Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ- ΜΑΤΙΩΝ


candy1234

Recommended Posts

Γενικά στον χρόνο δε μπορείς να αντισταθείς. Όμως δε χρειάζεται και να αφεθείς... Από δερματολόγους ξέρω ότι πέρα από μια ενυδάτωση και σωστό καθαρισμό δε χρειάζεται τίποτα το δέρμα. Εγώ βάζω τώρα προιόντα της Clarins αλλά κατα καιρούς έχω χρησιμοποιήσει από ακριβές έως φαρμακείου. Όλες έχουν σχεδόν την ίδια δράση. Καλό είναι να αλλάζεις μάρκα (έτσι λένε)... Πολύ καλές βρίσκω και της Apivita που έχουν τα φαρμακεία. Της L occitane είναι επίσης καλές, αλλά όντως ακριβές. Επένδυσε καλύτερα σε σωστό καθαρισμό που θα κάνει ειδικός! Πάντως και λίγο αμυγδαλέλαιο να απλώνεις το βράδυ είναι μια καλή αρχή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ανθόνερο αφαιρεί μακιγιάζ ματιών, αλλά όχι αδιάβροχη μάσκαρα. Μετά το ντεμακιγιάζ με ανθόνερο, εγώ σαπουνίζω το πρόσωπό μου με φαρμακευτικό σαπούνι, για να φύγουν τυχόν υπολείμματα, και μετά βάζω κρέμα.

 

To ελαιόλαδο είναι το καλύτερο ενυδατικό, όπως και αμυγδαλέλαιο, jojoba κλπ. Το τριανταφυλλέλαιο, αν θυμάμαι καλά, είναι αντιγηραντικό.

 

Το δαφνέλαιο δυναμώνει τα μαλλιά. Όντως τα σκουραίνει, αν είναι ξανθά, αλλά αν το αναμείξεις με έλαιο χαμομηλιού, τότε είναι οκ. Συνταγές πολλές για τέτοιες "αλχημείες" θα βρείτε στο www.beautyelixir.blogspot.com

 

σ'ευχαριστώ!! έχω μία τάση προς τα πιο φυσικά προΪόντα τελευταία, ίσως και λόγω πρόσφατης γέννας.

με απασχολεί πολύ και το θέμα της κυταρίτιδας, καμιά καλή πρόταση κορίτσια? υπάρχει αλλού σχετικό θέμα? γιατί μάλλον η ερώτηση μου είναι εκτός κλίματος ...

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLH ευχαριστώ για τις αντιηλιακές!

Μήπως έχεις να προτείνεις και κάποιο προϊόν για την κυταρίτιδα? Ξέρω ξέρω, διατροφή, γυμναστική κτλ... Αλλά δεν λέω όχι και στην εξωτερικη βοήθεια :wink:

 

kalliopaki, για την κυτταρίτιδα έχω χρησιμοποιήσει πέρσι ένα προϊόν της Roc (το πήρα το καλοκαίρι σε διπλή συσκευασία που είχε σε προσφορά) και επίσης πρόπερσι άλλο ένα της Galenic (επίσης σε διπλή συσκευασία σε προσφορά).

Το θέμα όμως είναι ότι δεν μπορώ να σου πω αν κάνει δουλειά. Εγώ και τις δυο φορές που αγόρασα τα έβαλα για κανά 20ήμερο και μετά τα ξέχασα. Φαντάσου ότι από τη διπλή συσκευασία, η μία συσκευασία είναι άθικτη και από την άλλη έβαλα λίγο παραπάνω από το μισό. Όμως εγώ έχω ελάχιστη κυτταρίτιδα. Πάντως πριν από 3-4 χρόνια που είχα βάλει ξανά της Roc το ένα μπουκάλι από τα δύο, μου έκανε δουλειά αλλά, όπως σου είπα, δεν έχω κυτταρίτιδα. Ή μάλλον έχω το χειμώνα που τρώω σοκολάτες και κάνω καθιστική ζωή. Το καλοκαίρι που κάνω καλύτερη διατροφή, αδυνατίζω και κολυμπάω λιγουλάκι μου φεύγει η κυτταρίτιδα. Α, και μην ξεχάσω ότι το καλοκαίρι που μαυρίζω, αυτή η λίγη κυτταρίτιδα ίσως καλύπτεται από το μαύρισμα.

Α, και κάτι άλλο:

Εγώ, αν και είμαι κανονική στα κιλά, ωστόσο έχω κοιλίτσα. Για την ακρίβεια πολλές φορές με περνάνε για έγκυο, γιατί προεξέχει λόγω του ότι το υπόλοιπο σώμα είναι κανονικό.

Πριν από 5 χρόνια λοιπόν, είχα πάει σε μια αισθητικό και έκανα κάτι θεραπείες με φύκια. Πριν ξεκινήσω, με είδε η αισθητικός και μου είπε ότι το πρόβλημά μου είναι η κοιλίτσα και ελάχιστη κυτταρίτιδα στα πόδια. Μου έκανε 7 θεραπείες με φύκια και 3 θεραπείες για σύσφιξη σε ένα μηχάνημα που κάθεσαι ξαπλωμένη και σου βάζει κάτι καλώδια που κάνουν παθητική γυμναστική.

Μετά τις θεραπείες αυτές έγινα κορμάρα! Εξαφανίστηκε η κυτταρίτιδα και η κοιλίτσα έπεσε πολύ. Παράλληλα έκανα και διατροφή. Έτσι έφτασα τα 54 κιλά ενώ συνήθως είμαι 57-58 (και κατά καιρούς που ρημάζω τις σοκολάτες φτάνω τα 60). Δυο χρόνια αργότερα ήταν χειμώνας και με ρωτάει μια κοπελιά σε μια γιορτή πόσα χρόνια κάνω γυμναστήριο. Έμεινα κάγκελο γιατί σε γυμναστήριο είχα να πάω από 20 χρονών και, μόλις της το είπα μου είπε ότι αποκλείεται. Της λέω με βλέπεις με τα ρούχα, κάτσε να με δεις και το καλοκαίρι με μαγιώ! Και μου λέει, αφού σε έχω δει και με μαγιώ. Πού με είδες? της λέω. Τότε που κάναμε διακοπές εκεί όλοι μαζί. Και θυμήθηκα ότι ήταν το καλοκαίρι που έκανα αυτές τις θεραπείες και στα καπάκια πήγα διακοπές.

Βέβαια μετά που ήρθε ο χειμώνας εγώ πλακώθηκα στις σοκολατίτσες και η κοιλίτσα φούσκωσε πάλι.

Είχα δώσει τότε, δηλ. πριν από 5 χρόνια 250 ευρώ.

Τώρα μια μέρα σκεφτόμουν την άνοιξη να ξεκινήσω πάλι να κάνω αυτές τις θεραπείες μπας και δω αποτέλεσμα.

Πάντως δε χάνεις τίποτε να χρησιμοποιήσεις αυτό το προϊόν της Roc, αρκεί να βάλεις και τα δυο μπουκάλια, μην το αφήσεις σαν εμένα που βαριέμαι.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας Κορίτσια...

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και μολις πριν ειχα κάνει αναζητηση στο google για κρέμες προσώπου. είμαι τελείως άσχετη απο αυτα τα θέματα γιατί δεν εχω βάλει ποτέ στη ζωή μου κρέμα προσώπου (και είμαι 35 χρονών και δείχνω για 27, έτσι μου λένε όλοι).

Το δέρμα μου είναι λιπαρό και το μόνο που έκανα όλα αυτά τα χρόνια είναι να το πλένω συστηματικά κάθε μέρα. ( Α! και δεν βάφομαι, πολύ σπάνια αν ειναι για κανά γάμο μόνο :oops:).

Σήμερα όπως ήμουν στο φαρμακείο αποφάσια να πάρω μια ενυδατική κρέμα να την δοκιμάσω. Μου την συστησε ο φαρμακοποιός (άντρας) και

είναι η Βepanthol Ultra (Κρέμα θρέψης και αναδόμησης). Την έχετε χρησιμοποιησει? και αν ναι, τι γνώμη έχετε? Δεν γνωρίζω καθόλου απο αυτά και δεν θέλω να βάλω κρέμες ότι να ναι και θα ήταν πολύτιμη η βοηθειά σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Κορίτσια...

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και μολις πριν ειχα κάνει αναζητηση στο google για κρέμες προσώπου. είμαι τελείως άσχετη απο αυτα τα θέματα γιατί δεν εχω βάλει ποτέ στη ζωή μου κρέμα προσώπου (και είμαι 35 χρονών και δείχνω για 27, έτσι μου λένε όλοι).

Το δέρμα μου είναι λιπαρό και το μόνο που έκανα όλα αυτά τα χρόνια είναι να το πλένω συστηματικά κάθε μέρα. ( Α! και δεν βάφομαι, πολύ σπάνια αν ειναι για κανά γάμο μόνο :oops:).

Σήμερα όπως ήμουν στο φαρμακείο αποφάσια να πάρω μια ενυδατική κρέμα να την δοκιμάσω. Μου την συστησε ο φαρμακοποιός (άντρας) και

είναι η Βepanthol Ultra (Κρέμα θρέψης και αναδόμησης). Την έχετε χρησιμοποιησει? και αν ναι, τι γνώμη έχετε? Δεν γνωρίζω καθόλου απο αυτά και δεν θέλω να βάλω κρέμες ότι να ναι και θα ήταν πολύτιμη η βοηθειά σας. :)

 

εβαλα την ιδια αλλα μαλλον την πιο απλη.καλη ειναι.ζημια παντως δεν θα κανει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας Κορίτσια...

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και μολις πριν ειχα κάνει αναζητηση στο google για κρέμες προσώπου. είμαι τελείως άσχετη απο αυτα τα θέματα γιατί δεν εχω βάλει ποτέ στη ζωή μου κρέμα προσώπου (και είμαι 35 χρονών και δείχνω για 27, έτσι μου λένε όλοι).

Το δέρμα μου είναι λιπαρό και το μόνο που έκανα όλα αυτά τα χρόνια είναι να το πλένω συστηματικά κάθε μέρα. ( Α! και δεν βάφομαι, πολύ σπάνια αν ειναι για κανά γάμο μόνο :oops:).

Σήμερα όπως ήμουν στο φαρμακείο αποφάσια να πάρω μια ενυδατική κρέμα να την δοκιμάσω. Μου την συστησε ο φαρμακοποιός (άντρας) και

είναι η Βepanthol Ultra (Κρέμα θρέψης και αναδόμησης). Την έχετε χρησιμοποιησει? και αν ναι, τι γνώμη έχετε? Δεν γνωρίζω καθόλου απο αυτά και δεν θέλω να βάλω κρέμες ότι να ναι και θα ήταν πολύτιμη η βοηθειά σας. :)

 

καλά είναι τα προϊόντα bepanthol, τώρα βέβαια εξαρτάται εάν θα σου ταιριάξει και στο δέρμα. Τη συγκεκριμένη δεν την έχω δοκιμάσει, ίσως να είναι καλή για το χειμώνα, αλλά μήπως την άνοιξη έρθει λίγο "βαριά"? Πάντως και κρεμούλα να μη βάζεις (έχεις καλά γονίδια εσύ!), να πάρεις οπωσδήποτε μια αντιηλιακή, ειδικά από εδώ και περα που θα ανοίξει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες πρωτη φορα για καθαρισμο προσωπου(37 ). δεν ειχα κατι ιδιαιτερο,δεν κρατησε πολυ κτλ..μου τη σπασανε που για να μου πουλησουν τα προιοντα τους βγαλανε αχρηστη τη δερματολογο που μου συστησε καποια αλλα ,οτι δεν πρεπει να αγοραζω απο τον ψιλικατζη της γειτονιας(!),κ γενικα μια κοντρα με τους δερματολογους οι αισθητικοι!! εχω λιγο αφυδατωμενο δερμα κ να μου λενε.."ειδες; γα να παιρνεις οτι σου λενε οι μη ειδικοι τι παθαινεις;;"

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες πρωτη φορα για καθαρισμο προσωπου(37 ). δεν ειχα κατι ιδιαιτερο,δεν κρατησε πολυ κτλ..μου τη σπασανε που για να μου πουλησουν τα προιοντα τους βγαλανε αχρηστη τη δερματολογο που μου συστησε καποια αλλα ,οτι δεν πρεπει να αγοραζω απο τον ψιλικατζη της γειτονιας(!),κ γενικα μια κοντρα με τους δερματολογους οι αισθητικοι!! εχω λιγο αφυδατωμενο δερμα κ να μου λενε.."ειδες; γα να παιρνεις οτι σου λενε οι μη ειδικοι τι παθαινεις;;"

 

εντάξει, αυτό δυστυχώς είναι έλλειψη επαγγελματισμού, τι να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

πηγα χτες πρωτη φορα για καθαρισμο προσωπου(37 ). δεν ειχα κατι ιδιαιτερο,δεν κρατησε πολυ κτλ..μου τη σπασανε που για να μου πουλησουν τα προιοντα τους βγαλανε αχρηστη τη δερματολογο που μου συστησε καποια αλλα ,οτι δεν πρεπει να αγοραζω απο τον ψιλικατζη της γειτονιας(!),κ γενικα μια κοντρα με τους δερματολογους οι αισθητικοι!! εχω λιγο αφυδατωμενο δερμα κ να μου λενε.."ειδες; γα να παιρνεις οτι σου λενε οι μη ειδικοι τι παθαινεις;;"

 

Εγώ εμπιστεύομαι τους δερματολόγους ασυζητητί.

Ο δερματολόγος, για να γίνει δερματολόγος, σπούδασε 6 χρόνια στην Ιατρική και τουλάχιστον 4 στην ειδικότητα, σύνολο δηλ. 10 χρόνια.

Ο αισθητικός έχει σπουδάσει 3-4 χρόνια στο ΤΕΙ.

Ε, δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο.

Σε αισθητικό πηγαίνω για καθαρισμό προσώπου, αν και έχω να πάω 5 χρόνια. Σ' αυτή πάντως που πήγα για τις θεραπείες σώματος, είδα βελτίωση.

Δε θέλω να τα μηδενίζω όλα αλλά δεν είναι και το ίδιο.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο δερματολόγος μου ήταν κατα των καθαρισμων απο τις αισθητικους. Μου έλεγε "μην καθεσαι να βγαζουν γουστα στο δερμα σου σπαζοντας τους πορους" και μου ελεγε κανε ενα πηλινγκ 1-2 φορες την εβδομαδα και μια κρεμουλα και εισαι μια χαρα. Μου είχε δωσει τοτε και ενα πηλινγκ απο το φαρμακειο με φλοιο αμυγδαλου ηταν τελειιο αλλα δεν θυμαμαι ποιο ήταν ... κριμα πφφφ :(

msEMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ δεν εμπιστεύομαι τους αισθητικους....

Κυριως γιατι το δέρμα μας ειναι το μεγαλύτερο όργανο του σώματος μας! Αναπτύσσεται αναπνεέει , αναπλάθεται κτλπ...δεν ειναι δουλεια της αισθητικου να μου κανει διάγνωση και να μου προτεινει προίόντα! Δουλεια της ειναι να μου κανει καθαρισμο, μια καλη ενυδάτωση και να μου προτείνει προιόντα μακιγιάζ ...πάντα κατα την γνώμη μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

O πλέον κατάλληλος γι απροβληματικά δέρματα είναι ο δερματολόγος, θα συμφωνήσω κι εγώ. Σε αισθητικό πάω κι εγώ για κανά καθαρισμό πότε-πότε, αποτρίχωση, άντε και κανά μακιγιάζ (1 φορίτσα δηλαδή, όταν έγινα κουμπάρα). Βέβαια είναι και θέμα καρτάρτισης και ατόμου. Μία αισθητικός κατά το παρελθόν με βοήθησε πολύ. Η ίδια όμως προκάλεσε μία μόλυνση σε μία φίλη μου (το διαπιστώσαμε ότι είχαμε την ίδια αισθητικό κι εντελώς διαφορετική άποψη χρόνια μετά) που΄έτρεχε και δεν έφτανε η καημένη....

 

Οι συμβουλες των αισθητικών είναι όπως ανταλλάσουμε εδώ... Απλά έχουν πιο πολύ πείρα μαι και είναι του χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν εμπιστεύομαι τους αισθητικους....

Κυριως γιατι το δέρμα μας ειναι το μεγαλύτερο όργανο του σώματος μας! Αναπτύσσεται αναπνεέει , αναπλάθεται κτλπ...δεν ειναι δουλεια της αισθητικου να μου κανει διάγνωση και να μου προτεινει προίόντα! Δουλεια της ειναι να μου κανει καθαρισμο, μια καλη ενυδάτωση και να μου προτείνει προιόντα μακιγιάζ ...πάντα κατα την γνώμη μου!!

 

εμενα μου ελεγε..¨"ο δερματολογος ειναι για τις ελιες!ο επαγγελματιας αισθητικος ξερει τις κρεμες για το δερμα σου!" ειχε κ πλακα ολο αυτο! την επομενη θα πω οτι μου συστησε τις κρεμες μια αλλη αισθητικος να δω τι θα πει!

 

α!ελεγε κιολας οτι πουλανε κατευθειαν τα προιοντα κ δεν δινει δειγματα γιατι αυτη ΞΕΡΕΙ κ εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της,οχι σαν τους δερματολογους κ τους φαρμακοποιους που δεινουν δειγματα κ σου λενε να διαλεξεις για να μην εχουν ευθυνη!"

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ελεγε..¨"ο δερματολογος ειναι για τις ελιες!ο επαγγελματιας αισθητικος ξερει τις κρεμες για το δερμα σου!" ειχε κ πλακα ολο αυτο! την επομενη θα πω οτι μου συστησε τις κρεμες μια αλλη αισθητικος να δω τι θα πει!

 

α!ελεγε κιολας οτι πουλανε κατευθειαν τα προιοντα κ δεν δινει δειγματα γιατι αυτη ΞΕΡΕΙ κ εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της,οχι σαν τους δερματολογους κ τους φαρμακοποιους που δεινουν δειγματα κ σου λενε να διαλεξεις για να μην εχουν ευθυνη!"

 

χαχαχαχα ε καλα τι θα έλεγε!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου ελεγε..¨"ο δερματολογος ειναι για τις ελιες!ο επαγγελματιας αισθητικος ξερει τις κρεμες για το δερμα σου!" ειχε κ πλακα ολο αυτο! την επομενη θα πω οτι μου συστησε τις κρεμες μια αλλη αισθητικος να δω τι θα πει!

 

α!ελεγε κιολας οτι πουλανε κατευθειαν τα προιοντα κ δεν δινει δειγματα γιατι αυτη ΞΕΡΕΙ κ εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της,οχι σαν τους δερματολογους κ τους φαρμακοποιους που δεινουν δειγματα κ σου λενε να διαλεξεις για να μην εχουν ευθυνη!"

 

Ωχ, τι άλλο θ' ακούσω!

Εμένα μου δίνανε οι αισθητικοί κάτι κρέμες λιπαρές, γιατί το δέρμα μου είχε ανάγκη από αυξημένη φροντίδα.

Γέμισα σπυριά που δεν είχα ούτε στην εφηβεία μου.

Πήγα σε δερματολόγο και μου είπε το αντίθετο, ότι δηλ. το δέρμα μου χρειάζεται πολύ ελαφριές κρέμες, ίσα για ενυδάτωση.

Ακολούθησα τις συμβουλές και τα σπυριά έφυγαν.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ελεγε..¨"ο δερματολογος ειναι για τις ελιες!ο επαγγελματιας αισθητικος ξερει τις κρεμες για το δερμα σου!" ειχε κ πλακα ολο αυτο! την επομενη θα πω οτι μου συστησε τις κρεμες μια αλλη αισθητικος να δω τι θα πει!

 

α!ελεγε κιολας οτι πουλανε κατευθειαν τα προιοντα κ δεν δινει δειγματα γιατι αυτη ΞΕΡΕΙ κ εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο της,οχι σαν τους δερματολογους κ τους φαρμακοποιους που δεινουν δειγματα κ σου λενε να διαλεξεις για να μην εχουν ευθυνη!"

 

 

Κορίτσια εγώ είμαι φαρμακοποιός. Τα δείγματα τα δίνουμε για να είμαστε σίγουροι ότι η συγκεκριμένη κρέμα κάνει για το συγκεκριμένο πρόσωπο. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Η κρεμα που κάνει σε μένα σε εσένα μπορεί να μην ταιριάζει.

Για να μη μιλήσω για τα εγκαύματα και τις πληγές που καλούμαστε κατά καιρούς να αντιμετωπίσουμε λόγω αδεξιότητας των αισθητικών. Θεωρώ οτι οι κλάδοι αυτοί πρέπει να συνεργάζονται και όχι να προσπαθεί ο ένας να βγάλει τον άλλο άχρηστο.

Αυτά, αν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς πού ευχαρίστως!!

φιλια

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κρέμα απο φαρμακείο προσώπου νυκτός της himalaya. Εχετε ακούσει κάτι? Προς το παρόν μια χαρά φαίνεται, απλά θέλω και γνώμη απο καποιον που χρησιμοποιεί τέτοια προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ανακάλυψα το thread...

 

Και εγώ δηλώνω φανατική των φαρμακευτικών - Avene και La Roche Posay, αν και γενικά είμαι πολύ αμελής με τη φροντίδα του δέρματός μου.

Έχω μεικτή επιδερμίδα που με τη 2η εγκυμοσύνη γέμισε σπυράκια. Οπότε ως τώρα (άμα γεννήσω βλέπουμε) χρησιμοποιώ το effaclar της La Roche POsay για καθαρισμό (είναι τζελ, δεν μπορώ τις λοσιόν) και μετά, μόνο την ημέρα Hydrance OPtimale της Αvene. Κατά καιρούς πάιρνω μάσκες και πήλινγκ της AVene, και βέβαια κάθε καλοκαίρι τα σούπερ αντιηλιακά της.

 

Κορρέ έβαζα την κρέμα τριαντάφυλλο, αλλά μου έπεσε βαριά - χρησιμοποιώ όμως τις κρεμες σώματος.

 

Δεν ξέρω, λυπάμαι να δώσω πάνω από 20 ευρώ για μια κρέμα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πλεον χρησιμοποιω φαρμακευτικα.

Ψαχνω κατι να χρησιμοποιω για το προσωπο μου τη νυχτα...οχι ομως κρεμα νυχτος.Καποιον ορο ισως...δεν ξερω.Εχετε να προτεινετε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είμαι φαρμακοποιός. Τα δείγματα τα δίνουμε για να είμαστε σίγουροι ότι η συγκεκριμένη κρέμα κάνει για το συγκεκριμένο πρόσωπο. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Η κρεμα που κάνει σε μένα σε εσένα μπορεί να μην ταιριάζει.

Για να μη μιλήσω για τα εγκαύματα και τις πληγές που καλούμαστε κατά καιρούς να αντιμετωπίσουμε λόγω αδεξιότητας των αισθητικών. Θεωρώ οτι οι κλάδοι αυτοί πρέπει να συνεργάζονται και όχι να προσπαθεί ο ένας να βγάλει τον άλλο άχρηστο.

Αυτά, αν μπορώ να βοηθήσω κάπως αλλιώς πού ευχαρίστως!!

φιλια

 

προτεινε μας κατι!

Link to comment
Share on other sites

προτεινε μας κατι!

 

Χμμ! Να δούμε... Πρόσφατα φέραμε μια σειρά βιολογικων πιστοποιημένων προϊόντων τα Dr. Hauschka. Τα δοκίμασα κ μου άρεσαν πολύ. Βολεύουν πολύ κ τις κοπέλες που δε χρησιμοποιούν κρέμες νυκτός, διότι δεν έχουν κρέμες νυκτός.

Από κει κ πέρα μου αρέσουν κμ τα san't angelica, τα δουλεύω αρκετά.

Λοιπόν καθαρισμός gel nettoyant AVENE, κρεμα ημέρας KIREGE της SAN'T ANGELICA (αυτό με το σαλιγκάρι) κ ματιών YSTHEAL AVENE. Αυτός είναι ο δικός μου συνδιασμός.;)

Τα Dr. Hauschka έχουν τη δική τους φιλοσοφία.

Φιλάκια φεύγω να πάρω τη μικρή από τον παιδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω δοκιμάσει την κρέμα της san't angelica.Είναι καλή;Το δέρμα μου είναι μεικτό και συνεχίζω να παιδεύομαι στο να βρω την κατάλληλη κρέμα.Την βρίσκεις σε όλα τα φαρμακεία;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα....

εγω εμαι 31 κ μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα μονο φαρμακευτικα εκτος απο μια φορα που χρησμοποισα μια κρεμα της lancome που ηταν μια χαρα μπορω να πω κ αλλη μια της clinique που δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη...

με τις φαρμακευτικες ολα μια χαρα...

εδω κ λιγο καιρο ομως εχω μια σειρα της yellow rose μιας κ μια ξαδερφη μου ειναι αισθητικος κ μου προτεινε να της δοκιμασω...ειμαι πααρα πολυ ευχαριστημενη με ολα αυτα που πηρα..εχω κανονικο με ξηρο δερμα...τωρα το δερμα μου λαμπει , δεν με τραβαει καθολου..κ οταν το ακουμπαω ειναι πενταμαλακο σαν παιδιου...

επειδη ειναι αισθητικος φυσικα τα πηρα ολα στις τιμες που αγοραζει εκεινη χωρις κανενα ευρω παραπανω...

αυτη τη μαρκα τη χρησιμοποιουν μονο ασθητκοι κ δεν τις βρισκεις σε μαγαζια παρα μονο σε 1-2 στην αθηνα.μπορεις μονο να παραγγειλεις μεσω της αισθητικου σου...

να μην σας πω για τις τιμες θα παθετε σοκ...

πηρα..κρεμα ημερας ,, κρεμα θρεψης ημερας-νυκτας ,,κρεμα ματιων,,μασκα,,τζελ καθαρισμου,,λοτιον κ γαλακτωμα...ολα αυτα ξερετε ποσο? περιπου 60 ευρω...

ενδυκτικα κοιταξα την τιμη λιανικης για μια κρεμα στα 50μλ κ οχι στα 125μλ που πηρα εγω κ ξερετε ποσο ειχαν ? περιπου 40-48 ευρω...βεβαια ηταν αλλη κρεμα αυτη που κοιταξα αλλα η διαφορα σε χονδρικη τιμη ηταν 3-5 ευρω απ αυτη που πηρα εγω...φανταστιτε τι βγαζουν....

 

υπαρχει καποια αλλη πουνα εχει χρησιμοποιησει αυτη τη μαρκα?

σκεφτομαι να παρω κ το σερουμ τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όντως είναι πολύ καλά καλλυντικά, και οι τιμές τους στην λιανική καλές. Εννοώ αν τα πάρεις από μαγαζί. Τα έχει ο Πατίστας στην Ευριπίδου. Και όταν κάνει και 50% έκπτωση είναι πιο φθηνά. Το θέμα είναι ότι έχουν αποτέλεσμα που το βλέπεις και το νιώθεις. Αν σκεφτείς ότι άλλα πιο ακριβά δεν κάνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...