Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γέννα στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκη


demi

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 369
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο οσο εχω διαβασει εδω στο φορουμ ειναι πολλες εψαξες στους τοκετους?εγω το τελευταιο μωρο μου το εκανα εκει εχω γραψει πολλες φορες γι αυτο τι θα ηθελες να μαθεις?

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοω απο συμπεριφορα και ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ....δεν εχω καμια απαιτηση τρελη απλα να ειναι ανθρωπινες συνθηκες και οχι στυλ ιπποκρατειο οπου εχει φοβηθει το ματι μου

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση!αν κι εχω ακουσει και καλα για το ιπποκρατειο.τελος παντον τα χειρουργεια πεντακαθαρα τα δωματια επισης στα προηγουμενα παιδια μου γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη θυμαμε την μανουλα μου στο πρωτο που κυνηγουσε τις μαιες για να ρθουν να μου δωσουν παυσιπονο τις πρωτες μερες,στο παπαγ.εμπαινε η μαια με το παυσιπονο στο χερι και μας παρακαλουσε να παρουμε παυσιπονο(κτ.)τις πρωτες μερες ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ και το καταπληκτικοτερο ολων εχεις το μωρακι σου διπλα σου αν θελεις μεσα σε κρεβατακι καροτσακι το φιλας το θηλαζεις(δεν το δινουν γαλα ξενο)οι γιατροι ερχονται στις εφημεριες τους και επειδη πηγα και γεννησα χωρις γιατρο μην νομιζεις οτι δεν ειχα!δυο γιατροι με ξεγεννησαν και ο ενας ηταν συνεχεια διπλα μου οταν ηταν να φυγουμε ολα τα κοριτσιΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΛΑΙΓΑΜΕ.ηταν ενα πολυ καθαρο περιβαλων με πολλα θετικα στοιχεια που δεν τα ειδα εγω προσωπικα στην ιδιωτικη κλινικη και με ενα προσωπικο αψογο.......δεν περνω ποσοστα η προσωπικη μου εμπειρια ειναι απλα!με το καλο το μωρακι σου

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.αυτα ηθελα να ακουσω μονο.εισαι αστερι.γερα και καλοτυχα τα παιδακια σου.ο θεος να τα εχει υπο την σκεπη του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.αυτα ηθελα να ακουσω μονο.εισαι αστερι.γερα και καλοτυχα τα παιδακια σου.ο θεος να τα εχει υπο την σκεπη του.

σε ευχαριστω κι εγω για τις ευχες σου demi με το καλο να γινεις μανουλα και με ενα πονο!:) μπορεις να πας μια μερα να δεις τον χωρο και να ανοιξεις καρτελα να μιλησεις και για το θεμα τον εφημεριων εκτος εαν εχεις γιατρο απο εκει οποτε θα σε ενημερωσει!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω γιατρο απο εκει τον οποιο εχω εμπιστοσυνη παραπολυ.στην άρχη αλλος γιατρος θα μου εκανε αποξεση αυτος μου ειπε οτι εχω ενα υγιεστατο σπορακι στην κοιλια μου.δεν τον αλλαζω με Τιποτα.δεν μου εβαλε ορους.μου ειπε γεννάμε οπου θες.το πρωτο ηταν στο γενεσις άλλα το κοστος ειναι δυσβασταχτο.οποτε παμε παπαγεωργιου.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΡΙΝ 9 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ!!!ΕΚΑΝΑ 17 ΩΡΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΠΟΤΕ ΕΙΔΑ ΜΑΙΕΣ ΑΠΟ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΒΑΡΔΙΕΣ!!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟΤΟΜΗ ΣΤΟΥΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΙΧΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ!!ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΧΡΕΩΣΗ ΤΩΝ 120 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΣΟΥ!!ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΑΨΟΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!

JgiCp3.pngv9Xtp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση...δυστυχως αν ολα πανε καλα (πρωτα ο θεος)θα ειναι προγραμματισμενη καισαρικη οποτε το κομματι με τις μαιες θα το αποφυγω...

απλα δεν θα αντεχα 8 ατομα στο δωματιο και ασχημη συμπεριφορα...και λεω παλι δεν ειμαι δυσκολος ανθρωπος ουτε εχω καμια απαιτηση απο κανεναν..απλα τα αυτονοητα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

120 ευρω την βραδια εννοεις?οποτε 120χ5=600?? η συνολο?

θα απαντησω εγω για την προλαλησασα αλλα μολις δει την ερωτηση σου θα σου πει και αυτη 120 +στο συνολικο ποσο βρε!αλλα απο την στιγμη που θα κανεις κτ οπως κι εγω δεν πληρωνεις τπτ γιατι περνετε σαν χειρουργικη επεμβαση να κι ενα καλο της κτ.:-D

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ για το Παπαγεωργίου από φίλες που γέννησαν είδα πολύ καλά πράγματα.

θα το τολμούσα και εγώ...

σε περίπτωση όμως που εκείνη τη μέρα εφημερευει το Ιπποκράτειο τι κάνεις??

εκεί τα ματάκια μου είδαν τα χειρότερα...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ιπποκράτειο. Θα ακουσεις και τα καλύτερα και τα χειρότερα. Νομίζω οτι υπάρχουν εκει 3 κλινικές. Η μια ειναι σούπερ η άλλη χάλι. Δεν ξέρω αν εφημερεύουν όλες την ίδια μέρα και δεν ξέρω ποία είναι η καλή.

Link to comment
Share on other sites

η Α ειναι το παπαγεωργιου μετα στο ιπποκρατειο ειναι η Β-Γ-Δ η Β-Γ εχουν ανακαινιστει σχετικα προσφατα οχι ομως και η Δ η ουσια ειναι μωρε με τι κοπελες θα πεσεις μεσα στο δωματιο και ενταξει το παπαγ.ειναι κλασεις ανωτερο απο το ιπποκρατειο αλλα ειναι και τα δυο πολυ καλυτερα απο τις ιδιωτικες σε θεμα ασφαλειας των παιδιων πανω απο ολα

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας, είμαι καινουρία στην παρέα σας κ πολύ σύντομα καινουρία μαμα!!!Θα γεννήσω με τον καινούριο χρόνο !Θα ήθελά να μάθω πως κυμαίνονται τα πράγματα στο Παπαγεωργίου κ στο Ιποκράτειο κ πόσο περίπου θα μου κοστίσει μια φυσιολογική γέννα καθώς μεχρί τώρα δεν υπάρχουν ενδείξεις για καισαρική!!!

Υ.Γ. Είμαι ασφαλισμένη κανονικά στο ΪΚΑ

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το Παπαγεωργιου ειναι μια χαρα!Δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο τα ιδιωτικα μαιευτηρια, ουτε σε καθαριοτητα, ουτε σε περιποιηση! Μαλιστα ειναι ανωτερο σε πιο σημαντικα ζητηματα. Ειχα αποφασισει εδω και χρονια να γεννησω εκει και η επιλογη γιατρου εγινε με βαση αυτο το κριτηριο. Δεν το μετανοιωνω και το επομενο παλι εκει θα το γεννησω. Εγω ειχα μονοκλινο το οποιο μου στοιχισε 600 ευρω!! Το μωρο το ειχα συνεχεια στο δωματιο, εκτος απο τις ωρες του επισκεπτηριου, οταν τα εβλεπε η παιδιατρος και το πρωι που τα καναν μπανιο.

MF88p3.png

 

Hf3jp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ναι εχω γιατρο απο εκει τον οποιο εχω εμπιστοσυνη παραπολυ.στην άρχη αλλος γιατρος θα μου εκανε αποξεση αυτος μου ειπε οτι εχω ενα υγιεστατο σπορακι στην κοιλια μου.δεν τον αλλαζω με Τιποτα.δεν μου εβαλε ορους.μου ειπε γεννάμε οπου θες.το πρωτο ηταν στο γενεσις άλλα το κοστος ειναι δυσβασταχτο.οποτε παμε παπαγεωργιου.[/QUO

 

 

 

Γεια σου!θα μπορούσες να μου δώσεις τα στοιχεια του γιατρού σου? ψαχνω κι εγώ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω γιατρο απο εκει τον οποιο εχω εμπιστοσυνη παραπολυ.στην άρχη αλλος γιατρος θα μου εκανε αποξεση αυτος μου ειπε οτι εχω ενα υγιεστατο σπορακι στην κοιλια μου.δεν τον αλλαζω με Τιποτα.δεν μου εβαλε ορους.μου ειπε γεννάμε οπου θες.το πρωτο ηταν στο γενεσις άλλα το κοστος ειναι δυσβασταχτο.οποτε παμε παπαγεωργιου.[/QUO

 

 

 

Γεια σου!θα μπορούσες να μου δώσεις τα στοιχεια του γιατρού σου? ψαχνω κι εγώ. Ευχαριστώ!

 

κ εγω γεννησα στο παπαγεωργιου, αν θες κατι πες μου!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το πρωτο μου παιδι το γεννησα σε ιδιωτική με καισαρική, τα επομενα 2 στο Παπαγεωργιου και ειμαι πολύ ευχαριστημένη. πεντακαθαρα και πολύ καλή συμπεριφορά. Πάντως αν ειναι να γεννήσεις με φυσιολογικό τοκετό το νοσοκομειο Παπαγεωργιου εφημερευει κάθε 4η ημέρα, π.χ. Τρίτη και μέτα ξανά το Σάββατο! οποτε ειναι λίγο ρισκο! εχεις γενικά περισσοτερες πιθανοτητες για Ιπποκρατειο... Με καισαρική δεν το συζηταμε!!!

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω βρε κορίτσια εσεις που γεννησατε στο Παπαγεωργίου με επισκληρίδιο ή όχι? έχω ακουσει ότι για να σου κανουν επισκλ. πρεπει να έχεις τον γιατρό σου αν όχι τι γίνετε? γνωρίζετε κάποιον καλό γιατρό απο το Παπαγεωργίου? κ αν δεν έχει εφημερία τι γίνετε πηγαίνεις στο Ιπποκρατειο? ή σε βάζει ο γιατρός προγραμματισμένα? το πρωτο μου το γέννησα στο γέννεσις αλλα τα έξοδα τεραστια κ τωρα το σκεφτομαι... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι καινουρία στην παρέα σας κ πολύ σύντομα καινουρία μαμα!!!Θα γεννήσω με τον καινούριο χρόνο !Θα ήθελά να μάθω πως κυμαίνονται τα πράγματα στο Παπαγεωργίου κ στο Ιποκράτειο κ πόσο περίπου θα μου κοστίσει μια φυσιολογική γέννα καθώς μεχρί τώρα δεν υπάρχουν ενδείξεις για καισαρική!!!

Υ.Γ. Είμαι ασφαλισμένη κανονικά στο ΪΚΑ

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΚΙ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ. ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΜΕ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 330? ΣΥΝΟΛΙΚΑ. Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το Παπαγεωργιου ειναι μια χαρα!Δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο τα ιδιωτικα μαιευτηρια, ουτε σε καθαριοτητα, ουτε σε περιποιηση! Μαλιστα ειναι ανωτερο σε πιο σημαντικα ζητηματα. Ειχα αποφασισει εδω και χρονια να γεννησω εκει και η επιλογη γιατρου εγινε με βαση αυτο το κριτηριο. Δεν το μετανοιωνω και το επομενο παλι εκει θα το γεννησω. Εγω ειχα μονοκλινο το οποιο μου στοιχισε 600 ευρω!! Το μωρο το ειχα συνεχεια στο δωματιο, εκτος απο τις ωρες του επισκεπτηριου, οταν τα εβλεπε η παιδιατρος και το πρωι που τα καναν μπανιο.

 

Καταρχάς να σου ζήσει κορίτσι μου το μωράκι σου.

Γέννησα σε ιδιωτικό με καισαρική οπότε και το δεύτερο με καισαρική θα γίνει. Δεν είμαι ακόμα έγκυος βέβαια αλλά θέλω να ενημερωθώ για το Παπαγεωργίου επειδή ακούω καλά λόγια .Θα ήθελα σε παρακαλώ να μου πεις κάποια πράγματα μια και τα χεις πρόσφατα. Και ό,ποια άλλη κοπέλα φυσικά εννοείται.

 

1. επισκληρίδιο σε καισαρική κάνουν; η μόνο ολική νάρκωση; Δε θέλω με τίποτα ολική :confused:

2. πόσο εύκολο είναι να βρεις μονόκλινο δωμάτιο; Πρέπει να έχεις γνωστό;

3. Τι γίνεται με τα βλαστοκύτταρα; Κάνουν συλλογή από ιδιωτικές εταιρείες ή μόνο για τη δημόσια τράπεζα;

4. Οι μαίες; Είναι επαρκές το προσωπικό; Αν τις χρειαστείς (ειδικά την πρώτη μέρα της καισαρικής) έρχονται ή πρέπει να τις ψάχνεις;

5. Το μωρό ειδικά την πρώτη μέρα που από καισαρική δε μπορείς να σηκωθείς το έχεις δίπλα ή το έχουν αλλού να το φροντίζουν;

6. Συνοδός χρειάζεται; Στο ιδιωτικό παρόλο που έκανα καισαρική δεν επέτρεπαν συνοδό αλλά δε χρειάστηκε κιόλας μια και οι μαίες ερχόταν πάρα πολύ γρήγορα.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για τον καταιγισμό αλλά δεν έχω καμιά γνωστή/φίλη που να έχει γεννήσει εκεί...

[URL="http://ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://ticker.7910.org/eng"][IMG]http://ticker.7910.org/an1cCDC0g410010MzU4NzIzZGp8NDMyOTdkYXxvdXIgcHJlY2lvdXMgR2VvcmdpYSBpcw.gif[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εγω γεννησα στο παπαγεωργιου με καισαρικη με επισκληριδιο, με το γιατρο που με παρακολουθουσε εξω!το νοσοκομειο ειναι τελειο, πεντακαθαρο, το επισκεπτηριο ειναι παολυ αυστηρο, το μωρο το βλεπει μονο η μαμα και ο μπαμπας, ενω στους συγγενοις το δειχνουν οι μαιες μονο ενα λεπτο! εγω οποτε τις χρειαστηκα ηταν εκει! συνοδος δεν επιτρεπεται, το μωρο δεν το εχεις συνεχεια μαζι σου, στο φερνουν συγκεκριμενες ωρες! εγω ημουν σε 4κλινο αλλα ημασταν μονο 2 γυναικες, και την τελευται μερα εμεινα μονη μου γιατι η αλλη βγηκε!!!παντως εγω δε θα προτιμουσα μονοκλινο!!! αν θες κατι αλλο ρωτα με να σου πω, γιατι ημουν λιγο συντομη!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Δυστυχώς ο γιατρός που με ξεγέννησε δεν είναι στο Παπαγεωργίου οπότε αν θέλω να πάω εκεί θα πρέπει να αλλάξω γιατρό...εσύ ποιον έχεις; Είσαι ευχαριστημένη; Νομίζω ότι μου απάντησες σε όλες σχεδόν τις απορίες μου.

Αλήθεια συλλογή βλαστοκυττάρων φαντάζομαι γίνεται από το γιατρό έτσι δεν είναι; Πρέπει όμως να τα δώσεις στη δημόσια τράπεζα ή μπορείς και σε ιδιωτική εταιρεία;

[URL="http://ticker.7910.org/eng"][/URL][URL="http://ticker.7910.org/eng"][IMG]http://ticker.7910.org/an1cCDC0g410010MzU4NzIzZGp8NDMyOTdkYXxvdXIgcHJlY2lvdXMgR2VvcmdpYSBpcw.gif[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...