Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα ενθουσιασμένης μαμάς για βάφτιση!


iro

Recommended Posts

Κατ' αρχήν μη με μαλώσετε: έψαξα με Αναζήτηση στο φόρουμ για να βρω κάτι σχετικό αλλά δεν βρήκα και πολλά πράγματα! Οπότε, ζητώ τις γνώμες σας με νέο θέμα εδώ :)

 

Τέλη Μαίου βαφτίζουμε το μικρό μας ηλιολούλουδο. Εχω δε μεταλλαχθεί σε απόλυτη θεά μετά τα 30 κιλά που έχασα :D:D:D και ψάχνω τι θα φορέσω την ημέρα της βάφτισης.

Μπορείτε να μου προτείνετε μαγαζιά στα οποία θα ήταν καλή ιδέα να πάω; Δεν προλαβαίνω να ψάχνω στα τυφλά η έρμη.

 

Η βάφτιση θα γίνει μεσημέρι Κυριακής και ψάχνω κάτι ξεχωριστό!

 

Για μοιραστείτε τις ενθουσιώδεις εμπειρίες σας παρακαλώ ;)

 

Πολύ σας ευχαριστώ!

 

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


...και τί στυλ θα ήθελες? Εμένα για παράδειγμα μου αρέσουν πάααααααρα πολύ τα ρούχα Save The Queen, τα οποία τα βρίσκεις στο Attica. Είναι πολύ περίεργα, συνήθως λινά και πολλές φορές ζωγραφισμένα στο χέρι.

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σωστές οι απορίες σας βρε παιδιά - χαζομάρα μου.

 

Λοιπόν, κινούμαι κέντρο Αθήνας. Άρα, μάλλον εύκολα τα πράγματα από πλευράς ποικιλίας.

 

Τώρα από πλευράς στυλ, είμαι εύκολη περίπτωση - απλώς δεν μου αρέσουν τα κοντά φορέματα: προτιμώ midi μήκος ή maxi. Λόγω ύψους (1,75) μου πηγαίνουν πολύ καλύτερα.

 

Για όποιες άλλες διευκρινίσεις, εφημερεύω.

 

Σας ευχαριστώ που με βοηθάτε :)

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλές προτάσεις αλλά πρέπει να μας πεις budget και στυλ που θα ήθελες πχ "κυριλλάτο", πιο ροκ κτλ.

Έχουμε και λέμε: εγώ λατρεύω το Lola, τα ρούχα του έχουν πολύ ωραιό κόψιμο (είναι στην Κανάρη στο Κολωνάκι και στην Ευαγγελιστρίας στο κέντρο). Ένα φόρεμα από εκεί (χειμωνιάτικο) έβαλα στη βάφτιση της δικιάς μου.

 

Στο Attica υπάρχει μεγάλη ποικιλία (BCBG, Theory,etc), και θα σου πρότεινα να εκμεταλλευτείς την υπηρεσία personal shopping που προσφέρουν - το έχω δοκιμάσει και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Κλείνεις ραντεβού, τους λες τις επιθυμίες σου (πχ μάξι, μεταξωτό, νούμερο χ, τιμή ψ, χρώμα πουα με ροζ ελεφαντάκια) και όταν πας εκεί, σου έχουν βγάλε 10-15 φορέματα να δοκιμάσεις. Την πρώτη φορά είχα αγοράσεις 4, τη δεύτερη κανένα γιατί δεν είχα βρει κάτι ιδιαίτερο (ήταν και εκπτώσεις). Πάντως, δεν ένιωσα καθόλου πιεσμένη να αγοράσω.

 

Μου αρέσουν επίσης παααρα πολύ τα Diana Von Furstenberg(στην Ξάνθου ή στη Λεβέντη στο Κολωνάκι) αλλά εκεί οι τιμές ανεβαίνουν (€ 300-400). Φορούσε η νονά μας στη βάφτιση και ζήλεψα :lol:

 

Θα σκεφτώ κι άλλα και θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραία κομμάτια έχει και το Charly στη Λεωφόρο Μαραθώνος 64, στην Παλλήνη

 

έχω και ένα ακόμη στο μυαλό μου αλλά δε θυμάμαι επωνυμία! νομίζω caprice :roll: ? είναι μιά τρύπα αλλά φέρνει ωραία και επώνυμα κομμάτια!!

πάντως είναι στο Παγκράτι απέναντι από το Attrativo στη Δαμάρεως και Χρεμωνίδου!

 

επίσης αν σε ενδιαφέρει το περιοδικό lucky βάζει διάφορα εκπτωτικά!!!!!

 

αν μου έρθει κάτι άλλο... θα σου πω!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είστε φοβερές με τις ιδέες σας - peony, για το personal shopping χαμπάρι δεν είχα πάρει!

 

Λοιπόν με έχετε ψυχολογήσει καλά: το στυλάκι θέλω να είναι κυριλέ με χαρούμενα χρώματα - το budget αντέχω να αφηνιάσει: μια φορά βαφτίζεται το μικρό μου ηλιολούλουδο ;)

 

Πείτε, πείτε κι άλλα :)

 

Είμαι όλη μάτια :D:D

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Επισης και στην Kathy Heyndels εχει ωραια φορεματα, διαφορα στυλ. Στις εκπτωσεις ειχε και με 400 ευρω, τωρα κατω απο 550-600 ισως να μην βρεις...Εχει ενα μαγαζι στο Κολωνακι και ενα κοντα στην Καπνικαρεα. Διευθυνσεις δεν θυμαμαι,αλλα αμα ψαξεις στο google φανταζομαι θα τα βρεις. Και στο Περιστερι εχει ενα πολυ ωραιο μαγαζι με φορεματα cinema (αμα βλεπεις showbiz news με τον Δρυμουση,τα φορανε οι κοπελες) και η Μενεγακη φοραει συχνα. Το μαγαζι βρισκεται Π.Τσαλδαρη και Θηβων. Πως λεγεται δεν θυμαμαι :oops: ....Αμα θυμηθω κανενα αλλο θα σου πω....

Link to comment
Share on other sites

Επισης και στην Kathy Heyndels εχει ωραια φορεματα, Και στο Περιστερι εχει ενα πολυ ωραιο μαγαζι με φορεματα cinema (αμα βλεπεις showbiz news με τον Δρυμουση,τα φορανε οι κοπελες) και η Μενεγακη φοραει συχνα. Το μαγαζι βρισκεται Π.Τσαλδαρη και Θηβων. Πως λεγεται δεν θυμαμαι :oops: ....Αμα θυμηθω κανενα αλλο θα σου πω....

 

Σ' ευχαριστώ πολύ - τα είχα ξεχάσει τα cinema, κάποτε μου άρεσαν πάρα πολύ! Μετά έχασα επαφή γιατί δεν τα έβρισκα συχνά...

 

Θα το ψάξω και εκεί!

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είναι έτσι, έχεις μεγάλη γκάμα επιλογών.

 

Εγώ θα άρχιζα από το Eponymo, στη Σόλωνος και στη Βουκουρεστίου (Cheap and Chic Mοschino, Alberta Ferreti, τέλεια)(επειδή φέτος γίνομαι κουμπάρα, παντρεύεται η κουμπάρα μου και μετά ο αδερφός μου, ψάχνω κι εγώ κάτι ιδιαίτερο και θα πάω οπωσδήποτε κι εκεί).

 

Πολυ ωραία φορέματα έχει το Simple Caractere στο Xαλάνδρι, ενός σχεδιαστή που λέγεται Tony Chen νομίζω :oops: (θα το μάθω). Ακριβά αλλά worth every penny, 100% μετάξι, με πολύ πρωτότυπα κοψίματα. Δεν ξέρω πού αλλού υπάρχουν τέτοια.

 

Το BCBG έχει ωραία κομμάτια για τέτοιες περιστάσεις, αλλά ξενερώνω απίστευτα γιατί είναι όλα πάνω από € 250 και αν δεις την ετικέτα γράφει "100% polyester". Oπότε δεν τα προτιμώ.

 

Επίσης, πάντα υπάρχει ο Βάρδας.

Link to comment
Share on other sites

Στο Attica υπάρχει μεγάλη ποικιλία (BCBG, Theory,etc), και θα σου πρότεινα να εκμεταλλευτείς την υπηρεσία personal shopping που προσφέρουν - το έχω δοκιμάσει και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Κλείνεις ραντεβού, τους λες τις επιθυμίες σου ...

 

Εχεις καποια χρεωση extra για αυτην την υπηρεσια;;

4

Link to comment
Share on other sites

Και ο Τσαντίλης έχει ωραία κομμάτια, τώρα στην Αθήνα δεν ξέρω που είναι αλλα φαντάζομαι στο κέντρο κάπου. Εγώ απο εκεί πηρα της βάφτισης και έμεινα πολύ ευχαριστημένη, ακόμα με ρωτάνε για το φόρεμα :wink:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και ο Τσαντίλης έχει ωραία κομμάτια, τώρα στην Αθήνα δεν ξέρω που είναι αλλα φαντάζομαι στο κέντρο κάπου. Εγώ απο εκεί πηρα της βάφτισης και έμεινα πολύ ευχαριστημένη, ακόμα με ρωτάνε για το φόρεμα :wink:

 

Όλγα, πόσο σου κόστισε πάνω κάτω; Θυμάσαι;

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραία κομμάτια έχει και το Charly στη Λεωφόρο Μαραθώνος 64, στην Παλλήνη

 

 

χρυσαλις μη μου πεις οτι ειμαστε γειτονισσες!!!!!!!!!!!! :D

 

Δεν ξερω αν η Χρυσαλις ειναι γειονισσα, εγω πριν παντρευτω και η μαμα μου ως σημερα και η μπεμπα τα πρωινα, Παλληνη εινα!!

 

κι εγω απο το charly το πηρα το φορεμα για τη βαφτιση. Ειχε πριν λιγο καιρο τα περισυνα καλοκαιρινα με 50% και πηρα ενα φορεμα με 100 ευρω, μια χαρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ωραία κομμάτια έχει και το Charly στη Λεωφόρο Μαραθώνος 64, στην Παλλήνη

 

 

χρυσαλις μη μου πεις οτι ειμαστε γειτονισσες!!!!!!!!!!!! :D

 

Δεν ξερω αν η Χρυσαλις ειναι γειονισσα, εγω πριν παντρευτω και η μαμα μου ως σημερα και η μπεμπα τα πρωινα, Παλληνη εινα!!

 

κι εγω απο το charly το πηρα το φορεμα για τη βαφτιση. Ειχε πριν λιγο καιρο τα περισυνα καλοκαιρινα με 50% και πηρα ενα φορεμα με 100 ευρω, μια χαρα!!!!

 

ναι ρε γμτ μου το'χαν στειλει σε μηνυμα στο κινητο αλλα λεω να παω να παρω αρχες μαιου μπας και εχω χασει κανα κιλο απο τα περισσευουμενα :oops: 10 εμειναν μετα τον τοκετο! :( βεβαια αν συνεχισω να μασουλαω ετσι δε με βλεπω να χανω τιποτα! και ο διαιτολογος που πηγε δε με ανελαβε λογω θηλασμου! :( και ειναι καλος με αποτελεσματα σε γνωστους!

οσο για το μαγαζι ειχε ενα φουξια στη βιτρινα την προηγουμενη εβδομαδα μουρλια! ευχομαι οταν θα παω να εχει κατι παρομοιο! παντως και εμεις (μαμα μου, νονα της μικρης, μαμα της νονας και γω) απο εκει ψωνιζουμε για τετοιες περιστασεις.. και εχει πλακα γιατι μετα λεμε ποιο πηρε η καθεμια μην πεσουμε στο ιδιο! :D

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...