Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Μαριλινα μου μη τσιμπας.... δεν χρειαζεται!Το θεμα θα ληξει....

Δηληνω με τιμή και καμάρι ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

δεν ηξερα...να χρυσώσω τον καθε ενα μαγαζάτορα...που μου πουλάει φυκια για μεταξωτες κορδέλες!!!!!!!!!!!!!

 

Ειδες...? Εληξε το θεμα! Δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τετοια πραγματα!

 

ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!

 

Ναι κοριτσια ειναι...γιατι νομιζουν

πρωτον οτι τρωμε κουτοχορτο

δευτερον επειδη ειναι το παιδι μας οτι θα τους πληρώσουμε χρυσάφι

τριτον εχουν μια θεωρια οτι αρπάξει ο ω μας , η αρπαχτη, το ευκολο και γρηγορο κερδος.

Η ιδεολογια του Νεοέλληνα.... Δυστηχώς!

Αλλα δεν πειράζει.... (τα γραφω για να τα διαβάζουν ορισμένοι και ορισμένες) παει η εποχή αυτη....τα προβατα ξύπνησαν πια!!

Παντως οτι και να ειναι αυτο που θελετε να το ψαξετε πολυ γιατι θα εκπλαγειτε με τις διαφορες τιμων σε διαφορα καταστήματα!! Δεν σημαινει απαραιτητα οτι ο Ναρλης ειναι ο φθηνοτερος στην Ελλαδα....απλα ψάξιμο θελει!

Και να σας πω ενα ακομη παράδειγμα...Τα βαφτιστικα της παπουτσια τα ιδια μου τα αφηνε το μαγαζι που πηρανε οι νονες της 70ευρώ φιλική τιμη... (μη χε@#ω) και ο Ναρλής θα μου εδινε τα ίδια ακριβως....στα 40ευροπουλα! Ασχετα αν δεν μπορεσε να με εξυπηρετήσει γιατι δεν ειχε νουμερο....

 

Φιλεναδα kalamaraki θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι και εγω δεν εχω τα πολλα χρηματα αλλα επειδη σκεφτομαι και λιγο τα παιδακια δεν ψωνίζω ποτε γλυκα απο το jumbo διοτι γνωριζω απο εγκυρη πηγή οτι δεν έχουν πιστοποιηση iso . Μάλλον δεν το γνωριζεις αυτό...!!! (και απο τυχη μάλλον δεν εχει παθει κάποιο παιδάκι τιποτα). Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα ρισκαρεις.

 

Λοιπον για να ξέρουμε τι λεμε.....

Αυτα ειναι τα ποστ μου παραπάνω και δεν νομίζω οτι αναφέρθηκα σε οτιδήποτε βρώσιμο ή ποσιμο αγορασμένο πχ απο μαγαζια που διαθέτουν "κινέζικα" προιόντα...(αν και θα βρεθεις προ εκπλήξεως αν σε ενημερώσω οτι αρκετά απο τα προιόντα του τζάμπο ειναι ελληνικής και Ισραηλινής προελευσεως επίσης οπως καρεκλάκια, τραπεζάκια κτλπ ).

Το γνωρίζω οτι δεν ειναι πιστοποιημένα καποια απο όλα αυτα που πουλάει, μιλώντας για τα βρώσιμα , αλλα πουλαει επισης καραμέλες και σοκολάτες Mabel και αλλες γνωστές μαρκες. Και φυσικα πουθενα δεν αναφέρθηκα ή παρότρυνα καποιον να αγοράσει βρώσιμα προιόντα απο το τζάμπο.

Αναφερόμουν καθαρα στην ελευθερη επιλογη του καθενα να αγοραζει απο οπου θελει τα προιόντα που αναζητά στην καλυτερη δυνατη τιμη, χωρις να πρεπει να "πληρώσει" το ενοικιο του καθε μαγαζάτορα που υπερτιμολογει τα προιόντα του....πχ Δηλαδη τι νομιζετε ο Ναρλης δεν βγάζει κερδος στις φτηνες αυτες τιμες? Μαγαζι δεν εχει? Ενοικιο δεν πληρώνει οπως ολοι? Φυσικα και βγάζει κερδος....απλα οι αλλοι θελουν να βγάλουν 1000% κερδος.... εκει ειναι που την βιδώνω και δεν αγοράζω πεισματικα τιποτα..!!!!

Δεν προκειτε να υποστηριξω ξανα καμια τοπική αγορα , ή ελληνα μαγαζάτορα αν δεν βαλουν μυαλο πρωτα!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επισης ξαναδηλώνω με τιμή και καμαρι

 

 

 

ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!!!!!

:-D!!!ΜΕ ΤΟΟ!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια... για οποιες ψαχνουν γλυφιτζουρια για βαφτιση!!!!!!!!!

Δινουν λιανικη και το victory στην Αθηνα, και Paraschou στη Θεσσαλονικη (καντε ενα ψαξιμο στο γουγλη, εχει site) στις ιδιες τιμες και οι δυο.

Φυσικα καμμια σχεση οι τιμες με αυτες που βρηκα στα γνωστα μαγαζια με ειδη βαφτισης (1 ευρω κατω τουλαχιστον);)!

Ευχομαι να βοηθησα λιγο γιατι εγω ψαχνω πολυ καιρο!!!!!!!!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης ξαναδηλώνω με τιμή και καμαρι

 

 

ΥΠΕΡΗΦΑΝΗ ΦΤΗΝΟ-ΚΙΝΕΖΟΥ!!!!!!!!

 

Πες τα Καλαμαρακι!!!:lol:

Οποιος θελει πλεον να εχει δουλεια στο μαγαζακι του ας γινει ανταγωνιστικος και εμεις θα στηριξουμε.Οσον αφορα αυτο τουλαχιστον δεν νομιζω να εχει κανενας αντιρρηση

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki βαλε και εμενα στον συνδεσμο των φτηνοκινεζουδων!!!!!!!!!!!!προτιμω τον κω*ο μου να μου τον πιανει ο αντρας μου παρα ο καθε επιτηδειος που προσπαθει να βγαλει απο εναν οσα εβγαζε παλια απο 15!αν ψαχτουμε λιγο , ενημερωνουμε η μια την αλλη και βαλουμε λιγο χερακι και φαντασια μια χαρα μπομπονιερες φτιαχνουμε!!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Μου άρεσαν κάτι μπομπονιέρες από τον Μπούτλα.Για να μάθω τιμές, αν τον πάρω τηλέφωνο να του πω ότι είμαι ιδιώτης?Θα με εξυπηρετήσει?

 

 

Εβαλα αναζητηση Μπουτλα και μου βγαζει εστιατορια-καθηγητες-αθλητικα... :Dμαλλον δεν ειναι καποιος απο αυτους:oops: εχει ιστοσελιδα ή καποιο τροπο να δω τον καταλογο του???

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αναζητηση Μπουτλα και μου βγαζει εστιατορια-καθηγητες-αθλητικα... :Dμαλλον δεν ειναι καποιος απο αυτους:oops: εχει ιστοσελιδα ή καποιο τροπο να δω τον καταλογο του???

 

http://www.boutlas.com/

Eχει οντως πολυ ωραια πραγματα πριν κλεισω οπουδηποτε θα περασω μια βολτα κι απο κει

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο μπουτλας δίνει λιανική?

Έχει φοβερά πράγματα ..

Εγώ έχω ήδη παραγγείλει μπομπο από αλλού αλλά μου αρέσουν κάτι διακοσμητικα και λέω αν δίνει λιανική να πάρω μερικά και να τα βάλω στο τραπέζι σαν δωράκι για κάθε οικογένεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τελικα εκλεισα τα παντα στο Ναρλη.Εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα μακρααααν ο ανθρωπος.Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα ειναι κριμα να μη ριξει καποιος μια ματια στο site του πριν κλεισει οπουδηποτε.Ενα χαρακτηριστικο θα πω οτι τη μπομπονιερα του Παριση που εκλεισα την εβρισκα απο 3,20 - 3,50 και εκει τη πηρα με 2 ευρω.

Μπραβο ρε κοριτσια αν δεν ξεστραβωνομουν εδω μεσα θα μου τα μασαγανε κανονικα και δεν ειναι εποχες για τετοια.

Ελπιζω μονο να μου ερθουν οπως τα εβλεπα στο site και να μη χαιρομαι αδικα.

Ειδομεν....

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Twinmum81 ποια μπομπονιέρα διάλεξες? Να χαίρεσαι τα μπεμπάκια σου!

 

Διαλεξα μια με βιτρο του Παριση που ειναι ενα καροτσακι σε 4 χρωματα (ακριβως πανω απο τους χαρταετους).Ειπαμε να κανει σταυρωτο δεσιμο με δυο κορδελιτσες ροζ σιελ και μεσα θα εχει κατι καινουρια (τυπου κουφετα) με σοκολατα και φρουτογευσεις (γιαμ γιαμ).Οποια μπει στο καταλογο θα ηθελα πολυ να μου την αποψη της γιατι εχω μια ανασφαλεια οσον αφορα τη μπομπονιερα.

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τελικα εκλεισα τα παντα στο Ναρλη.Εχει τις καλυτερες τιμες στην αγορα μακρααααν ο ανθρωπος.Δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα ειναι κριμα να μη ριξει καποιος μια ματια στο site του πριν κλεισει οπουδηποτε.Ενα χαρακτηριστικο θα πω οτι τη μπομπονιερα του Παριση που εκλεισα την εβρισκα απο 3,20 - 3,50 και εκει τη πηρα με 2 ευρω.

Μπραβο ρε κοριτσια αν δεν ξεστραβωνομουν εδω μεσα θα μου τα μασαγανε κανονικα και δεν ειναι εποχες για τετοια.

Ελπιζω μονο να μου ερθουν οπως τα εβλεπα στο site και να μη χαιρομαι αδικα.

Ειδομεν....

Καλημερα να σε ρωτησω κατι ; την πηρες ετοιμη φτιαγμενη με κουφετα δεμενη ή σκετη και θα την φτιαξεις εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να σε ρωτησω κατι ; την πηρες ετοιμη φτιαγμενη με κουφετα δεμενη ή σκετη και θα την φτιαξεις εσυ;

 

Ναι ετοιμη κομπλε με φουλ εξτρα :lol:

Συμφαιρει λεμεεεεεεε

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βαφτίζω τον Αύγουστο τον μπέμπη μου και δεν έχω κάνει τίποτα! Προλαβαίνω? Να πάω ναρλή κατευθείαν? Όπως λέτε είναι οικονομικός και βλέποντας από το site έχει και καλή ποιότητα. Twinmum81 μόνο μπομπονιέρες πήρες από εκεί? Εγώ σκέφτομαι να πάρω και τη νονά να δει για ρούχο.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βαφτίζω τον Αύγουστο τον μπέμπη μου και δεν έχω κάνει τίποτα! Προλαβαίνω? Να πάω ναρλή κατευθείαν? Όπως λέτε είναι οικονομικός και βλέποντας από το site έχει και καλή ποιότητα. Twinmum81 μόνο μπομπονιέρες πήρες από εκεί? Εγώ σκέφτομαι να πάρω και τη νονά να δει για ρούχο.

 

Μονο τον Παπα δεν πηρα απο κει :lol:Απο τα ρουχα μεχρι και τα μαρτυρικα, ΟΟΟΟΟΟΛΑ λεμεεεε.Οσο για το αν προλαβαινεις μην ανησυχεις καθολου γιατι κι εγω αυγουστο τα βαφτιζω.Αντε με το καλο κι εσυ να βαφτισεις τον μπεμπουλη σου

rT3np3.png
Link to comment
Share on other sites

Μονο τον Παπα δεν πηρα απο κει :lol:Απο τα ρουχα μεχρι και τα μαρτυρικα, ΟΟΟΟΟΟΛΑ λεμεεεε.Οσο για το αν προλαβαινεις μην ανησυχεις καθολου γιατι κι εγω αυγουστο τα βαφτιζω.Αντε με το καλο κι εσυ να βαφτισεις τον μπεμπουλη σου

 

Ευχαριστώ πολύ Δυδιμομαμά! Να σου ζήσουν τα μανάρια σου και με το καλό η βάφτιση. :D

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια για εξηγήστε μου κατι... πως γινεται ο ναρλης να εχει τη συλλογη του Παριση λιανικη πιο φτηνα απ΄οτι τη δινει ο ιδιος χονδρικη??? εχω τρελαθει.. Μηπως τελικα ο Ναρλης ειναι ο χονδρο-χονδρεμπορας κ τους μοιραζει τα πραγματα για να βαζουν επωνυμιες??

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, βαφτιζω το κοριτσακι μου σε λιγους μηνες και εχω αρχισει το ψαξιμο, πηγα στη ρομβης οπως εχετε προτεινει και απογοητευτηκα οχι μονο απο την εξυπηρετηση (μονο ξυλο που δεν φαγαμε) και φυσικα δεν ψωνισα. πηγα και σε καποιες αποθηκες χονδρικης που εχετε προτεινει και μου δινανε τα υλικα να τα φτιαξω μονη μου. Επειδη υπαρχει ελλειψη χρονου λογω δουλειας, μου προτεινε μια φιλη που τισ κανανε τη βαφτιση να παω σε ενα μαγαζι στο περιστερι. Πηγα λοιπον και πηρα ολο το πακετο χωρισ να κανω απολυτοσ τιποτα, τα αναλαβανε ολα μπμπονιερες, προσκλητηρια, στολισμο εκκλησιας και δεξιωσεις, μεχρι και φουσκωτο πηρα για τα παιδακια, για να χαρουν και οι μαμαδες και ολα αυτα με πολυ καλες τιμες και αψογη εξυπηρετηση.

 

σε ποιο μαγαζι πηγες κοραλακι?Ενδιαφερομαι επειδη θα γινουμε νονοι.

Τα παιδια μου ,ειναι η ζωη μου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλες τις μανούλες κια όχι μόνο.... ψάχνω προσκλητήρια με μπαλαρίνα ή παπουτσάκια μπαλέτου. εχετε καμια ιδέα;

 

ρίξε μια ματιά και εδώ έχουν πολύ ωραία θέματα σε μοντέρνο σχεδιασμό και πολύ καλές τιμές. Εχουν θέμα και με μπαλαρίνα που θέλεις και απ' οτι είδα μπορείς να κάνεις και μπομπονίερα με το ίδο σχέδιο --->edit admin

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...