Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

για τα σντισυλληπτικά (εκτός του ότι κάποια από αυτά παχαίνουν)

Δημιουργούν ψυχολογικές μεταπτώσεις;

Επηρεάζουν τη μετέπειτα γονιμότητα;

Χρειάζονται κάποιοι μήνες από τη διακοπή της λήψης για να μείνεις ξανά έγκυος;

Έπερνα 8 χρόνια αντισυλληπτικά. Δεν πάχυνα και έμεινα έγκυος όταν μέσα σε 2 κύκλους από τη στιγμή που αποφάσισα ότι θέλω να μείνω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν ειναι αληθεια οτι μετα την αφαιρεση του σπιραλ δεν μπορεις να κανεις παιδια,θα τον σκοτωσω τον γιατρο μου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αληθεια οτι μετα την αφαιρεση του σπιραλ δεν μπορεις να κανεις παιδια,θα τον σκοτωσω τον γιατρο μου.

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Ρωτήστε βρε παιδιά τους γιατρούς σας, μη φρικάρετε λέμεεεεεε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τον ρωτησα,κουκλα μου και ειναι και πολυ καλος γιατρος,μου ειπε οτι δεν υπαρχει θεμα,φρικαρω ομως,γιατι οντως στο ιντερνετ το προτεινουν σε γυναικες που εχουν γεννησει και δεν διευκρινιζουν αν μπορει ανετα μια γυναικα να ξανακανει παιδακια μετα.Παντως,εμενα με βολεψε αφανταστα και δεν ειχα κανενα προβλημα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει εγώ, αυτό που λένε για το να έχεις κάνει ήδη παιδιά και να μη βάζουν σπιράλ οι νεαρές γυναίκες είναι μάλλον για αποφυγή μολύνσεων που μπορεί να επηρρεάσουν τη γονιμότητα (σαλπιγγίτιδες κλπ). Επειδή το σπιράλ είναι ξένο σώμα και αναλλοίωτο, αν προσβληθεί η περιοχή από κάποιο μικρόβιο, μπορεί να γίνει το ίδιο εστία μικροβίων και να επιβαρύνει την κατάσταση. Οπότε σου λέει αν είσαι νεαρή (έχεις πολλούς συντρόφους) και δεν έχεις κάνει παιδιά (οπότε θα θελήσεις να κάνεις κάποτε) μη βάλεις σπιράλ για να έχω κι εγώ (ο γιατρός) το κεφάλι μου ήσυχο, μην πάθεις καμμιά μόλυνση και με κυνηγάς... Αυτό είναι το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι,ετσι πρεπει να ειναι,τωρα που το εβγαλα εγω μου ειπε κανε ενα παπ τεστ και αν εισαι οκ,ορμα.Θα το κανω μετα απο 2 περιοδους και αν ολα ειναι καλα,θα γινει χαμος :!: .Τριαντα παιδια θα κανω (και θα πειναμε all together,παρεα,χαχαχαχαχαχαχαχ).

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μια σαλπιγγίτιδα και μια μόλυνση, δε μπορεί να συμβεί και σε μια γυναίκα που έχει ήδη γεννήσει; Και τότε δεν επηρεάζεται η γονιμότητα της όσο και αυτής που δεν έχει γεννήσει; Απλώς απαναπαυόμαστε στο ότι αυτή τουλάχιστον έχει κάνει 1, 2, χ παιδάκια... δεν πειράζει;

Δεν ξέρω τι να πω, εντάξει όλα αυτά είναι παρενέργειες που είναι φυσικές γιατί προσπαθούμε να πάμε ενάντια στη φύση μας (ωορηξία - γονιμοποίηση). Κάποιες από αυτές είναι ακραίες περιπτώσεις, με πολύ μικρά ποσοστά. Αλλά τα πάντα στη ζωή μας κρύβουν και κινδύνους, όταν επεμβαίνεις στο σώμα σου και καταργείς φυσιολογικές λειτουργίες μπορεί να υπάρχουν και ανεπιθύμητες συνέπειες. Το θέμα είναι πόσο ανεπιθύμητες και πόσο σοβαρές είναι αυτές... και κατά πόσο αναστρέψιμες!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μια σαλπιγγίτιδα και μια μόλυνση, δε μπορεί να συμβεί και σε μια γυναίκα που έχει ήδη γεννήσει; Και τότε δεν επηρεάζεται η γονιμότητα της όσο και αυτής που δεν έχει γεννήσει; Απλώς απαναπαυόμαστε στο ότι αυτή τουλάχιστον έχει κάνει 1, 2, χ παιδάκια... δεν πειράζει;

Δεν ξέρω τι να πω, εντάξει όλα αυτά είναι παρενέργειες που είναι φυσικές γιατί προσπαθούμε να πάμε ενάντια στη φύση μας (ωορηξία - γονιμοποίηση). Κάποιες από αυτές είναι ακραίες περιπτώσεις, με πολύ μικρά ποσοστά. Αλλά τα πάντα στη ζωή μας κρύβουν και κινδύνους, όταν επεμβαίνεις στο σώμα σου και καταργείς φυσιολογικές λειτουργίες μπορεί να υπάρχουν και ανεπιθύμητες συνέπειες. Το θέμα είναι πόσο ανεπιθύμητες και πόσο σοβαρές είναι αυτές... και κατά πόσο αναστρέψιμες!

 

Αναστρέψιμες είναι, αν τις πάρεις χαμπάρι νωρίς. Υποτίθεται πως κάνουμε συχνά τεστ παπ και δεν έχουμε το φόβο να πάθουμε μια μόλυνση την οποία δεν θα πάρουμε χαμπάρι. Αν είσαι 20 χρονών δεν απαιτείται να κάνεις τεστ παπ κάθε χρόνο... Έτσι νομίζω... Δεν είναι θέμα ότι εσύ που έχεις κάνει παιδιά δεν πειράζει αν δεν κάνεις άλλα!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

20 χρονων..............................ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΟΜΩΣ.........

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα οι γυναικολόγοι μας ξέρουν καλύτερα και μπορούν να μας ενημερώσουν ακόμη και για τον ελάχιστο κίνδυνο, το 0,0000001%, πρέπει να το ξέρουμε. Το παν είναι η ενημέρωση, ας μην τρελαινόμαστε και αγχωνόμαστε...

christiana08, σου εύχομαι να γίνεις η mrs rabbit, κακά τα ψέματα κι εγώ θα ήθελα πολύ να γίνω... έλα όμως που τα μωρά δε μεγαλώνουν μόνο με καρότα δυστυχώς. Και την πείνα δε την αντέχουμε...

Εσύ πάντως κάνε το χαμό, θα βγείς σίγουρα κερδισμένη :wink: ... ή χαρούμενη :P τουλάχιστον!!! Θα λάμπεις κοριτσάκι και όλοι θα ρωτάνε, τι συμβαίνει; Τι κάνεις βρε τώρα τελευταία και είσαι στις ομορφιές σου; Πες μας το μυστικό σου... Ξέρετε είναι το πολύ..... :oops::oops::oops:

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ,Mamakoulina μου,θα γινει χαλασμος.Παντως,στο ξαναλεω,ειναι πολυ πρακτικο το σπιραλ,ησυχαζει το κεφαλι σου.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ,Mamakoulina μου,θα γινει χαλασμος.Παντως,στο ξαναλεω,ειναι πολυ πρακτικο το σπιραλ,ησυχαζει το κεφαλι σου.

 

Αυτό ακριβώς...

 

Εσύ που το έβγαλες όμως τι μιλάς;; :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To σκεφτομαι κι εγω το σπιραλ. Λογω προβληματων υγειας δεν μπορω να παρω αντισυλληπτικα, το προφυλακτικο ειναι πολυ ξενερωτικο σε μια μονιμη και αποκλειστική σχεση (γνωμη μου) κι ετσι σκεφτομαι τις αλλες λυσεις και κατεληξα σ' αυτην του σπιραλ αλλα εχω ορισμενες επιφυλαξεις. Καπου διαβασα για την εκτρωτική του δραση (ισχυει; ) αλλα και για την πιθανοτητα εξωμητριας κυησης. τι ισχυει τελικα απ' ολα αυτα; Α, και κατι αλλο; Τι σημαινει το κοστος κυμαινεται αναλογα με την ποιοτητα; Ποιος καθοριζει την βελτιστη ποιοτητα; Εχει σχεση η ποιοτητα με το ποσοστο επιτυχιας στην αντισυλληψη ή ειναι απλα θεμα υλικου; Α, και τι σημαινει σου κραμμονται 2 κορδονακια; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jean μου γλυκια,καλημερα.Απο τα λιγα που ξερω,η ποιοτητα εχει σχεση οσον αφορα με την ανεκτικοτητα του απο τον οργανισμο.Ζητα απο τον γιατρο σου την μεγιστη ποιοτητα και κανονισε ενα ραντεβου να στο τοποθετησει,μην πας και σου βαλει ο,τι εχει εκει.Δυο κορδονακια κρεμονται εσωτερικα,ειναι μη ορατα,για την στιγμη που θελεις να το αφαιρεσεις,να βγει ευκολα.Ισχυει η εκτρωτικη του δραση,αν μεινεις εγκυος και θελεις να μην το κρατησεις,σου το τοποθετουν,δεν γνωριζω σε ποιες περιπτωσεις,επισης εκτρωτικη δραση ειναι και το περιβαλλον που δημιουργει ωστε να μην γονιμοποιηθει το ωαριο.Εξωμυτρια κυηση,ειναι μια σπανια περιπτωση βεβαια,που ναι μπορει να γινει ενω ειναι τοποθετημενο και μπορει να προκυψει και οταν το βγαλεις,αν μεινεις εγκυος αμεσως.Συγγνωμη αν σε κατι κανω λαθος,μπορει τα αλλα κοριτσια να ξερουν παραπανω.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To σκεφτομαι κι εγω το σπιραλ. Λογω προβληματων υγειας δεν μπορω να παρω αντισυλληπτικα, το προφυλακτικο ειναι πολυ ξενερωτικο σε μια μονιμη και αποκλειστική σχεση (γνωμη μου) κι ετσι σκεφτομαι τις αλλες λυσεις και κατεληξα σ' αυτην του σπιραλ αλλα εχω ορισμενες επιφυλαξεις. Καπου διαβασα για την εκτρωτική του δραση (ισχυει; ) αλλα και για την πιθανοτητα εξωμητριας κυησης. τι ισχυει τελικα απ' ολα αυτα;

Την εκτρωτική του δράση δεν την καταλαβαίνω, δηλαδή έχεις ένα γονιμοποιημένο ωάριο το οποίο δεν μπορεί να εγκατασταθεί στη μήτρα και;; Αυτό μάλλον καταλήγει σε εξωμήτρια κύηση και είναι παρενέργεια της χρήσης σπιράλ, αυτό είναι αλήθεια. Την έκτρωση δεν την καταλαβαίνω, προκαλεί αποβολή του γονιμοποιημένου ωαρίου το σπιράλ;;; Και γιατί δε λέγεται παλινδρόμηση της κύησης και λέγεται έκτρωση;;; Που το διάβασες αυτό;

 

Α, και κατι αλλο; Τι σημαινει το κοστος κυμαινεται αναλογα με την ποιοτητα; Ποιος καθοριζει την βελτιστη ποιοτητα; Εχει σχεση η ποιοτητα με το ποσοστο επιτυχιας στην αντισυλληψη ή ειναι απλα θεμα υλικου; Α, και τι σημαινει σου κραμμονται 2 κορδονακια; :lol:

 

Φαντάζομαι πως είναι στην ποιότητα του υλικού... Μια συνάδελφος που μου το πρότεινε εμένα το σπιράλ πριν κανένα χρόνο, μου είχε πει πως άλλαξε γυναικολόγο επειδή της έβαλε κάποιο σπιράλ το οποίο σκούριασε μέσα και θα είχε θέμα (ούτε ξέρω, ούτε και που θέλω να φαντάζομαι τι θα μπορούσε να είχε πάθει...)

Τα κορδονάκια δεν κρέμονται έξω, στον τράχηλο μάλλον είναι για να μπορέσει ο γιατρός να σου το βγάλει όταν έρθει η ώρα.

 

Πάντως δεν είμαι ειδικός, την γνώμη που έχω σχηματίσει προσωπικά γράφω έτσι;; Εγώ το έχω βολευτεί πολύ γιατί αλλιώς θα έκανα κι εγώ 30 παιδιά σαν την christiana που έβαλε μπρος :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Micnat,θα πεινουσαμε παρεα...............Κριμα τα λεφτα που εδωσα να μου το βαλει,στους 4 μηνες μετανοιωσα,ηθελα παιδι και το εβγαλα...Οταν ομως κανω 2 παιδακια ακομη(ε,ρε πεινες),θα το ξαναβαλω αεραααααααααα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά τίποτα δεν αποφασίζουμε και μένει η γκρίνια και η στενοχώρια, σοβαρα μιλάω τώρα, μας στενοχωρεί το θέμα. Αφού λέμε να πάμε να... και η επόμενη ερώτηση είναι, ναι αλλά που θα... και πολλές φορές το αφήνουμε για να μη χαλάσουμε τις καρδιές μας. Ε, δε λέει να το αφήνουμε...

 

τελικα πως την παλευετε την κατασταση????

 

δεν εχω καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

maggie μου,δεν καταλαβα τι ακριβως εννοεις,συγγνωμη.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Να εξηγησω τι εννοω με το "εκτρωτικη δραση". Τα αντισυλληπτικα επι παραδειγματι εμποδιζουν να γονιμοποιηθει ενα ωαριο. Οπως και το προφυλακτικο. Το σπερμα δεν φτανει ποτε στο ωαριο. Το σπιραλ ομως εμποδιζει το γονιμοποιημενο ωαριο (εαν φυσικα υπαρξει γονιμοποιηση) να εγκατασταθει στη μητρα. Αυτο θεωρειτε εκτρωτική και οχι αντισυλληπτική δραση. Επισης το γονιμοποιημενο ωαριο σε σπανιες περιπτωσεις αφου εμποδιζεται απο το σπιραλ να εγκατασταθει στη μητρα εγκαθισταται τελικα εκτος του περιβαλλοντος της μητρας με αποτελεσμα να εχουμε εξωμητριο κυηση. Αυτα εβγαλα ως συμπερασμα διαβαζοντας για το σπιραλ στο διαδικτυο. Με ενοχλησε καπως σαν ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,αλλα νομιζω οτι γραφει κιολας οτι αυτες οι περιπτωσεις ειναι σπανιες,σωστα,γιατι δεν θυμαμαι καλα,λεει για ενα μικρο ποσοστο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμείς με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού χρησιμοποιούμε χάπια...Και δεν έχω καμμία παρενέργεια..Σε κάθε περίπτωση ο γιατρός μετά από εξετάσεις θα προτείνει ποιο είναι το κατάλληλο χάπι για την κάθε μια από μας. Και επίσης είναι μύθος ότι δεν μπορείς να συλλάβεις μετά από χρήση αντισυλληπτικών..Σύμφωνα με τον γιατρό μου πάντα..

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΜΕΘΟΔΟ ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗΣ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ... ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ? ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ... (ΜΗΝ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 2 ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΟ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΚΟΥΤΣΟΧΩΡΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΧΩΡΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΡΜΑΙΟ )

 

ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ (ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΙΚΩ ΑΛΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΦΤΟΥΡΑΕΙ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟΥ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 3ΩΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ...)

 

ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ. ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑ PANADOL ΤΟ ΧΡΟΝΟ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΟΝΑΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΙΣ ΜΙΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΝΟΥΣΑ.

 

ΣΠΙΡΑΛ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ...ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ. ..

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΕΣ....

 

ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΑΝΩΔΥΝΟ... ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΖΟΥΜΕ... ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ 4 ...

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...