκα λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω. Έκλεισα ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια τη 12η εβδομάδα.

Επειδή όμως είμαι άσχετη, θα ήθελα τα φώτα σας. Πώς λειτουργεί το όλο σύστημα στο Αττικό; Πρέπει να αποκτήσω δικό μου γιατρό; Πως γίνεται αυτό; Δεν έχω τη διάθεση αλλά ούτε και τη δυνατότητα να δώσω φακελάκι. Βλέπω μέσα στο Forum για 1500 ευρώ για γιατρούς και παθαίνω εγκεφαλικά. Αφήστε που ο άνδρας μου είναι στα σώματα ασφαλείας και δεν το συζητάει καν.

Τί να κάνω; Έχετε κάτι να προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλή γέννα. Αυτό που κάναμε εμείς: Πας το πρωί στα εξωτερικά σου ανοίγουν καρτέλα και κάθε μήνα κλείνεις από το 1535 ραντεβού στα πρωινά. Πας σε βλέπουν και σου γράφουν εξετάσεις. Υπερήχους δε κάνουν στα εξωτερικά μόνο τοκοκαρδιογράφημα. Κάνεις τους υπερήχους Αυχενική, Β Επιπέδου κλπ στο τμήμα υπερήχων. Όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις πας στο Αττικό δεν χρειάζεται να εφημερεύει, λες ότι έχεις καρτέλα εκεί και γεννάς με όποιον έχει βάρδια. Πάντα υπάρχει επικεφαλής γιατρός με εμπειρία δεν είναι μόνο οι ειδικευόμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

 

Είμαι στην 8η εβδομάδα και πήγα σήμερα στο Αττικό όπου και θα ήθελα να γεννήσω, να ανοίξω καρτέλα. Δεν έγινε. Με είδε ένας ειδικευόμενος και μου έγραψε τις εξετάσεις και δεν μου έκαναν καν υπέρηχο. Απογοητεύτηκα λιγάκι αλλά δεν το βάζω κάτω. Έκλεισα ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια τη 12η εβδομάδα.

Επειδή όμως είμαι άσχετη, θα ήθελα τα φώτα σας. Πώς λειτουργεί το όλο σύστημα στο Αττικό; Πρέπει να αποκτήσω δικό μου γιατρό; Πως γίνεται αυτό; Δεν έχω τη διάθεση αλλά ούτε και τη δυνατότητα να δώσω φακελάκι. Βλέπω μέσα στο Forum για 1500 ευρώ για γιατρούς και παθαίνω εγκεφαλικά. Αφήστε που ο άνδρας μου είναι στα σώματα ασφαλείας και δεν το συζητάει καν.

Τί να κάνω; Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Για όλα τα ιατρικά θέματα, τα δημόσια νοσοκομεία παρέχουν 2 επιλογές νόμιμες: πρωινό ραντεβου με όποιον γιατρό έχει βάρδια, οπότε δε θα σε παρακολουθεί ένας συγκεκριμένος, ή απογευματινό ραντεβού, επ' αμοιβή, οπότε έχεις επιλογή γιατρού. Στη δεύτερη περίπτωση, αν ο γιατρός είναι καθ' όλα νόμιμος, θα αρκεστεί στη νόμιμη αμοιβή, που ανάλογα την εμπειρία του και το βαθμό του, υπολογίζεις 40-100 ευρώ την επίσκεψη. Αν θες να σε εξυπηρετήσουν πέρα από το νόμιμο (να σε προγραμματίσουν όποτε θες, να σου εγγυηθεί γιατρός ότι θα σε ξεγεννήσει ο,τι ώρα πας ακόμη κι αν έχει τελειώσει η βάρδια του ή ήταν να πάρει άδεια, να τον παίρνεις τηλέφωνο στο σπίτι ή το κινητό αντί να πηγαίνεις στον εφημερεύοντα ή να περιμένεις το επόμενο ραντεβού κλπ κλπ) γυρεύεις κάτι που δεν προβλέπει ο νόμος, οπότε εκεί και οι δύο θα παρανομήσετε, και θα κανονίσετε το οικονομικό αναλόγως. Η θα πας ιδιωτικά προφανώς, όπου μπορείς να δεις τι σε βολεύει, και να το πληρώσεις και με το νόμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας!!

 

Υπάρχει καμία μανούλα που να γέννησε πρόσφατα στο Αττικό;

Περιμένουμε το δεύτερο παιδάκι μας και λέμε να πάμε πάλι εκεί..

Το πρώτο το γεννήσαμε το 2015 και γενικα η εικόνα του νοσοκομείου ήταν καλή μεν αλλά με σοβαρές ελλείψεις δε.. όπως είναι αναμενόμενο άλλωστε!!

 

Έχει κάποιος πιο πρόσφατη εικόνα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα κορίτσια....πριν λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος μετά από εξωσατικη στο Αττικό...λόγω του ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το νοσοκομείο έψαξα να βρω κάποια γυναικολόγο εκεί...μου σύστησαν την Θεοδώρου...αλλά δυστυχώς είναι δυσεύρετη...ακόμα κ για πρώτο ραντεβού...έχετε κάποιον άλλον να μου προτείνετε...??? Η αν κάποια έχει έμπειρα από τον κ.Σπυριουνης που είναι στο Έλενα.... ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια στο forum. Είμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα και προσπαθώ να βρω γιατρό στο Ελενα. Ο κ Σούλος δε με αναλαμβάνει λόγω διακοπών όταν μπω στο μήνα μου και ο κ Κολλιοπουλος δεν με αναλαμβάνει λόγω  φόρτου εργασίας. Έκλεισα ραντεβού με τον κ Σπυριουνη την επόμενη εβδομάδα,αλλα δεν έχω καμία πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάτι για τον Σπυριουνη  θα με βοηθούσε. Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...