Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κολπικος υπερηχος


Recommended Posts

θελω να μου πειτε μετα απο ποσες μερες μπορεις να δεις αν εισαι εγκυος

μεσω κοπλικου υπερηχου.η γιατρος μου ειπε μετα απο μια εβδομαδα.

θελω ομως να μαθω πιο συγκεκριμενα.

δηλαδη 7 μερες μετα τη συλληψη?

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


θελω να μου πειτε μετα απο ποσες μερες μπορεις να δεις αν εισαι εγκυος

μεσω κοπλικου υπερηχου.η γιατρος μου ειπε μετα απο μια εβδομαδα.

θελω ομως να μαθω πιο συγκεκριμενα.

δηλαδη 7 μερες μετα τη συλληψη?

ξερει κανεις?

7 ημερες μετα την καθυστερηση

ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩ!!!!!! ΧΑΘΗΚΕΣ???00574b.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πήγα στην γυναικολόγο για κολπικό υπέρηχο αφού πέρασαν 10 μέρες μετά το θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει στις 5 μέρες καθυστέρησης (την ημέρα που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό) και το μόνο που είδαμε ήταν ότι ο σάκος ήταν ενδομήτριος. Πήγα μετά από 10 μέρες για να δούμε και την "τελίτσα" όπως έλεγα. Αν θέλεις να δεις καρδιά (αν αυτό ρωτάς) πρέπει να περιμένεις λίγο...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάνε μια χοριακή τότε... Τον υπέρηχο τον κάνεις για να δεις καρδούλα και ότι είναι ενδομήτρια κύηση... Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση?

 

 

συμφωνω και εγω ειχα κανει τεστ και μετα χοριακη.τη καρδουλα την ακουσαμε στις 7-8 εβδομαδες περιπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κοριτσια καλησπερα. Εχω κλεισει τις 5 εβδομαδες κυησης, τηλεφωνησα να κλεισω ραντεβου στον γιατρο (τον οποιο θα δω πρωτη φορα)και μου ειπε να παω το Σαββατο , οπου θα κλεινω σχεδον την 6η. Πιθανον να θελησει να κανει κολπικο υπερηχο για να δει το σακο και κατα ποσο η κυηση ειναι ενδομητρια, ομως βασει ημερων λογικα ειναι νωρις για την καρδια. Οποτε αναρωτιεμαι κατα ποσο ειναι ακινδυνο να κανω 2 κολπικους υπερηχους μεσα σε διαστημα 7-10 ημερων. Το ξερω πως ειναι υποθετικο αυτο που ρωταω γιατι ακομα δεν εχω παει καν, αλλα αναρωτιεμαι μηπως πρεπει να συζητησω μαζι του και να αρνηθω υπερηχο τωρα αν ειναι να τον επαναλαβω την αλλη εβδομαδα? Τι λετε?

(ναι απ' ο,τι καταλαβατε, ειμαι τοοοοοοοοοοοοσο αγχωμενη!!!)

Ευχαριστω!!

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! :P:p

 

Σε τοσο πρωιμη εγκυμοσυνη μονο με τον κολπικο υπερηχο μπορει να δει κατι ο γιατρος, μη φοβασαι δεν υπαρχει καποιος φοβος!

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια γεια σας ειμαι καινουρια στην παρεα και θέλω να πιστευω και καινουρια μαμα.αυριο θα δω στον υπερηχο αν υπαρχει εμβρυικος σακος,6η εβδ.την προηγουμενη εβδομαδα έδειξε κατι που έμοιαζε αλλα η γυναικολογος δεν ηταν σίγουρη.χοριακη καλη αλλα συνεχως μεχρι τωρα υπάρχει ο κίνδυνος εξωμήτριου.αν ειναι έτσι όλη εγκυμοσύνη με αναμονή,αγωνία δεν με βλέπω να την απολαμβάνω:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανθουλίτσα,

 

Εφόσον η χοριακή σου είναι καλή γιατί λες ότι υπάρχει κίνδυνος εξωμήτριου; Σου είπε κάτι τέτοιο η γιατρός σου;

 

Μην αγχώνεσαι από μόνη σου κορίτσι μου..

 

Κι εγώ που είμαι έγκυος βάσει χοριακής στην 3η βδομάδα μου είπε ο γιατρός ότι υπέρηχο θα δούμε μόνο όταν η χοριακή ανέβει πάνω από τις 1.500 μονάδες..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Αχ θα σε γελάσω. Για τεστ παπ+την εξέταση με το χέρι+κολπικό υπέρηχο, παίρνει 90. Τώρα μόνο για τον υπέρηχο δεν ξέρω.

Σου στέλνω τα στοιχεία του και αν θέλεις ρώτα τη γραμματέα του για το ποσό, είναι ευγενέστατη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...