Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Α, και επιπλέον έχασα και τα pediped στο νούμερο που ήθελα. Εχτές προσπαθούσα να παραγγείλω και έβγαζε πρόβλημα το pediped.com κατά την υποβολή παραγγελίας. Σήμερα που το φτιάξανε άφαντα τα παπουτσάκια μου.

Γμτ ό, τι θέλω να ψωνίσω δε μου έχει κάτσει. Άμα το ζώδιο δίπλα στα αισθηματικά και εργασιακά είχε και ιντερνετικές αγορές, με ανάδρομο ερμή θα ήμουν :(

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο χάρτινο κουτί τους έχει ημερομηνία παραγωγής και λήξης (στην μικρή πλευρά) και πάνω στην οδοντόκρεμα είναι χτυπημένο στο πλαστικό εκεί που είναι η "ραφή"

Αραβικά είναι νομίζω ναι το είδα και εγώ :confused:

 

Εμένα πάλι την οδοντόκρεμα δε μου τη στείλανε καθόλου, μου έβαλαν όμως ένα κραγιονάκι επιπλέον και γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένη με τα καλλυντικά που πήρα, την ταχύτητα και τη συσκευασία.

Πάντως, καλά που το αναφέρετε, οδοντόκρεμα δεν ξαναπαραγγέλνω από εκεί.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλέ, για τον Kenwood Λέω ότι μου πρότεινες.

Έχει 2-3 ακόμη το άμαζον αλλά δεν αναφέρει το μέγιστο βάρος που ψήνουν και η τιμή βγαίνει πάω από 100 ευρώ.

Εν τω μεταξύ, έχω βγει ήδη εκτός μπατζετ με κάτι πράγματα που δεν πρόλαβα στο άμαζον και το ένα ευρώ τώρα το σκέπτομαι. Θα πήγαινα να δω και του καρφουρ, αλλά δεν υπάρχει στο σαιτ τους και προφανώς δεν τον έχουν διαθέσιμο τώρα.

Και έχω λυσσάξει να ψωνίσω, άντε μην τον χάσω και αυτόν όπως και τα άλλα πραγματάκια μου :evil:

maanton ο αρτοπαρασκευαστής του καρφουρ είναι ακριβώς ίδιος με αυτόν εδώ μόνο που γράφει άλλη μάρκα επάνω του (και η διαφορά στην τιμή φυσικά):lol::lol:

http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=5&la=1&itm=13756&ct=337

εγώ είχα πάρει αυτόν απο το τελεμαρκετινγκ πριν κανα 7-8 χρόνια και μου έχει βγει σκυλί (από ότι βλέπω η τιμή του ακόμα ίδια είναι στο τελεμαρκετινγκ, πόσο κορόιδο νοιώθω μερικές φορές) :evil::evil:

τι ήθελα να πω ?? α .......ναι δεν έχει σημασία που δεν τον δείχνει στο σιτε τους τα καρφουρ (δεν μπορούν να τα έχουν όλα) πάρε ένα τηλέφωνο στο υποκατάστημα που θα πας για να ρωτήσεις πρίν

Link to comment
Share on other sites

AGE μου ευχαριστώ, θα δοιμάσω να πάρω τηλ να δω. Ως αύριο πρέπει να αποφασίσω, με τη γκίνια που με δέρνει, αυτά που θέλω να ψωνίσω θα εξαντληθούν τα μισά και τα υπόλοιπα θα αυξηθούν κατακόρυφα. Όσο για το κορόιδο, εγώ να δεις...

Πάντως έχω αρχίσει με το μπιρι μπίρι να ξυπνάω και άλλους. Ζήτησα τη διεύθυνση της νύφης μου για να στείλω το ποδηλατάκι της ανηψιάς κατευθείαν στην πόρτα τους και μου λέει, δε βάζεις και εκείνο το θερμομετράκι μέσα (αυτό της braun του αυτιού), αυτό ντε, που εδώ έχει 75 και συ το πήρες απτα Λονδίνα μισή τιμή;;;

Αχαχαχαχα

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πες τα πες τα!!! Και μενα με κοροιδευουνε και σημερα μου λεει η κουμπαρα μου 'να'ρθω να μου δειξεις πως ψωνιζεις στο ebay γιατι βρηκα κατι ωραια παπουτσακια για τα παιδια'...αμ πως!!!!

 

Fragola thanks για το lidl!! Ηθελα να αγορασω φορμα για κεικ και μου ηρθε κουτι...

 

Αντε κοριτσια...πειτε μας για την ημερομηνια ληξης στις οδοντοκρεμες να ξερουμε κι εμεις τι θα κανομε...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες τα πες τα!!! Και μενα με κοροιδευουνε και σημερα μου λεει η κουμπαρα μου 'να'ρθω να μου δειξεις πως ψωνιζεις στο ebay γιατι βρηκα κατι ωραια παπουτσακια για τα παιδια'...αμ πως!!!!

Εμένα με έχουν πάρει χαμπάρι και στη δουλειά, με ρωτάνε από πού πήρες τη ζακέτα, από πού τη μπότα, από πού το παντελόνι και απαντάω, από Αγγλία, από Αγγλία, από Αγγλία. Η εισαγόμενη με φωνάζουν :)

Πάντως εδώ που τα λέμε, εγώ προσωπικά μάλλον περισσότερα ξοδεύω από ό, τι πριν. Κάποτε βαριόμουν να πάω στα μαγαζιά και δεν πολυψώνιζα, τώρα που είναι ένα κλικ μακριά, όλο κλικ κάνω :cool:

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθαν τα 2 concealers που μου ειχαν υποσχεθει απ το eastendcosmetics, και με διαβεβαιωσαν οτι δεν θα ξαναγινει το λαθος να μου στειλουν χρησιμοποιημενα πραγματα. παιδια για το οτιδηποτε να τους στελνεται email!!!μη τους αφηνεται!

διαβασα καπου για οδοντοκρεμες που ληγουν συντομα? στειλτε τους email να τα αντικαταστησουν!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξαναπες το!!!! Ειδικα το ebay ειναι καταστροφη..αντε 5 λιρες απο εκει ε να μην χτυπησω και αυτο το φορεματακι για τη μικρη 6 λιριτσες..τι ψυχη εχουν??? Α να και παντοφλες ben 10 για τον σκατουλη 5 λιρες...καλε μονο??? 5 απο εδω 3 απο εκει να η πιστωτικη στο ταβανι...:rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και πάλι, 20 λίρες αμοιβή + 27 λίρες κούριερ + πειπαλ, πιο πολύ βγαίνει από το MUM, χώρια που σε αυτούς τους αντιπαθητικούς, μπορείς να στείλεις και καμιά πάνα, γιατί τα ρούχα μόνο είναι σχετικά ελαφριά. Άρα ........

 

Εγω τη βρηκα πιο ακριβη γι αυτο και δεν την εχω χρησιμοποιησει .

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

 

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;

Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.

 

maanton εγώ ήθελα κάτι αυτοκόλλητα τοίχου κι όταν αποφάσισα να τα πάρω βγήκαν out of stock.Εστειλα ενα μαιλ στο αμαζον και τους ρώτησα αν και πότε θα τα ξαναβάλουν,γιατί βιαζόμουν και καλά επειδή τα ήθελα για δώρο.

Μου απάντησαν αμέσως οτι δεν ξέρουν και λυπούνται πολύ και κάτι τέτοια,αλλά την επόμενη μέρα τα ξαναέβαλαν.Και μάλιστα μετά απο 3 μέρες τα έβαλαν και με έκπτωση.Οπότε στείλε τους ενα μαιλ...που ξέρεις....

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που έβαλες είναι το ίδιο αλλά το plus. Έχει κουκούλα και 14 λίρες επιπλέον. Με τους φόρους υπολογίζω να δώσω κανα 20άρι παραπάνω από αυτά που υπολόγιζα...

 

Από την εμπειρία σας κορίτσια όταν παρακολουθείτε ένα αντικείμενο στο άμαζον...όταν βγει εκτός στοκ με πωλητή άμαζον, επανέρχεται σύντομα ή εις μάτην η αναμονή;

Για ένα πορτοφόλι kipling πάντως που παρακολουθώ, εδώ και ένα μήνα δεν έχει ξαναμπει πωλητής το άμαζον.

 

 

και εσυ kipling maanton???και εγω kipling εχω!ποιο θελεις?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

για τις οδοντοκρεμες που αγορασατε θα σας ελεγα το εξης.εαν δεν χρησιμοποιειτε κατι συγκεκριμενο η procter εχει τις crest με 40% εκπτωση(βασιλοπουλο-σκλαβενιτη-my market).εχουν διαφορες αρχικες τιμες αλλα αγοραζω αυτη που εχει 1,78 οποτε με την εκπτωση παει 1,07 λεπτα τα 100ml.οσο δηλαδη βγαινουν και οι colgate στο east.

 

καντε στοκ να εχετε :wink:

 

επισης Listerine εαν θελετε εχει στο healthzone με 5,10 ευρω την μεγαλη συσκευασια 500μλ με δωρο την μικρη των 250 μλ.βεβαια μονο εαν θελετε και κατι αλλο,οχι μονο Listerine.

 

 

http://www.healthzone.gr/gr/stomatiki-ygieini/stomatika-dialumata/teeth-and-gum-defence-listerine-stomatiko-dialuma.html

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

maanton εγώ ήθελα κάτι αυτοκόλλητα τοίχου κι όταν αποφάσισα να τα πάρω βγήκαν out of stock.Εστειλα ενα μαιλ στο αμαζον και τους ρώτησα αν και πότε θα τα ξαναβάλουν,γιατί βιαζόμουν και καλά επειδή τα ήθελα για δώρο.

Μου απάντησαν αμέσως οτι δεν ξέρουν και λυπούνται πολύ και κάτι τέτοια,αλλά την επόμενη μέρα τα ξαναέβαλαν.Και μάλιστα μετά απο 3 μέρες τα έβαλαν και με έκπτωση.Οπότε στείλε τους ενα μαιλ...που ξέρεις....

Ναι, αλλά μάλλον το γεγονός ότι τους έστειλες μειλ δε σχετίζεται με το γεγονός ότι τα ξαναέβαλαν...

Θα περιμένω ως αύριο, ετά θα παραγγείλω το ακριβότερο, μη βγει και αυτός εκτός στοκ...

 

και εσυ kipling maanton???και εγω kipling εχω!ποιο θελεις?

Αχ συμπάσχουσα, αυτό θέλω το άτιμο το ροζουλί...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...

Ποια Ελληνική υπηρεσία?????

 

Ποιά Ελληνικη υπηρεσια εννοείς ? Τις τύπου σαλοπέτα ?

 

Αυτη λεω:

www.globalsales.gr

 

Δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα ξερω απο κοπελα απο το φορουμ οτι πληρωνεις μονο οποτε τη χρησιμοποιεις(οχι οπως το MUM).

Παρηγγειλε και εμεινε πολυ ευχαριστημενη. Τωρα τι να σας πω;

Λεπτομερειες αλλες δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

... Τώρα μάλιστα που το ΑΜΑΖΟΝ τις ακρίβυνε σημαντικά (από 15,61 σε 21 σχεδόν τώρα), ....

 

Kοιτα λιγο εδω:

http://www.ocado.com/webshop/product/Pampers-Size-5-Active-Fit-Junior-1125kg/20852011?from=offers&parentContainer=PROMO

 

Οι 92 εχουν 14,5 λιρες.

Αν νομιζεις οτι συμφερει (δεν κοιταξα αν εχει εξοδα αποστολης)

εχω ενα κωδικο για 25 λιρες εκπτωση στην πρωτη αγορα (απο 75 λιρες και πανω)

Μου ηρθε με μια παραγγελια μιας φιλης απο το Αμαζον.

 

Eπισης χαζευοντας ειδα οτι τα 12 πακετα μωρομαντηλα παμπερς τα εχει 10 λιρες.

Γιατι βρε παιδια ο Αγγλος που εχει πολυ μεγαλυτερο μεσο μισθο απο μας πληρωνει πολυ λιγοτερο για ολα;;;

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα λιγο εδω:

http://www.ocado.com/webshop/product/Pampers-Size-5-Active-Fit-Junior-1125kg/20852011?from=offers&parentContainer=PROMO

 

Οι 92 εχουν 14,5 λιρες.

Αν νομιζεις οτι συμφερει (δεν κοιταξα αν εχει εξοδα αποστολης)

εχω ενα κωδικο για 25 λιρες εκπτωση στην πρωτη αγορα (απο 75 λιρες και πανω)

Μου ηρθε με μια παραγγελια μιας φιλης απο το Αμαζον.

 

Eπισης χαζευοντας ειδα οτι τα 12 πακετα μωρομαντηλα παμπερς τα εχει 10 λιρες.

Γιατι βρε παιδια ο Αγγλος που εχει πολυ μεγαλυτερο μεσο μισθο απο μας πληρωνει πολυ λιγοτερο για ολα;;;

 

Θυμασαι μια διαφημιση που ελεγε "θελω να πληρωνω τον αερα που ανασαινω"? Ε! Γι'αυτο! :P:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, το είδα στο λινκ. Επειδή αυτός κάνει 50? και ο kenwood στο amazon 61?, εσύ που έχεις την εμπειρία kenwood, ποιόν θα έπαιρνες;

 

Νομίζω ότι ο κένγουντ που λες έρχεται στα 65 ευρώ περίπου. Το αν τα 15 ευρώ παραπάνω είναι πολλά είναι υποκειμενικό, εγώ ναι θα έπαιρνα του λιντλ, αν και ξαναλέω είμαι ευχαριστημένη από τον κενγουντ, για να γλιτώσω τα 15 ευρώ και γιατί είναι λίγο μεγαλύτερος σε χωρητικότητα, πράγμα για μένα σημαντικό...

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα

 

βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για αρτοπαρασκευαστες..

η μαμα μου ( το τονιζω, ΟΧΙ ΕΓΩ) ζυμωνει στο χερι μια φορα το 10ημερο , 6 τεραστια καρβελια και τα ψηνει σε μια φουρνια σε 2 ταψια ταυτοχρονα σε φουρνο με αερα..στη συνεχεια τα κοβει σε φετες κ τα βαζει στην καταψηξη, κ τρωμε ολοι φρεσκοτατο ψωμακι για τουλαχιστον 1 εβδομαδα...

 

στο θεμα μου,

εστειλα μειλ στους κινεζους ζητωντας τους να μου επιστρεψουν το 100% της αξιας του φορεματος (οχι τα μεταφορικα)...η προσφορα τους αυξηθηκε απο 25, 5 δολλαρια (30% της αξιας ) σε 50% της αξιας +20 δολλαρια για το custom made που πληρωσα επιπλεον...συνολο 52.49 δολλαρια...να το δεχτω μην τα χασω ολα ή να επιμενω για το 100%? βοηθηστε με κοριτσαρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...