Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αποτελέσματα ΑΥΧΕΝΙΚΗ - PAPP A - ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ (Σ)


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΣΤΗΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΥΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΙΕΤΗΡΑΣ.ΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ Β' ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΤΛ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΨ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΑΡΧΙΚΑ ΥΠΕΡΥΧΟΓΡΑΦΙΣΤΗΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΥΧΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΙΕΤΗΡΑΣ.ΝΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ Β' ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΤΛ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΛΑΒΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑΨ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ.Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ..ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ!ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!!!!!

 

αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως για την υγεια δε γινονται τσιγκουνιες.να αξιζει και να τα δινουμε,γιατι δεν εχει τυχει να πληρωσεις κατι ακριβα και να μην αξιζει?ειχα παει σε ενα καθηγητη για το θυρεοειδη μου 70 ευρω για 15 λεπτα .τελικα μετα απο κανενα εξαμηνο ανοιξε μια ενδοκρινολογος εδω στις σερρες μεσω τεβε(το βιβλιαριο μιας ξαδελφης) δεν πληρωνα τιποτα και υπερηχο μου εκανε και μου τα εξηγησε πως πρεπει να παρακολουθω με εξετασεις αιματος.

Adika χαλασες το σαββατοκυριακο σου!

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ.ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ 2ο ΡΡΑΡ Α,ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ 1ο,ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ..ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ 1/42 ΠΙΟΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ 1/4978...ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΤΣΙ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ Α ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΤΟ Β ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.ΑΧ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Μπράβο σασουλα !

Είχα διαβάσει την ιστορία σου και ήμουν σίγουρη πως ολα θα πανε καλα...

Κανονικά κάποιος πρέπει να τον κυνηγήσει τον πρωτο γιατρο,

Αλλα αστο και σκέψου μόνο το μωράκι σου!

Να είσαι χαρούμενη για να του δίνεις χαρα!

 

Εγω ειμαι 6 εβδομάδων τωρα και να σας πω ανυπομονώ να κανω αυχενικη!

Θελω να πανε ολα καλα!

 

Οσο για το φύλο, θα ήθελα ή να μου τό πουν στην αυχενικη , ή να περιμένω και να το μάθω στον τοκετό , παραδοσιακά όπως παλιά!

Ειμαι των άκρων...

Αχ δεν πρέπει αλλα θα το μαρτυρησω! Θελουμε ενα αγοράκι!!!

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, καλημέρα!Υπάρχει καμία που να γνωρίζει κάποιο εξειδικευμένο εργαστήριο για PAPP-A και A-TEST στο Βόλο;Ο γιατρός που με παρακολουθεί είναι Λάρισα στο πανεπιστημιακό και μου είπε να κάνω αυχενική και 2-3 μέρες πριν ή μετά να κάνω Α-ΤΕΣΤ.Έκλεισα λοιπόν ραντεβού στον παλιό μου γιατρό στο Βόλο για αυχενική, ο οποίος δεν κάνει την PAPP-A.Πού να την κάνω και πόσο κοστίζει; (Είμαι καινούρια στο foroum και ελπίζω να έχω στείλει το μήνυμα σωστά. Αν όχι, sorry!)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλημέρα κορίτσια!!!!!είμαι πολύ χαρούμενη έκανα την αυχενική σήμερα και την pap Α οι μετρήσεις ήταν όλες καλές!!!!αλλά αυριο θα πάρω τα αποτελέσματα...μου είπε ότι κατα προσέγγιση πιστευει πως είναι κοριτσάκι!!!και εγω το έχω πιστέψει και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αλλα λέτε να κάνει λάθος?έχει τυχει σε καμία να της έχουν πει το φύλλο τόσο νωρίς και να είναι σωστή η προσέγγιση??????:P:p:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό! Εμένα στην αυχενική μου είπαν οτι κατα 70% είναι αγοράκι και όταν έκανα τον υπερηχο στην γιατρό μου την 17η εβδομάδα μου το επιβεβαίωσε και είναι 1000% σίγουρη. Τα προσόντα φαίνονταν πεντακάθαρα!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια μανούλες γλυκές έχω ανάγκη τη βοήθεια σας περνάω πολύ δύσκολες στιγμές

Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου Δε με παρακολουθεί συγκεκριμενος γιατρός στο δήμοσιο νοσοκομείο που πηγαίνω Μου καθυστέρησαν την αυχενική διαφάνεια και την έκανα 14w+5d έφυγα ευτυχισμένη από το νοσοκομείο έπειτα σέ δύο ημέρες πήρα την papp-a και δυστυχώς μου είπαν να πάω για αμνιοπαρακέντηση δεν μου εξήγησαν ωστόσο τίποτα μου είπαν να κάνω μοριακό καρυότυπο να πληρώσω 650 ευρώ στο χωραιμιο έφυγα και κατέρρευσα Αποφάσισα να πάω για νά με ενημερώσει ιδιώτης γυναικολόγος Πήγα σε έναν υπέροχο άνθρωπο και γιατρό τον κύριο Αντσακλη Με εξέτασε έκανε υπέρηχο και τα βρήκε όλα μια χαρά ωστόσο είπε να κάνω αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι και πιο ήρεμοι την οποία θα την κάνω στο Αλεξάνδρας με έστειλε ο ίδιος στον κύριο Παμπανο θά πάω 26/3 θέλω να σας πω λίγο τα νούμερα είμαι 34,5 ετών

Crl(mm)85mm αυχ, διαφάνεια 2,10mm 1,06moms f_bhCH 49,89 ng/mL 1,97moms Papp-a 3,376mlu/ml 0,46moms συνολικό αποτέλεσμα όπως γράφουν για Τρισωμια 21 1:260 για Τρισωμια 18/13 < 50000 έχω κατάρρευσει και δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια περιμένω την ημέρα εκείνη Πως θα ρίξω ένα παιδί σέ τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη Με αναισθησία χωρίς? υποφέρω Κορίτσια δε μπορώ να χαρώ τίποτα ούτε καν την κόρη μου που τόσο λατρεύω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/3/2020 at 8:51 ΜΜ, Αρετούσα είπε:

Κορίτσια μανούλες γλυκές έχω ανάγκη τη βοήθεια σας περνάω πολύ δύσκολες στιγμές

Είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου Δε με παρακολουθεί συγκεκριμενος γιατρός στο δήμοσιο νοσοκομείο που πηγαίνω Μου καθυστέρησαν την αυχενική διαφάνεια και την έκανα 14w+5d έφυγα ευτυχισμένη από το νοσοκομείο έπειτα σέ δύο ημέρες πήρα την papp-a και δυστυχώς μου είπαν να πάω για αμνιοπαρακέντηση δεν μου εξήγησαν ωστόσο τίποτα μου είπαν να κάνω μοριακό καρυότυπο να πληρώσω 650 ευρώ στο χωραιμιο έφυγα και κατέρρευσα Αποφάσισα να πάω για νά με ενημερώσει ιδιώτης γυναικολόγος Πήγα σε έναν υπέροχο άνθρωπο και γιατρό τον κύριο Αντσακλη Με εξέτασε έκανε υπέρηχο και τα βρήκε όλα μια χαρά ωστόσο είπε να κάνω αμνιοπαρακέντηση για να είμαστε σίγουροι και πιο ήρεμοι την οποία θα την κάνω στο Αλεξάνδρας με έστειλε ο ίδιος στον κύριο Παμπανο θά πάω 26/3 θέλω να σας πω λίγο τα νούμερα είμαι 34,5 ετών

Crl(mm)85mm αυχ, διαφάνεια 2,10mm 1,06moms f_bhCH 49,89 ng/mL 1,97moms Papp-a 3,376mlu/ml 0,46moms συνολικό αποτέλεσμα όπως γράφουν για Τρισωμια 21 1:260 για Τρισωμια 18/13 < 50000 έχω κατάρρευσει και δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια περιμένω την ημέρα εκείνη Πως θα ρίξω ένα παιδί σέ τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη Με αναισθησία χωρίς? υποφέρω Κορίτσια δε μπορώ να χαρώ τίποτα ούτε καν την κόρη μου που τόσο λατρεύω

Πρώτα απ όλα ,η ερμηνεία του αποτελέσματος σου είναι η εξής.Απο τις 250 κυήσεις με αυτά τα αποτελέσματα,οι 249 θα είναι υγιείς και η 1θα έχει πρόβλημα.Επισης είναι οριακό το αποτέλεσμα,δηλαδή με βάση την ηλικία σου από 1/250 και πάνω είναι ασφαλές.Επιπλεον σίγουρα καθυστερησες να κάνεις την εξέταση οπότε τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο έγκυρα και τέλος από κάποια ηλικία και έπειτα το pappa δεν είναι αξιόπιστο.Νομιζω από τα 35και μετά οπότε πάλι είσαι οριακά.Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα pappa 1/9000(27ετων),στη δεύτερη 1/15000(30 ετών),και στην τρίτη 1/700(35 ετών).Και γω είχα κατααγχωθει αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά.Αν μπορείς και θέλεις να κάνεις αμνιο καντην για να ηρεμήσεις αλλά να σκέφτεσαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό σε ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις κιόλας Να είσαι πάντα καλά και να χαίρεσαι τά αγγέλουδακια σου με όλα τα καλά της Παναγίας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αρετούσα είπε:

Στις 26 Μαρτίου έχω ραντεβού αυτή η αναμονή Με σκοτώνει 

Όλα θα πάνε τέλεια μην ανησυχείς.Παρεπιπτοντως και μένα στο τρίτο μου μωράκι η αυχενική ήταν 2.1.Και γω είχα κατααγχωθει επειδή είχα ποσοστό 1/700.Αλλα όλα καλά πήγαν τελικά.Θα δεις υγιέστατο θα είναι το μωράκι σου.Να μας γράψεις νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

Είμαι 32 χρονων και βρίσκομαι στην 16 εβδομάδα με εξωσωματική. Η πρώτη μας. Όλα πηγαινουν καλα δόξα τον Θεο απλα εχω ενα μόνιμο άγχος για το σύνδρομο down. Το αποτέλεσμα της αυχενικης ήταν 1/10.000 και σε αλλες τρισωμιες 1/20.000.Ο γιατρός μου δεν μου είπε τίποτα ολα φυσιολογικά απλά θέλουμε τοσο πολυ αυτο το μωρακι που αγχώνομαι παρα πολυ. Με αγχώνει αυτη η 1 πιθανότητα. Δεν ξέρω αν και άλλες γυναίκες το έχουν βιωσει αυτο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσακι μου γλυκό τελικά όλα καλά δόξα το Θεό περιμένω ένα υγιέστατο κοριτσάκι πάλι χαχα τό δεύτερο παιδάκι μου Να είσαι πάντα καλά και ευτυχισμένη με την οικογένειά σου

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Αρετούσα είπε:

Κορίτσακι μου γλυκό τελικά όλα καλά δόξα το Θεό περιμένω ένα υγιέστατο κοριτσάκι πάλι χαχα τό δεύτερο παιδάκι μου Να είσαι πάντα καλά και ευτυχισμένη με την οικογένειά σου

Τέλεια!!!Περίμενα νέα σου αν και ήμουν σίγουρη ότι όλα θα πήγαιναν καλά.Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου!Και γω τρία κοριτσάκια έχω....Φιλάκια πολλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας. 

 

Έκανα αυχενική διαφάνεια στις 12w και 1 d.

Η αυχενική ήταν 2,1 με πολύ καλά αποτελέσματα γενικά 

 

Μετά την λήψη αίματος τα τελικά ποσοστά για τρισωμιες διαμορφώθηκαν ως εξής :

ΤΡΙΣΩΜΙΑ  21 

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:838

τροποποιημένη πιθανότητα : 1:16.758

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 18

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:1959

τροποποιημένη πιθανότητα: 1:1483

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 13

Προυπαρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:6169

τροποποίημενη πιθανότητα 1:9285

 

την γυναικολόγο μου την προβλημάτισε η τρισωμια 18 γτ πριν την λήψη αίματος το ποσοστό ήταν 1<20.000 ενώ μετά την λήψη αίματος άλλαξε αρκετά. 

ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική δεν θεώρησε απαραίτητο να κάνω κάτι. 

ωστόσο είπαμε να κάνουμε υπέρηχο ξανά στις 18 εβδομάδες. 

 

εσείς τι λέτε?

έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία?

Ηοικία 27 χρ.

το μωρό την 12 εβδομάδα ήταν 5,51 cm ενώ την 14 εβδομάδα και 3 ημέρες ήταν 8,1  cm 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mountain-girl23 είπε:

Καλησπέρα σας. 

 

Έκανα αυχενική διαφάνεια στις 12w και 1 d.

Η αυχενική ήταν 2,1 με πολύ καλά αποτελέσματα γενικά 

 

Μετά την λήψη αίματος τα τελικά ποσοστά για τρισωμιες διαμορφώθηκαν ως εξής :

ΤΡΙΣΩΜΙΑ  21 

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:838

τροποποιημένη πιθανότητα : 1:16.758

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 18

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:1959

τροποποιημένη πιθανότητα: 1:1483

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 13

Προυπαρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:6169

τροποποίημενη πιθανότητα 1:9285

 

την γυναικολόγο μου την προβλημάτισε η τρισωμια 18 γτ πριν την λήψη αίματος το ποσοστό ήταν 1<20.000 ενώ μετά την λήψη αίματος άλλαξε αρκετά. 

ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική δεν θεώρησε απαραίτητο να κάνω κάτι. 

ωστόσο είπαμε να κάνουμε υπέρηχο ξανά στις 18 εβδομάδες. 

 

εσείς τι λέτε?

έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία?

Ηοικία 27 χρ.

το μωρό την 12 εβδομάδα ήταν 5,51 cm ενώ την 14 εβδομάδα και 3 ημέρες ήταν 8,1  cm 

 

Παρόμοια εμπειρία όχι δεν έχω αλλά τα ποσοστά σου τα βρίσκω πολύ καλά. Εγώ για τρισωμια 21 είχα ποσοστό 1/1050 κ αγχώθηκα γιατί διάβαζα για άλλες που είχαν 1/5000 πχ κ τελικά έκανα την εξέταση nipt για σιγουριά. Τώρα έχω ένα κοριτσάκι υγιέστατο 26 μηνων

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2022 at 3:28 ΜΜ, Mountain-girl23 είπε:

Καλησπέρα σας. 

 

Έκανα αυχενική διαφάνεια στις 12w και 1 d.

Η αυχενική ήταν 2,1 με πολύ καλά αποτελέσματα γενικά 

 

Μετά την λήψη αίματος τα τελικά ποσοστά για τρισωμιες διαμορφώθηκαν ως εξής :

ΤΡΙΣΩΜΙΑ  21 

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:838

τροποποιημένη πιθανότητα : 1:16.758

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 18

προϋπάρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:1959

τροποποιημένη πιθανότητα: 1:1483

ΤΡΙΣΩΜΙΑ 13

Προυπαρχουσα στατιστική πιθανότητα 1:6169

τροποποίημενη πιθανότητα 1:9285

 

την γυναικολόγο μου την προβλημάτισε η τρισωμια 18 γτ πριν την λήψη αίματος το ποσοστό ήταν 1<20.000 ενώ μετά την λήψη αίματος άλλαξε αρκετά. 

ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική δεν θεώρησε απαραίτητο να κάνω κάτι. 

ωστόσο είπαμε να κάνουμε υπέρηχο ξανά στις 18 εβδομάδες. 

 

εσείς τι λέτε?

έχετε κάποια παρόμοια εμπειρία?

Ηοικία 27 χρ.

το μωρό την 12 εβδομάδα ήταν 5,51 cm ενώ την 14 εβδομάδα και 3 ημέρες ήταν 8,1  cm 

 

Με το καλό το μωράκι σου. Τα ποσοστά σου καλά μου φαίνονται. Προς το παρόν μπορείτε να το αφήσετε έτσι κ αν σας προβληματίσει κάτι στην β επιπέδου τότε μπορείτε να κάνετε αμνιο για σιγουριά. Εγώ πάντως στο πρώτο μου παιδάκι λόγω του pappA τα αποτελέσματα σε μια τρισωμια (δεν θυμάμαι ποια) είχαν πέσει 1/700 περίπου. Δόξα το Θεό βέβαια μια χαρά είναι η κορούλα μου, πλέον 5 χρονών

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σας!! Έκανα στις (11+5) υπέρηχο στην γιατρό π με παρακολουθεί για να μου γράψει μια άδεια γ την δουλεια κ Μ είπε ότι είδε το φύλο κ είναι αγόρι .επίσης 11 + 5 είχα κ την αυχενική όπου η γιατρός αυτή  Μ είπε πως δεν φαίνονται γεννητικά όργανα ακόμα αλλά κ αυτή σύμφωνα με αλλά χαρακτηριστικά το βλέπει γ αγοράκι σε ποσοστό άνω του 80%. Έχω ένα παιδάκι ακόμα που είναι αγοράκι κ φυσικά το λατρεύω. Σίγουρα είμαι αχάριστη αλλά κοντευω να σκάσω ήθελα πολύ ένα κορίτσι.....υπάρχει πιθανότητα λάθους???

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sweety** said:

Καλησπέρα σας!! Έκανα στις (11+5) υπέρηχο στην γιατρό π με παρακολουθεί για να μου γράψει μια άδεια γ την δουλεια κ Μ είπε ότι είδε το φύλο κ είναι αγόρι .επίσης 11 + 5 είχα κ την αυχενική όπου η γιατρός αυτή  Μ είπε πως δεν φαίνονται γεννητικά όργανα ακόμα αλλά κ αυτή σύμφωνα με αλλά χαρακτηριστικά το βλέπει γ αγοράκι σε ποσοστό άνω του 80%. Έχω ένα παιδάκι ακόμα που είναι αγοράκι κ φυσικά το λατρεύω. Σίγουρα είμαι αχάριστη αλλά κοντευω να σκάσω ήθελα πολύ ένα κορίτσι.....υπάρχει πιθανότητα λάθους???

Όχι, μαλλον δεν υπάρχει πιθανότητα λάθους και είναι αγόρι. Το ανάποδο μπορεί να συμβεί πιο συχνά δηλαδή να πούνε κορίτσι και να είναι αγόρι τελικά αλλά άμα πουν ότι είδαν αγόρι 99.9% είναι αγόρι 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, πότε φαίνεται το φύλο με βεβαιότητα?! Μου είχαν πει στην αυχενική πως 80 τις εκατό είναι αγόρι.πηγα σήμερα πάλι 16+3 Μ είπε πως της φαίνεται γ αγόρι αλλά πάλι με σιγουριά δεν Μ είπε γτ ήταν ο λώρος άναμεσα στα πόδια.λογικα δεν μπορεί να κάνουν λάθος,αλλά ποτέ το λένε με σιγουριά??

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, sweety** είπε:

Καλησπέρα σας, πότε φαίνεται το φύλο με βεβαιότητα?! Μου είχαν πει στην αυχενική πως 80 τις εκατό είναι αγόρι.πηγα σήμερα πάλι 16+3 Μ είπε πως της φαίνεται γ αγόρι αλλά πάλι με σιγουριά δεν Μ είπε γτ ήταν ο λώρος άναμεσα στα πόδια.λογικα δεν μπορεί να κάνουν λάθος,αλλά ποτέ το λένε με σιγουριά??

Καλησπέρα,εμενα στην Αυχενική μου είχε πει ο εμβρυολογος πως 90%είναι αγόρι και πράγματι μετά από 5 ημέρες μου  το διαβεβαίωσε και ο γυναικολόγος.Μια φίλη μου το έμαθε  στην 19η εβδομάδα γιατί η θέση του εμβρύου δεν βοηθούσε ώστε να το δούνε νωρίτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...