Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

oriflame προιοντα προσωπου.


kiriaki76

Recommended Posts


Διαφημίσεις


τωρα δεν ξερω αν ταιριαζει εδω το θεμα..αλλα δεν ξερω που να το βαλω;)

γνωριζεται αυτα τα προιοντα?ειναι καλα??λεω να αγορασω καποια..

τι λετε???:eek:

εγω κρεμες προσωπου αγοραζω παντα απο το φαρμακειο αλλα διαφορα προιοντα της ορφλαιμ περνω συχνα απο φιλες που ντηλαρουν.καλα ειναι ποολυ παλια δεν ηταν καλη η ποιοτητα τους.τωρα και οι σκιες και τα μολυβια και τα κραγιον καλα ειναι.και εχουν και καλες προσφορες σε καθε καμπανια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω κρεμες και καθαριστικα προσωπου παιρνω απο φαρμακειο,

αλλα απο την oriflame εχω παρει κατα καιρους σαμπουαν, αφρολουτρα,

κρεμες σωματος και μανο.

καλα ειναι, ευχαριστημενη εχω μεινει..

 

καλα ψωνια!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι ευχαριστημένη , παίρνω χρόνια και κρέμες προσώπου και μάσκες και πήλιγκ και γενικά όλα τα προϊόντα χωρίς ποτέ να είχα οποιοδήποτε πρόβλημα.....

line_m121_beg_xbliz41_time_1178078400_text_f4e120e4e9e4f5ecdceae9e120eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω από τέτοιες εταιρείες δεν αγοράζω κρέμες αλλά προιόντα μακιγιάζ.Από την συγκεκριμένη είμαι γενικά ευχαριστημένη εκτός από κάποια λιπ γκλος μεγάλης διάρκειας που δεν κατάφερα ποτέ να τα " στρώσω " πάνω μου ( σε κάποια σημεια φαινόντουσαν πιο έντονα και σε κάποια κάναν γραμμές, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ ).Δοκίμασε τα με είδη μακιγιάζ, είναι τα πιο ανώδυνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Εγω αγορασα μανο και αφρολουτρα και μου φανηκαν λιγο "αραιομένα". Επισης αγορασα ενα αιλαινερ και με επιανε φαγουρα στο ματι καθε φορα που το εβαζα...Προτεινω καλυτερα απο φαρμακειο ή γνωστα καταστηματα καλλυντικων..

Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα μανο και αφρολουτρα και μου φανηκαν λιγο "αραιομένα". Επισης αγορασα ενα αιλαινερ και με επιανε φαγουρα στο ματι καθε φορα που το εβαζα...Προτεινω καλυτερα απο φαρμακειο ή γνωστα καταστηματα καλλυντικων..
ααα τοσο καλα ε....

τελικα δεν εχω παρει τπτ.απο οριφλειμ.ασε που με περνουν σχεδον καθε βδομαδα τηλ,:?αν θελω να παραγγειλω κατι..

Link to comment
Share on other sites

Όπως και οι άλλες κοπέλες δεν έχω χρησιμοποίησει ποτέ κρέμες προσώπου, παρά μόνο σώματος, αφρόλουτρα, και είδη μακιγιάζ εκτός make up!Ευχαριστημένη έμεινα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφρόλουτρα και γενικά σαπουνοειδή/λάδια είναι πολύ ωραία, έπαιρνα παλιότερα.

Κρέμες προσώπου έπαιρνε η μητέρα μου ήταν ικανοποιημένη.

Είδη μακιγιαζ...μμμ...είναι θέμα γούστου, πιστεύω ότι αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω να πάω σε guerlain,dior,mac,lancome είναι κάποια από κάθε εταιρεία που δεν παίζονται!

Link to comment
Share on other sites

eirinitas ειμαι of αλλα διαβασε και αυτο αν θελεις!

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΦΙΛΕΣ ΣΑΣ,

ΚΟΡΕΣ, ΣΥΖΥΓΟΥΣ, ΑΔΕΛΦΕΣ, ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ κ.λπ.

 

Προς τον γυναικείο πληθυσμό και όχι μόνο

-

Ο μόλυβδος είναι μία χημική ουσία, η οποία προκαλεί

 

 

καρκίνο.

 

Πρόσφατα μία μάρκα που ονομάζεται. "Red Earth'' μείωσε τις

τιμές της από $67 σε $9.9 !!!!..

Περιείχε μόλυβδο.

 

Οι μάρκες οι οποίες περιέχουν μόλυβδο είναι:

1. Christian Dior

2. LANCOME

3. CLINIQUE

4. Y.S.L

5. ESTEE LAUDER

6. SHISEIDO

7. RED EARTH (Lip Gloss)

8. CHANEL (Lip Conditioner)

9. Market America-Motives lipstick

 

Όσο περισσότερο μόλυβδο περιέχουν τόσο αυξάνεται ο κίνδυνος για καρκίνο.

 

Μετά από δοκιμές που έγιναν σε κραγιόν, βρέθηκε ότι το κραγιόν του Y.S.L περιείχε την μεγαλύτερη ποσότητα μόλυβδου. Προσέξτε ιδιαίτερα τα κραγιόν που κατασκευάστηκαν για να διαρκούν περισσότερο.

Εάν το κραγιόν σας διατηρείται πιο πολύ από τα συνηθισμένα, οφείλεται στο ότι περιέχει υψηλό ποσοστό μόλυβδου.

 

Δοκιμάστε αυτό το τεστ μόνες σας:

 

1. Βάλτε λίγο κραγιόν στο χέρι σας.

2.. Με ένα χρυσό δαχτυλίδι τρίψτε το χρώμα.

3. Αν το χρώμα του κραγιόν γίνει μαύρο, τότε ξέρετε ότι

περιέχει

μόλυβδο.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει μακε υπ απο εκει και κρεμα πρωσοπου ημερας ειμαι ευχαριστιμενη γενικα και απο οσο ξερω ειναι μονο φυτικα καλλυντικα δεν εχουν χημικα..εγω παντως τα προτιμω και με τετοια κριση δεν εχω να δινω 60 ευρω για μια κρεμα ημερας πια....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγώ θα σας απαντησω οχι απο την πλευρα του dealer αλλα απο την πλευρα του αγοραστη.Γραφτηκα στην συγκεκριμενη εταιρεια οχι για να μεταπουλησω αλλα για να παιρνω καλλυντικα για μενα γιατι μετα απο χρηση προιοντων clinic μου δημιουργήθηκε εντονο προβλημα τριχοφυιιας.Εχω μείνει ευχαριστημένη τόσο από τις κρέμες όσο και απο τα καλλυντικα της αν και τις σκιες θα της ηθελα λιγο πιο πυκvες στην υφή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποτε ήμουν dealer και έχω να πω μιας και έβαζα και εγώ τα προιοντα τους για να τα δοκιμάζω ότι ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ.....

 

οι υγρές σκιές κάνουν σβόλους πάνω στο μάτι......Οι μάσκαρες δημιουργούν τσουξίματα και φαγούρες....

 

Τα αφρόλουτρα με το που κάνεις μπάνιο και βγεις σαν να μην έκανες ποτέ μπανιο με αυτά (δεν μυρίζουν καθόλου)

 

Δεν έχω να πω καλά λόγια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κραγιόν μακράς διαρκείας ούτως ή άλλως τα απεχθαίνομαι. Το ερώτημα είναι ποιο από τα αναγραφόμενα συστατικά έχει σχέση με τον μόλυβδο διότι "lead" δεν γράφει κανένα στα συστατικά του.

Να μην αναφέρω βέβαια τις ποσότητες μολύβδου και άλλων βαρέων μετάλλων που προσλαμβάνουμε μέσω της διαροφής μας...

Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία, θα δοκιμάσω τα κραγιόν με λευκόχρυσο γιατί από κίτρινο χρυσό δεν έχω τίποτε.

 

Θεωρώ ό,τι τα είδη μακιγιαζ από κατευθυνόμενη πώληση είναι όντως χαμηλότερης ποιότητας αλλά κάποιες σκιές σε σκόνη είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση. Το πρόβλημα είναι πως το μακιγιαζ με τέτοια προϊόντα δεν διαρκεί και πολύ.

Για κρέμα προσώπου, πλεον συστήνω από φαρμακείο και ό,τι πληρώνεις παίρνεις πάει (δική μου εκτίμηση κι εμπειρία)

 

Αυτή η clinique κι εμένα δεν μου κάθεται με τίποτε...γι αυτό συστήνω πάρτε δείγματα πριν αγοράσετε ώστε να μην την πατήσετε και τα λεφτά δεν είναι για πέταμα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Τα ξερω απο παλιά αλλά μολις πριν απο λίγο καιρό μου τα ξαναθύμισαν και τα τίμησα δεοντως...

Καταρχάς κάνω την παραγγελία μέσω μειλ με πληρωμή στο κουριερ που παω να τα πάρω (έτσι πληρώνω 2 ευρώ μόνο)...

Μου έφεραν ενα σετ απο πολλά πραγματάκια και απο περιέργεια ειδα στον κατάλογο τιμές και για 8 προϊόντα (αφρόλουτρα, κρέμες 200ml σαμπουάν και πολλά ακόμη) στο σύνολο το κοστος τους ηταν 19 ευρω:shock:

 

Το βρήκα πολύ λίγο αν αναλογιστείς ποσο περισσότερα χρήματα έδινα για ενα δώρο...

Επειδή οι καιροι ειναι χαλεποί μια χαρά δωρο ειναι

(8 κομματια!!!!) με πολύ καλη τιμη...

Τα αρώματα μυριζουν πολύ ωραια αλλά δεν αλλάζω τα γνωστά μου και δεν κρατάνε πολύ.

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα που μιλαμε για καλυντικα...

για πειτε. τι μεικ απ περνετε:Dεχω ενα της λορεαλς και τελειωνει σιγα σιγα...παλια ειχα τησ ντιορ.

για να ακουσω γνωμες:eek:

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν ξερω αν ταιριαζει εδω το θεμα..αλλα δεν ξερω που να το βαλω;)

γνωριζεται αυτα τα προιοντα?ειναι καλα??λεω να αγορασω καποια..

τι λετε???:eek:

 

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένη με μάσκαρες, κρέμες σώματος, σκιές και κραγιόν και αρωματα. Εχω δοκιμάσει κρέμες προσώπου αλλά σε σχέση με αυτές που χρησιμοποιω συνήθως δεν έχω καλά αποτελέσματα. Τέλος τα make up δεν "κάθονται" καθόλου καλά...

pevwp2.png
Link to comment
Share on other sites

make up diorskin sculpt, είναι λίγο βαρύ για καθημερινό όμως. Μετά της elizabeth arden και guerlain, ειδικά η δεύτερη με έχει βολέψει μία αντηλιακή κρέμα με χρώμα(01) για τον χειμώνα. Επίσης για μέρες με μεγαλύτερη ηλιοφάνεια έχω μία αντηλιακή με χρώμα της shisheido με spf40.

Η αλήθεια είναι ότι προσέχω πολύ τον ήλιο στο σώμα και στο πρόσωπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Και εγώ είμαι γραμμένη στην oriflame και είμαι ικανοποιημένη από πολλά προϊόντα της.Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι το άρχισα για να βγάζω κάτι, αλλά κλεισμένη σ'ένα σπίτι, χωρίς γνωριμίες έχω καταλήξει να παραγγέλνω μόνο για 'μένα

Link to comment
Share on other sites

Ελα να κάνουμε παρέα.Και εγώ είμαι γραμμένη αλλά για να βγάλεις κάτι πρέπει να κάνεις μεγάλες παραγγελίες αλλιως δεν κανεις προκοπη και ετσι παραγγελνω και εγω για μενα και την αδερφη μου

Link to comment
Share on other sites

Ελα να κάνουμε παρέα.Και εγώ είμαι γραμμένη αλλά για να βγάλεις κάτι πρέπει να κάνεις μεγάλες παραγγελίες αλλιως δεν κανεις προκοπη και ετσι παραγγελνω και εγω για μενα και την αδερφη μου

 

 

Άστα να πάνε.Και είναι και δύσκολοι οι καιροί.Εγώ μία φίλη έχω αλλά πόσα να παραγγείλει και αυτή??:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

επαναφέρω το θέμα. χρησιμοποιείτε (ακόμα) τα προϊόντα της oriflame? έχει αλλάξει κάτι ως προς την ποιότητά τους? σκέφτομαι να παραγγείλω προϊόντα μακιγιάζ (σκιές, ρουζ, μολύβια, eyeliners, μάσκαρα). αξίζουν ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
επαναφέρω το θέμα. χρησιμοποιείτε (ακόμα) τα προϊόντα της oriflame? έχει αλλάξει κάτι ως προς την ποιότητά τους? σκέφτομαι να παραγγείλω προϊόντα μακιγιάζ (σκιές, ρουζ, μολύβια, eyeliners, μάσκαρα). αξίζουν ή όχι?

Εγώ παραγγέλνω τις κρέμες προσωπου της Oriflame εδώ & χρόνια & είναι μια χαρά. Τα υπολοιπα προιόντα μακιγιάζ είναι επίσης καλά. Στις κρέμες καταλαβαίνεις πιστεύω αν κάτι δεν πάει καλά:!:;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...