Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσο κοστιζουν η κρεμες για της ραγαδες ?


Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ μία κρέμα της chicco μου την πρότεινε μία φίλη μου αλλά και αμυγδαλέλαιο. Προς το παρόν δεν έχω κάνει καμία ραγάδα, μόλις μπήκα στον 6ο μήνα και έχω πάρει 4 κιλά. Τα παραγγέλνω από το ίντερνετ και έτσι μου στοιχίζουν λιγότερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 111
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ έβαζα τη Natalia vitaltouch που είναι για τις ραγάδες! είναι βιολογικές χωρίς καθόλου χημικά! Στην κοιλιά μου δεν έκανα καμία! μόνο που αμέλησα να βάλω στο στήθος και γλουτούς και εκεί απέκτησα!

Έχει προσπαθήσει καμιά να τις "εξαφανίσει" βάζοντας κρέμα και μετά; Θέλω να το δοκιμάσω μπας και απαλλαγώ....

Link to comment
Share on other sites

Μαρία το αμυγδαλέλαιο εφαρμόζεται κ μόνο του σε όλο το σώμα... Εμένα μου είχε δώσει η κουμπάρα μου να δοκιμάσω κ έχω την αίσθηση πως απορροφάται καλύτερα από το λάδι που πήρα που έχει αμυγδαλέλαιο μέσα, δεν είναι σκέτο αμυγδαλέλαιο δηλ.

Είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο γιατί διάβασα κάπου πως το αμυγδαλέλαιο έχει βιταμίνη Α που πρέπει να αποφεύγουμε, αλλά μου είπε πως η απορρόφηση της βιταμίνης είναι ελάχιστη...

Κορίτσια η κρέμα της simulcium δεν έχει parabens, ε? Η βαζελίνη είναι καθαρό παράγωγο πετρελαίου, δεν θα την ήθελα στην εγκυμοσύνη...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία το αμυγδαλέλαιο εφαρμόζεται κ μόνο του σε όλο το σώμα... Εμένα μου είχε δώσει η κουμπάρα μου να δοκιμάσω κ έχω την αίσθηση πως απορροφάται καλύτερα από το λάδι που πήρα που έχει αμυγδαλέλαιο μέσα, δεν είναι σκέτο αμυγδαλέλαιο δηλ.

Είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο γιατί διάβασα κάπου πως το αμυγδαλέλαιο έχει βιταμίνη Α που πρέπει να αποφεύγουμε, αλλά μου είπε πως η απορρόφηση της βιταμίνης είναι ελάχιστη...

Κορίτσια η κρέμα της simulcium δεν έχει parabens, ε? Η βαζελίνη είναι καθαρό παράγωγο πετρελαίου, δεν θα την ήθελα στην εγκυμοσύνη...

 

εχει parabens...η αληθεια ειναι... αλλα, η συγκεκριμενη κρεμα υπαρχει στο χωρο εδω και 20 χρονια και μου την συνεστησε κι εμενα φαρμακοποιος,γνωστος μου..:rolleyes:

 

και στην τελικη,να σου πω κατι; βαζουμε παααααρα πολλα parabens, στην διαρκεια της ημερας! επειδη, διαβασα γι' αυτα, υπηρχαν τοσα χρονια σε ολα τα προιοντα καλλυντικων και περιποιησης, σε ρολο συντηρητικων...

ανοιξα χτες το ντουλαπι μου, και τί να δω;;;:confused: 3 διαφορετικα demake up(της olay, της loreal και ενα ξεμπαρκο)= parabens, κρεμα σωματος=parabens, αποσμητικο=parabens, σαμπουαν fructis=parabens, κρεμα χεριων dove=parabens!!!!!!!!!!!!!!!:shock::evil::cry:

 

ανοιξτε το ντουλαπι σας κι εσεις, ολο και κατι θα κρυβετε...:cool::mrgreen:

οποτε, την χρησιμοποιω, γιατι εμπιστευομαι την κριση του φαρμακοποιου..., και τί να πω, ο Θεος βοηθος, για οοοολα οσα βαζουμε πανω μας!!!!;)

AtQqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες σας. Γέννησα πρίν δύο μήνες και χρησιμοποιώ μέχρι και τώρα της fissan. Πολύ οικονομική και με συστηματική χρήση απέφυγα τις ραγάδες,παρά τα πολλά κιλά(19 το σύνολο)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα αμυγδαλελαιο και η κοπελα στο φαρμακειο μου ειπε οτι εφαρμοζεται και μονο του. Ειχα παρει πριν 2 βδομαδες τη fissan mama οπως μου ειχε συστησει κ γιατρος οταν τον ρωτησα τι κρεμα να παρω. Η αληθεια ειναι οτι σαν προιον που χρησιμοποιειται στην εγκυμοσυνη δεν περιμενα να εχει paraben. Επεσα εξω ομως και οταν διαβασα τα συστατικα της εκνευριστηκα. Δεν την εβαλα τοσες μερες και λεω χτες ας τη δοκιμασω. Την εβαλα με πολλες τυψεις εχω να σας πω. Σιγουρα πολλα προιοντα περιεχουν και αυτο και πολλα αλλα βλαβερα συστατικα, απο τη στιγμη ομως που μπορουμε να αποφυγουμε καποια απο αυτα που γνωριζουμε γιατι να μην το κανουμε?

M1g4p3.png

t7kQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχουσα τοσο πολυ μη βγαλω ραγαδες στην κοιλια μου γιατι εκει πηρα τα πιο πολλα κιλα και εχω γινει τουμπανο και δεν ειδα οτι εβγαλα καποιες ραγαδες στο στηθος.ελεος.εχω στενοχωρηθει παρα πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις και εβγαλα και δεν το ειδα.και αυτες τις μερες πονουσε παρα πολυ ειδικα η αριστερη πλευρα κατω απο τη θηλη δεν μου πηγε καθολου το μυαλο γιατι μεχρι τωρα δεν ειχα ποτε για να ξερω ποτε εμφανιζονται.Τι να κανω τωρα? :(:(

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια κρεμα που την βγαζει η εταιρεια κορρε την simulcium κανει θαυματα και εχει νομιζω περιπου 17 με 20 ευρω

 

 

Ξεχασα απο την ταραχη μου να πω οτι βαζω ηδη την frezyderm στην κοιλιτσα μου απο οτι φαινεται εκανε δουλεια.Στο στηθος οχι τοσο.Αυτη η κρεμα που μου προτεινεις ειναι για να φυγουν?Συγνωμη ειμαι ασχετη.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα της ελλατωνει..

 

Καλημερα.οκ ευχαριστω θα την δοκιμασω να τις προλαβω.Αν και δεν ξερω τωρα τι να κανω.Να συνεχισω την frezyderm και να βαζω και αυτη?Μη βγαλω και αλλες.Τελος παντων ευχαριστω

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια κρεμα που την βγαζει η εταιρεια κορρε την simulcium κανει θαυματα και εχει νομιζω περιπου 17 με 20 ευρω

 

καλησπερα!

giasof, η simulcium, δεν ειναι του κορρε, ειναι γαλλικη, και εχει 27euro. και οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ, υπαρχει και σε προσφορα 2+1 δωρεαν.;)

 

 

valentinat, και γω στο φαρμακειο οταν ζητησα αμυγαλελαιο, μου εφερε μια συσκευασια των 30ml. της λεω, δεν εχετε σε μεγαλυτερη ποσοτητα,και τοτε μου ειπε για χυμα και πηρα.;)

γενικα, χρησιμοποιειται πολυ, και τωρα τελευταια, που παιζουν συνταγες για φυσικα καλλυντικα, δε λεει να μην εχουν χυμα τα φαρμακεια.

ρωτησες σε πολλα, και δεν ειχαν;

AtQqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω συνεχιζω να την παιρνω απο το περιπτερο τις κορρε για αυτο το ειπα δεν ξερω εαν ειναι γαλλικη αλλα ξερω οτι δεν εβγαλα καμια και εφυγαν και αυτες που ειχα..:P

N2dVp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

giasof, η simulcium, δεν ειναι του κορρε, ειναι γαλλικη, και εχει 27euro. και οπως ειπα σε προηγουμενο ποστ, υπαρχει και σε προσφορα 2+1 δωρεαν.;)

 

 

valentinat, και γω στο φαρμακειο οταν ζητησα αμυγαλελαιο, μου εφερε μια συσκευασια των 30ml. της λεω, δεν εχετε σε μεγαλυτερη ποσοτητα,και τοτε μου ειπε για χυμα και πηρα.;)

γενικα, χρησιμοποιειται πολυ, και τωρα τελευταια, που παιζουν συνταγες για φυσικα καλλυντικα, δε λεει να μην εχουν χυμα τα φαρμακεια.

ρωτησες σε πολλα, και δεν ειχαν;

 

Όχι σε ένα ρώτησα μόνο και δεν είχε...

στην αρχή δεν ήξερα πως υπάρχει χύμα και έπαιρνα συσκευασία, μία της Apivita. Αλλά σε όσα φαρμακεία το ζήτησα μου έδιναν το ίδιο κανείς δεν με ρώτησε χύμα ή συσκευασία. Μάλλον θα πρέπει να το ζητάω....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω την εντύπωση ότι το αμυγδαλελαιο και γενικά τα αιθέρεια έλαια δεν κα΄νουν στην περιόδο της εγκυμοσύνης. Δεν το λεω και πολύ σίγουρα, αλλά νομίζω ότι κάτι τε΄τοιο είχα ακούσει παλιότερα.

Εγώ βαζω το baby oil gel.

Link to comment
Share on other sites

εγώ επειδή όλες είναι ακριβές κ ο γιατρός μου είπε πως αμα ειναι να κάνω ραγάδες, θα κανω οτι κ να βάλω, βάζω baby oil κ 1 φορά την εβδομάδα βαζελίνη...πολλοί λένε οτι δεν κάνει, αλλά ο γιατρός μου είπε να βάζω αμα θέλω.πάντως μου πρότεινε εαν θέλω να αγοράσω την prevenstria.

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω τωρα; βεβαια εγω μπαμπας αλλα ειμαι γεματος ραγαδες στην περιοχη κοιλιας και κατω απο τα μπρατσα (λιγες εκει). γιατι το παθα αυτο; ειχα πολλες μεγαλες αυξομειωσεις στο βαρος μου πριν λογα χρονια εχει να κανει αυτο; και κατι αλλο. τελικα απο ολα οσα δοκιμασατε. οι ραγαδες φευγουν η απλα φαινοντε λιγοτερο. ρωταω γιατι απο οτι βλεπω πιο πολυ μιλατε για προληψη να μην κανετε ραγαδες αλλα εγω που τις εχω χρονια; φευγουν αυτα; δεν τα παω καλα με κρεμες και σχετικα και δεν ασχολουμε αλλα οι ραγαδες με ενοχλουν αρκετα.ρωτησα την γυναικα μου αλλα δεν ηξερε αφου ειχε τυχη με θεματα ραγαδων (δεν εκανε καθολου τις πηρα ολες εγω :wink:))

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω τωρα; βεβαια εγω μπαμπας αλλα ειμαι γεματος ραγαδες στην περιοχη κοιλιας και κατω απο τα μπρατσα (λιγες εκει). γιατι το παθα αυτο; ειχα πολλες μεγαλες αυξομειωσεις στο βαρος μου πριν λογα χρονια εχει να κανει αυτο; και κατι αλλο. τελικα απο ολα οσα δοκιμασατε. οι ραγαδες φευγουν η απλα φαινοντε λιγοτερο. ρωταω γιατι απο οτι βλεπω πιο πολυ μιλατε για προληψη να μην κανετε ραγαδες αλλα εγω που τις εχω χρονια; φευγουν αυτα; δεν τα παω καλα με κρεμες και σχετικα και δεν ασχολουμε αλλα οι ραγαδες με ενοχλουν αρκετα.ρωτησα την γυναικα μου αλλα δεν ηξερε αφου ειχε τυχη με θεματα ραγαδων (δεν εκανε καθολου τις πηρα ολες εγω :wink:))

 

Βασικα αμα ειναι παλιες λενε οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα ειδικα αν ειναι ασπρες.Και ο αντρας μου εχει απο το αποτομο υψος.Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλουν.Και να μην σε ενοχλουν και εσενα.ΠΟλλοι αντρες εχουν.Εγω πηρα μια κρεμα τωρα που ειναι φρεσκιες και ηδη βλεπω βελτιωση.Δεν θα φυγουν ποτε αλλα δεν θα φαινονται οπως ειναι τωρα.

lo5lp3.pngtumhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εβαζα της Αpivita εντελως φυτικη. Δεν εκανα καμια αλλα σιγουρα παιζει ρολο ο τυπος δερματος. Δυστυχως η συγκεκριμενη δεν κυκλοφορει πια. Τωρα πηρα το κυδωνι body butter του Κορρε. Πολυ ωραιο αρωμα και πλουσια υφη που δεν λαδωνει και εντελως φυτικη χωρις σιλικονες και parabens.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα στο φαρμακειο εχθες ενος φιλου μας.....και ζητησα την simulcium...Μου προτεινε καλυτερα μια της frezyderm την Reconstria για την αντιμετωπιση των ραγαδων μιας και εκανα 3-4...Στοιχιζει 25 ευρω...1,5 ευρω διαφορα με την simulcium.!!!Η simulcium μου ειπε εχει περισσοτερα χημικα μεσα....ετσι πληροφοριακα και ετσι πηρα την αλλη....εχω βαλει 2 φορες απο χθες και φενεται να ναι καλη αποροφαται πολυ γρηγορα δεν κολλαει καθολου....Θα την βαζω λιγες μερες και αν δω αποτελεσματα θα σας το πω να ξερετε...;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα πάρει τη σιμούλσιουμ κ έβαζα...έβαζα...έβαζα... Αλλά απ'τον τέταρτο μήνα κ μετά έβλεπα τις ραγάδες να εμφανίζονται, να πληθαίνουν κ να μακραίνουν στην κοιλιά... Δίδυμα έχω, όπως επίσης έχω κ μια κοιλιά-κοτλέ. Κ υπ'όψιν οτι είχα πάρει μόνο 18 κιλά. 'Οτι κ να βάλεις, αμα είναι να κάνεις θα κάνεις. :( Θυμάμαι είχα ρωτήσει το γιατρό τι να κάνω κ μου είπε πως όταν θ'αποφασίσω οτι δε θα κάνω άλλα παιδιά, να πάω σε δερματολόγο για λέιζερ να τις χρωματίσει να μη φαίνονται, δεν εξαφανίζονται όμως. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...