Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

3 φορες περιοδος σ'ενα μηνα....


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!!ειπα να τα πω σε σας πριν παρω τηλ τη γιατρο μου,μηπως σας εχει τυχει κατι παρομοιο!!

λοιπον τον σεπτεμβριο η περιοδος μου ηρθε 4 μερες νωριτερα κ κρατησε μια μερα μονο,ενω κανονικα κραταει 7-8 μερες!:?

τον οκτωβριο κ τον νοεμβριο ηρθε κανονικοτατα!!!

τον δεκεμβριο ομως κ δω ειναι το προβλημα ηρθε τη μερα που επρεπε 9 του μηνα,τελειωνει κανονικα σε 7-8 μερες!!μετα μου ξαναρχεται 29/12 κ παλι 7-8 μερες κ χτες(11/1) βρε κοριτσια που ξαναηρθε κανονικα!!!μεσα σε 30 μερες σχεδον 3 φορες κανονικα!εχω αγχωθει...:?:?δεν μου εχει ξανατυχει!

ενταξει δεν λεω εχω αγχος γενικα,παιζει κ αυτο ρολο..αλλα αγχος εχω απο τοτε που θυαμμαι τον εαυτο μου κ ποτε μα ποτε δεν ειχα προβλημα στην περιοδο!!τον σεπτεμβριο που μου ηρθε μονο για 1 μερα,ειπα λες να ειμαι εγκυος??/3 τεστ εκανα τιποτα!ο γιατρος ειπε οτι φταινε τα καλοκαιρινα μπανια κ συμβαινει αυτο συχνα!!αλλα τωρα!!!!

καλε την προηγουμενη βδομαδα μου τελειωσε κ τωρα ξανα εχω!!!:?

 

αν καποια εχει περασει κατι παρομοιο,ας μου πει κ μενα!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Μother's heart ! Κι εμένα πρώτη φορά στη ζωή μου μου ήρθε 2 φορές σε ένα μήνα ! Είσαι καλύτερη όμως εσύ με τρεις φορές !

Λοιπόν, εγώ αδιαθέτησα στις 25/12 (χριστουγεννιάτικο δώρο !) και μετά πάλι στις 9/1. Μετά από 15 μέρες δηλαδή και με ροή αίματος άθφονη. Πήρα τηλ. τον γιατρό μου και μου είπε ότι συμβαίνει καμμιά φορά και να το δούμε μόνο αν κρατήσει πάνω από 5 μέρες η δεύτερη φορά. Ευτυχώς σήμερα που είμαι στην 4η μέρα έχει μειωθεί πολύ το αίμα και φαίνεται να τελειώνει. Ελπίζω ότι δεν θα ξαναέχω στις 15 μέρες πάλι.

Πάντως παλαιότερα που είχα πάλι μία ανωμαλία και για 3-4 μήνες μου ερχόταν κάθε 20-22 μέρες μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό πάλι να συμβαίνει σε κάποιες περιόδους ο μικρότερος κύκλος και μας ανησυχεί μόνο αν είναι μικρότερος των 20-21 ημερών και συχνά επαναλαμβανόμενος.

Τι να πω, και οι οργανισμοί μας περνάνε ... κρίση !!!

Παρακολούθησέ το πάντως και σημείωνε όλες τις ημερομηνίες και καλό θα ήταν να ενημερώσεις και το γιατρό σου.

Φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καλη μου geoeli για την απαντηση!!!:)

μαλλον πρεπει να ενημερωσω οπωσδηποτε το γιατρο μου γιατι η πρωτη περιοδος με τη δευτερη ειχαν διαφορα 20 ημερων κ η δευτερη με την τριτη....13 μερες!:shock::shock::shock:σοκαριστικο!!!κ επισης εμενα η δευτερη κ η τριτη δεν κρατησαν μονο 5 μερες,αλλα κανονικα 7-8!!!!!μα τι στο καλο????τωρα σε λιγο θα παρω τηλ γιατι καθομαι σε αναμμενα καρβουνα!!τι αγχος...:?

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ παλι!!μου ειπε η γιατρος μου αυριο να κανω υπερηχο κ ας εχω περιοδο...υπερηχο στην κοιλια φυσικα!:-P!!κ να κανω κ μια χοριακη να ειμαστε σιγουροι!!!επσιης μου ειπε οτι δεν ειναι φυσιολογικο να ερθει 3 φορες κ θα το ψαξουμε!:confused::confused:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Καλημέρα!

Πρεπει η κοπελα να επισκεφτεί γυναικολογο για υπερηχο και περαιτέρω εξετασεις.

Τιποτα δεν ειναι σίγουρο απο τα συμπτωματα μονο!

Ειχε δηλαδη 1 του μηνός 10 και 20;

Ποσες μερες κενό ειχε αναμεσα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι πόσο εισαι και γαιτι λες εμμηνόπαυση ? γτ στον υπέρηχο εμενα μου ειπε η γιατρος οτι συστραφηκαν οι ωοθήκες (ειμαι 43), η περιοδος δεν ειναι τακτική καθε 28, και όλα αυτα απο τοτε που εβαλα το σπιραλ (42,5) για θεραπευτικους λόγους....ετσι ψαχνομαι και εγω για εμμηνόπαυση. οι ορμόνες βεβαια ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...