Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα για βάφτιση στη Θεσσαλονίκη


Σοφία Τ.

Recommended Posts

Ενοικιο...Και οι τιμες σου ειπα πανω-κατω τι θυμαμαι...Απο κοντα θα μαθεις λεπτομεριες.

 

Ok Σοφία ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Κι εσένα Venetia!!:-D:-D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 718
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια δεν ξερω αν σας ενδιαφερει να ψωνιζατε απο βεροια τα βαπτιστικα...(μαλλον σας ειναι λιγο μακρια,ε?)εγω πηρα τα παντα..κοστουμι,λαδοπανα,παπουτσια,ολα και 150 μπομπονιερες,550 ευρο(το κοστουμι ειναι τελειο και μαρκα-αν θυμαμαι καλα "μπαμπινο" ή καπως ετσι.το μαγαζι λεγεται "βυζαντινο"αν θελετε κι αλλες πληροφοριες γραψτε κ θα σας πω..πειτε και κανενα κεντρο για βαπτιση,ρε κοριτσια..σε στυλ ταβερνας ψαχνω,στην ανατ.θεσ/νικη.περαια,θερμη κατα εκει...:wink:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει κανει καμια σας βαπτιση απο το evendi?αν ναι τι εντυπωσεις εχετε?ηταν ωραια?μεινατε ευχαριστημενες?

 

Εγώ επισκέφτηκα το evendi για να ενημερωθώ mammy-m. Στις φωτό που είδα (οι περισσότερες εκ των οποίων είναι και στο site του) όλα είναι πολύ όμορφα!! Και γενικώς η εξυπηρέτηση πολύ καλή. Απλά αυτά που μου άρεσαν εμένα, ήταν λίγο ακριβούτσικα για την τσέπη μου αυτή την εποχή.:roll:

Για παράδειγμα, μου είπαν ότι για να μου στολίσουν το τραπέζι με τις μπομπό, το κόστος είναι 300ευρώ. Αν έρθουν να στολίσουν και στο χώρο δεξίωσης, άλλα 250 ευρώ.

Το προσκλητήριο που μου άρεσε (κορώνα σε στικάκι) είχε 4,5 ευρώ. Οι μπομπό πρίγκηπας βάτραχος επάνω σε μαξιλαράκι, 4 ή 4,5 ευρώ. Ένα δεύτερο σχέδιο μπομπό (ο βάτραχος πάνω σε κουτάκι αν θυμάμαι καλά) είχε 3,5 ευρω. Προφανώς θα έχει και πιο οικονομικές μπομπονιέρες και προσκλητήρια, αλλά εγώ ρώτησα τιμές για αυτά τα οποία μου άρεσαν όχι για όλα.;)

 

Πάντως, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Σε άλλη φάση της ζωής μου, θα το επέλεγα. :mrgreen:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο "μη με λησμόνει" έκανα και εγώ το γάμο μου!Ήταν φ α ν τ α σ τ ι κ ό ς ο στολισμός!!!Με στέφανα, στολισμό εκκλησίας- προαύλιου (μέχρι λευκό τραπέζι αντίκα κουβάλησε η Μαρία!), στολισμό πισίνας, αυτοκινήτου κτλ. βγήκε 2160 just!Και φιλική τιμή κιόλας, με μείον 10% και με τις παλιές τιμές, και όλα αυτά πριν 2 χρόνια!Πάντως δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην σχολίασε το στολισμό!Είχα ζητήσει να έχει πολλούς καρπούς, και είχε βάλει βατόμουρα, ρόδια, κοκκοφοίνικα, λουλούδια...όνειρο!Εφερε και ζαχαρωτά για κέρασμα και λουκούμια από μόνη της!Βέβαια εντάξει.Τσιμπημένα αν σκεφτείς ότι από όλο αυτό μένουν μόνο οι φωτό!!!Καλά, άσε οι φωτό!2200 και εκεί!!!Όυφ!Τί τα θυμήθηκα νυχτιάτικα!!! :)

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια ξέρει καποια τίποτα για ένα μαγαζί με βαπτιστικά στα Κωνσταντινοπολίτικα επί της Λαμπράκη( προς το τέλος της εκει που στρίβει το14?) Είναι γωνιακό και απέξω φαίνεται καλόγουστο. Έχει μόνο ρούχα ή και τα άλλα είδη βάφτισης? Από τιμές τι λέει? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

"Το σπιτάκι" λες;;Εχει και στην Περαιβού δεύτερο κατάστημα και ψωνίζω για τη βαφτιστήρα μου, για να μπορεί να πάει και η μαμά της για αλλαγή, μιας και είμαστε τουμπιώτισσες και οι 2!Εχει και mandarino,lapin κτλ. άλλες μάρκες και από τιμές καλές νομίζω, ανάλογα και το τί θα πάρεις, έτσι;;Δυστυχώς για τη βάφτιση είχα κλείσει σε ένα άλλο μαγαζί στη Λαμπράκη,και επειδή ήταν γνωστή ντράπηκα να φύγω!Τουλάχιστον το φορεματάκι που ήταν του Τσέλιου ήταν ωραίο, αλλά για τσάντα κτλ.. έπρεπε να ψάξω αλλού, γιατί η ιδιοκτήτρια ήθελε να μου πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!Είχε κολλήσει κορδέλλα guy Laroche (με τη κόλλα να είναι στραβοχυμένη παντού)σε πλαστικές τσάντες της πλάκας και τις πουλούσε 130 ευρώ!!!Το φόρεμα το πήρα 250-300 ευρώ, δεν θυμάμαι ακριβώς και μετά είδα αλλού ένα lapin με ζωγραφιστά λουλούδια 130 ευρώ, το οποίο ερωτεύτηκα,αλλά ήταν αργά!!!

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

και εγω κοριτσια πηγα προσφατα στο evendi γιατι εντυπωσιαστηκα απο το site στο οποιο αν το καλοσκεφτεις εχει πολυ κοντινες φωτο απο λεπτομερειες που στην πραγματικοτητα δεν ειναι ετσι.

 

θα το επελεγα μονο για να μου στολισει και το τραπεζι απο τις μπομπονιερες αλλα 250-300 μονο για αυτο μου φαινονται too much και ειδικα αναλογικα με το κοστος απο τις μπομπονιερες.

 

γνωριζετε ποσο κοστιζει για να αναλλαβει καποιος να σου στολισει το τραπεζι απο μπομπονιερες και μεσα της βαφτισης?

Link to comment
Share on other sites

Και γω για το ιδιο ψαχνω χχχ! Είναι αμαρτία να δώσω τόσα λεφτά.Στην Αθήνα μια κοπέλα το έκανε με 120-150 ευρώ!Ασε που μπορω να αγοράσω μόνη μου ότι θέλω να είμαι σίγουρη για την ποιοτητα και να βαλω μια φιλα εκεινη την μερα να το κανει...πάντως αν βρεις κατι γραχτω και γω στο ψαξιμο ειμαι!

Link to comment
Share on other sites

Και γω για το ιδιο ψαχνω χχχ! Είναι αμαρτία να δώσω τόσα λεφτά.Στην Αθήνα μια κοπέλα το έκανε με 120-150 ευρώ!Ασε που μπορω να αγοράσω μόνη μου ότι θέλω να είμαι σίγουρη για την ποιοτητα και να βαλω μια φιλα εκεινη την μερα να το κανει...πάντως αν βρεις κατι γραχτω και γω στο ψαξιμο ειμαι!

 

Πάντως και σε γνωστό ανθοπωλείο που αναλαμβάνει να στολίσει το τραπέζι των μπομπονιέρων και ευχών όταν ρώτησα, 250 ευρώ μου ζήτησαν και άλλα 200 για να μου στολίσουν τον διάδρομο στις σκάλες.

 

Για να το κάνεις μόνη σου πάντως, σίγουρα θα κοστίσει λιγότερο αλλά θέλει πολύυυυυ τρέξιμο. (εξαρτάται βέβαια, απο τον στολισμό κ.α. που θέλεις να κάνεις)

Εγώ π.χ. για να αγοράσω τα υλικά έπρεπε να πάω σε πολλά διαφορετικά μέρη, μερικά εκ των οποίων (γυάλες, καραμέλες, βότσαλα) ήταν εκτός πόλης (macro, praktiker, ikea κλπ). Μόνο για τις γάζες πήγα σε 7 διαφορετικά καταστήματα για να τις βρώ σε καλή τιμή αλλά και για να βρώ τα χρώματα που ήθελα. Για τα πουγκάκια, έψαξα ούτε κι εγώ θυμάμαι σε πόσα μαγαζιά και κατέβηκα στο κέντρο 2 φορές, γιατί το χρώμα και το μέγεθος που ήθελα είχε εξαντληθεί. Τα βρήκα με καθυστέρηση 10 ημερών απο κάποιον που τα παρήγγειλε για μένα.

Έπειτα, πρέπει να τα πάρεις, να κάνεις πρόβες και προετοιμασία στο σπίτι (να στολιστούν τα δέντρα με τις κορδελίτσες -εγώ είχα κρεμαστές μπομπό και δέντρο ευχών, να κοπούν οι γάζες στο κατάλληλο μήκος, να ετοιμάσεις τα νερά για τις γυάλες -βάλαμε χρωματιστό νερό και ρεσώ- και άλλα ανάλογα με τον στολισμό σου) με κορδελίτσες κλπ, και το κυριότερο, εκείνη την ημέρα, χρειάζεσαι άνθρωπο με αυτοκίνητο μεγάλο (εγώ χρειάστηκα φορτηγάκι γιατί είχα 3 δέντρα και πολλά μπαλόνια που είχαν όγκο) ο οποίος θα φορτώσει τα πράγματα και θα τα πάει στην εκκλησία μαζί με 1 με 2 άτομα, περίπου 30-40 λεπτά πριν την ώρα της βάπτισης. Μεταφέραμε και ακόμη ένα έξτρα πτυσσόμενο τραπέζι που δανειστήκαμε. Στρώθηκαν τα λευκά τραπεζομάντηλα, οι γάζες, τα δέντρα, τα μπαλόνια, οι μπομπονιέρες, τα γλυκά, έγινε η διακόσμηση, ήταν εκει και διόρθωναν τα πράγματα, έδιναν οδηγίες στον κόσμο για το δέντρο ευχών Μετά τα μάζεψαν και τα ξαναέβαλαν στο αυτοκίνητο και πίσω. Εμένα με βοήθησαν φίλοι μου σε όλα αυτά, γιατί μονη μου δεν υπήρχε περίπτωση να τα καταφέρω. Ειδικά η αγαπημένη μου φιλενάδα theni, έβαλε και τον κόπο και τις ιδέες της και με έσωσε!:mrgreen:

 

Sorry, για το "σεντόνι" απλά ήθελα να τα γράψω με λεπτομέρειες για να σας δώσω σαφή εικόνα.:wink:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Mom φωτο απο τη βαφτιση εβαλες?

 

Όχι Σοφία μου, δεν έβαλα ακόμα, απλά γιατί δεν έχω φωτό απο όλα τα πράγματα αλλά ούτε και απο την ημέρα της βάπτισης που είναι στημένα. Περιμένω τον φωτογράφο και τον αδερφό μου που έβγαλαν, αλλά ακόμη σε μένα δεν έδωσε κανείς τους ούτε μια...:evil: (έχω σκάσει!!!)

Θα μπω λίγο αργότερα και θα σας γράψω και για τα καταστήματα απο τα οποία έμεινα ευχαριστημένη. (τώρα έχω το ζουζούνι στα πόδια μου και δεν μπορώ να γράψω...:roll:)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, πληροφοριακά και μόνο να πω ότι το ανθοπωλείο "Μη με λησμόνει" είναι τέλειο. Κάνει τέλεια δουλειά και η Μαρία η ιδιοκτήτρια είναι μια κοπέλα με ιδιαίτερο στυλ, πολυ συμπαθητική και πολύ δημιουργική. Μου έδειξε φωτογραφίες απο προηγούμενες δουλειές της και πραγματικά μαγεύτηκα.

Τελικά δεν έκανα κάτι απο εκεί, γιατί αποφάσισα να τα κάνω μόνη μου, αλλά πραγματικά ήταν όλα υπέροχα. (όπως και η εξυπηρέτηση)

 

Τα καλύτερα πουγκάκια στο χρώμα και στο μέγεθος που ήθελα, και στην καλύτερη τιμή, τα βρήκα στη "Μαριάννα" που αναφέρθηκε πιο πάνω απο την Σοφία. Πραγματικά μεγάλη διαφορά. Σε άλλα καταστήματα μου ζητούσαν 22 λεπτά για κάθε πουγκί και εκεί τα πήρα με 8 λεπτά το τεμ. Ήταν μάλιστα αυτοί, που με εξυπηρέτησαν και παρήγγειλαν ειδικά για μένα ένα χρώμα που είχε έλλειψη.

 

Βαπτιστικά πήραμε σε πολύ καλή τιμή απο την Ροζαλίνα (στον πεζόδρομο που είναι το Ούζου Μέλαθρον). Μου έφτιαξε και τις μπομπο ενηλίκων όπως ακριβώς της ζήτησα εγώ. Της υπέδειξα τις κορδέλες (χρώματα και ποσότητα), τα τούλια, τα μπρελόκ, το σχέδιο και μου τα έφτιαξε όλα πολύ ωραία και σε πολύ καλή τιμή. Η κα Λίτσα είναι πολύ ευγενική και πολύ εξυπηρετική.

 

Κορδέλες είχα πάρει απο τον Ηλιάδη (που είναι έξω στο ΤΙΤΑΝ και υποτίθεται έχει τιμές χονδρικης) αλλά οι τιμές του δεν ήταν τόσο χαμηλές όσο περίμενα.

Χρειάστηκα μερικές ακόμα και για να μη πηγαίνω πάλι εκεί, βρήκα τις ίδιες κορδέλες στο Μαλλιάρη αλλά και στη Μαριάννα σε πολύ καλές τιμές.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Μοm κι εγω απο τη Ροζαλινα εκανα τις μπομπο και τα βαφτιστικα της κορης μου (εν ετη 2007).Οντως κανει πολυ καλη δουλεια!

 

(Ειδες που σου ελεγα για το "Μη με λησμονει"?Πραγματικα δεν εχω ξαναβρει πουθενα τετοιο ανθοπωλειο, με τοση ευρυματικοτητα και τοση φαντασια στις δημιουργιες του.Και εχει και τα πιο πρωτοτυπα λουλουδια που εχω δει ποτε!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω μπάλες με μαλλί της γριας και να τις κρεμάσω σε δέντρο. Τα δέντρα που τα βρίσκεις? Γυάλες θα πάρω από κει που πήρα χοντροκής τα βάζα που είχα στο γάμο μου(ναι ναι και τότε εγώ επιμελήθηκα τον στολισμό-τωρα πια δεν εχω χρονο κλψ λυγμ...) Απ την άλλη λεώ να δωσω τα 200 σε ε΄ναν και να τελειώνω..απλά κανω έρευνα μήπως κόψω τιποτα-ατιμη οπικονομικη κριση!! περιμένουμε φωτο mom με αγωνί!Μπράβο σου παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μοm κι εγω απο τη Ροζαλινα εκανα τις μπομπο και τα βαφτιστικα της κορης μου (εν ετη 2007).Οντως κανει πολυ καλη δουλεια!

 

(Ειδες που σου ελεγα για το "Μη με λησμονει"?Πραγματικα δεν εχω ξαναβρει πουθενα τετοιο ανθοπωλειο, με τοση ευρυματικοτητα και τοση φαντασια στις δημιουργιες του.Και εχει και τα πιο πρωτοτυπα λουλουδια που εχω δει ποτε!)

 

Κοίτα σύμπτωση...χαχα!!!:cool:

 

Εγώ θέλω να πάρω μπάλες με μαλλί της γριας και να τις κρεμάσω σε δέντρο. Τα δέντρα που τα βρίσκεις? Γυάλες θα πάρω από κει που πήρα χοντροκής τα βάζα που είχα στο γάμο μου(ναι ναι και τότε εγώ επιμελήθηκα τον στολισμό-τωρα πια δεν εχω χρονο κλψ λυγμ...) Απ την άλλη λεώ να δωσω τα 200 σε ε΄ναν και να τελειώνω..απλά κανω έρευνα μήπως κόψω τιποτα-ατιμη οπικονομικη κριση!! περιμένουμε φωτο mom με αγωνί!Μπράβο σου παντως.

 

Τα 2 δέντρα τα πήρα "ενέχυρο" απο τη Ροζαλίνα αφήνοντας 60? για εγγύηση που μου επεστράφησαν όταν επέστρεψα και τα δέντρα. Και το άλλο το έφερε η φίλη μου. Νομίζω ότι το είχε αγοράσει απο κατάστημα με βαπτιστικά. Θα τη ρωτήσω και θα το επιβεβαιώσω.:wink:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! έλεγα μήπως βρω κανένα σε μαγαζια με είδη διακόσμησης σπιτιου ε΄χω δει στις βιτρινες. Για το μαλλί της γριας προβληματίζομαι. Το είδα σε s ite που είναι Αθήνα μα δεν μπορεί θα έχει κι εδώ!! Το δέντρο ευχών τι είναι? γράφουν ευχές σε χαρτάκια και τις κρεμα΄νε?sorry αν είμαι ασχετη μα εχω δει μονο δντρο με μπομπονιερες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! έλεγα μήπως βρω κανένα σε μαγαζια με είδη διακόσμησης σπιτιου ε΄χω δει στις βιτρινες. Για το μαλλί της γριας προβληματίζομαι. Το είδα σε s ite που είναι Αθήνα μα δεν μπορεί θα έχει κι εδώ!! Το δέντρο ευχών τι είναι? γράφουν ευχές σε χαρτάκια και τις κρεμα΄νε?sorry αν είμαι ασχετη μα εχω δει μονο δντρο με μπομπονιερες!

 

Ένα τέτοιο μεταλλικό λευκό δεντράκι ήταν, στολισμένο με διάφορες κορδέλες στα χρώματα της βάπτισης (τυρκουάζ-λαχανί). Πήρα κάρτες λευκές (card visit) απο βιβλιοπωλείο, κάναμε τρύπες με διακορευτή και περάσαμε κορδελίτσες λεπτές σατέν τυρκουάζ και λαχανί. Τις είχαμε σε μια γυάλα κάτω απο το δέντρο και ο κόσμος έγραφε ευχές και τις κρεμούσε στο δεντράκι.

Αυτά τα καρτελάκια λοιπόν, θα τα βάλω σε ένα άλμπουμ μαζί με φωτογραφίες απο την βάπτιση.;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μαλλί της γριάς, μπορείς να ρωτήσεις και στο "Μη με λησμόνει". Νομίζω ότι είχα δει κάτι εκεί. :roll:

 

(μπορεί να είναι ανθοπωλείο, αλλά μπορεί να σου εξασφαλίσει και μαλλί της γριάς και παγωτατζή και ζαχαρωτά και σοκολάτες για γλυκό κ.α.)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

με λένε Νεκταρία και είμαι καινούριο μέλος. Ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί από τις πληροφορίες που δίνετε σ' αυτό το φόρουμ για τα βαφτίσια στη Θεσ/νίκη. Ζω Αμερική και τα Χριστούγεννα θα έρθουμε να επισκεφθούμε την οικογένειά μου και ταυτοχρόνως να βαφτίσουμε και το αγορίνι μας που θα είναι πλέον 1 έτους. Επειδή θα έχω μόνο ελάχιστες μέρες στη διάθεσή μου θα με βοηθήσουν άλλοι να ετοιμάσω και να οργανώσω τα σχετικά για τη βάφτιση. Για να μην τους παραφορτώσω όμως θέλω να ψάξω όσο μπορώ κάποια πράγματα μέσω ίντερνετ και να τους δώσω έτοιμες ιδέες, διευθύνσεις, παραγγελίες κ.λπ. Διάβασα σε κάποια μηνύματα για ένα μαγαζί "Μαριάννα". Μήπως μπορεί κάποια που γνωρίζει να μου στείλει ένα προσωπικό με τα στοιχεία (διεύθυνση, τηλ.).

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

με λένε Νεκταρία και είμαι καινούριο μέλος. Ομολογώ ότι έχω εντυπωσιαστεί από τις πληροφορίες που δίνετε σ' αυτό το φόρουμ για τα βαφτίσια στη Θεσ/νίκη. Ζω Αμερική και τα Χριστούγεννα θα έρθουμε να επισκεφθούμε την οικογένειά μου και ταυτοχρόνως να βαφτίσουμε και το αγορίνι μας που θα είναι πλέον 1 έτους. Επειδή θα έχω μόνο ελάχιστες μέρες στη διάθεσή μου θα με βοηθήσουν άλλοι να ετοιμάσω και να οργανώσω τα σχετικά για τη βάφτιση. Για να μην τους παραφορτώσω όμως θέλω να ψάξω όσο μπορώ κάποια πράγματα μέσω ίντερνετ και να τους δώσω έτοιμες ιδέες, διευθύνσεις, παραγγελίες κ.λπ. Διάβασα σε κάποια μηνύματα για ένα μαγαζί "Μαριάννα". Μήπως μπορεί κάποια που γνωρίζει να μου στείλει ένα προσωπικό με τα στοιχεία (διεύθυνση, τηλ.).

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Νεκταρία, σου έστειλα πμ!:D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Πω, πω, αυτό θα πει άμεση εξυπηρέτηση!! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, mom! Να μας ζήσουν τα συνομήλικα μπουμπούκια μας:-)

Δεύτερη ερώτηση προς το φόρουμ: Μήπως έχετε ιδέες για χώρο στο κέντρο, για να μαζευτούμε μετά τη βάφτιση; Όσο πιο κοντά στη Μητρόπολη, τόσο καλύτερα.

Εστιατόριο, ξενοδοχείο, ταβέρνα, ζαχαροπλαστείο, όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...