Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΕΙΖΕΡ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΟΠΩς ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ..ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΓΑΛΑ(2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ) ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΑΛΟ ΜΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΡΟΖ..ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ...:cry:ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς ΣΤΟ 2ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ..ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ ΤΗΣ PERCUTALFA ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΕΙΖΕΡ..ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΧΕΙ??ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ?ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ Π.Μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια 1000 συγγνωμη που θα σας απογοητευσω, αλλα οπως εχω γραψει και σε καποιο αλλο τοπικ εγω κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης γεμισα! Ειναι τοσο εντονες που μοιαζουν με χαρακιες.. Δυστυχως πολυ φοβαμαι πως δεν θα ξαναφορεσω μπικινι.. Εγω παντως δοκιμασα μεχρι και μεσοθεραπεια (που στις ραγαδες ειναι πολυ αποτελεσματικη), αλλα δεν εκανε δουλεια! Απλα απο κοκκινες, γινανε ασπρες.. :( Συγγνωμη αν σας απογοητευσα.. Παντως θα ηθελα πολυ να μαθω κι εγω για τα αποτελεσματα του λειζερ! Με το καλο τα μωρακια σας!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα κορίτσια! Όταν έμεινα έγκυος ρώτησα τον γιατρό μου για το ποια κρέμα να βάζω για να μην βγάλω ραγάδες. Η απάντηση του ήταν ότι οτιδήποτε και να βάλω αν το έχει το δέρμα μου να βγάλει θα βγάλει!! Έβαζα βαζελίνη και μέχρι τον 7ο μήνα όλα καλά! Μετά όμως (αφού ήμουν έγκυος σε δίδυμα και έκανα μεγάλη κοιλούμπα:)) ) δυστυχώς γέμισα ραγάδες!! Τώρα ένα μήνα μετά που γέννησα και έχει μικρύνει η κοιλια έχουν μαζευτεί όλες και φαίνονται πιο πολύ. Ο γιατρός μου είπε ότι μόνο με λέιζερ φεύγουν και απ΄ότι λένε πρέπει να τις κάνεις όσο είναι κόκκινες. Το ερώτημα μου είναι οκ κάνω λέιζερ... μετά αν μείνω πάλι έγκυος δεν θα ξαναβγάλω?

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ειμαι 25 χρονων κ εμεινα εγκυος στα 17 μου.ημουν 45 κιλα κ κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης πηρα 30κιλα.εκανα ραγαδες στην κοιλια οι οποιες ηταν κι εμενα ροζ.εχω τρεξει πολυ γι αυτο το θεμα,δεν φευγουν με κρεμες ουτε καλυβονται με tattoo γιατι το δερμα ειναι κατεστραμενο,οι λυσεις ειναι δυο,η μια με λειζερ κη αλλη πλαστικη επεμβαση.κ τα δυο πονανε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα ηθελα να σας ρωτησω αν εχει καποια κοπελα εχει κανει θεραπεια laser σε προσφατες ραγαδες (κοκκινομωβ) και αν ναι ποσο στοιχισε και κυριως εαν ειχε αισθητικο αποτελεσμα???

 

Μολις εβγαλα στο στηθος και ενδιαφερομαι να μαθω...

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν επιτρεπετε που θα κανεις το lazer?

να το ψαξεις το θεμα πολυ παντως........

εχω δει τετοιες θεραπειες χωρις κανενα αποτελεσμα---δυστυχως----

δεν εχω ομως προσωπικη εμπειρια....

πιστευω δεν υπαρχει θεραπεια για ραγαδες μονο προληψη και παλι αν ειναι να γινουν θα γινουν...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Σηλια!

Εβγαλα καποιες στο στηθος και ενδιαφερομαι να μαθω αν εχει κανει καποιος θεραπεια laser σε προσφατες ραγαδες και εχει αποτελεσμα.

 

Εννοεις οτι εχει κανει καποιος γνωστος/γνωστη σου και δεν ειχε αισθητικο αποτελεσμα?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

έκανα μία ραγάδα στην κοιλιά μια εβδομάδα πριν γεννήσω.μία εβδομάδα αφού γέννησα πήγα και έκανα λείζερ, έχω κάνει άλλες 2 φορές από τότε και δεν έμεινε τίποτα η ραγάδα εξαφανίστηκε το μόνο που φαίνεται είναι μια αχνή σκιά που μόνο εγώ βλέπω....

το λέιζερ έγινε σε γιατρό δερματολόγο και συνολικά πλήρωσα 60 ευρώ μαζί με τις κρέμες που έβαζα μετά από κάθε θεραπεία.

το μυστικό για να φύγουν οι ραγάδες είναι να γίνει λείζερ το συντομότερο δυνατόν από την εμφάνισή τους.

είμουν τυχερή γιατί στην συγκεκριμένη γιατρό έκανα λείζερ για αποτρίχωση και με είχε ενημερώσει σχετικά..........

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω απ οσο ξερω (επειδη κανω λειζερ στο προσωπο) το σωστο ειναι να γινει απο δερματολογο!!οχι απο κεντρα ομορφιας!και αν ειναι το δερμα να κανει θα κανει!απλα το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις οι εγκυες ειναι να κραταμε το δερμα μας παντα ενυδατωμενο-ειτε με λαδι ειτε με κρεμα - ειτε με βαζελινη γιανα μην ειναι ''ξηρο''. . .

Link to comment
Share on other sites

βαζω καθημερινα ενα βιολογικο λαδι για τις ραγαδες. Στο ενα στηθος μου ομως εμφανιστηκαν λογω αυξησης μεγεθους.

Κι εγω σε δερματολογο κανω θεραπεια laser για αποτριχωση στο προσωπο και με εχει ενημερωσει οτι υπαρχει αναλογη θεραπεια για τις ραγαδες οταν αυτες ειναι φρεσκιες βεβαια.

Ηθελα ομως να μου πειτε την εμπειρεια σας πριν δωσω τα ωραια μου λεφτακια!

Δυστυχως ειμαι υποχρεωμενη να την περιμενω να γυρισει απο διακοπες μεχρι την επομενη βδομαδα. Δεν νομιζω να γινουν λευκες τοσο γρηγορα και να πιανει το laser?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαζω καθημερινα ενα βιολογικο λαδι για τις ραγαδες. Στο ενα στηθος μου ομως εμφανιστηκαν λογω αυξησης μεγεθους.

Κι εγω σε δερματολογο κανω θεραπεια laser για αποτριχωση στο προσωπο και με εχει ενημερωσει οτι υπαρχει αναλογη θεραπεια για τις ραγαδες οταν αυτες ειναι φρεσκιες βεβαια.

Ηθελα ομως να μου πειτε την εμπειρεια σας πριν δωσω τα ωραια μου λεφτακια!

Δυστυχως ειμαι υποχρεωμενη να την περιμενω να γυρισει απο διακοπες μεχρι την επομενη βδομαδα. Δεν νομιζω να γινουν λευκες τοσο γρηγορα και να πιανει το laser?

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα! Μπορείς να μου πείς ποιό είναι το λάδι αυτό; Γέννησα πριν 50 μέρες και η κοιλιά μου είναι σαν χαρακωμένη.

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι να πας σε δερματολογο....γι αυτο ρωτησα!μακρια απο μεγαλα κεντρα!!!!!δουλευα και οσο να ναι εχω δει διαφορα...

τα περισσοτερα περιστατικα εκει ηταν ασπρες...τιποτα δεν αλλαξε.

κανε μια επισκεψη και βλεπεις πως θα παει για να μην το σκεφτεσαι μετα και λες γιατι δεν πηγα!!

.....πολυ δυσκολο παντως να εξαφανιστει..

εγω στην εγκυμοσυνη εβαζα την prevestria ths frezyderm και δεν εκανα ραγαδες...αλλα πιστευω οτι ειναι στο δερμα...(οταν θυμομουν την εβαζα)

αφου η fwfw ειδε διαφορα δοκιμασε....

Link to comment
Share on other sites

το λαδι ειναι της weleda, ειναι βιολογικα προιοντα. Αλλα δεν ειναι για θεραπεια, ειναι για προληψη/ενυδατωση. Φοβαμαι να βαλω χημικα κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης, το ιδιο ισχυει και για τον θηλασμο. Προτιμω να κανω laser αφου γεννησω παρα να βαλω κρεμες που μπορει να περασουν την κυκλοφορια του μωρου.

 

Εγω πηγαινω σε μια πολυ καλη δερματολογο για αποτριχωση με laser στο προσωπο. Εχω δει θεαματικα αποτελεσματα. Δεν υπηρχε περιπτωση να παω σε "κεντρο αισθητικης" γιατι στο σαλονι της δερματολογου μου οσο περιμενω ειναι γεματο απο κοπελες που εχουν δωσει ενα σκασμο λεφτα σε τετοια κεντρα για φωτολυση κτλ και αντι να μειωθουν οι τριχες, αυτες φουντωσαν μαυρισαν και αγριεψαν....

 

Παντως ηταν ειλικρινης ειναι απο την αρχη, μου ειπε οτι για να αποδωσει η θεραπεια πρεπει οι ραγαδες να ειναι φρεσκιες δηλαδη κοκκινες.

 

Θα την επισκευτω απο την επομενη βδομαδα και θα σας ενημερωσω...

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
έκανα μία ραγάδα στην κοιλιά μια εβδομάδα πριν γεννήσω.μία εβδομάδα αφού γέννησα πήγα και έκανα λείζερ, έχω κάνει άλλες 2 φορές από τότε και δεν έμεινε τίποτα η ραγάδα εξαφανίστηκε το μόνο που φαίνεται είναι μια αχνή σκιά που μόνο εγώ βλέπω....

το λέιζερ έγινε σε γιατρό δερματολόγο και συνολικά πλήρωσα 60 ευρώ μαζί με τις κρέμες που έβαζα μετά από κάθε θεραπεία.

το μυστικό για να φύγουν οι ραγάδες είναι να γίνει λείζερ το συντομότερο δυνατόν από την εμφάνισή τους.

είμουν τυχερή γιατί στην συγκεκριμένη γιατρό έκανα λείζερ για αποτρίχωση και με είχε ενημερώσει σχετικά..........

Agapiti FWFW. Mporeis na mou peis liges parapano leptomereies gia to eidos tou laser pou ekanes? Einai kapoio sigxrono i pio palio mixanima? Exei gemisei kai emena i koilia mou me ragades kai kano laser therapeia me poly kala apotelesmata. Apla oi dikes mou einai poly bathies kai exo akousei fimes oti kai meta to laser ksanaepistrefoun!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΙΑΤΡΕΙΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΥ Κ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ LASER ΓΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ ΒΕΒΑΙΑ!ΑΝ ΑΣΠΡΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ!ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΙΑΤΡΕΙΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΥ Κ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ LASER ΓΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΡΟΖ ΒΕΒΑΙΑ!ΑΝ ΑΣΠΡΙΣΟΥΝ ΔΕΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΜΟΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ!ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ!!

λογικα θα ξερεις και τιμες! δεν μας λες στο περιπου να παρουμε μια ιδεα.... το laser σε κοκκινες ραγαδες αφηνει ουλες σαν τραυμα? θα μπορω να κανω στο στηθος και να θηλασω μετα ή θα ειναι σαν να εχω ουλη-τραυμα? διαβασα οτι κανει κατι σαν ουλη το laser και γιαυτο αναπλαθεται το δερμα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

ΘΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΟΥΛΗ-ΤΡΑΥΜΑ ΑΠΛΑ ΚΟΚΚΙΝΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τελεια! θα με ενδιεφερε πολυ να μου πεις τιμες για να παρω μια ιδεα! τωρα με τα εξοδα του μωρου καθε ευρω εχει αξια!

 

Εαν ο δερματολογος που δουλευεις εχει αποτελεσματα στο laser των ραγαδων στειλε μου πμ τα στοιχεια του!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΟΠΩς ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ..ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΓΑΛΑ(2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ) ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 10 ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΦΑΛΟ ΜΟΥ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΡΟΖ..ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΡΕΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ...:cry:ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟς ΣΤΟ 2ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΚΙ ΑΛΛΕΣ..ΤΩΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΡΑΓΑΔΕΣ ΤΗΣ PERCUTALFA ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΕΙΖΕΡ..ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΧΕΙ??ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ?ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ Π.Μ

 

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΕΙΖΕΡ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ...ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΔΝ ΕΧΟΥΝ ΑΣΠΡΙΣΕΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ...ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ.ΕΓΩ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΑΣΠΡΙΣΑΝ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΚΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΕΝΑΣ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΠΟΥΛΩΣΗ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Περιμένω να γεννήσω από μέρα σε μέρα και ενώ βάζω κρέμα πρωί βράδυ εδώ και 4 μήνες, ΣΗΜΕΡΑ είδα τρεις ραγαδες χαμηλα στο υπογάστριο που και για να τις δω έκανα ολοκληρη επιχείρηση. Φοβάμαι όμως μήπως κάνω και άλλες. με ενδιαφέρει πάρα πολύ το λέιζερ. Αν κάποια έχει κάνει και γνωρίζει δερματολόγο μπορεί να μου στείλει πμ με στοιχεία, εντυπώσεις και τιμές;;;;:cry::cry::cry::cry:

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

εγω μετα τον 6 μηνα εκανα πολλε σραγαδεσ κ στο στηθοσ κ στην κοιλια. σημερα, 6 μηνες μετα εχω χάσει όλα τα κιλα!! μονο λιγο χαλαρωση εγω που μειωνεται μηνα με μηνα. κάνω λειζζερ απο 40 ημερων. η διαφορα που εχω δει ειναι πολυ μικρη στο χρομα τουσ κ την υφη. αλλα δεν ξερω αν φταιει το λειζερ ή η παροδοσ του χρονου. όσοι μεεχουν δει μου λενε οτι βλεπουν διαφορα. παντωσ οι ραγαδες ειναι όλεσ παρουσες. μου κοστιζει 100 ευρο η επίσκεψη (σε δερματολογο)(στηθοσ κ κοιλια) + μια κρεμα TERPROLINE + ενα roller το οποιο κανει μικροτραυματισμους κ βοηθαει το δέρμα να αναπλαστει (80Ε).

οσο αφορα για πλαστικη, (δεν εχο παει ακομα σε πλαστικο), εχω ρωτισει, κανουν κοιλιοπλαστικη δηλαδη αν εχεισ χαλασωση σου μαζευει το δερμα που περισσευει και αν σε αυτο υπαρχουν ραγαδες φευγουν κ αφινει ουλη στο υψος του εσωρουχο που κριβετε. δηλαδη η θεραπεια αυτη ειναι για παχος, κ βοηθαει λιγο στις ραγαδες

το θεμα είναι οτι αν δεν εχεισ χαλασωση κ η κοιλια σου ειναι επιπεδη τι θα μαζεψει ο γιατρος????? ΤΙΠΟΤΑ.

επισης διαβασα οτι οπι ραγαδες ειναι η προκληση των πλαστικων.= δεν υπαρχει θεραπεια που εξαφανιζονται!!!!!!

aoifp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...
για τις άσπρες ραγάδες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εκτός από πλαστική....

 

 

καλησπέρα ειναι ευκολο να μου πεις το τηλ και την διευθυνση της δερματολογου?? αθήνα είναι ή χαλκιδα... σ ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...