Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ


Recommended Posts

δεν παμε καλα μωρε τι πινει κ δεν μας δινει μηπως ειναι καμια πωλητρια του λητω βρε παιδια καθεστε κ ασχολειστε μαζι τους

 

Μεγαλη πιθανοτητα το σκεφτηκα και εγω. Oh well oh well.....and life goes on.....and on ......and on.......:P

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Thaumataki μάλλον δεν διάβασες αυτό, γι αυτό και κόλλησες με το θέμα της ορθογραφίας και μόνο... Και δεν έγινε και κανένας ντόρος...... αλλά το παραπάνω παραείναι προσβλητικό για την κοπέλα στην οποία απευθυνόταν, σιγά μην το αφήναμε και ασχολίαστο;)

.......

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.........βρε κοριτσια κοιταξα το στρωματακι της κουνιας και ειναι της grecostrom!!!Δεν το εχουμε βγαλει απο την ναιλον θηκη,γιατι προς το παρον και για τους πρωτους 4 μηνες θα κοιμαται η μπουμπου σε καλαθουνα.

Ετσι ειπαμε με τον αντρα μου να μην το ανοιγαμε απο τωρα!!!!

Λετε να εχει προβλημα και το δικο μου και να μυριζει χημικα??????

Τι να κανουμε........και η αγορα εχει γινει σχεδον 1 μηνα πριν!!!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.........βρε κοριτσια κοιταξα το στρωματακι της κουνιας και ειναι της grecostrom!!!Δεν το εχουμε βγαλει απο την ναιλον θηκη,γιατι προς το παρον και για τους πρωτους 4 μηνες θα κοιμαται η μπουμπου σε καλαθουνα.

Ετσι ειπαμε με τον αντρα μου να μην το ανοιγαμε απο τωρα!!!!

Λετε να εχει προβλημα και το δικο μου και να μυριζει χημικα??????

Τι να κανουμε........και η αγορα εχει γινει σχεδον 1 μηνα πριν!!!:confused::confused:

 

Ανοιξε το και μυρισε το. Βαλε το κεφαλι σου κοντα στο στρωμα και μυρισε το. Εκει θα ειναι το κεφαλι του παιδιου. Αν δεν μυριζει εισαι οκ. Αλλα καλο ειναι εκ των ουκ ανευ να το βγαλεις να το αερισεις πριν την κοιμησεις εκει. Και μενα grecostrom ηταν και μυρισε με το που ανοιξα το πλαστικο. Ηθελα να βγαλω και να πλυνω το προστατευτικο του καλυμα πριν το βαλω να κοιμηθει και εφριξα. Δεν το γυρισα αμεσως πισω. Το εβγαλα στο μπαλκονι 2 βδομαδες να ξεμυρισει. Με τπτ ομως. Βρωμαγε ολο το μπαλκονι. Επιπλεον απαγορευεται να χτυπησει ηλιος τον συνθετικο κοκοφοινικα γιατι λογω θερμοκρασιας απελευθερωνονται χημικα. Αστα σοκ επαθα. Το πηγα πισω και τους εβαλα να το μυρισουν ανοιγμενο ως ειχε. Κανεις δεν ειπε μιλαμε κουβεντα. Κιχ δεν εβγαλαν. Και τους λεω το πασαρετε και για φυσικο κοκοφοινικα. Μου λεει μα ειναι. Της λεω σου μυριζει εσενα φυση εδω? ΠΕΣ ΜΟΥ.....και δεν μιλησε......Μου εβγαλαν τα χρηματα σε δωροεπιταγη και σηκωσα ολη την benetton....και την nike απο εκει μεσα. Και δεν ξαναπατησα το ποδι μου........

 

ΥΓ: Για να καταλαβεις διαφορα. Το στρωμα που κοιματε τωρα ολοκαινουργιο απο mothercare το ανοιξα και δεν μυριζε τπτ....! Επλυνα το προστατευτικο και μυρισε Προδερμ......Κοιτα εχω ξανατσακωθει εκει μεσα αλλα ηταν χιουμοριστικο περισσοτερο. Τοτε εψαχνα καθισματακι για το παιδι που να κοιταζει προς τα πισω μεχρι 4 χρονων ή 25 κιλα. Και παω το ζηταω και επιμενανε οτι ΔΕΝ υπαρχει κατι τετοιο οχι μονο Ελλαδα αλλα πουθενα. Και επιπλεον οτι εναι ασφαλες να το γυρισεις μπροστα στον χρονο. Ασχετως του τι κανουν στις χωρες με την μεγαλυτερη οδικη ασφαλεια αλλα λεμε τωρα εδω ειναι Ελλαντα και κυριως λητω μη φεσω. Και ειπα οκ καλα. Μου λενε θα παρετε αυτο. Λεω οχι εφυγα και πηρα το maxi cosi mobi απο Σουηδια με οσο λεφτα του αντιστοιχουσαν που λιγα δεν ειναι.....εχω μπολικα τετοια για το Λητω να πω αλλα τα θεωρω χαζοπτεσματα αυτα. Το στρωμα ηταν εκεινο που με ενοχλησε.....και μονο! Ξεχασα που μια απο αυτες μου ειπε χαρακτηριστικα ε, δεν μυριζει και τοσο πολυ, δεν θα το ενοχλησει το παιδι. Της λεω εσυ κοιμασε εδω δλδ? Μου λεει ναι. Εγω της λεω οχι.....αντε μου στον διαολο.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανοιξε το και μυρισε το. Βαλε το κεφαλι σου κοντα στο στρωμα και μυρισε το. Εκει θα ειναι το κεφαλι του παιδιου. Αν δεν μυριζει εισαι οκ. Αλλα καλο ειναι εκ των ουκ ανευ να το βγαλεις να το αερισεις πριν την κοιμησεις εκει. Και μενα grecostrom ηταν και μυρισε με το που ανοιξα το πλαστικο. Ηθελα να βγαλω και να πλυνω το προστατευτικο του καλυμα πριν το βαλω να κοιμηθει και εφριξα. Δεν το γυρισα αμεσως πισω. Το εβγαλα στο μπαλκονι 2 βδομαδες να ξεμυρισει. Με τπτ ομως. Βρωμαγε ολο το μπαλκονι. Επιπλεον απαγορευεται να χτυπησει ηλιος τον συνθετικο κοκοφοινικα γιατι λογω θερμοκρασιας απελευθερωνονται χημικα. Αστα σοκ επαθα. Το πηγα πισω και τους εβαλα να το μυρισουν ανοιγμενο ως ειχε. Κανεις δεν ειπε μιλαμε κουβεντα. Κιχ δεν εβγαλαν. Και τους λεω το πασαρετε και για φυσικο κοκοφοινικα. Μου λεει μα ειναι. Της λεω σου μυριζει εσενα φυση εδω? ΠΕΣ ΜΟΥ.....και δεν μιλησε......Μου εβγαλαν τα χρηματα σε δωροεπιταγη και σηκωσα ολη την benetton....και την nike απο εκει μεσα. Και δεν ξαναπατησα το ποδι μου........

 

ΥΓ: Για να καταλαβεις διαφορα. Το στρωμα που κοιματε τωρα ολοκαινουργιο απο mothercare το ανοιξα και δεν μυριζε τπτ....! Επλυνα το προστατευτικο και μυρισε Προδερμ......Κοιτα εχω ξανατσακωθει εκει μεσα αλλα ηταν χιουμοριστικο περισσοτερο. Τοτε εψαχνα καθισματακι για το παιδι που να κοιταζει προς τα πισω μεχρι 4 χρονων ή 25 κιλα. Και παω το ζηταω και επιμενανε οτι ΔΕΝ υπαρχει κατι τετοιο οχι μονο Ελλαδα αλλα πουθενα. Και επιπλεον οτι εναι ασφαλες να το γυρισεις μπροστα στον χρονο. Ασχετως του τι κανουν στις χωρες με την μεγαλυτερη οδικη ασφαλεια αλλα λεμε τωρα εδω ειναι Ελλαντα και κυριως λητω μη φεσω. Και ειπα οκ καλα. Μου λενε θα παρετε αυτο. Λεω οχι εφυγα και πηρα το maxi cosi mobi απο Σουηδια με οσο λεφτα του αντιστοιχουσαν που λιγα δεν ειναι.....εχω μπολικα τετοια για το Λητω να πω αλλα τα θεωρω χαζοπτεσματα αυτα. Το στρωμα ηταν εκεινο που με ενοχλησε.....και μονο!

 

Αυτο θα κανω.....αλλα απ οτι καταλαβα δεν πρεπει να το χτυπαει ο ηλιος ετσι????

Και πες οτι μυριζει........

1. Το πηραμε πριν 1 μηνα

2.Ηταν υποτιθετε δωρο με την κουνια!!

Λες να δημιουργησουν προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω.....αλλα απ οτι καταλαβα δεν πρεπει να το χτυπαει ο ηλιος ετσι????

Και πες οτι μυριζει........

1. Το πηραμε πριν 1 μηνα

2.Ηταν υποτιθετε δωρο με την κουνια!!

Λες να δημιουργησουν προβλημα???

 

Ανοιξε το να δεις οτι οντως μυριζει τελικα. Εγω το ειχα παρει πριν 2 χρονια σχεδον. Ισως το δικο σου να ειναι οκ. Ισως να ηταν παρτιδα που την απεσυραν αν και δεν το εψαξα μετα που αγορασα το αλλο στρωμα. Το ξεχασα και το θυμηθηκα παλι εδω μεσα με αυτη την κουβεντα. ΜΗΝ το βγαλεις στον ηλιο. Απελευθερωνει ολη την μυρωδια των χημικων τοσο εντονα που περναγε μεσα απο κλειστα παραθυρα στα δωματια. Δεν ειμαι υπερβολικη στο ορκιζομαι. Ηταν δραμα. Δεν ξερω και τι στρωμα εχεις. Εχει πολλα ειδη η γκρεκοστρομ. Εγω ειχα παρει τον και καλα τον 100% φυσικο (80%χημικο 20% επεξεργασμενο) κοκοφοινικα. Αν το ανοιξεις ειναι σαν λευκο μαλακο αφρολεξ ελαστικο. Αυτο ειχα και βρωμαγε η γειτονια. Βαλτο σε σκια. Και αστο να δεις. ΑΝ βρωμαει και ειναι ιδιο με το δικο μου τοτε πηγαινε το πισω και τριψτο τους στην μουρη. Εγω ημουν ετοιμη για καταγγελια αν δεν το επερναν πισω και το γυρισα 2 βδομαδες μετα την αγορα. Αλλα δεν ειχε πολλα πολλα. Στην κυριολεξια τους το πεταξα στα μουτρα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.....θα το κανω το απογευμα!!Για να δουμε..........ευχομαι να μην μπω σε περιπετειες!!!!!!

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου!!!!:D

Θα σας ενημερωσω μολις το κοιταξω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως που πήγαμε ένα καρότσι iglesina για επισκευή γιατί βγάζοντάς το από το αυτοκίνητο διαπιστώσαμε ότι είχε σπάσει το πλαστικό κουμπί που κουμπώνουν οι τιράντες του παιδιού. Το πήγαμε στο Λητώ, το έστειλαν στην αντιπροσωπεία και μέσα σε μία βδομάδα το είχαμε πάλι στα χέρια μας. Βέβαια τους έπαιρνα κάθε 1-2 μέρες τηλ να δω πότε θα είναι έτοιμο και τους είπα ότι δεν έχουμε άλλο καρότσι και δεν μπορούμε να μετακινούμε το παιδί. Μάλιστα κάποιες φορές που δεν απαντούσαν στον τηλ με έπαιρναν εκείνοι μετά από 1-2 λεπτά στο τηλ. Εγώ από το κατάστημα της Ν. Κηφισιάς είμαι πολύ ευχαριστημένη και από τις πωλήτριες και η δ/ντρια είναι εξυπηρετηκότατες. Απλά στο λητώ οι τιμές είναι τσιμπιμένες σε ρούχα και εγώ πηγαίνω πάντα εκεί στις εκπτώσεις για να αγοράσω για το παιδί. Μάλιστα του αγόρασα πριν μία βδομάδα παντελόνι λινό,πουκάμισο και ζακέτα mandarino από 160 ευρώ 80, 50% έκπτωση. Ετσι αξίζει και έχει και πολύ ωραία ρούχα για μαμάδες ειδικά τα premaman. Και σουτιέν για την εγκυμοσύνη με δαντέλα που πήρα μπορεί να το πλήρωσα 60 ευρώ αλλά είναι ΤΕΛΕΙΟ. Το φοράω ακόμα και τώρα που το παιδί είναι 7 μηνών. Από το mothercare που πήρα δύο σουτιέν με 50 ευρώ βγήκαν άχρηστα, ξεχύλωσαν μέσα σε τρεις μήνες και σκυλομετάνιωσα τα λεφτά που έδωσα. Τελικά ότι πληρώσεις παίρνεις....

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ηταν παρτιδα που την απεσυραν αν και δεν το εψαξα μετα που αγορασα το αλλο στρωμα.

 

Μαλλον δεν ειδες το δικο μου ποστ για το στρωμα , μια σελιδα πριν . Η αγορά έγινε πριν το καλοκαίρι και απο την εταιρεία είπαν οτι φταει το χημικο που βαζουν για τα ακάρεα .

Παντως δεν εισαι υπερβολική . Εμένα με επιανε πονοκέφαλος απο την μυρωδια . Τοσο εντονη ήταν .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!

ειμαι και εγω μελλουσα μαμα και διαβαζω μεμμεγαλο ενδιαφερον αυτα που γραφετε και οι αποψεις σας, ως εμπειροτερες με βοηθουν παρα πολυ!

εγω το μονο που θα μπορουσα να αναφερω για το συγκεκριμενο μαγαζι, αφου μεγαλυτερη εμπειρια δεν εχω, ειναι οτι στο ψαξιμο που εκανα μεσω ιντερνετ στο site του, διαπιστωσα οτι πουλαει την κρεμα κατα των ραγαδων,τη "salba mama uno" 15,60 euro ενω εγω την παιρνω απο το φαρμακειο ακριβως 10,50...

αν και τα αλλα προιοντα εχουν τετοιες αυξημενες τιμες σε σχεση με αλλα καταστηματα, μαλλον η ερευνα αγορας ειναι απαραιτητη πριν παρουμε το οτιδηποτε!!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειδες το δικο μου ποστ για το στρωμα , μια σελιδα πριν . Η αγορά έγινε πριν το καλοκαίρι και απο την εταιρεία είπαν οτι φταει το χημικο που βαζουν για τα ακάρεα .

Παντως δεν εισαι υπερβολική . Εμένα με επιανε πονοκέφαλος απο την μυρωδια . Τοσο εντονη ήταν .

 

Sοβαρα μιλας? Δεν το η3ερα οχι. Δεν διαβασα ολο το δημοσιευμα. Αφου βρωμαγε χημεια βρε συ. Ειναι αλητες τι να πω.....αντε βαλε το κεφαλακι του μωρου εκει να κοιμη8ει......:(

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν ξερω αν φταιει η εταιρεια αντι για το καταστημα που το πουλαει...

Κι εγω πηρα τετοιο στρωμα, και βρωμαγε. Το πεταξα.

 

Λιζα γιατί δεν το γύρισες πίσω ?

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιζα γιατί δεν το γύρισες πίσω ?

 

Για πολλους λογους...

Γιατι μου ειχαν πει οτι αν το ξεσφραγισω, δεν αλλαζει. πιστεψα, επισης, οτι εφταιγε η εταιρεια. Το ανοιξα, και ειχε σκετο κοκκοφοινικα, χυμα :evil:, πολυ κακη κατασκευη. Οποτε, σκεφτηκα, μετα την απομακρυνση απο το ταμειο....

Μετανιωσα που δεν ειχα ανοιξει το φερμουαρ στο καταστημα αλλα μου ειχαν πει οτι ειναι το μοναδικο που διπλωνει και οτι ολοι, αυτο παιρνουν για παρκο.

Δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο οτι θα ηταν πχ ελαττωματικη παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτρέπεται ενα στρώμα προορισμένο για μωρό να μυρίζει χημεία ? Ευθύνη εχει και η εταιρεία και το κατάστημα που συνεργάζεται με την εταιρεία και που σίγουρα εχει ακούσει διαμαρτυρίες για αυτά τα στρώματα .

Λίζα κατα την γνώμη μου έπρεπε να το γυρίσεις . Ηταν υποχρεωμένοι να δεχτούν επιστροφή , γιατί το στρώμα δεν πληρούσε τις προδιαγραφες για υπνο μωρού .

Και δεν πιστευω οτι ήταν η παρτίδα . Θα μπορούσες να πάρεις κάτι άλλο .

Βέβαια και εγω πήρα ενα σουτιεν απο τα ΛΗΤΩ που το πλήρωσα 50 ευρώ και μολις το φόρεσα εσπασε το πλαστικό στην διπλή τιράντα . Αλλα δεν το γύρισα γιατι σκεφτηκα οτι μπορει και εγω να φταίω .

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγώ σήμερα επέστρεψα ένα καρότσι που αγόρασα την προηγούμενη παρασκευή και μου επέστρεψαν τα χρήματα.

βέβαια το καρότσι δεν είχε ανοιχθεί οπώτε απαίτησα τα χρήματα πίσω όπως και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ πάλι έφυγα με καλές εντυπώσεις από το Λητώ. Κοίταξα για καροτσάκια και η τιμή τους ήταν σαφώς παραπάνω από τις τιμές ιντερνετ (πχ από το ebaby.gr) αλλά με την έκπτωση που θα έβαζαν ερχόταν σχεδόν το ίδιο. Επίσης έχει μεγάλη διαφορά το να έχεις να συνεννοηθείς με φυσικό κατάστημα της περιοχής σου σε σχέση με ηλεκτρονικό κατάστημα και πόσο μάλιστα του εξωτερικού. Τα καρότσια μπορείς να τα πας για επισκευές και μετά τη λήξη της εγγύησης. Επίσης και τα ρούχα εγκυμοσύνης δεν μου φάνηκαν πολύ ακριβά για την ποιότητά τους και κάνουν και σχετικά καλές εκπτώσεις πράγμα που δεν περίμενα. Ψώνισα και από το mathercare ένα παντελόνι, ήταν λίγο φθηνότερο αλλά δεν ήταν ίδια ποιότητα. Το μόνο που με εκνεύρισε είναι ότι προσπαθούν να σου πουλήσουν διάφορα (εσώρουχα, αξεσουάρ, καλλυντικά) αλλά όχι με άσχημο και πιεστικό τρόπο. Το μόνο που μπορεί να μου καταλογίσει κανείς και να με πει προκατειλημμένη είναι ότι λόγω κρίσης έχω αρχίσει και δείχνω προτίμηση στα Ελληνικά καταστήματα και αποφεύγω τις αγορές σε ξένα καταστήματα μέσω ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,

 

Πήγα την προηγούμενη Παρασκευή, αρκετά πρωί, κατά τις 9:15 για αλλαγή στο κατάστημα Λητώ στον Άλιμο, το οποίο είναι καινούργιο αν δεν κάνω λάθος. Η κοπέλα στο ταμείο με κοίταζε παράξενα, μάλλον λόγω του ότι ήταν πρωί, πριν προλάβω να της πω καλημέρα ή τί ήθελα. Μόλις κάνει την ενημέρωση στον υπολογιστή μου λέει: Περάστε μέσα κάντε ότι θέλετε κι ελάτε πάλι. Αν εγώ, πάντως, είχα δικό μου κατάστημα δεν θα την άφηνα να κάνει ότι θέλει. Τέλος πάντων πάω στα ρούχα εγκυμοσύνης, μετά από λίγο ήρθε μία άλλη υπάλληλος να με εξυπηρετήσει. Η κοπέλα ευγενικότατη. Διαλέγω 2 ρούχα και με ενημερώνει ότι έχουν έκπτωση 40%. Στο ταμείο όταν πήγα να πληρώσω είχε μόνο το ένα έκπτωση. Δικαιολογίες το τύπου: έτσι μου το εμφανίζει το πρόγραμμα, μπορεί να μπερδεύτηκε με άλλα ρούχα, κάποια πελάτισσα να το έβαλε σε λάθος σημείο κλπ. Έσεις δεν έχετε υπαλλήλους να βάζετε τα ρούχα στην θέση τους, απαντώ, το κάνουν οι πελάτισσες? Απάντηση: Δίκιο έχετε αλλά γίνονται και λάθη. Ωραία, έχω δίκιο αλλά δεν το βρίσκω πουθενά!!! Με κοιτάγανε σαν χάνοι, σηκώθηκα κι έφυγα έντονα ενοχλημένη γιατί δεν έβγαζα άκρη. Κακώς όμως, μετά που το ξανασκέφτηκα έπρεπε να επιστρέψω το ρούχο & απαιτήσω επιστροφή χρημάτων. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι όταν έδωσα τα πράγματα για επιστροφή μου είπε ότι μπορώ να κάνω αγορές περίπου 1,5 ευρώ λιγότερα από την αρχική τιμή, γιατί η αγορά είχε γίνει προ εκπτώσεων & η αλλάγη με εκπτώσεις. Δεν μπορώ ακόμη να το καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πήγα την προηγούμενη Παρασκευή, αρκετά πρωί, κατά τις 9:15 για αλλαγή στο κατάστημα Λητώ στον Άλιμο, το οποίο είναι καινούργιο αν δεν κάνω λάθος. Η κοπέλα στο ταμείο με κοίταζε παράξενα, μάλλον λόγω του ότι ήταν πρωί, πριν προλάβω να της πω καλημέρα ή τί ήθελα. Μόλις κάνει την ενημέρωση στον υπολογιστή μου λέει: Περάστε μέσα κάντε ότι θέλετε κι ελάτε πάλι. Αν εγώ, πάντως, είχα δικό μου κατάστημα δεν θα την άφηνα να κάνει ότι θέλει. Τέλος πάντων πάω στα ρούχα εγκυμοσύνης, μετά από λίγο ήρθε μία άλλη υπάλληλος να με εξυπηρετήσει. Η κοπέλα ευγενικότατη. Διαλέγω 2 ρούχα και με ενημερώνει ότι έχουν έκπτωση 40%. Στο ταμείο όταν πήγα να πληρώσω είχε μόνο το ένα έκπτωση. Δικαιολογίες το τύπου: έτσι μου το εμφανίζει το πρόγραμμα, μπορεί να μπερδεύτηκε με άλλα ρούχα, κάποια πελάτισσα να το έβαλε σε λάθος σημείο κλπ. Έσεις δεν έχετε υπαλλήλους να βάζετε τα ρούχα στην θέση τους, απαντώ, το κάνουν οι πελάτισσες? Απάντηση: Δίκιο έχετε αλλά γίνονται και λάθη. Ωραία, έχω δίκιο αλλά δεν το βρίσκω πουθενά!!! Με κοιτάγανε σαν χάνοι, σηκώθηκα κι έφυγα έντονα ενοχλημένη γιατί δεν έβγαζα άκρη. Κακώς όμως, μετά που το ξανασκέφτηκα έπρεπε να επιστρέψω το ρούχο & απαιτήσω επιστροφή χρημάτων. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι όταν έδωσα τα πράγματα για επιστροφή μου είπε ότι μπορώ να κάνω αγορές περίπου 1,5 ευρώ λιγότερα από την αρχική τιμή, γιατί η αγορά είχε γίνει προ εκπτώσεων & η αλλάγη με εκπτώσεις. Δεν μπορώ ακόμη να το καταλάβω.

 

Απ'όσο γνωρίζω σε πολλά καταστήματα η αλλαγή γίνεται στην τρέχουσα τιμή. Μάλιστα το διάβαζα προχθες όταν μου φέραν δώρο από τα νότος γκάλερις, το έγραφε στην κάρτα αλλαγής. Το ερώτημα είναι, το έγραφε στην δική σου κάρτα αλλαγής? Εκεί μπορούσες να το κάνεις θέμα γιατί αυτός που σου αγόρασε το δώρο πλήρωσε 100? π.χ. κι όχι 98,5?.

Κι εμένα μου έχει τύχει σε κατάστημα λητώ η ίδια πονηριά με την έκπτωση, αλλά επειδή ούτε η ταμίας,ούτε η πωλήτρια είναι υπέυθυνες γι αυτο, προτίμησα να μην ξαναψωνίσω από λητώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Κάναμε το Σάββατο από εκεί παραγγελία, κούνια, στρώμα, συρταριέρα, λίκνο, προίκα του λίκνου και καρότσι και μια βάση για καλαθούνα.

Το λίκνο, η βάση και το καρότσι μπορούσαμε να τα παραλάβουμε άμεσα αλλά επιλέξαμε αργότερα όταν θα ήταν διαθέσιμα και τα άλλα δηλ. γύρω στις 14 Ιουνίου γιατί μας είπαν ότι έρχονται από Ιταλία. Καλά ως εδώ. Την Τρίτη με πήραν τηλ. και μου είπαν ότι τα πράγματα ήρθαν και μπορώ να εξοφλήσω και να κανονίσω μετά την ημερομηνία παραλαβής. Και ρωτάω τώρα. Πρόλαβαν τόσο γρήγορα να έρθουν τα πράγματα? Ποιός μου εγκυάται ότι δεν θα μου δώσουν αυτό που εκθέτουν εκεί? Ποιός μου λέει ότι δεν είναι κάποια επιστροφή? Από την άλλη θα μου πείτε "σου το φέρνουν νωρίτερα και παραπονιέσαι?" Δεν παραπονιέμαι αλλά πονηρεύομαι. Από όσο ξέρω αργούνε λίγο αυτά. Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω μόνο αυτά που ήταν διαθέσιμα ήδη και να ακυρώσω την άλλη παραγγελία. Δεν ξέρω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός μου εγκυάται ότι δεν θα μου δώσουν αυτό που εκθέτουν εκεί? Ποιός μου λέει ότι δεν είναι κάποια επιστροφή?

 

Πας στο κατάστημα απροειδοποίητα.

Βλέπεις ότι είναι έκεί τα εκθεσιακά.

Ζητάς να σου φέρουν από την αποθήκη τα πράγματά σου συσκευασμένα.

Τα βλέπεις ότι είναι οκ, πληρώνεις τα παίρνεις και φεύγεις.

 

Αμα σου αρχίσουν τα μα-μου-σου-του και δεις ότι τραβάει το πράγμα, ακυρώνεις την παραγγελία ΓΡΑΠΤΩΣ (εαν είναι δυνατόν - ή τους στέλνεις ένα μαιλ μετά) και φεύγεις.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Πας στο κατάστημα απροειδοποίητα.

Βλέπεις ότι είναι έκεί τα εκθεσιακά.

Ζητάς να σου φέρουν από την αποθήκη τα πράγματά σου συσκευασμένα.

Τα βλέπεις ότι είναι οκ, πληρώνεις τα παίρνεις και φεύγεις.

 

Αμα σου αρχίσουν τα μα-μου-σου-του και δεις ότι τραβάει το πράγμα, ακυρώνεις την παραγγελία ΓΡΑΠΤΩΣ (εαν είναι δυνατόν - ή τους στέλνεις ένα μαιλ μετά) και φεύγεις.

Σε ευχαριστώ. Πραγματικά σκέφτομαι κάτι τέτοιο να κάνω. Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν μπορώ να τα πάρω ακόμα γιατί το σπίτι δεν είναι έτοιμο, πρέπει να βαφτεί όλο και να φύγουν κάποια πράγματα από το δωμάτιο, εννοώ έπιπλα γιατί δεν θα χωρέσουν πουθενά. Τους χρειάζεται όμως κάτι τέτοιο. Μια γνωστή μου μου είπε ότι μέσα στο μήνα μπορείς να ακυρώσεις παραγγελία. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια. Φυσικά δεν θα περιμένω ολόκληρο μήνα για να το κάνω, θα γίνει άμεσα ό,τι γίνει. Ούτε θέλω να πω πως αυτό που εκθέτουν θα είναι χάλια, αλλά γιατί? Ας το πούνε απ'την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Πραγματικά σκέφτομαι κάτι τέτοιο να κάνω. Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν μπορώ να τα πάρω ακόμα γιατί το σπίτι δεν είναι έτοιμο, πρέπει να βαφτεί όλο και να φύγουν κάποια πράγματα από το δωμάτιο, εννοώ έπιπλα γιατί δεν θα χωρέσουν πουθενά. Τους χρειάζεται όμως κάτι τέτοιο. Μια γνωστή μου μου είπε ότι μέσα στο μήνα μπορείς να ακυρώσεις παραγγελία. Δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια. Φυσικά δεν θα περιμένω ολόκληρο μήνα για να το κάνω, θα γίνει άμεσα ό,τι γίνει. Ούτε θέλω να πω πως αυτό που εκθέτουν θα είναι χάλια, αλλά γιατί? Ας το πούνε απ'την αρχή.

 

η τουλαχιστο αν συμβει αυτο με τα εκθεσιακα κομματια θα πρεπει να τα παρεις σχεδον στη μιση τιμη!οποτε δεν τους συμφερει να στα δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

η μικρη μου εμπειρια προς το παρον απο τα λητω ειναι καλη οσον αφορα την εξυπηρετηση κ αυτο γιατι ειχα παρει εσωρουχα μιας χρησης απο εκει και οταν πηγα σπιτι κ τα ανοιξα ενω μου εδωσε η πωλητρια το μικροτερο νουμερο ηταν τεραστια!πηγα κ εγω ξανα να ρωτησω αν μπορω να τα αλλαξω μιας κ ηταν αποστειρωμενα κ αν τα ανοιξεις παει...κ μου τα αλλαξαν αμεσως!το αρνητικο που ειδα βεβαια ειναι οι τιμες.οσο περιμενα στο ταμειο ηταν μια κοπελα που ψωνισε τα πρωτα μωρουδιακα πραγματακια απο εκει σελτεδακια ,πανακια ,πανες γυαλινα μπιμπερο κ γενικα ολη την προικα κ εδωσε 400 ευρω περιπου ενω τα ιδια πραγματα (ενταξει με αλλη ποιοτητα) πηρα απο jumbo με 160 ευρω...γενικα οι διαφορες στις τιμες ειναι μεγαλες ,απλα εγω θεωρω οτι καποια πολυ αναλωσιμα πραγματα μπορεις να τα παρεις κ πιο φθηνα εφοσον δεν θετεις σε κινδυνο το παιδι σου.πανω απ ολα ομως αυτα γινονται αναλογως το budget του καθενος.για το λητω στην συμπρωτευουσα μιλαω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...