Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με τις ξυνιλες τι κανετε????????


Recommended Posts

Ελεοοοοοοςςς!!! Δεν μου φτανανε οι εμετοι, εχω και τις ξυνιλες!!!Ειδικα εδω και 2 εβδομαδες, οτι ...μα οτι και αν φαω, με πιανει ξυνιλα.Δεν παλευεται αυτη η αισθηση που εχω , παναγια μου.Στην αρχη επινα νερο με σοδα φαγητου και λεμονι και κατι γινοταν.Τωρα πια .....τιποτα.Οι ποσοτητες του φαγητου μου ετσι κι αλλιως περιοριστηκαν και οσο μεγαλωνει η μπεμπα τοσο λιγοτερο τρωω γιατι φουσκωνω αμεσως αλλα και ενα κουλουρακι να φαω.....με πιανει ξυνιλα!.Δωστε καμια βοηθεια βρε κοριτσια.......

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ αυτές οι ξυνίλες!!!!!!! Παναϊαμ τι μου θύμισες τώρα! Εγώ είχα απίστευτες ξυνίλες και μια περίεργη γεύση στο στόμα μου, κάπως μεταλλική, απερίγραπτη τέλος πάντων.. Το μόνο που δεχόταν το στομάχι μου και με ηρεμούσε κάπως ήταν το perrier το σκέτο ή καμιά Σουρωτή. Κουράγιο κούκλα μου, τη μια στιγμή θα γεννήσεις και την άλλη θα σου περάσουν αυτά. Σ'εμένα έγινε έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!για αρχη υπομονη κ με το καλο η μπεμπα σου..Εμενα με βοηθουσε η sprite..τοση πολλη δεν εχω καταλωσει σε ολη μου τη ζωη,οση στην εγκυμοσυνη!!(ααααααααααααα κ δεν βγαζει το παιδι μαλλια!!!αμα στο εχουν πει!ειχα ολη μερα καουρα κ ξυνιλα κ η μικρη βγηκε σχεδον Tellis Savallas!!):-D

Link to comment
Share on other sites

να μπω και εγω στο κλαμπ,

χαλια ειναι και εγω, οτι και να φαω οτι και να πιω,

εχω ξινιλες και αναγουλες..

ποτε θα περασουν αυτα βρε κοριτσια?

εγω δεν εχω βρει καμια λυση

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και ο γιατρος ειπε οτι ο δευτερος μηνας ειναι πολυ δυσκολος...

μετα στρωνει η κατασταση,

απλα δεν μπορω να βρω τιπτα να με ανακουφιζει, μονο λιγο τα μανταρινια..

αλλα και ποσα να φαω?

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

γιατι τα μανταρινια δεν κανουν για το στομαχι?

χτες που το ειπα στον γιατρο μου ειπε "μωρε μπραβο" αρκει να τα μασας καλα!

βασικα σε αυτην την φαση ο γιατρος ειπε να τρωω ο,τι δεν με ενοχλει..

και νομιζω πως εχει δικιο!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Υποφέρω απο ξινίλες σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη! Τώρα πο μπήκα στον μήνα μου έγιναν χειρότερες.Τις έχω όλη μέρα. Παλιά με ανκούφιζε το perrie.Τωρα ούτε και αυτό. Κατέληξα να κοιμάμαι με το κεφάλι λίγο όρθιο και το νιώθω λιγότερο αλλά πάλι υποφέρω. Πολλά μαξιλάρια.Αλλά πάνω απ'ολα υπομονή...

v0Zqp3.png 34ef5a11df.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια απο την 7η εβδ μεχρι τωρα...και εμετοι και ξινιλες και καουρες!

λυση δεν εχω βρει..

 

και βεβαια υπνος σχεδον ορθια με πολλα μαξιλαρια...

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και στις 2 εγκυμόσύνες κράτησαν μέχρι τον 5ο. 3 κιλά είχα χασει. Και όμως το μόνο που με ανακούφιζε λίγο ήταν τα πορτοκάλια, μανταρίνια και λεμόνια. Είχα προμηθευτεί και κατι ωραίες καραμελίτσες από τα ίδια φρούτα και κάπως την πάλευα. Πάλευα την ξινίλα με ξινίλα και έπιανε. Α, και πολύ Σουρωτή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το καλυτερο για τις ξινιλες και τις καουρες ειναι σε μισο φλυτζανακι νερο να στυψεις μισο λεμονακι και να βαλεις μισο κουταλακι σοδα. Εγω με αυτο σωθηκα.Κοπηκανε μαχαιρι σας λεω.Αλλα μπορει να χρειαζοτανε να το κανω και 6-7 φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε τι τραβαμε κι εμεις οι γυναικες για να γινουμε μανουλες!!!Καλα δε το συζητω, χαλαλι για το μπεμπακι μου και οι ξυνιλες και οι εμετοι αλλα δεν υποφερετε βρε κοριτσια.Φοβαμαι να φαω πια!!!!

Ευτυχως με κλοτσαει ολη μερα η μαιμουδιτσα και τουλαχιστον με αποζημιωνει για αυτα που τραβαω η κακομοιρα........:-P:razz:. Υπομονη κοριτσια, τι να πω!!!!

 

Καλα λεμονια, πορτοκαλια κλπ, δεν παιζουν.Εγω μ'αυτα ειχα ξυνιλες και πριν την εγκυμοσυνη!!!!! Μπραβο γερα στομαχια!!!!!!!!!!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι τραβαμε κι εμεις οι γυναικες για να γινουμε μανουλες!!!Καλα δε το συζητω, χαλαλι για το μπεμπακι μου και οι ξυνιλες και οι εμετοι αλλα δεν υποφερετε βρε κοριτσια.Φοβαμαι να φαω πια!!!!

Ευτυχως με κλοτσαει ολη μερα η μαιμουδιτσα και τουλαχιστον με αποζημιωνει για αυτα που τραβαω η κακομοιρα........:-P:razz:. Υπομονη κοριτσια, τι να πω!!!!

 

Καλα λεμονια, πορτοκαλια κλπ, δεν παιζουν.Εγω μ'αυτα ειχα ξυνιλες και πριν την εγκυμοσυνη!!!!! Μπραβο γερα στομαχια!!!!!!!!!!

 

Κι ομως δεν ειναι γερο στομαχι. Να το ξερεις οι ξινιλες και οι καουρες αντιμετωπιζονται πολυ καλα με οξινα. Πολλα φιλακια και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...