Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως γιορταζουμε στο νηπιαγωγειο;


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!

φετος η Αννα μου παει νηπια και περιμενουμε πως και πως τη γιορτη της μιας και θα ειναι η πρωτη φορα που θα τη γιορτασει με παιδια της ηλικιας της και οχι με μεγαλους που πινουν ουισκι!(τι να κανουμε οι ερμοι οι γονεις δεν εχουμε παιδακια στον κυκλο μας ...)

Μεχρι στιγμης στο νηπιαγωγειο μονο ενα παιδακι γιορτασε τη γιορτη του και αυτο πολυ χαλαρα(μοιρασε τυροπιτακια).Εγω ονειρευομουν τυμπανοκρουσιες και τριημερους πανηγυρικους εορτασμους, καθοτι στερημενοι!(ενταξει λεμε τωρα).

Σκεφτομουν να μοιρασω ατομικα κεκακια στολισμενα με κομματακια σοκολατας και να τα τυλιξω σε χρωματιστα χαρτια με κορδελιτσες και ενα μικρο πουγκακι απο ζελατινη για το καθε παιδακι με ενα μικρο δωρακι και καμια σοκολατιτσα μεσα και φυσικα τα κλασικα μπαλονια-καπελα-φρουφρου. Θα ειμαστε υπερβολικοι; Μου φαινεται πολυ χαζο ειδικα στο νηπιαγωγειο να μην γινεται τζερτζελες σε καθε ευκαιρια, στο κατω κατω μικρα παιδακια ειναι ακομα, δε βλεπω ομως οι υπολοιπες μαμαδες της ταξης να συμφωνουν μαζι μου....

Αν δεν γιορτασουμε στο σχολειο πρεπει να κανουμε παρτι στο σπιτι;Πως καλεις ανθρωπους που δε γνωριζεις σπιτι η στον παιδοτοπο;ουφ! ζορικα τα γιορτασματα σε αυτες τις ηλικιες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν ο γιος μου πήγαινε στα νήπια, μετά από συνενόηση με τη νηπιαγωγό, γιορτάσαμε τα γενέθλιά του εκεί. Κόψαμε τούρτα, μοιράσαμε κεράσματα, χορέψαμε, κανονικό πάρτυ δηλαδή. Έφερα ακόμη και κάποιον συγγενή να μας τραβάει με την κάμερα! Τέλεια ήταν! Σου προτείνω να συνενοηθείς με τη δασκάλα του και αν σου δώσει το ΟΚ να το κάνεις. Πιστεύω πως σ΄αυτή την ηλικία, αν δεν έχεις κύκλο με παιδάκια, είναι το ιδανικό. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ναι,και εμεις μια απο τα ιδια :lol:

Πηγαμε στο σχολειο του με τουρτα,πιατακια,κ.λ.π.,μια κονκαρδα που φορουσε ο Αλεξανδρος με φωτακια που εγραφε Birthday boy.

Και ενα μπουκετο μπαλονια με ηλιον που πηρε σαν δωρο το καθε παιδακι.

Η δασκαλα μετα τη τουρτα εβαλε τραγουδακια,τα παιδακια χορεψαν και εμεις βγαλαμε και φωτογραφιες :D

Ηταν πολυ ομορφα,ρωτα την δασκαλα αν μπορεις να κανεις αυτο που θα'θελες για τα γενεθλια του παιδιου σου.

Και τι ωρα μπορει να γινει.Μετα το πρωινο τους ισως ειναι μια καλη ωρα.

Δεν νομιζω πως θα εχει προβλημα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...