Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ EMBRYOLAB στη θεσσαλονικη


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια.

Εχω κάνει μια ανεπιτυχης προσπαθεια στο γεννεσις και τωρα σκεφτομαι σκεφτομαι να παω στην εμβρυολαβ.

Πες τε μου την αποψη σας για το συγκεκριμενο κεντρο.

Υπαρχει καμια που εχει μεινει εγκυος στην εμρυολαβ?

 

Βοηθηστεεεεεεεεεεεεεεεε με

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα αννετα, εύχομε η επόμενή σου προσπάθεια να είναι πετυχημένη!

Είσαι δυσσαρεστημένη από το ένα κέντρο και αποφάσισες να το αλλάξεις ή από το γιατρό σου ίσως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!Σας ευχομαι ολοψυχα να πετυχετε οσο πιο συντομα γινεται την εγκυμοσυνη σας!!!!!!!!! Εχω να πω τα καλυτερα για το embryolab!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οι γιατροι ειναι καταπληκτικοι επιστημονες ,Ανθρωποι,δεν εχω λογια!!!Τους ευγνωμονω καθε μερα για τα 2 θαυματακια που εχω μεσα στην κοιλιτσα μου!!!!!!!!!Με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος και αν ξαναχρειαστει παλι εκει θα παω με κλειστα ματια!!!!!!!!!!!!!!!!!!baby παρακολουθω τις συζητησεις στο topic της εξωσωματικης και ηθελα να ρωτησω ποιος γιατρος σε παρακολουθει.

ry6tp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!!!Σας ευχομαι ολοψυχα να πετυχετε οσο πιο συντομα γινεται την εγκυμοσυνη σας!!!!!!!!! Εχω να πω τα καλυτερα για το embryolab!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οι γιατροι ειναι καταπληκτικοι επιστημονες ,Ανθρωποι,δεν εχω λογια!!!Τους ευγνωμονω καθε μερα για τα 2 θαυματακια που εχω μεσα στην κοιλιτσα μου!!!!!!!!!Με την πρωτη προσπαθεια εμεινα εγκυος και αν ξαναχρειαστει παλι εκει θα παω με κλειστα ματια!!!!!!!!!!!!!!!!!!baby παρακολουθω τις συζητησεις στο topic της εξωσωματικης και ηθελα να ρωτησω ποιος γιατρος σε παρακολουθει.

Με το καλο να δεχτεις τις μπεμπουλες σου!!!!Ο Χριστοφοριδης με ανελαβε.Εσυ ποιον ειχες:confused::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τον Χριστοφοριδη ειχα!Ειναι κορυφη να το ξερεις!!!Επισης η γυναικολογος μου ειναι εκει και κανει επισης εξωσωμ.Ειναι η Ιωακειμιδου Χριστινα.Μπορει να την πετυχεις σε υπερηχο!Σου ευχομαι καλη επιτυχια!ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ry6tp3.png
Link to comment
Share on other sites

αννετα κι εγώ έχω μία αποτυχημένη προσπάθει στο ίδιο κέντρο, δεν έχω εμπειρία από άλλα, η συμπεριφορά τους ήταν καλή ο χώρος αναμονής δε μου άρεσε καθόλου...

Θα συνεχίσω όμως με τον ίδιο γιατρό τη δεύτερη προσπάθεια σε ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

αννετα κι εγώ έχω μία αποτυχημένη προσπάθει στο ίδιο κέντρο, δεν έχω εμπειρία από άλλα, η συμπεριφορά τους ήταν καλή ο χώρος αναμονής δε μου άρεσε καθόλου...

Θα συνεχίσω όμως με τον ίδιο γιατρό τη δεύτερη προσπάθεια σε ένα μήνα.

Ηρα μου με ποιον την εκανες την προσπαθεια:?:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.

Εχω κάνει μια ανεπιτυχης προσπαθεια στο γεννεσις και τωρα σκεφτομαι σκεφτομαι να παω στην εμβρυολαβ.

Πες τε μου την αποψη σας για το συγκεκριμενο κεντρο.

Υπαρχει καμια που εχει μεινει εγκυος στην εμρυολαβ?

 

Βοηθηστεεεεεεεεεεεεεεεε με

 

 

 

ANNETA MOY KALHSPERA

EXO KANEI KAI EGO PRIN LIGOUS MHNES THN 2h MOY PROSPA8EIA STO EMBRYOLAB AN KAI ANEPITYXHS DEN NOMIZO OTI EFTAIGAN OI IDIOI, EIXA KAI SYNEXIZO NA EXO TON NIKO XRISTOFORIDH GIA GIATRO GIATI OPOS PROHPAN O NIKOS EINAI KORYFH OPOS BEBAIA KAI H ALEXIA X'PARASIDOY EINAI SPOUDAIA EMBRYOLOGOS OPOS KAI OLO TO PROSOPIKO APO THN BEATRIKH KAI THN DHMHTRA STHN YPODOXH MEXRI KAI THN Ka IOAKIMIDOY STOYS YPERHXOS KAI THN MARIA THN MAIA KAI FYSIKA SE KANA DYMINO 8A PAO GIA THN 3h KAI ELPPIZO KAI TYXERH GIATI THN PROTH THN EKANA SE DHMODIO STHN A8HNA

TO 8EMA EINAI OTI DEN EXOYME OLES THN TYXH NA TA KATAFEROYME ME THN 1h KAI ETSI PREPEI NA PATAME GERA STA PODIA MAS GIA NA SYNEXIZOYME KAI EGO ALLAKSA KENTRO ALLA OXI GIATI DEN PETYXE ALLA GIATI METAKOMISA MAKEDONIA KAI EPREPE NA BRO KAPOIO ALLO KAI ETSI MOY SYNESTHSAN TO EMBRYOLAB APO FILH POY PETYXE ME THN PROTH

OPOS SAS EIPA MHN APOGOHTEYESTE NA EXETE 8ETIKES SKEPSEIS KAI 8ETIKH ENERGEIA KAI OLA 8A PANE KALA GIA OLES MAS

SAS EYXOMAI KALH EPITYXIA KAI AN KAI MPAINO SPANIA 8A MA8AINO NEA SAS

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anneta

 

Καλη επιτυχια και σε σενα και σε όλα τα κορίτσια.

 

Δεν εχω κανει προσπαθεια στο εμβρυολαμπ αλλα ξερω πολλές κοπελες που έκαναν τα παιδακια τους εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην το έθεσα σωστά αλλά η πρώτη μου προσπάθετα, όπως και η δευτερη που έρχεται, γινονται στο πρωτο κεντρο που γράφει η αννετα

Kαλημερα Ηρα.Εννοεις τοτε το Γεννεσις.Ποιν γιατρο ειχες εκει:?:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας.

Διδυμακι να χαιρεσαι τα μωρακια σου, μου εδωσες πολυ θαρρος να προχωρησω.

Βαβυ1 μου φανηκαν ολοι πολλοι καλοι και ιδιαιτερα η Αλεξια,για τον Χριστοφοριδη δεν ξερω πηγα μονο μια φορα και δεν μπορω ακομα να εχω αποψη.

Νονη ευχομαι και σε εσενα οπως και σε ολες μας η επομενη φορα να ειναι και η τυχερη μας.

Ηρα το οτι εγω δεν εμεινα ευχαριστημενη απο το γεννεσις δεν σημαινει κατι.

Μην σε φοβιζει αυτο,και μαλιστα κατα την ωοληψια ειμασταν 3 κοπελες και τελικα η μια εμεινε.

Ολα ειναι και θεμα τυχης.

Καλη επιτυχια σε ολες μας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια έχω καιρό να επικοινωνήσω μαζί σας και μου λείπετε,σας έχω χάσει απο τη σελίδα , γιατί μας την κλείδωσαν; Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποια κοπέλα αν γνωρίζει κάτι ή αν έχει προσωπική εμπειρία από το embryolab στη θεσσαλονίκη και τι γνώμη έχει για τους γιατρούς ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM ... ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΑΘΩ ...

ΕΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΣΤΗΝ EMBRYOLAMB ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ (ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ) ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Κα.ΧΑΤΖΗΠΑΡΑΣΙΔΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ Κο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗ ... Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΗ ... ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ... ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ... ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ προσπαθώ να προσανατολιστώ με το site. Είμαι από Θεσσαλονίκη και ξεκίνησα να κάνω ψάχνω στο internet για κέντρα εξωσωματικής και έπεσα πάνω στο Forum. Μέχρι στιγμής είμαι μπερδεμένη αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσω. please help...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ προσπαθώ να προσανατολιστώ με το site. Είμαι από Θεσσαλονίκη και ξεκίνησα να κάνω ψάχνω στο internet για κέντρα εξωσωματικής και έπεσα πάνω στο Forum. Μέχρι στιγμής είμαι μπερδεμένη αλλά από κάπου πρέπει να ξεκινήσω. please help...

 

Γεια σας σε όλες που προσπαθείτε για ένα μωράκι!!!

Μόλις χθες πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής μου (136) μετά από την πρώτη μου προσπάθεια στο Embryolab, το οποίο και συστήνω ανεπιφύλακτα σε κάθε ενδιαφερόμενο ζευγάρι.Είναι σωστοί επαγγελματίες και άνθρωποι που σε κοιτάζουν στα μάτια και σου λένε την αλήθεια για την περίπτωσή σου.Τους ευχαριστώ θερμά μέσα από την καρδιά μου..!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

κοριτσια!!!! καλησπερα

 

κανατε πολυ καιρο να κλεισετε ραντεβου με τον κο Χριστοφοριδη?????

θελω να παω για την 2η εξωσωματικη μου...

ποσο κοστισε το πρωτο ραντεβου????

φιλια κοριτσια!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια!!!! καλησπερα

 

κανατε πολυ καιρο να κλεισετε ραντεβου με τον κο Χριστοφοριδη?????

θελω να παω για την 2η εξωσωματικη μου...

ποσο κοστισε το πρωτο ραντεβου????

φιλια κοριτσια!!

 

Η πρώτη συνάντηση είναι δωρεάν. Η επόμενη στοιχίζει 70 ευρώ με το καλημέρα σας. Πήγα κι εγώ πριν ένα μήνα κι ενώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την Χατζηπαρασίδου και τον Χριστοφορίδη, μου την έδωσε που πλήρωσα 70 ευρώ μόνο και μόνο που είδα το γιατρό για 10 λεπτά. Είχα προγραμματισμένο υπέρηχο, τον οποίο δεν έκανα γιατί ο γιατρός είπε ότι δεν χρειαζόταν. Τα 70 ευρώ τότε γιατί τα έδωσα; Επίσης θεωρώ ανασταλτικό παράγοντα ότι το κέντρο κλείνει 15 ολόκληρες μέρες μέσα στις γιορτές κι αυτό και με απέτρεψαν να κάνω εξωσωματική το Δεκέμβριο. Επίσης το γεγονός ότι έχουν πάρα πολλή πελατεία, για μένα είναι στα μείον. Έτσι αποφάσισα να πάω αλλού, σε πιο καινούριο κέντρο, με λιγότερη πελατεία, ΄όπου ίσως να με προσέξουν πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα εξωσωματική πριν ένα μήνα περίπου στο embryolab η οποία τελικά κατέληξε σε βιοχημική εγκυμοσύνη. Πρώτη φορά όμως μετά από τις προσπάθειες που έκανα σε δύο κέντρα στην Αθήνα είδα την χοριακή μου να ξεκολλάει από το 0, κάτι. Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να δω άλλη τιμή πέρα από το 0. Τέλη Ιανουάριου θα κάνω εμβρυομεταφορά κατεψυγμένων που έχω . Κι εμένα στην αρχή μου έκανε εντύπωση ο τρόπος λειτουργίας του embryolab. Το πρώτο ραντεβού με την Αλεξία κι εμείς δεν πληρώσαμε τίποτε και είδαμε σε άλλο ραντεβού τον Χριστοφορίδη για 15 λεπτα περίπου και πληρώσαμε 70 Ευρώ. Ο Χριστοφορίδης μας είδε για περίπου σαράντα λεπτά σε άλλο ραντεβού και ασχολήθηκε με ιδιαίτερη λεπτομέρεια μαζί μας χωρίς όμως να πληρώσουμε τίποτε. Την ίδια ημέρα είδαμε για πάλι ξανά την Αλεξία καθώς και τον Ψυχολόγο για 45 λεπτά χωρίς καμία χρέωση, ο οποίος και μας τηλεφώνησε ενδιάμεσα δύο φορές γεια να δει πως είμαστε ψυχολογικά κλπ. Στο τέλος τελικά τα 70 ευρώ αφαιρέθηκαν από το συνολικό ποσό καθώς επίσης δεν μας χρέωσαν και το σπερμοδιάγραμμα του άνδρα μου. Βέβαια εμείς έχουμε πληρώσει στην Αθήνα 130 ευρώ για 5 λεπτά επίσκεψης! Το περίεργο είναι ότι τον 1,5 μήνα που πηγαινορχόμαστε στο embryolab έχουμε γνωρίσει τρία ζευγάρια στο σαλόνι που έρχονται από Αθήνα ενώ εμείς πριν ένα χρόνο τρέχαμε στην Αθήνα για τον ίδιο λόγο. Μας είπαν κι εμάς πριν μία εβδομάδα ότι το εργαστήριο κλείνει κάθε χρόνο ανάμεσα στα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά για λόγους συντήρησης των μηχανημάτων, απολύμανσης κλπ.. Κορίτσια ευχηθείτε τέλη Ιανουαρίου η χοριακή μου να μην αρχίσει να κατεβαίνει πάλι αλλά να μείνει εκεί!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...με βοηθησατε αρκετα...εγω σκεφτομαι να κανω εκει την 2η εξωσωματικη (1η αποτυχημενη αλλου)ελπιζω να ειναι καλη η επιλογη.....μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα σας. Είμαι φρέσκια στο forum. Λοιπόν είμαι 33 ετών και ξεκινάω εξωσωματική για 1η φορά στην Embryolab σε κάνα 2 βδομάδες. Το πρόβλημά μου πέρα από μία βουλωμένη σάλπιγγα είναι η υψηλή FSH. Υπάρχει καμιά κοπέλα με την ίδια εμπειρία? θα το εκτιμούσα δεόντως... Να ξέρω δηλαδή αν αξίζει να το παλέψω...Ευχαριστώ εκ των προτέρων:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...