Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Γ.ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)


Recommended Posts

αν και περασαν 3 μηνες.............

ευχαριστω παρα πολυ το νοσοκομειο για την αψογη συμπεριφορα τους,για την αμεση εξυπηρετηση.για την αγαπη προς τα παιδια και τον συνανθρωπο,για το ενδιαφερον τους. για..........για..............για...........

οταν μπηκαμε εκει μεσα κατατρομαγμενοι,ηταν εκει για να μας ηρεμησουν,να μας βοηθησουν στο προβλημα της κορης μας.

ολο το προσωπικο της παιδοχειρουργικης ειναι επαγγελματιες και πανω απο ολα ανθρωποι.(γιατροι,ειδικευομενοι,νοσοκομες,μεχρι και οι βοηθοι θαλαμου)

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους μεσα απο την καρδια μου.ιδιαιτερα στον καθηγητη της κλινικης κο ΖΑΒΙΤΣΑΝΑΚΗ που ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και μου εκανε τρομερη εντυπωση το οτι δεν δωροδοκειται και θελει για να τον ευχαριστησουμε να κανουμε κατι για την κλινικη.νομιμα με αποδειξεις.ετσι και εμεις τον βοηθησαμε να αφησει ενα εργο πισω του κανοντας καποιες δωρεες για το καλο που μας εκαναν.(ετσι εκαναν ολοι και πλεον εχει τουαλετες ντουζιερες ψυγεια κλιματιστικα πολυθρονες κ.α.)

ευχαριστω και τον παιδοχειρουργο μας τον κο ΡΟΥΣΣΗ που ενω χειρουργει αλλου,μας εστειλε στο νοσοκομειο για να αντιμετωπιστει το δυσκολο και σπανιο αυτο περιστατικο.

δεν θα χασω ποτε επαφη με αυτους τους ανθρωπους και οσο μπορω θα τους βοηθαω.

ΣΩΣΑΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τετοια να ακουμε, να παιρνουμε κουραγιο. Μπραβο στο νοσοκομειο αυτο. Περασατε παντως μπορα, οπως καταλαβαινω, ευτυχως ακουγεσαι οτι εισαστε καλα τωρα. Περαστικα...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

ηταν 2 σοβαρα προβληματα στο νεφρο.η ιστορια μας υπαρχει εδω.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9800

 

πραγματικα δεν εχω συναντησει αναλογη συμπεριφορα γιατρων και νοσηλευτων.

αν διαβασετε το θεμα θα δειτε και καποιος μ@#$%^&ς που μας εκαναν στο ιπποκρατειο.

σας ευχαριστω κοριτσια μου.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

vickypap πάντα να είναι καλά από 'δω και πέρα η μπουμπούκα σας!

 

επειδή και μένα μου είπαν πολύ καλά για τον κ. ΖΑΒΙΤΣΑΝΑΚΗ και θα τον χρειαστούμε :cry::roll: μήπως μπορείς να μου δώσεις τηλ. επικοινωνίας για να κλείσω ραντεβού??

γνωρίζεις αν έχει εξωτερικό ιατρείο??

Link to comment
Share on other sites

κουκλα μου,ειναι τοσο τυπικος που δεν κανει τιποτα εκτος νοσοκομειου.εχει ενα γραφειο καπου στο κεντρο στο οποιο δεν δεχεται κοσμο και το εχει μονο για να κραταει το αρχειο του και να διαβαζει.οι λυσεις που σου προτεινω ειναι

1)να πας σε καποια εφημερια οποτε θα γνωρισεις ολο το προσωπικο και θα σε βοηθησουν σιγουρα

2)ο μονος συνδετικος κρικος που θα μπορουσες να πας το παιδακι σου και μαλλον ετσι θα δεις και τον καθηγητη ειναι ο ρουσσης.αν θες στοιχεια του πες μου.

σου στελνω και πμ :lol:

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω και εγώ να πω τα καλύτερα για την παιδοχειρουργική μονάδα του "Γεννηματάς" και την ομάδα του Ζαβιτσανάκη. Ο γιος μου χειρουργήθηκε εκεί για ένα μικρό πρόβλημα (υδροκήλη) το 2005 σε ηλικία 3 χρονών και ήταν όλοι τους άψογοι. Μπράβο τους που συνεχίζουν και ελπίζω να παραμείνουν έτσι. Είναι πραγματικά τελείως εξω-ελληνική η κατάσταση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα συμφωνήσω με όλες σας για τη συμπεριφορά και τον επαγγελματισμό όλων των ανθρώπων στο παιδοχειρουργικό του Γεννηματάς!

Παρά τις αντίξοες συνθήκες που αντιμετωπίζουν, έχω να πω μόνο καλά λόγια για όλους! Όσο για τον καθηγητή, ακόμη και συνάδελφοί του από άλλα νοσοκομεία της Θεσσαλονίκης, εκθειάζουν τις γνώσεις και το ήθος του!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Γεια σας ειναι να κανει η μικρουλα μ μια επεμβαση στο στομα κ μ ειπαν οτι εκει ειναι καλα αληθευει οντως??κ ποιος παιδοχειρουργος ειναι εκει καλος??

 

γεια σου!βρεθηκαμε εκει πριν 3 μηνες περιπου με τον μεγαλο μου να εχει κρισεις σκωλη/δας μειναμε εκει 8 νυχτες κ ταλαιπωρηθηκαμε συνολικα 15 μερες :mad::mad: κ αυτο το λεω γιατι μας εβγαλαν κ μας εβαλαν 3 φορες!!!!!!!!!ο γιος μου ειχε ολα τα συμπτωματα εκτος απο διαροια,μας βγαζουν την 1 φορα με το πως βγαινουμε ιιιισα που προλαβα να κανω μπανιο κανει διαρροια (στο μεταξυ συνεχισε να ποναει)ξαναμπαινουμε!ξανα εξετασεις,ξανα νυστικος ολα απο την αρχη εκτος του οτι δεν ειχε πυρετο για αυτο κ μας ξαναεβγαλαν :rolleyes: βγαινουμε λοιπον για 2 φορα κ με το πως παμε σπιτι παλι ιιιιιισα που προλαβαμε να κανουμε μπανιο ανεβαζει 39 πυρετο :confused: τους παιρνω τηλ σε εναν αριθμο που μου δωσαν για εκτακτη αναγκη ασχετα με την εφημερια κ μου λενε να παμε αμεσως εκει χωρις να εφημερευει!!!(ομολογω οτι αυτο μου φανηκε πολυ ευρωπαικο)τον βουταμε που λες (κομματια το μωρο)κ παμε ΞΑΝΑ!στο μεταξυ να σου πω οτι ολο αυτο γινεται μια μερα μετα τον σαραντισμο του 2 παιδιου μας!!!το οποιο εχει γινει βαλιτσα απο γιαγια σε γιαγια γιατι εμεις μπαινοβγαινουμε :twisted::twisted::twisted:!εντελει μεσολαβει ενας γιατρος που με βοηθαει παντα στα δυσκολα (απο αλλο νοσοκομειο)κ του κανουν ΞΑΝΑΑΑΑΑ ολες τις εξετασεις +τον υπερηχο που δεν ειχαν κανει ολο αυτο το διαστημα!για να μην σου πολυλογω :D (λες κ δεν το κανα )ηταν μια κριση σκολ/δας η οποια ΣΙΓΟΥΡΑ ετσι κ πηγαινα σε ιδιωτικη κλινικη θα του αφαιρουσαν!μπορει να εφαγε μεγαλη ταλαιπωρια αλλα γλυτωσε το μαχαιρι!τωρα αν ξανατυχει τι να σου πω!!!καηκαμε!ανεβαζω αυτο το μνμ κ συνεχιζω με τον μικροτερο μου γιο τωρα!!!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

λοιποννννν να μαι παλι!!!μετα απο 1 μηνα με το περιστατικο του μεγαλου μου γιου παρατηρω πανω απο το αυτι του μικρου μου γιου κατι σαν σπυρι να το πω,ογκιδιο να πω καρουμπαλακι κατι τετοιο τεσπα!φωναζω παιδιατρο μου δινει μια κρεμα για 7 μερες να δουμε αν υποχωρησει αλλα μπα!!!οποτε μας στελνει παιδοχειρουργικο γιατι αυτο εγινε σαν σταφυλι!το παιδοχειρουργικο εφημερευε αλλα γιατρος πουθενα!κανανε λεει ενας νοσηλευτης μαθημα επανω κ να περιμενουμε μεσα στο γραφειο (σηκωσε μου λεει κ το τηλ αν χτυπησει κ πες οτι κατεβαινουν σε 30 λεπτα :confused::confused::confused:)κατεβαινει μετα απο λιγο ο ειδικευομενος γιατρος που μας ειχε αναλαβει στον μεγαλο μου γιο ο οποιος φυσικα κ μας θυμοταν αφου ειχαμε γινει η καλυτεροι πελατες :lol: κ μας λεει ειναι κυστη θα την αποσυμφορησω θα παρετε μια αντιβιωση αλλα πρεπει να κλεισετε κ ραντεβου να το ξαναδουμε γιατι πρεπει να γινει εκτομη!κλεινω ραντεβου παω το βλεπουν πως εχει ξαναπρηστει κ μου λενε εκτομη αλλα με δικη σας ευθυνη γιατι θα γινει με ολικη!!!!!2,5 μηνων μωρο :twisted::twisted: τρελαθηκα!!!φυγαμε τρεχοντας στην γενικη κλινικη μας δεχτηκε ο κυριος λαππας (να ναι καλα)κ καναμε 2 μερες μετα την επεμβαση με μεθη παρακαλω κ μειναμε στην κλινικη περιπου 8 ωρες κ πληρωσαμε 900ε ::shock::shock::shock: τι να κανεις ομως που αν δεν εχεις λεφτα παει κ η υγεια!!ο γιατρος που χειρουργει στο γεννηματα ειναι ο πατουλιας κ ο κατσουμης (για το 2 ονομα δεν ειμαι σιγουρη καπως τσι)ο πατουλιας ειχε κ εξωτερικο ιατρειο πριν λιγα χρονια τωρα δεν ξερω!κ κατα την γνωμη μου ειναι ο πιο αποτομος κ απομακρος απο ολους οσους γνωρισα σε οοοολο αυτο το διαστημα!ο δευτερος με βοηθησε αρκετα σε ολη αυτην την ταλαιπωρια κ ητν αρκετα επξηγηματικος επισης κ ο διευθυντης ειναι καλος!τωρα αν τελικα καταληξεις στο γεννηματα θα σε συμβουλευα να δεις τον πατουλια κ στο εξωτερικο του ιατρειο γιατι ....θα σε προσεξει :cool: αλλιως να πας ΣΙΓΟΥΡΑ στον λαππα ο οποιος για διαγνωση συνηθως δεν παιρνει χρηματα!εγω ειμαι αρκετα εκνευρισμενη με το γεννηματα περναω απ εξω κ φτυνω τον κορφο μου!!!ακου εγω κανω την εκτομη αλλα εσυ παιρνεις την ευθυνη για την ναρκωση!!!το μυαλο τους κ μια λιρα!ευχομαι τα καλυτερα σε οτι κ αν αποφασισετε!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

Το παιδοχειρουργικο του Γεννηματας ειναι οντως πολυ καλο. Της αδελφης μου η μικρη εκανε εκει κρεατακια - αμυγδαλες και εμεινε πολυ ευχαριστημενη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κοριτσια απο την δικη μου εμπειρια θα σας πω οτι το νοσοκομειο ειναι σαν την εκκλησια, το κανουν οι ανθρωποι και οχι το κτιριο.Βρεθηκα σε θεση που καμια μανα μωρου 9 ημερων και καμια λεχωνα δε θα ηθελε να ειναι. Προσπαθησα να σας γραψω τι μας βρηκε, αλλα τεσπα περασαν τωρα!Σημασια εχει οτι εκει μεσα βρηκα ανθρωπους!!Αν εξαιρεσεις τη βρωμια και γενικα την ανυπαρξια υγιεινης (1 WC για ολους συνοδους!!)οπως επισης και να θυμασαι οτι εισαι σε δημοσιο νοσοκομειο, ολο το προσωπικο μας σταθηκε και μας φροντισε σαν να ημασταν συγγενεις!!Οι βρεφοκομοι ειδικα ηταν απο πανω μας, να προσεξουν τα μωρα,να τα κανουν πιο ανετα στα κρεβατια, να τα μπανιαρισουν,οι οροι αλλαζαν πριν τους πουμε λες και ειμασταν σε κλινικη. Εμας, μας συμπαρασταθηκαν και προσπαθησαν να μας δωσουν κουραγιο,δυναμη σε καθε σταδιο της αναρρωσης!Οι νοσοκομες συνεχεια στη γυρα μηπως χρειαζομαστε κατι ( ειχα αιμορροειδες απο την εγκυμοσυνη και με το που τους ειπα τι ειχα σε μιση ωρα ειχαν κανονισει τα παντα, χειρουργο,επεμβαση,νοσηλεια). Και το κυριοτερο ηταν οι γιατροι. 6 φορες το 24ωρο ελεγχαν τον μικρο και σε διαρκη επικοινωνια με τις νοσοκομες ηξεραν τα παντα.Και εμας μας χειρουργησε ο κος Πατουλιας. Επαγγελματιας και πολυ απλος ανθρωπος. Μας εξηγησε πολλες φορες και με υπομονη την παθηση του γιου μας και την πορεια που θα ακολουθουσε!Και το πιστευω αυτο που λεω οτι οταν περασαν τα δυσκολα και ειδε οτι το παιδι ανταποκρινεται και ανακαμπτει και αυτος χαρηκε και μας το εδειξε και μας το δειχνει καθε φορα που παμε για επανελεγχο. Και δε μας ζητησε φραγκο!!!!Το ευχαριστω δεν ειναι αρκετο και οσα ευχαριστω και να τους πω ποτε δε νομιζω οτι θα εκφρασω ποσο μεσα στην καρδια μου τους εχω! Ο θεος μονο να τους εχει καλα και αυτους και τις οικογενειες τους να βοηθησουν οσους τους χρειαζονται!!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ξεχασα να συμπληρωσω οτι στο γεννηματα βρεθηκαμε στα επειγοντα της εφημεριας. οταν μαθαμε τη σοβαροτητα της καταστασης το ψαξαμε πριν συναινεσουμε σε χειρουργειο. 4 γιατρους ρωτησαμε και ολοι μας ειπαν "ειστε στα καλυτερα χερια! η παι/χ του Γεννηματα ειναι η κορυφαια στη Β.Ελλαδα" δεν ειχα λογο να τους αμφισβητησω.Και στον Πατουλια(ακουσα και γιαυτον τα καλυτερα) απο την πρωτη στιγμη τον κοιταξα στα ματια και του ειπα η ζωη και η ευημερια του γιου μου ειναι στα χερια σας, καντε ο,τι ειναι αναγκαιο!Και ειναι νοσοκομειο φιλικο προς τοο θηλασμο! Εχετε δει παιδοχειρουργο να σου δινει κουραγιο για να κρατησεις το γαλα? 16 μερες με θηλαστρο μεσα σε νοσοκομειο! Και οι νοσοκομες να φροντισουν για να εχω φαγητο,το θηλαστρο την αποστειρωση ακομη και κρεβατι για να κοιμηθω για να κρατησω το γαλα. Τωρα ο μικρος ειναι 6 μηνων και μου τονισαν 2 φορες οτι το παιδι ανεκαμψε τοσο γρηγορα και τοσο καλα γιατι επινε μητρικο γαλα μονο μεσα στο νοσοκομειο και μετα θηλασε και θηλαζει! Γι αυτο θηλαστε για καλο των παιδιων σας! Ειναι το καλυτερο γιατρικο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...