Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οικολογικά παιχνίδια


Recommended Posts

Μερικά πρωτότυπα οικολογικά games

 

http://www.gadgetlife.gr/displayITM1.asp?ITMID=2946

 

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=827 πραγματικά εντυπωσιακό

 

http://www.ouaou.gr/html_prod/prod_5022.html για υπολογιστή

 

Τι παιχνίδια αγοράζετε συνήθως και από που? καμιά καλή ιδέα

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


anggelika εγω θα ηθελα να θυξω το θεμα των πλαστικων παιχνιδιων.Τονοι πλαστικου που τελικα καταληγουν στο περιβαλλον.Αγοραζονται ευκολα γιατι ειναι φτηνα ,αν και ορισμενες μαρκες που υποτιθεται ειναι καλυτερες πλησιαζουν τις τιμες των ξυλινων και μεταλλικων παιχνιδιων.Δινουμε στα παιδια μας να παιζουν με κατι που σιγουρα στο μελλον θα βλαψει την υγεια τους.Οι παππουδες αγοραζουν συνεχεια με καθε αφορμη η και χωρις αφορμη παιχνιδια ,ετσι τοκαθε παιδι εχει παρα πολλα και τελικα δεν παιζει και δεν δενεται με κανενα.Πολλες φορες εχω πει στους συγγενεις μου να μην αγοραζουν πλαστικα παιχνιδια και εναλλακτικα να αγοραζουν βιβλια<αφου τα ξυλινα και τα μεταλλικα ειναι ακριβα και δεν τα βρισκεις και ευκολα> μετα απο λιγο το ξεχνανε.Το χειροτερο απο ολα ειναι οτι πολλα απο αυτα εχουν μπαταριες αρα ειναι ακομη πιο καταστροφικα.Τι να πω καλυτερα να εχουμε δυο καλα παιχνιδια παρα εκατο που εχουν παραχθει με χιλιες δυο επιπτωσεις στο περιβαλλον και μετα απο λιγο χαλανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anggelika εγω θα ηθελα να θυξω το θεμα των πλαστικων παιχνιδιων.Τονοι πλαστικου που τελικα καταληγουν στο περιβαλλον.Αγοραζονται ευκολα γιατι ειναι φτηνα ,αν και ορισμενες μαρκες που υποτιθεται ειναι καλυτερες πλησιαζουν τις τιμες των ξυλινων και μεταλλικων παιχνιδιων.Δινουμε στα παιδια μας να παιζουν με κατι που σιγουρα στο μελλον θα βλαψει την υγεια τους.Οι παππουδες αγοραζουν συνεχεια με καθε αφορμη η και χωρις αφορμη παιχνιδια ,ετσι τοκαθε παιδι εχει παρα πολλα και τελικα δεν παιζει και δεν δενεται με κανενα.Πολλες φορες εχω πει στους συγγενεις μου να μην αγοραζουν πλαστικα παιχνιδια και εναλλακτικα να αγοραζουν βιβλια<αφου τα ξυλινα και τα μεταλλικα ειναι ακριβα και δεν τα βρισκεις και ευκολα> μετα απο λιγο το ξεχνανε.Το χειροτερο απο ολα ειναι οτι πολλα απο αυτα εχουν μπαταριες αρα ειναι ακομη πιο καταστροφικα.Τι να πω καλυτερα να εχουμε δυο καλα παιχνιδια παρα εκατο που εχουν παραχθει με χιλιες δυο επιπτωσεις στο περιβαλλον και μετα απο λιγο χαλανε.

 

Valeri με βρίσκεις ΑΠΟΛΥΤΑ σύμφωνη!!!

Κι εγώ το ίδιο δράμα ζω... Τον Αύγουστο όμως έθεσα τους όρους μου (στους γονείς του άντρα μου) τώρα που είναι νωρίς! Μου είχαν κουβαλήσει 2 τεράστια πλαστικά παιχνίδια (ένα αυτοκίνητο και ένα αλογάκι)... λες και δεν έφτανε το ένα... Τέλος πάντων, και τους ξεκαθαρίσαμε ότι από δω και πέρα ή θα βάζουν λεφτά σ' ένα λογαριασμό του παιδιού, ή - αν δεν θέλουν - να του αγοράζουν κάτι από το ΕLC (ξύλινο κατα προτίμηση), ή κάποιο βιβλιαράκι. Κι αυτά μόνο Χριστούγεννα και γεννέθλια!

Άντε να δούμε...

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

α ναι το θυμηθηκα εχει και στη θεσνικη εχε ιπολλα πλαστικα παιχνιδια και καποια ξυλινα,στη θεσνικη επισης υπαρχει και το Ανεμη με πολυ ομορφα παιχνιδια ξυλινα και μεταλλικα και πολυ λιγα υφασματινα αλλη βλακεια και αυτα εχουμε πολλα δεν ξερω τι να τα κανω πως να τα πλεινω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Παιχνίδια ξύλινα οικολογικά και από βιολογικό βαμβάκι, επίσης ηλιακά και δυναμό!

http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=19

 

Προσοχί στα ξύλινα παιχνίδια - δεν είιναι όλα τα ξύλινα παιχνίδια οικολογικά, πρέπει να προσέχετε τι μάρκα είναι και από που τα πέρνετε, μπορεί να έιναο ξύλινο το παιχνίδι αλλά η μπογιά τοξική!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...