Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χαμηλή σωματομεδίνη c SOS


Recommended Posts

την κα Χαρμανδ@ρη στο Αγ Σοφια, ειναι επιμελητρια νομιζω

τωρα βγηκανε οι εξετασεις και απο οτι βλεπω καλες μου φαινονται

θα της φαξαρω να τις δει

σωματομεδινη 120

φεριτινη χαμηλη

χοληστερινη αυξημενη

αλκαλικη φωσφαταση ψηλη (αναπτυξη υποτιθεται)

βιταμινη D καλη μου φαινεται

μου ειπε να κανουμε πλεον εξετασεις καθε χρονο και να την μετραει απλα καθε 6μηνο

 

περιμενουμε .....να μας πεις νεα το ΣΚ εεε

 

 

Κι εμείς αυτήν έχουμε!!!!!!!!

 

κι εμείς έχουμε χοληστερίνη αυξημένη ....

 

Αυτή μου είπε να μη δώσω σημασία για την οστική ηλικία τα αποτελέσματα του Παίδον κι ότι θα την αξιολογήσει αυτή! Εσείς που κάνατε οστική στο Παίδον σας είχε βγάλει 2 οστικές ο ακτινολόγος?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την ειχα βγαλει μονη μου νομιζω τοτε πριν το πρωτο μας ραντεβου αλλα δε θυμαμαι ρε συ για 2 ηλικιες

παντως της εχω εμπιστοσυνη την ξερω και απο αλλη φιλη

τα μετρησα

Α σταθερη 96 ορθια

Β πηρε αλλους 2, 104...την εβλεπα τη διαφορα

 

Βερα ποση χοληστερινη εχετε? της κανεις κατι?

κοιταζα και την ALP που ειναι αυξημενη αλλα ιδια εχει και ο Β, οποτε ασχετη για τη φαση μας

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

την ειχα βγαλει μονη μου νομιζω τοτε πριν το πρωτο μας ραντεβου αλλα δε θυμαμαι ρε συ για 2 ηλικιες

παντως της εχω εμπιστοσυνη την ξερω και απο αλλη φιλη

 

Έχω αρχίσει και ανησυχώ πιο πολύ που εμένα έχει 2 ηλικίες και σε κανέναν άλλον δεν έχει βγάλει 2. Ειναι δυνατόν τα καρπιαία οστά να είναι 3ων χρονών και τα μετακαρπιαία 4,5???

Η γιατρός κι εμένα καλή μου φαίνεται. Και εμπνέει εμπιστοσύνη γενικά.

 

 

τα μετρησα

Α σταθερη 96 ορθια

Β πηρε αλλους 2, 104...την εβλεπα τη διαφορα

 

Η Β είναι τέλεια!!!! Στο μέσο όρο!!!

 

Βερα ποση χοληστερινη εχετε? της κανεις κατι?

κοιταζα και την ALP που ειναι αυξημενη αλλα ιδια εχει και ο Β, οποτε ασχετη για τη φαση μας

 

Έχουμε 250 (τουλάχιστον πριν 1 χρόνο). Τώρα περιμένουμε τ' αποτελέσματα. Εκτός του ότι της δίνω πράσινο γάλα και τυριά με χαμηλά λιπαρά δεν της κάνω τίποτα άλλο. Είναι γενικά του κρέατος και του αυγού αυτή και δεν της τα στερώ ιδιαίτερα. Από γλυκά ό,τι φάει σε πάρτυ και στο σχολείο είναι κανονικά. Αν της δώσω εγώ στο σπίτι είναι πιο προσεγμένα (πχ κουλουράκια λαδιού, κέικ λαδιού, σοκολάτα μαύρη κλπ)

 

Πάντως οι κόρες μας διαφέρουν μόνο 6μέρες!!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Β, αντρας χεχεχεχε, κανονικος ειναι αυτος

η Α δε θελει γλυκα σχεδον καθολου, και μια απο τα ιδια κιμαδες θελει να της στερησω..τι να την κανω, αφου δε τρωει η σκατουλα

αλλα ειμαστε στο 210

σκεφτεσαι καθολου χωρεμειο να ρωτησεις στο τμημα χοληστεριναιμιας(καπως ετσι)?

μου ειπε να παω αλλα δε το εχω κανει

ο Β παντως απο 2 ηταν στο 220+ και 3,5 πηγε προς τα κατω, τωρα ειναι 178, οριακος

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ανησυχώ πιο πολύ που εμένα έχει 2 ηλικίες και σε κανέναν άλλον δεν έχει βγάλει 2. Ειναι δυνατόν τα καρπιαία οστά να είναι 3ων χρονών και τα μετακαρπιαία 4,5???

ΒΕΡΑ, και για την Μ μου είχαν δώσει 2 ηλικίες στην τελευταία οστική... η μία αρκετά κάτω από την ηλικία της και η άλλη λίγο πάνω από την ηλικία της. Η ενδοκρινολόγος μου είπε ΟΚ. Δεν έκανε κανένα σχόλιο, ότι δεν σημβαίνει συχνά ή κάτι τέτοιο... Στην καμπύλη του ύψους είναι λίγο πάνω από το 10%. Μην ανησυχείς.

 

Elisabeth, καλά αποτελέσματα εύχομαι, θα περιμένουμε νέα σας!

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον εχω νεα...υστερα απο αρκετο ψαξιμο μαθαμε οτι η εξεταση για την αυξητικη γινεται στο αγια σοφια χωρις εισαγωγη του παιδιου...και οτι κανονικα χρειαζονται να γινουν 2 διαφορετικες δοκιμασιες για τον ελεγχο της ορμονης...εμας χθες ο γιατρος που μας ειδε μας ειπε να μεινουμε 1-2 μερες μεσα για να κανουμε και τις 2 δοκιμασιες μια κ εξω...σημερα που μιλησαμε μαζι του τον ρωτησαμε αν γινεται να κανουμε για αρχη μονο τη μια δοκιμασια να περιμενουμε να βγουν τ αποτελεσματα(κανουν 1-2 μηνες) και αν δειξει προβλημα να κανουμε το καλοκαιρι και τη δευτερη δοκιμασια...μας ειπε οτι αν θελουμε μπορουμε να το κανουμε ετσι..οποτε θα παμε κανονικα τη πεμπτη θα κανει την εξεταση και θα βγουμε...δε θα μεινουμε μεσα το βραδυ.ουφ μου φυγε ενα βαρος!!ας ελπισουμε τωρα να της βρουν ευκολα φλεβες και να γινει το ολο πραγμα οσο πιο ανωδυνα γινεται!

 

βαγκ σ ευχαριστω για τις ευχες!

βερα κ εμεις που καναμε οστικη στο παιδων μια ηλικια μας εδωσαν...

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα ετσι μωρε και φυσικα ΑΡΝΗΤΙΚΗΗΗΗΗΗ να ειναι

 

ας ειναι κοντουλια και υγειιουλια

 

να σαι καλα γατουλα!!απ το στομα σου και στου θεου τ αυτι!

ναι μωρε...υγιη να ναι κ ας ειναι κοντα...κοριτσακια ειναι ε δε θα φορεσουν και κανα δωδεκαποντο?:P

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

ΒΕΡΑ, και για την Μ μου είχαν δώσει 2 ηλικίες στην τελευταία οστική... η μία αρκετά κάτω από την ηλικία της και η άλλη λίγο πάνω από την ηλικία της. Η ενδοκρινολόγος μου είπε ΟΚ. Δεν έκανε κανένα σχόλιο, ότι δεν σημβαίνει συχνά ή κάτι τέτοιο... Στην καμπύλη του ύψους είναι λίγο πάνω από το 10%. Μην ανησυχείς.

 

Elisabeth, καλά αποτελέσματα εύχομαι, θα περιμένουμε νέα σας!

 

Δε σου έδωσε κάποια εξήγηση? Δε σου είπε πόση είναι τελικά η οστική ηλικκία? Αν τελικά το παιδί έχει περιθώριο ή όχι????

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Β, αντρας χεχεχεχε, κανονικος ειναι αυτος

η Α δε θελει γλυκα σχεδον καθολου, και μια απο τα ιδια κιμαδες θελει να της στερησω..τι να την κανω, αφου δε τρωει η σκατουλα

αλλα ειμαστε στο 210

σκεφτεσαι καθολου χωρεμειο να ρωτησεις στο τμημα χοληστεριναιμιας(καπως ετσι)?

μου ειπε να παω αλλα δε το εχω κανει

ο Β παντως απο 2 ηταν στο 220+ και 3,5 πηγε προς τα κατω, τωρα ειναι 178, οριακος

 

Εμένα η Χαρμανδάρη μου είπε για τη χοληστερίνη ότι πολλές φορές μεγαλώνοντας πέφτει. Εγώ δεν ασχολούμαι. Δεν πάω στο χωρέμειο γιατί δε θέλω να μας βάλουν σε αυστηρή δίαιτα. Πιστεύω ότι θα αγχωθώ τσάμπα και θα αγχώσω και το παιδί μου. Έτσι κι αλλιώς κάτι παραπάνω διατροφικά δε μπορώ να κάνω. Δε μπορώ να την πηγαίνω σε πάρτυ και να της λέω να μη φάει τούρτα, ούτε να βάλω να την ξεχωρίσουν στο σταθμό από τα άλλα παιδάκια σα να είναι άρρωστο. Την πάω μπαλέτο και κολύμβηση για να κινείται και ως εκεί.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε σου έδωσε κάποια εξήγηση? Δε σου είπε πόση είναι τελικά η οστική ηλικκία? Αν τελικά το παιδί έχει περιθώριο ή όχι????

 

Μου είπε ότι ναι μεν απο το τάδε κόκκαλο φαίνεται λίγο μεγαλύτερη αλλά από το άλλο φαίνεται αρκετά μικρότερη οπότε ΟΚ. Μέσο όρο δηλ. ήταν κάτω από την χρονολογική. Αφησε να εννοηθεί ότι έχει περιθώριο, δε θυμάμαι και ακριβώς τα λόγια της, μάλιστα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να την παρακολουθεί πια και να την ξαναπάω μόνο αν δω κάποια πρόωρη αλλαγή στο σώμα της.

WGVKp2.png<a COGYp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια elisabeth!!!!

 

Aχ Βερα ποσο θα ηθελα να πηγαινε κολυμπι και ι δικια μου το εχει παρει στραβα εντελως, 2 χρονις προσπαθησα δεν της αρεσε... και δεν ηθελα να πολυπιεσω. Μπαλέτο θελει πολυ λεω απο του χρονου να τη στείλω

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια elisabeth!!!!

 

Aχ Βερα ποσο θα ηθελα να πηγαινε κολυμπι και ι δικια μου το εχει παρει στραβα εντελως, 2 χρονις προσπαθησα δεν της αρεσε... και δεν ηθελα να πολυπιεσω. Μπαλέτο θελει πολυ λεω απο του χρονου να τη στείλω

 

Εμένα ευτυχώς προς το παρόν της αρέσει. Αλλά κατά καιρούς μου κάνει κάτι νούμερα κι εμένα ... ελπίζω να μην το κόψει!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...την καναμε την εξεταση..το ενα τεστ μονο προς το παρον..καναμε εισαγωγη της βαλαν φλεβοκαθετηρα(αφου αρπαχτηκαμε με τη προισταμενη που δε μας αφηνε να ειμαστε μεσα στο δωματιο) ευτυχως βρηκαν ευκολα φλεβα μετα ηρθε η γιατρος της πηρανε αιμα(μας ξαναεβαλε να κανουμε εξετασεις αντισωματων για κοιλιοκακη και σωματομεδινη) της δωσανε ενα μικρο χαπακι(το οποιο υποτιθεται θα της εφερνε υπνηλια και θα κοιμοταν συνεχεια αλλα η δικια μου ισα που γλαρωσε κ αυτο για λιγο-βεβαια τωρα που γυρισαμε σπιτι ειναι κομματια-και ριχνει τη πιεση) και ανα μιση ωρα της επαιρναν αιμα(5 ληψεις συνολικα).η ολη διαδικασια κρατησε γυρω στις 2 ωρες.περιμεναμε ομως μεχρι το μεσημερι να ερθουν οι επικεφαλεις να μας δουν και να μας δωσουν οδηγιες.ηρθε η διεθυντρια μας ειδε την οστικη ηλικια που ειχαμε κανει στους 26μηνες(τοτε η οστικη της ηλικια ηταν 6 μηνες πισω) και μας ειπε εχει μικρο περιθωριο να παρει υψος βαση οστικης ηλικιας οτι οι 6 μηνες δεν ειναι τιποτε(περιττο να σας πω ποσο απογοητευτηκα) θα περιμενουμε να βγει η εξεταση της αυξητικης κ αν ειναι χαμηλη θα κανουμε και το δευτερο τεστ.εντωμεταξυ μας εξηγησε οτι χρειαζονται 2 θετικα τεστ για την επιβεβαιωσγ της ελλειψης η 2 αρνητικα γαι τον αποκλεισμο της...δηλ αν το ενα τεστ βγει θετικο και το δευτερο αρνητικο πρεπει να γινει και τριτο τεστ.μας εκλεισε ραντεβου για 11 απριλη να δουμε τ αποτελεσματα.το χειροτερο τ αφησα για το τελος...μας ειπε οτι το βαρος της ειναι πολυ για το υψος που εχει(10600 ειναι μη φανταστηται κανα τρελο νουμερο!) και να της δινουμε λιγοτερο φαγητο και κομμενα τα γλυκα..τραγικη ειρωνια...το παιδι μεχρι τα 2 δεν ετρωγε και τωρα που ξεκινησε να τρωει πρεπει να ελαττωσουμε το φαγητο:confused:

τελος παντων...εν αναμονη των αποτελεσματων.

παντως οσο αργοτερα γινει αυτη η εξεταση τοσο καλυτερα(για το παιδι καταλαβαινει καλυτερα)-πριν την εφηβεια βεβαια.ισως και να βιαστηκα να την κανω τελικα:?

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

ελιζαμπεθ θυμισε υψος?

 

 

τωρα θελει ενα μηνα.......

 

η γιατρος της μου εχει πει για ελεγχο αυξητικης μετα τα 4

 

 

το βρηκα

 

η μικρη μου ειναι τωρα 28 μηνων κ την παρακολουθει ενδοκρινολογος ιδιωτικα και στο παιδων...λοιπον στα 2 χρονια ειχε υψος 77εκ και τωρα ειναι 80εκ(ο ενδοκρινολογος τελευταια φορα τη μετρησε-ξαπλωτη ομως 81.5 εγω ορθια τη βγαζω μετα βιας 80)...

 

 

παντως λες οτι σε 4 μηνες τσιμπησε 3 εκ

οτι ειναι κοντουλα ειναι.........

ποσους π γεννηθηκε?

 

 

ΥΠΟΜΟΝΗ

ΨΗΛΩΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

(εμενα πηρε ο Β αλλους 2 π και μου φαινεται ακομα πιο κοντουλα.......)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελιζαμπεθ θυμισε υψος?

 

 

τωρα θελει ενα μηνα.......

 

η γιατρος της μου εχει πει για ελεγχο αυξητικης μετα τα 4

 

 

το βρηκα

 

η μικρη μου ειναι τωρα 28 μηνων κ την παρακολουθει ενδοκρινολογος ιδιωτικα και στο παιδων...λοιπον στα 2 χρονια ειχε υψος 77εκ και τωρα ειναι 80εκ(ο ενδοκρινολογος τελευταια φορα τη μετρησε-ξαπλωτη ομως 81.5 εγω ορθια τη βγαζω μετα βιας 80)...

 

 

παντως λες οτι σε 4 μηνες τσιμπησε 3 εκ

οτι ειναι κοντουλα ειναι.........

ποσους π γεννηθηκε?

 

 

ΥΠΟΜΟΝΗ

ΨΗΛΩΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

(εμενα πηρε ο Β αλλους 2 π και μου φαινεται ακομα πιο κοντουλα.......)

 

γατουλα μου τωρα ειναι 81 εκ...δηλ 2 ποντοι στο 5μηνο:(γεννηθηκε 50 εκ(στο 50% νομιζω της καμπυλης)

γνωμη μου ειναι αν χρειαστει (πραγμα που απευχομαι) αν τη κανεις σε οσο μεγαλυτερη ηλικια γινεται.σα διαδικασια παντως δεν ειναι τιποτε.

 

αν βγει στουμπος κ ο γιος δε θα τ αντεξω!!:lol:

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

εσυ εισαι κοντουλα? θυμαμαι καλα???

77 2χρονων λες βρε και 81 τωρα μετα απο 7 μηνες? τα λεω καλα???

ηταν και οι 2 μετρησεις ορθιες η ξαπλα και οι δυο????

 

 

και εμενα η σκατουλα 49 , αλλα ηταν και 8μηνητικη (ο Β 47...αχχχχχ αυτη ηταν η μεγαλη!!!!!)

 

 

α και ειπες εκει μεσα σας πηρανε και αιματακι για αντισωματα εεεεε?

 

η δικια σου αργησε παρα πολυ το πρωτο χρονο που ειναι και ο χρονος που δινει υψος

η δικια μου εχασε το 2ο εξαμηνο σε υψος και βλεπω (και ελπιζω να συνεχισει) οτι γενικα ακολουθει τον Β απλα ειναι παντα -6π πιο κατω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δε τα εχω γραψει καλα....κατσε να δω το βιβλιαριο της...

 

λοιπον στο χρονο ηταν 68...στα 2 76 27 μηνων 79 και 31μηνων 81..τωρα ποιες μετρησεις ηταν στο ορθιο και ποιες ξαπλωμενη θα σε γελασω...(γμτ επρεπε να τις εχω σημειωσει)

 

σημερα μς εδωσαν προβλεψη για το υψος της (το ανωτερο ετσι?) 1,57-1,58.τι να πω μακαρι να το φτασει!!βασιικα πιο ψηλη απο μενα να γινει και θα μαι ευχαριστημενη!!καλα θυμασαι στουμπος κ εγω 1,53:oops:

 

ναι μας πηραν και για αντισωματα.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

μωρε κουκλι η μικρη το εχει και το γονιδιακο ...ελπιζω να ειναι αρνητικη και να ησυχασεις

 

η Α ηταν 73 και 83, οποτε και στη 2η χρονια δε σου τσιμπησε πολυ , 8 ποντους

τωρα στο 3ο ετος παει καλα σχετικα γιατι πιθανολογω το 76 ξαπλα και το 81 ορθια

οποτε 5 π παει μια χαρα.......ειδωμεν......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

εκεινο που με αγχωσε πολυ ειναι αυτο που μας ειπε για την οστικη...οτι εχει λεει μικρο περιθωριο...κ εγω χαιρομουν οτι ειναι πισω 6μηνες αρα δε μπορει θα παρει υψος!

 

αν το δεις συνολικα στο ετος περνει το ελαχιστο απαιτουμενο υψος...αυτο ειναι αληθεια(νομιζω απ το 2ο ετος στο 3ο το ελαχιστο ειναι 6 εκ??) εκει που εχασε πολυ ειναι στο πρωτο...

 

υπομονη...αν μπορεσω να τη βοηθησω αν εχει ελλειψη δηλαδη και θα εχει οφελος απ την αυξητικη θα το κανω.αναλογως βεβαια κ τι θα κερδισει.

 

αλλα ας μη προτρεχω...

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

elizabeth

 

ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μια χαρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μολις εχεις τα αποτελεσματα ενημερωσε μας αμεσως!!!!περιμενουμε με αγωνια!!!!!!!!!!!!

και εγω το σκεφτομουν πολυ εντονα να κανω την εξεταση απο τωρα!!

ολες μας ανησυχουμε με τα παιδια μας αλλα............. λιγες απο εμασ εχουμε προχωρησει στην εξεταση τησ αυξητικης!!!!!!!!!!!!!!

επισης μια αλλη χαρη κοριτσια , elizabeth ποια ειναι τα φυσιολογικα ορια τησ σωματοπεδινης?

 

γιατι περυσι που την εκανα ....η μικροβιολογοσ εψαχνε τα βιβλια τησ για να μου απαντησει. σκεφτομαι να την επαναλαβω γιατι η mpoumpoulitsa απο τη 15 καμπυλη που ηταν παντα σταθερη .... επεσε το μηνα αυτο στην 3η καμπυλη!! κλαφτα χαραλαμπε!!!!!

 

ευχαριστω και φιλια σε ολες!!! και κουραγιο γενικοτερα!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι ναι μεν απο το τάδε κόκκαλο φαίνεται λίγο μεγαλύτερη αλλά από το άλλο φαίνεται αρκετά μικρότερη οπότε ΟΚ. Μέσο όρο δηλ. ήταν κάτω από την χρονολογική. Αφησε να εννοηθεί ότι έχει περιθώριο, δε θυμάμαι και ακριβώς τα λόγια της, μάλιστα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να την παρακολουθεί πια και να την ξαναπάω μόνο αν δω κάποια πρόωρη αλλαγή στο σώμα της.

 

 

Εμένα το ένα έχει βγει 3μήνες μεγαλύτερο και το άλλο 1χρόνο και 3μήνες μικρότερο...

 

Έτσι ήταν και σ' εσάς?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

mpoumpoulitsa σ ευχαριστω πολυ!!εννοειται θα ενημερωσω μολις παρω τ αποτελεσματα!

για τη σωματομεδινη ειναι οπως το εγραψε η γατουλα...αν θυμαμαι καλα γιατι τα κοιταζα προσφατα ειναι απο 17-230 τα ορια αλλα δε θυμαμαι αν παει αναλογα με την ηλικια...οταν παρω τ αποτελεσματα θα το δω και θα σου πω.

 

παλι καλα θα βγουν σχετικα συντομα σε λιγοτερο απο μηνα!

 

να προσθεσω οτι οι νοσηλευτριες ηταν παρα πολυ καλες...σημερα που κοιταζω το χερακι της δεν εχει καν μαυρισει...ενα μικρο σημαδακι μονο εχει...αν η προισταμενη δεν ηταν τοσο σκυλα θα ελεγα οτι εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

AfgIp2.png

 

our daugher 5/8/2009

our son 2/9/2012

our little girl 11/10/2014 we love you all♥

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...