Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμος μετα την καισαρικη


Recommended Posts

καλησπερα!σε 12 μερες μπαινω για προγραμματισμενη καισαρικη λογο μυωπιας!θα ειμαι στην 38 εβδομαδα.θελω αποκλιστικα κ μονο να θηλασω.εχει καποια την εμπειρια να μου πει σε ποσες ωρες θα εχω γαλα κ αν κατα ποσο θα ειναι αρκετο αυτο για την πρωτη μερα ζωης του μικρου μου...?:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Πριν 3 1/2 μήνες γέννησα την δεύτερη κορούλα μου. Και οι δύο με προγραμματισμένη καισαρική στις 38 εβδομάδες. Θήλασα και θηλάζω ακόμη αποκλειστικά. Το γάλα κατεβαίνει περίπου την 2-3 μέρα. Στην πρώτη μου κατέβηκε την 3η μέρα και στην δεύτερη την 2η μέρα. Θήλασα λίγες ώρες μετά την καισαρική. Αυτό όμως όχι για να φάει το μωρό αλλά για να μάθει τις θηλαστικές κινήσεις. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα καθόλου γάλα. Μόλις κατέβηκε το γάλα ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό. Η πρώτη μου κόρη θήλασε για 10 1/2 μήνες, Σταμάτησα εγώ γιατί δεν μπορούσα άλλο. Ευελπιστώ στη δεύτερη να φτάσω το χρόνο. Μέχρι στιγμής όλα πάνε ρολόι. Με το καλό να υποδεχτείς το μπεμπακι σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σε 12 μερες μπαινω για προγραμματισμενη καισαρικη λογο μυωπιας!θα ειμαι στην 38 εβδομαδα.θελω αποκλιστικα κ μονο να θηλασω.εχει καποια την εμπειρια να μου πει σε ποσες ωρες θα εχω γαλα κ αν κατα ποσο θα ειναι αρκετο αυτο για την πρωτη μερα ζωης του μικρου μου...?:confused:

 

Καλημέρα!! Με το καλο να κρατήσεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου. Το γάλα κατεβαίνει μετα απο 2 -3 24ωρα. Τις πρώτες μέρες θα έχεις το πρωτογαλα. Απλά να ξέρεις οτι τις πρώτες μέρες το μωρακι εχει περισσότερο ανάγκη την επαφή με την μαμα του παρα το φαγητό η φύση τα εχει κάνει όλα όπως πρεπει. ;) θα πρεπει να έχεις το μωρακι σου συνέχεια στο στήθος και αυτο θα είναι ήρεμο και ευτηχισμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!σε 12 μερες μπαινω για προγραμματισμενη καισαρικη λογο μυωπιας!θα ειμαι στην 38 εβδομαδα.θελω αποκλιστικα κ μονο να θηλασω.εχει καποια την εμπειρια να μου πει σε ποσες ωρες θα εχω γαλα κ αν κατα ποσο θα ειναι αρκετο αυτο για την πρωτη μερα ζωης του μικρου μου...?:confused:

 

Καλημέρα...και εγω γέννησα πριν 10 μήνες με προγραμματισμένη καισαρική...θα συμφωνήσω με τα κορίτσια πιο κάτω...στην αρχή πολύ λίγο...είχα το πρωτόγαλα...στο νοσοκομείο του έδωσα και συμπλήρωμα και το συνεχίσαμε και στο σπίτι μαζί με δικό μου γιατί νόμιζα ότι δεν είχα....μέχρι να γίνει 13 ημερών όπου και ήρθε η παιδίατρος η οποία να είναι καλά με βοήθησε πάρα πολύ και κόψαμε τελείως το ξένο και μέχρι τώρα τον θηλάζω. Να ξέρεις θέλει υπομονή ...στην αρχή εμείς δυσκολευτήκαμε και εγώ και ο μικρός... μέχρι 6 μηνών θήλαζε με θηλές γιατί η μία θηλή πάει προς τα μέσα...αλλά όλα καλά...όποτε πάμε στην γιατρό να φανταστείς μου λέει " μπράβο ρε θηρίο...αν έχω κάποια μαμά που έχει πρόβλημα με τον θηλασμό θα την στείλω σε σένα"....και νιώθω τόσο όμορφα και για εμένα και για τον μικρό...εμένα προσωπικά μου αρέσει ο θηλασμός ακόμα και όταν ο μικρός είναι ανήσυχος και ξυπνάει 3-4 φορές την νύχτα να φάει....

Με το καλό λοιπόν να έρθει το μωράκι σου...και να το πάρεις στην αγκαλιά σου και εμείς εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε από εδώ μέσα όσο μπορούμε...

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

Μα ποσο ομορφα ειναι να μοιραζεσαι πραγματα σας ευχαριστω πολυ για τις αποντησεις σας.πανω απο ολα ειμαι αισιοδοξη δεν εχω φοβο παρα μονο λιγο ανυπομονησια για να παρω το μικρουλακι την πρωτη αγκαλια!αλλα δεν μπορω να με φανταστω να μην καταφερω να θηλασω το θελω τοσο πολυ.ευχαριστω κ παλι.συνεχιστε να στηριζεται εμας τις νεες μανουλες!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...