Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ???


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καταρχην οταν λες αθηνα τι εννοεις?

 

Εκκλησιες διπλα στη θαλασσα εχει στη Γλυφαδα, εχει στον Πειραια, εχει ραφηνα, Λουτσα..

 

εξαρταται πως ποια πλευρα θελεις...

 

εσυ που θα μενεις οταν θα ερθεις? για να σε προσανατολισουμε....

 

(αντε και αμα ερθω κι εγω στην Κυπρο που ειναι ο καημος μου θα με πας βολτες...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στη Κερατεα ειναι τελεια η εκκλησια. εκανα την βαπτιση της κορης μου Κυριακη απογευμα ,ειχαμε και παγωτο και καθηαμε τρεις ωρες στην εκκλησια. απο φωτογραφιες παλι δεν το συζητω με αυτη την θεα. Απο τις καλυτερες. Μπραβο olympics εκανες πολυ καλη επιλογη.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

Αχ εχετε δικιο...Δεν ειπα περιοχη... Ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα προτιμω εκκλησιες στην παραλιακη γλυφαδα καστελλα βουλα και μετα. Εχετε καμια υποψην???Μενουμε Γαλατσι... Ειναι Κυπριος ο αντρας μου και μενουμε Κυπρο, αλλα τα βαφτισια θα γινουν Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ο προφήτης Ηλίας της Κερατέας!

 

Δες φωτογραφίες. Εκεί έκλεισα για την βάπτιση του μπέμπη μου!

 

http://farm2.static.flickr.com/1314/575146968_d34c4283ec_b.jpg

 

575154140_c13f5929e1.jpg?v=0

 

575157270_36ade8d77d.jpg?v=0

που ακριβως ειναι αυτη η εκκλησια? τελεια!!! για ποτε ειναι η βαπτηση ή εγινε? (!!!!)

Link to comment
Share on other sites

που ακριβως ειναι αυτη η εκκλησια? τελεια!!! για ποτε ειναι η βαπτηση ή εγινε? (!!!!)

 

Στο Θορικο Κερατεας. Ειχαμε παει σε γαμο και ειχε και πανσεληνο! Πολυ ομορφα!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ παλι!!!!βασικα αν ξερατε! θα ηθελα να μου προτινετε μια εκκλησια(οχι ξωκλησι για να χωραει ο κοσμος να παρακολουθησει το μυστηριο)..που να εχει ομορφη θεα..ειτε θαλασσα ειτε πρασινο..να εχει σχετικα εστω ευκολο παρκινγκ για τον κοσμο..και να μπορουμε μετα να εχουμε λιγα πραγματακια σα μπουφε γιατι δε θελουμε γλεντι ή ταβερνα (λογω κρισης :-()..εκανε καποια μανουλα κατι αναλογο?να ναι καλοι ομως στην εκκλησια κ φιλικοι γιατι σε μερικες(οπως διαβασα για Ι.Μ.Πεντελης) ειναι πολυ απροσωπα....βασικα μενουμε Νικαια(κοντα στον Πειραια)...ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΜΗΣΗ ΘΕΟΤΟΚΟΥ στη σαρωνιδα...

 

 

εκει βαφτισαμε εμεις.... δεν μπορω να σου περιγραψω με λογια τη θεα...

βαλε μας καμμια φωτο αν εχεις κ μπορεις!!! ειναι δυσκολο να τη βρεις?θα μπορουσες να κανεις εξω καποιο μπουφε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, Σπιθουλα, στον Αγ.Φιλιππο δε σου αρεσει?

Ειναι μεσα στο πράσινο και εχει χωρο κ για μπουφέ!!!

Εμεις εκει παντρευτηκαμε και ειναι η αγαπημένη μου!!!

 

Α,η βαπτιση γινεται εξω στην αυλη,ειναι πολύ ομορφα πάντως.

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, Σπιθουλα, στον Αγ.Φιλιππο δε σου αρεσει?

Ειναι μεσα στο πράσινο και εχει χωρο κ για μπουφέ!!!

Εμεις εκει παντρευτηκαμε και ειναι η αγαπημένη μου!!!

 

Α,η βαπτιση γινεται εξω στην αυλη,ειναι πολύ ομορφα πάντως.

ευχαριστω πολυ!!! εκει μενουμε...διπλα στο δασακι...θα παω να ρωτησω αλλα η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι τον καιρο για εξω......ευχαριστω κ παλι...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ?

στη Νικαια, ειναι εκκλησακι μεσα σενα δασακι , κοντα στη Γρ.Λαμπρακη...ειναι πολυ ομορφα αλλα τα μυστηρια γινονται εξω κατω απο ενα θωλο αναιβενοντας σκαλακια!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς το τηλέφωνο του Αγ. Παντελεήμονα στη Κερατέα? Μπορεί κάποιος να κάνει κετερινγκ κοντα΄στην εκκλησία? ξέρετε αν ο παππάς είναι καλός γιατι μετράει και αυτό...!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ενδιαφέρομαι να κάνω την βάπτιση στον Προφήτη Ηλία Θορικού στην Κερατέα, γνωρίζει κανείς τί επιλογές έχω, εκεί κοντά, για τραπέζι μετά το μυστήριο; Όποιος γνωρίζει...ας βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...
που ακριβως ειναι αυτη η εκκλησια? τελεια!!! για ποτε ειναι η βαπτηση ή εγινε? (!!!!)

 

κοριτσια καλησπερα.....εχω ενα προβλημα θα κανω το γαμο μου στον προφητη ηλια (περιγιαλη)κερατεα..Εαν καποια εχει κανει γαμο ή βαπτιση και εχει χαρτη για να πας εκει αν μπορουσε να μου το στειλει στο ε-μαιλ.μου [email protected]...θελω να το εκτυπωσουν στα προσκλητηρια ο τυπογραφος μου...και δεν γνωριζω πως να το φτιαξω..ευχαριστω παρα πολυ...μακαρι να βεθει καποιος για βοηθεια...Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα stavy 1. Θα κάνω κι εγώ τη βάπτιση του γιου μου στον Προφήτη Ηλία Κερατέας. Μήπως κατάφερες να βρεις αυτό το χάρτη που αναζητούσες γιατί κι εγώ ψάχνω για κάτι μικρό και περιεκτικό για να βάλω στο προσκλητήριο και δεν βρίσκω πουθενά???

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
olympics
@zina76 @stavy1 @Φουλίτσα και @elieva θα μπορούσατε να μου πείτε πώς ήταν ο παπάς κι αν έκανε καμία τίποτα στο κεντράκι από κάτω κι αν ναι αν ήταν καλά; Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

@zina76 @stavy1 @Φουλίτσα και @elieva θα μπορούσατε να μου πείτε πώς ήταν ο παπάς κι αν έκανε καμία τίποτα στο κεντράκι από κάτω κι αν ναι αν ήταν καλά; Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε;

 

Τελικά δεν την έκανα εκεί την βάπτιση. Λυπάμαι αλλά δεν μπορω να σε βοηθησω...Την εκανα στους Αγ. Ισιδωρους Λυκαβηττου/ Εκανα όμως τον γάμο μου πριν αρκετα χρονια σε μια εκκλησια με φοβερη θεα: τον Αγ.Ιωαννη Αρτεμιδας. Αν θες πληροφοριες πες μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...